Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
kindorb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če okt 19, 2017 9:11 pm

Naknadna vgradnja tempomata avensis verso

Napisal/-a kindorb Če okt 19, 2017 9:15 pm

Zdravo, sem lastnik Toyota avensis verso letnik 2003, 2.0 d4d, in sem z avtom izredno zadovoljen. Ker pa se vozim dosti tudi po avtocesti me zanima, ali je mozno naknadno vgraditi tempomat, kaksen je strosek in postopek?
Hvala
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Naknadna vgradnja tempomata avensis verso

Napisal/-a Kohec Pe okt 20, 2017 7:50 am

Najbolje je da povprašaš na toyotinem servisu. Vpašanje pa je, če se zadeva cenovno izide, glede na to da je avto precej star. Takšne dodatne vgradnje hitro dosežejo vrednost celotnega avtomobila.
 
kindorb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če okt 19, 2017 9:11 pm

Re: Naknadna vgradnja tempomata avensis verso

Napisal/-a kindorb So okt 21, 2017 6:06 pm

Hvala za odgovor, ja na toyoti pravijo, da odvisno ali ima avto predinstalacijo. Ko pa sem malo brskal po internetu in v servisni knjizici nisem zasledil nicesar vezanega na to, in kot kaze tempomat v avesis verso sploh ne obstaja. Poznate mogoce zadevo waeco magic speed, ki jo prodaja conrad?
Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Naknadna vgradnja tempomata avensis verso

Napisal/-a Fan Ne okt 22, 2017 1:46 pm

kindorb je napisal/-a:1. kot kaze tempomat v avesis verso sploh ne obstaja.
2. Poznate mogoce zadevo waeco magic speed, ki jo prodaja conrad?
Lp


1. Obstaja tudi serijsko, večina pa ga ima po naročilu. Potrebno je preveriti ali ima vaše vozilo že inštalacijo ( cca 90% jo imajo ), slednja opcija je veliko cenejša.
2. V večini deluje bolj leno ( manj odzivno ), priklopi se na obstoječo inštalacijo, ki je v vozilu ( relacija ECU/16 pinski OBD konektor ).
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
kindorb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če okt 19, 2017 9:11 pm

Re: Naknadna vgradnja tempomata avensis verso

Napisal/-a kindorb Po nov 13, 2017 8:55 am

Hm, to je lepo slisati, ampak na uradnih servisih pravijo, da ni mogoca naknadnja vgradnja... tako da, ce to zna opraviti kdo od vas oziroma, ce kdo pozna koga ki to znal vgraditi bi bil vesel ce dobim kontakt... lep pozdrav
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov