Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
topars
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jun 13, 2020 6:41 pm

Voda v xenon žarometih

Napisal/-a topars Ne jun 14, 2020 7:22 pm

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in bi prosil za vašo pomoč. V xenon žaromet mi je vdrla voda, saj je gumasti pokrov padel dol (kako je do tega prišlo, pojma nimam). Posledica tega je bil uničen balast, ki sem ga že zamenjal. Žaromet sedaj sveti, a z drugačnim odtenkom - če pogledaš v lečo se vidi bolj rumenkasta svetloba, napram drugemu žarometu, pri katerem je leča lepo svetlo plava. Poskusil sem že prestaviti balast in žarnico iz dobrega žarometa na slabega, a ni bilo nič drugače, tako da težava ni ne v žarnici, ne v novem balastu. Kje bi še bila lahko težava? Sušil sem žaromet cel dan na soncu, nato še s fenom, a je še vedno po leči malo kondenza. Je mogoče zaradi tega drugačen odtenek?

Hvala vsem, lp

P.S.: če sem falil podforum, se opravičujem
 
topars
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jun 13, 2020 6:41 pm

Re: Voda v xenon žarometih

Napisal/-a topars Ne jun 14, 2020 8:08 pm

Še slike.. Prva je ta, ki je problematična - vidi se tudi kondenz na leči.

Slika

Slika
 
topars
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jun 13, 2020 6:41 pm

Re: Voda v xenon žarometih

Napisal/-a topars To jun 16, 2020 8:38 pm

Nihče še ni imel podobne težave? Sumim parabolo oz. lečo.. Mogoče kdo ve za koga, ki se s tem ukvarja? Sam jo ne grem razstavljat.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Voda v xenon žarometih

Napisal/-a Fan To jun 16, 2020 11:18 pm

Preverite pri lokalnemu avto kleparju. Tudi kakšen mehanik, ki ima dovolj časa vam to lahko uredi.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Voltik124
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jun 19, 2020 3:26 pm

Re: Voda v xenon žarometih

Napisal/-a Voltik124 Sr jul 22, 2020 2:48 pm

Pozdravljen,

Mene samo zanima sledeče ali si ta novi balast uporabil na drugem žarometu in nisi zamenjal žarnice ter rezultat je bil isti ?

Ker meni se mi zdi da je še zmeraj kriv balast za spremembo toplote barve.

Vsak balast ima malenkost drugačne izhodne specifiakcije, ki direktno vplivajo na intenziteto in toploto xenonske žarnice, že isti proizvajalec balasta z drugačno leto izdelave ti lahko spremeni odtenek.

Nevem preden bi kdor koli začel odpirat žaromet in plastiko nazaj limat bi preveru prvo če je na nalepki do balasta ista številka kot na prejšnem, kateri se ti je pokvaru.

lp Rok
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Voda v xenon žarometih

Napisal/-a vipe5s Če jul 23, 2020 7:17 am

Ne moreš žarometa s fenom sušit. Začasno ga res osušiš, prav tako pa vlago porineš dalje v vse kotičke žarometa.
Potrebno je dati noter kaj takega, ki veže vlago nase. Ponavadi smo elektroniko dajali v riž in neprodušno zapirali, za žaromete pa bo potrebno mal po googlu pogledati.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 8 gostov