Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
AnbanSlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po sep 11, 2017 2:04 pm

Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a AnbanSlo Po dec 24, 2018 7:54 am

Pozdravljeni,

sem pred nakupom novega vozila VW T-ROC. Vozilo, ki je lahko hitro dobavljivo ima kar nekaj dodatne opreme, vendar je brez navigacije in ostalih aplikacij (npr. APP CONNECT). Zanima me, ali je v tem vozilu možna naknadna (ne pri VW) namestitev navigacije? Ali gre tu za namestitev prek CD-ja ali USB, ki jo najdemo na internetu ali gre tu za večji poseg v vozilo? Skrbi me, da namestitev ni tako enostavna, saj bi moralo vozilo imeti GPS sprejemnik, ki pa ga vozilo (predvidevam) tako ali tako mora imeti ker ima vozilo vgrajen SOS in CAR-NET.

Kakšne so vaše izkušnje in predlogi? Se kdo ukvarja s tem?

Lp
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a Tattoo- Po dec 24, 2018 8:37 am

App-Connect lahko naknadno dokupiš / aktiviraš na servisu in potem uporabljaš navigacijo iz telefona...najbolj enostavno in najceneje! ;)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a LaMike Po dec 24, 2018 8:52 am

Preden avto kupiš, po št. šasije preveri na servisu ali lahko app connect sploh dokupiš. Ni nujno, da gre. Preveri, če se radio vgasne, ko app connect uporabljaš.

Sos deluje preko t.i. črne skrinjice.

Car-net deluje preko mobilnih podatkov telefona ali wi-fi.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a xxl Po dec 24, 2018 8:52 am

Jaz sem dokupil app-connect na T-rocu, raje, kot da dam skoraj 1000 evra za navigacijo, ali je možna naknadna aktivacija ne vem. Tattoojeva razlaga se mi zdi resnična in smiselna. Jaz sem doplačal cca 170 evra, me zanima koliko bodo zahtevali za naknadno aktivacijo.
Mogoče boš tukaj našel odgovor in cenejšo rešitev http://www.mtl.si/sl/ .
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a lin Po dec 24, 2018 12:22 pm

Jaz imam raje navigacijo vgrajeno že v avto kot pa , da se mučim s povezavo preko tel. je pa res , da to VW za razliko od Japoncev in Korejcev pa še koga mastno zaračunava, sicer pa kaj pa VW pri dodatni opremi, ki jo imajo drugi že v sami opciji ne zaračunava pretirano :?:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a xxl Po dec 24, 2018 12:58 pm

V 10 000 km sem jo 2x potreboval, pač vsak sam presodi, avtor teme niti ne sprašuje tega. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a lin Po dec 24, 2018 1:14 pm

Res ne sprašuje tega , sem pa napisal svoje mnenje, saj pa se še malokdo drži točno teme in prav imaš, vsak se sam odloči kaj potrebuje ali želi, jaz imam navigačijo že v kar nekaj zadnjih avtomobilih in mi več pomeni kot pa kakšni dodatki k izboljšanju voznih lastnosti, ki jih običajno sploh ne opaziš pri normalni vožnji.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a D12J12 To jan 01, 2019 7:45 pm

Da napišem svoje mnenje :D. Imam navigacijo Garmin in navigacijo v avtomobilu, ampak se nobena ne more primerjati z navigacijo na telefonu, natančneje google zemljevidi. Že pred začetkom poti sama javi kje so zastoji, kje je prišlo do prometne nesreče in katera pot bi bila najhitrejša. Primer iz Brna ko smo se vračali v Slovenijo, takoj iz Brna je tisti most oz. nasip čez jezero na katerem se je nekaj dogajalo in google takoj javi koliko časa boš prihranil, če greš okoli jezera po vaseh, v našem primeru 40 min. Vsak, ki ima andoid telefon in vključeno lokacijo pomaga pri navigaciji, ker sistem sam ugotovi kje promet stoji. Edina slabost je, da ne prikazuje trenutne omejitve, kar bi kje v tujini zelo pomagalo. Glede prenosa podatkov jih pa potrebuje samo za kreiranje poti, naprej je dovolj GPS signal. Jaz mobilne prižgem na 30 min, da osveži in če se kaj novega dogaja. Velika prednost je tudi, če iščeš nek hotel v tujini ti že takoj vrže slike, da veš kaj iskati. Toliko iz moje strani :hi
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a pskoda To jan 01, 2019 8:33 pm

V avtu tudi napiše, če so zastoji seveda mora biti to objavljeno na intrnetu. Če tega ne objavijo (verjetno dars) potem si obtičal v zadtoju.
Posodobitev karte ko je na voljo tudi ni nobenega problema.
Jaz sem že doživel v italiji, telefon ni imel signala gps zato ni najdel nič, ker je tudi delno odvisen od njega v avtu mi je delala navigacija bp, ker ima karte naložene na disku, zato potrebuje samo gps.

Za mene je trlefon edini + da ga lahko prenašaš

Pisal sem o navigaciji od vw tip radia je discover pro 2018 jo pa računajo za znoret +1900€ doplačila, ampak res dela bp in je top
Lp
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a meganer Po dec 26, 2022 9:15 pm

Si bom tukaj sposodil temo ....

Tiguan 2012 ... imam navigacijo. Sedaj je začela, da se nahajam sredi morja.
Ali kdo ve kje bi dobil novo verzijo in si ja naložim sam ozarama kdo bi to naredil Notranjsko-osrednjeslovenska regija za nek normalen denar?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Namestitev navigacije in ostale opreme v VW

Napisal/-a Fan To dec 27, 2022 4:15 am

Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov