Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Kaj je to?

Napisal/-a francko Po avg 28, 2017 3:03 pm

Zdravo!

Igral sem se z obd eleven(tester) in našel tole (slika). Mi lahko kdo pove kaj tole pomeni?

http://shrani.si/f/1a/FP/3sjp0nRQ/slika.png
Hvala
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Kaj je to?

Napisal/-a firebird Po avg 28, 2017 5:15 pm

Vklop klime/gretja z daljincem.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Kaj je to?

Napisal/-a francko Po avg 28, 2017 5:23 pm

Hvala.

In kako tole vklopim če morda veš?
Čudno,saj more avto laufati da lahko vklopiš klimo ali gretje...
Webasto grelca avto nima.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kaj je to?

Napisal/-a esem Po avg 28, 2017 5:39 pm

In zakaj bi to rad vklopil, če veš, da nima webasta in torej ne deluje? Po tvoje ima vsaka opremsko drugačna verzija avta svojo (različno) programsko opremo?
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Kaj je to?

Napisal/-a francko Po avg 28, 2017 5:45 pm

Če pogledaš sliko vidiš da je že vklopljeno. Zato sprašujem. Vse kar tester pokaže kar avto ima so pripisani parametri ali activate ali deactivate.
Logično da če piše na testerju pod opremo npr Xenon lights in če nima xenona piše deactivated.
Zato sprašujem čemu je to namenjeno.
Sem mislil da lahko vključiš električni grelec z daljincem.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Kaj je to?

Napisal/-a Tattoo- Po avg 28, 2017 7:08 pm

To je električni grelec (Elektrischer Zuheizer)...namenjen je pa temu, da ti pozimi praktično takoj začne pihati toplo v kabini. Ni pa to klasični "Webasto", ki dela na daljinec in ti na nafto (pred)greje kabino.

P.S.: Je pa super, da se s testerjem igrajo ljudje, ki ne vedo, čemu služijo stvari! :lol: :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Kaj je to?

Napisal/-a francko Po avg 28, 2017 7:21 pm

Je super ja :lol: Da nekateri mečejo po 50-100e za aktivacijo bilo česa in jih na suho nategujejo ja :lol:

Žal pač nisem eden takih ki bi me na suho nategnili in si pač preko foruma pomagam da si vklopim kakšno funkcijo- a te to mogoče moti-Če vprašam česar pač ne vem?
Verjetno ste se eni pametni rodili.

PS: Pa brez zamere..me pa raz***** če nekdo nekaj vpraša pa ga takoj popluvate.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kaj je to?

Napisal/-a pskoda Po avg 28, 2017 8:09 pm

Ja ta grelec imajo dizli, ker se kasneje seje segreje kot bencinar. Z tem el. grelcem se pa dizel prej segreje oz se kabina prej segreje kot pri bencinarju
Lp
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Kaj je to?

Napisal/-a francko Po avg 28, 2017 8:10 pm

Hvala :)
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Kaj je to?

Napisal/-a Tattoo- Po avg 28, 2017 8:21 pm

francko je napisal/-a:Je super ja :lol: Da nekateri mečejo po 50-100e za aktivacijo bilo česa in jih na suho nategujejo ja :lol:

Žal pač nisem eden takih ki bi me na suho nategnili in si pač preko foruma pomagam da si vklopim kakšno funkcijo- a te to mogoče moti-Če vprašam česar pač ne vem?
Verjetno ste se eni pametni rodili.

PS: Pa brez zamere..me pa raz***** če nekdo nekaj vpraša pa ga takoj popluvate.
Mene popolnoma nič ne moti to tvoje igranje s testerjem in pozdravljam vsako izobraževanje! ;)

Če bi bil pa malo manj aroganten in te stvari nebi že na prvo žogo raz****ile bi pa mogoče uvidel, da je bilo moje priporočilo dobronamerno...ker jaz sem pa že videl primere, ko so se ljudje "igrali" s testerjem in "slučajno" zraven še uničili računalnik vozila?! ;)

In še en konkreten primer...tovarna najbrž res nima pojma, ko od svojih uradnih serviserjev za priklop testerja zahteva namensko WiFi povezavo z ustreznim back-up, ker slaba internetna povezava lahko pripelje do uničenja računalnika. Mi pač vemo več in se s testerjem lahko igramo tudi preko telefona in mobilne povezave. V Sloveniji se pač vsi na vse spoznamo in vse znamo...samo da nas na suho ne nategnejo! :lol:

Pa brez zamere tudi z moje strani! ;)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
cherokee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So jun 30, 2012 12:01 pm

Re: Kaj je to?

Napisal/-a cherokee Po avg 28, 2017 8:26 pm

Za kateri avto pa gre?
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Kaj je to?

Napisal/-a francko Po avg 28, 2017 8:37 pm

Octavia 3
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Kaj je to?

Napisal/-a francko Po avg 28, 2017 8:54 pm

Tattoo- je napisal/-a:
francko je napisal/-a:Je super ja :lol: Da nekateri mečejo po 50-100e za aktivacijo bilo česa in jih na suho nategujejo ja :lol:

Žal pač nisem eden takih ki bi me na suho nategnili in si pač preko foruma pomagam da si vklopim kakšno funkcijo- a te to mogoče moti-Če vprašam česar pač ne vem?
Verjetno ste se eni pametni rodili.

PS: Pa brez zamere..me pa raz***** če nekdo nekaj vpraša pa ga takoj popluvate.
Mene popolnoma nič ne moti to tvoje igranje s testerjem in pozdravljam vsako izobraževanje! ;)

Če bi bil pa malo manj aroganten in te stvari nebi že na prvo žogo raz****ile bi pa mogoče uvidel, da je bilo moje priporočilo dobronamerno...ker jaz sem pa že videl primere, ko so se ljudje "igrali" s testerjem in "slučajno" zraven še uničili računalnik vozila?! ;)

In še en konkreten primer...tovarna najbrž res nima pojma, ko od svojih uradnih serviserjev za priklop testerja zahteva namensko WiFi povezavo z ustreznim back-up, ker slaba internetna povezava lahko pripelje do uničenja računalnika. Mi pač vemo več in se s testerjem lahko igramo tudi preko telefona in mobilne povezave. V Sloveniji se pač vsi na vse spoznamo in vse znamo...samo da nas na suho ne nategnejo! :lol:

Pa brez zamere tudi z moje strani! ;)



Aroganten si bil ti z tvojim prispevkom.
Če toliko pozdravljaš izobraževanje bi lahko normalno napisl kaj to pomeni- in da lahko nepravilna uporaba pripelje do uničenja računalnika.pika.
Ne trena je napisati
P.S. Je pa super, da se s testerjem igrajo ljudje, ki ne vedo, čemu služijo stvari. :lol:

O uradnih servisih ki delajo z testeri pa res kapo dol ja..no nekateri so res doktorji...nekateri pa nimajo pojma kaj je tester še manj pa kako se ga uporablja...ko se samo spomnim kaj vse so čarali ko ko mi na a3 sportbacku ni prikazovalo zunanje temperature...no seveda na koncu plačal 40e za NIČ. Štaleker sg zrihtal v 10 minutah da je temperaturo prikazovalo. No saj sem tudi pri škodi videl ko so pobje priklopili tester na avto.. :lol:

No hvala za pomoč.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov