Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Obnova Alu platišč (robovi)

Napisal/-a KickFlipCore Pe jul 26, 2019 12:14 pm

Pozdravljeni, zanima me če je tu kdo že obnavljal platišča doma.
Kupil sem alu platišča, ki imajo robove z manjšimi praskami/vdrtinami (cca. 0,5mm globoke). Sredinski del je pa dober.

Bral sem po internetu vendar ne najdem nič zelo konkretnega. Kupit moram brusni papir (katere dimenzije), polirno pasto ipd.

Če bi bil kdo dost prijazen bom pa vesel če malo opiše >svoj proces. :D
 
TOMOS-A3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 01, 2011 11:12 pm

Re: Obnova Alu platišč (robovi)

Napisal/-a TOMOS-A3 Sr avg 14, 2019 12:29 pm

Živjo,
enako kot ti sem tudi jaz kupil rabljena originalna alu platišča z podrsanim robom.
Obnovil sem jih tako da sem jih najprej temeljito očistil, večje praske pobrusil z 100-ko potem pa še 180-ko nato spet očistil razmastil in nanesel dvokomponentni kit za obnovo platišč od visibele.
Spet pobrusil z 180ko in nato še z tistim finim brusom, ki je bil priložen kitu (ne vem kakšne granulacije verjetno okrog 300) in pobarval z barvo, ki je bila priložena.
Čeprav je barva, ki se nanaša s čopičem je izpadlo precej dobro in se že pripravljam na nov projekt večje obnove drugih platišč kjer bom od kita za obnovo uporabil samo dvokomponentno zmes ostalo pa sem nabavil v trgovin z avtorepaturno robo (primer, filler kit, brusne papirje za vodno brušenje, matirne krpice, barvo, lak).
Upam, da rata tako kot sem si zamislil.
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Re: Obnova Alu platišč (robovi)

Napisal/-a KickFlipCore Po avg 26, 2019 10:26 am

Živjo, platišča sem uspešno obnovil. :D
Dal sem jih prvo peskat, potem sem spoliral robove s papirji 180 -> 240 -> 400 -> 600 -> 1200 (+ voda). Tule je fotka prej / potem:
Slika

Potem je pa sledil ta dolg del, prelepit vse kar ne želim pobarvat, barvat, čakat, barvat itd. Največji izziv je bilo pa izolirat okrasne vijake, da izgledajo okrog kolikor tok dobro.

Končni rezultat 8)
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Obnova Alu platišč (robovi)

Napisal/-a DX5050 Po avg 26, 2019 3:05 pm

:tomidelej:
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Obnova Alu platišč (robovi)

Napisal/-a vipe5s Sr avg 28, 2019 7:08 am

S katero barvo si pa barval?
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Re: Obnova Alu platišč (robovi)

Napisal/-a KickFlipCore So avg 31, 2019 6:06 pm

@vipe5s
Barval sem z navadnim (akril) sprejem, ki ga dobiš v vsakem Merkurju, Bauhausu. Pomembno je da veš, da gre po peskanju oz. brušenju prvo na feltne temeljna oz. "primer" barva. Na feltne sem dal vsakič po dvarkat: primer -> črna barva -> zaščitni transparentni akril lak. In to je to :D

Material mal stane ampak je boljše kot pa neki poceni napol narejeno, da se ti po kratkem času odlušči.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov