Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a zeljko Po nov 09, 2015 5:16 pm

Rad bi zvočno izoliral moj stari avto (Seat Cordoba 1995), ker je kar precej glasen. Budget je npr. 100-150€. Vem, da za ta denar ne morem dobiti najboljših materialov, a bolje kot sedaj pa verjetno bo. Ker je avto star 15 let (a ga mislim imeti še nekaj let) bom težko odstranil vse posamezne elemente. Katere dele se mi najbolj splača izolirati?

1. Verjetno se veliko hrupa (na slabi cesti) prenese preko kolotekov. Tam bi najraje uporabil malo boljši material (kateri?), prav tako pa je površina dokaj majhna.
http://www.orangeaudio.si/montazni-material/izolacijski-materiali/silentcoat-noiseisolator-8

2. Ker je avto limuzinska varianta, bom oblepil cel prtljažnik. Menda od tam pride dosti hrupa, ker je prostor malce večji.

3. Nekaj bom nalepil pod pokrov motorja. Verjetno se splača dati kak evro več, da se ne bo tako hitro odlepilo. http://www.orangeaudio.si/silentcoat-noise-bufler-20

4. Požarno steno bom izoliral čim bolje, kar se bo dalo. Verjetno je ta predel med najpomembnejšimi, a bom težko prišel dosegel vse dele.

5. Tla avtomobila bom izoliral kjer se bo le dalo. Težko bom odstranil vse stvari.

6. Izoliral bom vsa vrata.

7. Rad bi izoliral tudi strop.

8. Verjetno so gumice na okenskih šipah kar precej dotrajane. Najbrž bi tudi to pomagalo? Koliko to stane?


Odprt sem za vse predloge. Trgovin z zvočno izolacijo je kar nekaj. V poštev pride tudi naročanje iz tujine.

http://www.radiovili.si/si/SilentCoat/
http://www.seles.si/audio-akustika/cenik-price-list
http://www.filc.si/sl/izdelki/avtomobilska-industrija/koloteki
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a Blinder Po nov 09, 2015 6:18 pm

Ponavadi se zvocna izolacija odstranjuje, da je avto lazji.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a marjan novak Po nov 09, 2015 8:02 pm

Moral boš razmontirati notranjost avta.
Filc iz Komende ima najcenejšo ponudbo; material reže na metre. Ne vem, kako je učinkovit.

Tisti materiali, ki vpijajo vlago morajo biti strogo na suhih mestih, torej v kabini (ne v vratih...).
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a zeljko Sr nov 11, 2015 11:04 pm

Najrbž bo kar Filc moj izbor. Pri ostalih je kar drago in ne vem, če sploh potrebujem tako kvaliteto. Najbrž se bo tudi s tem kaj poznalo. Recimo tale fant je kar zadovoljen. Verjetno se mi precej splača dodatno obložiti koloteke in kolikor bo mogoče požarno steno? Kaj menite?
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=11325&start=20

Razdiranje starega avta pa bo znalo biti problem.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a tristan01 Sr dec 02, 2015 10:21 pm

zeljko je napisal/-a:Razdiranje starega avta pa bo znalo biti problem.


Pa ne pozabi, da boš po razdiranju notranjosti avtomobila rabil še kup čepov za pritrjevanje plastike. Po 15 letih se bo marsikateri uničil.

Na tvojem mestu bi raje teh 150 EUR namenil za pošten servis in odpravo eventuelno kakšne napake ali okvare. Si boš na daljši rok naredil precej večjo uslugo.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a Spectre Sr dec 02, 2015 10:33 pm

Kaj je že tist kraj pr Trzinu, mislim da Mengeš, tam imaš maloprodajo od firme Filc pa imajo dosti industrijske "ostanke", tudi cele role tega filca, pa daš 20-30€ pa boš dobil dosti materiala, vsaj jaz sem ga. So za kako stvar veseli samo da odpelješ, ker jim je samo v napoto. Majo takšne filce kot vgrajujejo v tovarnah v vozila protizvočne, tudi protipožarne in še kakšne bolj poceni, ki so isti filci samo da ni sprešan, funkcijo pa isto opravlja. Tukaj ta orange boš pa plačal ko mujo.

Jaz ko sem bil še nor, sem tudi odpiral tapete pa tlačil to notri, drugače pa ne verjamem da boš kaj veliko naredil, ker čez armaturo ti zvok prihaja, čez tesnila vrat ti piš vetra prihaja, čez šipe itd... Jaz ne bi dajal 100-150€ za filc po spletu, raje menjaj motorno olje al pa pojdi v toplice z punco na dopust za 2 dni. 8)

evo: http://www.filc.si/sl/kontakt
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a Black_Racer® Če dec 03, 2015 9:31 am

RAzdreš in zvočno izoliraš pa ječe te pa zanima kje ugodno dobiti izolacijo me pa kontaktiraj
1 3 5
2 4 6 R
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a zeljko Pe dec 11, 2015 11:38 am

Bil sem v Filc Mengšu in kupil 2 vrsti zvočne izolacije. Prva je tanjša in samolepilna. S tem sem izoliral vsa 4 vrata. Upam, da bo držalo, čeprav se vidi, da ni ravno kvaliteta. Druga izolacija je debelejša, kot kakšen tepih. Z njim sem obložil prtljažnik - pod in vse ob straneh. Malo težko se lepi, ker ni ravno upogljiva, tako da sem jo na nekaterih delih le položil. Itak pride čez vse še tapison prtljažnika, ki vse skupaj bolj kot ne drži na mestu. Ali prtljažnik povzroča hrup zaradi lastnih vibracij? V tem primeru se mi splača izolirati prav vse dele prtljažnika.

Za oboje skupaj sem plačal 10€! Sem pa takoj opazil razliko. Seveda ni velika, a je že sedaj. Ko bom kupil dodaten material, bom izoliral še tla in koloteke, koliko se bo le dalo. Streho bom najbrž pustil za na konec (koliko sploh vpliva na zmanjašnje hrupa iz ceste ali hrupa vetra) ali pa je sploh ne bom izoliral (težko podiranje). Pod tlemi bom verjetno položil debeljšo izolacijo - isto kot v prtljažniku.

Za izolacijo motornega prostora pa sem našel le tole - http://www.zvocnaizolacija.com/shop/silent-coat-noise-bufler-20-izolacija-pokrova-motorja/.
V Filcu niso imeli negorljivih materialov. Z izdelkom iz zgornjega linka bi izoliral pokrov motorja (ena plošča 100x100mm = 36€) in požarno steno (ena plošča 100x100mm = 36€) iz strani motorja. Drugi del ne bi bil idealen, ker je malo prostora, a bi se dalo.
Pri tem pa me zanima, ali bi lahko podrl armaturno ploščo in izoliral iz notranje strani? Tako bi lahko uporabil tudi negorljiv material, ki je precej cenejši?
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a zeljko To dec 15, 2015 8:50 pm

Danes sem izoliral motorni prostor z izdelkom iz prejšnjega prispevka. Kupil sem en paket (1x1m) in mi ga je zaenkrat ostalo še približno 0,3x0,3m. Rad bi mnenje, kako bi ostali material porabil čim bolj produktivno. Iz spodnjih slik je razvidno, da sem izoliral pokrov motorja in požarno steno. Izolacija pokrova mi ni najbolj smislena, a se izoliral, ker imajo tako vsi. Požarno steno sem oblepil povsem do dna, kar pa se iz slik ne vidi.
Prva vožnja me sploh ni navdušila. Če sem bil prej zelo presenečen ob spremembi zaradi izolacije prtljažnika in vseh štirih vrat, tokrat ni bilo kakšne posebne spremembe. Dejansko se komajda pozna. Kaj sem naredil narobe?

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Še ta teden se bom lotil izolacije kolotekov in tal. Verjetno bo to prineslo boljše končne rezultate.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a dzuro.na.izi To dec 15, 2015 9:32 pm

zeljko je napisal/-a:Še ta teden se bom lotil izolacije kolotekov in tal. Verjetno bo to prineslo boljše končne rezultate.


Sm glih to hotu predlagat...se mi zdi da se izolacija kolotekov in vrat še najbolj pozna.
 
zeljko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po nov 09, 2015 3:03 pm

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a zeljko Če dec 17, 2015 3:25 pm

Ali se mi splača podirati poden in armaturo? Najraje bi izolacijo položil kar po tepihih (izgled mi ni pomemben). Bi bilo možno, da bi odstranil plastiko iz kolotekov (iz zunanje strani) in spodaj namestil izolacijo? Potem bi vse skupaj spet prekril s plastiko.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zvočna izolacija avtomobila

Napisal/-a mrtwelvetrees Če dec 17, 2015 4:40 pm

Ne ne splača se ti.... ko sem bi sam še mlad in trapast, sem isto delal ko ti.... zdaj nebi več tega delal

se je pa ZELO poznalo ko sem z butyfleksom (al kako se napiše) prelimal vsa vrata in učinek , super , sploh boljši zvok iz zvočnikov

Slika
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 17 gostov