Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Kateri rezervni del?

Napisal/-a Bruno1 Po jan 28, 2019 7:31 pm

Helov,

nisem še nikoli sam kupoval rezervnih delov in se na te zadeve ne spoznam.

Rad bi kupil karter za Hyundai Getz 1.4. Na tej strani https://www.rezervniavtodeli24.si/hyundai-deli/getz-tb/19917/10589/oljna_kad mi jih nekaj najde, ampak nevem katerega kupiti. Je kaj razlike, če vzamem tistega za 20 eur vs 40 eur?

Priporočate še kakšno drugo trgovino z rezervnimi deli ali je vseeno, če kar tukaj vzamem?

Tnxx!
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Kateri rezervni del?

Napisal/-a pavel Po jan 28, 2019 9:21 pm

Preko spleta sem kupil kar nekaj rezervnih delov v zadnjih desetih letih. Največ sem kupoval pri Siluxu, pa tudi pa tudi pri raznih drugih spletnih trgovcih.Nikjer nisem imel večjih problemov, se je pa nekajkrat zgodilo, da sem prejel napačen rezervni del. So mi ga pa vedno zamenjali za pravega.
Glede cene mi je pa mehanik svetoval "Ne kupuj najcenejšega, ne kupuj najdražjega". Če je imel prav pa ne vem :) .
 
krizkraz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To feb 16, 2016 9:20 pm

Re: Kateri rezervni del?

Napisal/-a krizkraz Po jan 28, 2019 11:47 pm

Osebno imam raje Autodoc, čeprav imajo menda skupno skladišče oz nekaj podobnega... Sem pa enkrat naročil pri rezervnideli24 in so mi poslali del z zbrušenimi oznakami, pri Autodoc-u zaenkrat vse ok.

Glede na opis artiklov pri cenejših ni razvidno, ali je zraven še tesnilo...na Autodoc imaš chat, poveš kaj bi in ti povedo še detajle, oz. kar te zanima...
Koliko je razlike med cenejšim in dražjim bi se lahko najbolj prepričal, če bi ju imel v rokah. Od navedenih tam poznam edino Vaico...kar pa še ne pomeni, da niso lahko tudi druge znamke ok. Vprašanje pač, ali reskiraš. Načeloma so cene toliko cenejše, da ponavadi raje dam malo več.
Sem se pri tesnilu pokrova motorja zafrčknil s cenejšim, ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kateri rezervni del?

Napisal/-a pskoda To jan 29, 2019 6:54 am

Oljna kad je čisto vseeno katera je bolj je pomembna dihtnga. Ali ima ta motor narejeno dihtngo ali v tubi pa ne vem.

Če je v tubi moraš zelo pazit, da je ne boš dal preveč ali premalo
Lp
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Kateri rezervni del?

Napisal/-a Bruno1 Sr jan 30, 2019 8:04 pm

Tudi meni čist ni bilo jasno kaj še dobim poleg oljne kadi. Nekje piše dihtunga, nekje ne, ampak so mi potem sporočili, da naj bi vsi imeli vse dele že zraven. Kar mi je malo čudno, da bi za 20 eur dobil vse dele (kvalitetne ;) ).

Bom vzel nekaj srednjega, montiral bo mehanik.

A drugače veliko uporabljate neoriginalne rezervne dele? kje se jih splača? vrjetn pri kakšnih bremzah ne :)

Hvala za info!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kateri rezervni del?

Napisal/-a nejc1 Sr jan 30, 2019 8:54 pm

Tu je skoraj sigurno treba "dihtmaso" nanest, tako da vzami kar najcenejšo verzijo, kolikor boš še imel avto bo zdržalo...
 
krizkraz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To feb 16, 2016 9:20 pm

Re: Kateri rezervni del?

Napisal/-a krizkraz So feb 02, 2019 2:34 pm

splača, splača...pa jemlješ malo bolj ta boljše znamke, ker še vedno prihraniš napram originalu ter našim štacunam .
za bremze ne rabiš šparat :P , ker so itak že dovolj poceni. Jaz sem za Fokusa vzel Textar diska ( 22€) pa Ate pakne (30€) - oboje pri nas cena KRAT 2. in prime ko šus. Mast za vodila čeljusti 5€ , ena naših trgovin pa za oderuških 20... :lol:
za ležaje - fag ali skf. Ležaj skf prednji, komplet s pestom za 45€.....
razna tesnila so Victor Reinz - vredu nemška roba. 4x ceneje napram pooblaščencu...


I T D
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Kateri rezervni del?

Napisal/-a Bruno1 So feb 02, 2019 7:17 pm

Kul, poj bom pa naslednjič probu še kakšne neoriginalne dele kupt, da vidm kakšni bodo :)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov