Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a ahonen Sr nov 21, 2018 6:13 pm

Pozdravljeni,

kupil sem led luči z vsemi certifikati, sedaj pa me zanima ena stvar. Potreboval bi adapter za led luč H7 kot je spodaj na sliki. Pri nas ga ni mogoče dobiti, pregledal pa sem skoraj cel ebay in aliexpress. Tam sicer so ti adapterji, vendar ni nikjer takšnega za moj avto.
Ali ima kdo kakšno idejo (link, ime trgovine,..)?

Slika

Hvala.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a ahonen Če nov 22, 2018 3:05 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Sem pogledal pa ne duha ne sluha o tem kar jaz iščem.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a Gregamax Če nov 22, 2018 9:29 pm

Kaj pa, če se jih dobi na pooblaščenem servisu? Če je odzadaj luknja preozka, se jo da na enostaven način povečat.
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a errhec Pe nov 23, 2018 5:17 am

Glede na sliko bi bilo lahko TOLE
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a vipe5s Pe nov 23, 2018 9:02 am

Pokaži še, katere točno so te LED luči z vsemi certifikati :D
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a ahonen Pe nov 23, 2018 4:00 pm

Vipe5s

Pa kdo si ti da bom tebi kazal kake luči sem kupil? Člane foruma sem povprašal za adapter, če ti pa kaj ne paše pa preskoči post.

P.S.: Dej mi povej katero šolo si obiskoval, se grem takoj prepisat :D
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a tomik Pe nov 23, 2018 4:07 pm

Tudi mene zanima isto,ker še nisem zasledil,da bi bilo to legalno. Bi pa tudi sam imel.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a esem Pe nov 23, 2018 4:12 pm

ahonen je napisal/-a:...Pa kdo si ti da bom tebi kazal kake luči sem kupil? ...

Tak odziv ni zaželjen, še posebno, ker si nov :roll: :twisted: .
Vprašal pa je verjetno zato, ker domneva, kot tudi jaz, da tudi z vsemi certifikati žarnic ne boš mogel homologirat, ker pač drugače svetijo in snop ni pravilen, kar se hitro opazi. To pomeni tudi, da če boš naletel na slabovoljnega policaja, te bo morda izločil iz prometa, ti vzel tablice in te poslal na izredni tehnični. Res to hočeš?
Preverit ni greh...
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a ahonen Pe nov 23, 2018 4:20 pm

esem

Moraliziranja imam čez glavo. Na ta forum sem se vpisal z namenom, in sicer da mi kdo kaj svetuje, na pametovanje in pa pametnjakoviče imam pa alergijo.
Kar se pa homologacije in certifikatov tiče pa vaju ne rabi skrbet. Tisto baje lahko prepustita meni.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a esem Pe nov 23, 2018 4:30 pm

Najprej se nauči slovenščino, ker moraliziranja in pametovanja enostavno ni bilo nikjer. Bilo je samo opozorilo na možne težave (in z moje strani razlaga, zakaj je to opozorilo smiselno, odziv pa torej ne) in morda poskus, da se to preveri, vse v dobri veri in brez pričakovanja zahvale, posebno ne take.
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a ahonen Pe nov 23, 2018 6:12 pm

Esem

Pusti mojo slovenščino lepo pri miru in pri sebi uredi zadeve kar se razumevanja slovenskega jezika tiče!
Kar je res je res, lepo sem zastavil vprašanje in nanj nisem dobil odgovora (tu bi se dalo debatirati kdo se je ``naučil slovenščino´´).
Sam se zavedam kaj počnem in še 1x : nobenega nisem vprašal kaj bo, če bom namontiral led luči v avto brez ali pa s homologacijo.
Hotel sem samo nasvet oz. kakšen link kje dobiti te adapterje.
Lepo izbriši temo, jaz se ti pa še enkrat opravičujem da sem si sploh drznil kaj takega pomisliti in potem še vprašati.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a esem Pe nov 23, 2018 6:48 pm

Pusti mojo slovenščino lepo pri miru in pri sebi uredi zadeve kar se razumevanja slovenskega jezika tiče!
Po tvoje je torej pametovanje bilo - pokaži prosim kje. Ali morda enačiš dobrohotno opozorilo s pametovanjem/moraliziranjem? To bi sicer razložilo vse...
Pokaži tudi, kje naj pri sebi urejam zadeve, saj tega iz napisanega ni opaziti/razumeti.
Kar je res je res, lepo sem zastavil vprašanje in nanj nisem dobil odgovora (tu bi se dalo debatirati kdo se je ``naučil slovenščino´´).
Nihče ti ne očita vprašanja, kot tudi nihče ne trdi, da (pritrdilen) odgovor sploh obstaja. Zakaj se sploh obešaš na to? Govora je samo o napačnem odzivu na dobrohotno opozorilo.
In spet o slovenščini pri drugih, svoje pa ne vidiš ali (bolj verjetno) o njej raje molčiš. Se ti res zdi, da je vsak, tudi neprimeren napad najboljša obramba?
Sam se zavedam kaj počnem in še 1x : nobenega nisem vprašal kaj bo, če bom namontiral led luči v avto brez ali pa s homologacijo.
Res nisi vprašal nikogar, a iz tvojega posta ("imam vse certifikate" - čeprav to verjetno ni možno homologirat, zato predlog, da te certifikate pokažeš/objaviš. Boš spravil koga s TP v arest?) veje dvom o tvojem obvladanju, zato dobrohotno opozorilo.
Hotel sem samo nasvet oz. kakšen link kje dobiti te adapterje.
Očitno nikjer, vsaj ne za tvoj avto.
Lepo izbriši temo, jaz se ti pa še enkrat opravičujem da sem si sploh drznil kaj takega pomisliti in potem še vprašati.
Tem zaradi takih odzivov ne brišemo, saj to še koga zanima (kar se je pokazalo par postov nazaj). Še enkrat - tvoje vprašanje je bilo na mestu, samo tvoj odziv ni bil.
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a ahonen Pe nov 23, 2018 7:05 pm

Okej, vidim da sem zgrešil forum. Kje imaš tule v tem članku dobrohotno opozorilo? :D
S strani vipe5s je bil namen provokacija, obenem pa se je hotel delat pametnega.
Kar se tiče slovenščine si ti začel. Oprosti, lahko si stokrat administrator ampak mojo slovenščino pa pusti pri miru, tudi jaz se ne vtikam v tvojo.
Glede homologacije; kako ti veš, da žarnic ne bom mogel homologirat? Kupil sem jih pri priznanem prodajalcu, nisem pa nobenemu dolžan razlagati kje, kdaj in kako ker to NI tema te debate!
Kje dobiti adapterje mi je kolega errhec lepo odgovoril.
S tem postom pa naredi kar hočeš, jaz sem z vašim forumom zaključil. Človek vpraša po adapterjih za LED luč, ljudje ( vključno z adminom) pa se spustijo na zelo osebni nivo in jih brigajo stvari, ki se jih ne tičejo.

Skratka, bodi lepo in ``furaj forum´´ tako še naprej.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a Mazda2 So nov 24, 2018 4:35 pm

Ravno sem mislil iti v iskalnik ali pa odpreti novo temo, pa vidim, da je kar frišna. Torej, tudi mene zanima, ali bi lahko v svoj avto vgradil H4 led? Predvsem zaradi same dobe svetilnosti, 50.000 ur napram sedanjih 400, čeprav so še 1 dražje je glede na toliko daljšo življenjsko dobo brez pomena. Toda verjetno se jih ne bo dalo a ne? Baje bi potem potreboval sistem za pranje žarometov, je tako?
Baje sem vseeno malo zgrešil temo :!:
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Adapter za LED luči - Clio 2, l.2003

Napisal/-a danci1973 So nov 24, 2018 4:56 pm

Sicer nimam pojma, za kak avto gre, ampak z dovolj časa in truda vgradiš verjetno že lahko. Legalno pa ne bo v nobenem primeru, tako da se tudi nima smisla trudit s pranjem... ;)

In glede na to, da praktično vse te 'H4' LED zadeve delajo kitajci, ne verjamem, da bodo delale 50000 ur.

Jaz recimo LED uporabljam za nepomembne zadeve, npr. osvetlitev kabine, pa kakšne lučke na vratih - po par mesecih v glavnem vse pocrka in / ali začne utripat...
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov