Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

počena plastika

Napisal/-a meganer Ne sep 02, 2018 7:30 am

Na mini jadrnici mi je počila plastka. Notranjost je iz stiroporja z zunanje strani pa tanka plastika. Ta je na določenih mestih odstopila od stiroporja in ko je med plovbo prišla notri voda jo je odtrgalo malo stran. Posledica je počena plastika na ene 3 delih po 20cm. Sedaj je pa potrebno to nekako sanirati, pa nimam ideje kako. Problem je ker je zgornji in spodnji del iz dveh delov in tam je najlažje ranljiva. Razmišljal sem če bi dal dol vso plastiko in po stiroporju nanesel poliestrska vlakna. Tukaj se pa zalomi. To je dolgo 4m in 1m širine. Ali kdo to ve koliko bi me stalo ker ne vem koliko plasti bi mogel dati, oz ali ima kdo kak nasvet. Ugibam mogoče obstaja kak epoksi, oz. kaj podobnega.

Prosim za kak nasvet.



Slika
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: počena plastika

Napisal/-a wragec Ne sep 02, 2018 8:27 am

Probaj tukaj vprašat je kar nekaj strokovnjakov

http://www.morjeplovec.net/forum/index.php
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: počena plastika

Napisal/-a ven0m Po sep 03, 2018 2:34 am

Steklena vlakna se lepijo/nanašajo z epoksijem/smolo. Ker vlakno kot tako je zgolj vlakno. Cena materiala je pogojena s tem kakšno debelino/trdnost želiš dosečt. Po sliki sodeč je ta plastika dobre 2-3mm debela. 4m^2 steklenih vlaken & smola (cca 4 sloji) + šprickit + brušenje + barvanje, boš porabil cca. 200€ (to je če delaš sam seveda)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov