Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
zacetnik_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To maj 13, 2008 9:35 am

Antifriz Glaceol RX Type D

Napisal/-a zacetnik_ Po nov 13, 2017 9:26 pm

Zdravo,

v svojem Meganu 3 bi rad v celoti zamenjal antifriz hladilno tekočino za motor.

Glavno vprašanje, ki ga imam je ali kdo ve kje ugodno kupiti antifriz Glaceol RX Type D ? Pa preden me kdo vpraša kaj je to za eno čudo, naj povem, da je ta antifriz priporočen s strani proizvajalca :)

Dodatno vprašanje: koliko antifriza gre v popolnoma prazen sistem (pri Meganu 3)?
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Antifriz Glaceol RX Type D

Napisal/-a Influenz To nov 14, 2017 7:28 am

Tega bos dobil samo na uradnem servisu 10e je liter. Natoci isto barvo antifriza pa bo ok. Tako vecina naredi..
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Antifriz Glaceol RX Type D

Napisal/-a danci1973 To nov 14, 2017 8:48 am

 
zacetnik_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To maj 13, 2008 9:35 am

Re: Antifriz Glaceol RX Type D

Napisal/-a zacetnik_ Sr nov 15, 2017 7:59 am

To mi je jasno da večina tako to naredi. Vendar nalivanje napačnega antifriza lahko (sicer na dolgi rok) negativno vpliva na materiale skozi katere se tekočina pretaka.

Če bi bil to avto, ki bi mi služil za zadnjih 5 let življenja bi verjetno res kupil najugodnejšega. Prav tako pa ne poznam zgodovine avta, zato nameravam v tej rundi to še zamenjat, kasneje pa delat tako kot dela večina...

Google znam uporabljati, vseeno hvala :) Upal sem, da obstaja še kak prodajni kanal, ki ni splošno znan :)
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Antifriz Glaceol RX Type D

Napisal/-a Influenz Sr nov 15, 2017 12:59 pm

Ko sem jaz za svoj avto iskal, je bilo res najcenejše na rezervniavtodeli vendar ko vračunaš še 15€ poštnine ni bilo več najceneje :)
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Antifriz Glaceol RX Type D

Napisal/-a joztom To dec 19, 2017 10:17 am

V trgovini se dobi namenski rumeni antifriz od Kemikala, ki je certificiran za Renault in Citroen. Ista firma dela tudi rdečega za VW. Glaceol od ELFa smo dajali pred 20 leti, ker je bil Renault motor iz aluminija, ostali pa še iz litine. Zdaj je ta rumeni antifriz zakon.
https://www.euroton.si/avtodeli/antifri ... ption-link

Koncentrat se meša z destilirano vodo s Petrola ali Eurospina za peglat. Se pa dobi že narejen in fertik zmešan antifriz (enak), katerega je bolj pametno kupiti, ker ti ni treba meriti vode. Ko boš sklopko menjal, ali misliš, da ti bodo Glaceol notri nalili?
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov