Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Kateri odb tester

Napisal/-a avion Ne mar 14, 2021 3:38 pm

Pozdravljeni,
Nakup katerega odb testerja mi svetujete za preprosto identifikacijo napak in pa brisanje napak?
Trenutno imam nek cheap kitajski tester ODBII, ki sem ga kupil na aliexpress, brez namenskega software. Z njim lahko vidim neke osnovne paramtere, kot so število obratov, temperaturo hladilne tekočine...
Rad bi nekaj bolj naprednega...se pravi da vidim tudi zgodovino napak in da recimo lahko brišem.
Kot razumem obstajajo neki univerzalni sistemi in ni potrebno imeti za vsakega proizvajalca posebej.
Prijatelj mi je svetoval Delhi tester? Mi svetujete kaj drugega? Morda točen model?
Hvala in lp
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a zidnidvojnik Ne mar 14, 2021 7:05 pm

Odvisno za katere znamke te zanima? In pa seveda koliko si pripravljen odstet za tester? Potem lahko malo bolj pokomentiramo. Delphi je dober vendar gre bolj za brisanje in branje napak. Ni neko cudo tehnike. Za boljse testerje je potrebno gledati za vsako znamko posebej. Malo bolj opisi kaj si zelis od testerja pa ti lahko dam kaksen nasvet.

Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a Fan Ne mar 14, 2021 10:37 pm

Neke dobre univerzalne stvari ne obstaja. Kot je že bilo napisano, je potrebno vedeti za katere znamke se bo tester potreboval in za kakšne namene. Za neko igranje, gledanje in brisanje napak, je na netu polno igrač za 20€, ki so za kakšno resnejše delo neuporabne.
Mogoče kaj pomaga ta tema: viewtopic.php?f=6&t=61807
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a danci1973 Ne mar 14, 2021 10:54 pm

Launch bi naj bil kar dober, ampak ni to ravno poceni hec.
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a avion Po mar 15, 2021 8:29 am

AHa, mogoče nisem bil najbolj jasen: gre za povsem povsem amatersko/ljubitelsjko uporabo. Se pravi kvečjemu za diagnozo in pa brisanje napak. Nimam ne znanja ne možnosti/prostora, da bi se s tem ukvarjal. Skratka, bolj firbec da vem, kaj kakšna napaka pomen, če mi javlja kakšno generično napako in da sem malo bolje pripravljen, preden avto peljem na servis, da mi tam ne "prodajo" ravno česarkoli.
Trenutno bi to potreboval za Škodo, Opel in pa BMW....ampak rad bi imel pokrit tudi širši nabor v primeru menjave avtov...
Hvala
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a mrtwelvetrees Po mar 15, 2021 8:58 am

Jaz uporabljam OBD II BT napravico da se povežem z mojim telefonom, potem pa dobiš na netu tudi polne verzije .apk programov zastonj 8) Pa se se masrikaj gledat in brisat. Seveda to to za amatersko uporabo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a Steinkauz To mar 16, 2021 6:58 am

Brisanje napak se da tudi z cheapshit adapterjem.
Jst mam neki tazga:
https://www.aliexpress.com/item/3249545 ... web201603_

pa preko aplikacije https://play.google.com/store/apps/deta ... n_US&gl=US
lahk pobrišem
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a avion Ne mar 21, 2021 9:43 pm

Tudi jaz lahko s podobnim pobrišem na Škodi, medtem ko se na Oplu ne da. Rad bi nekaj bolj unvierzalnega
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri odb tester

Napisal/-a Fan Ne mar 21, 2021 10:07 pm

Kateri Opel G,H,J in kateri letnik, motor BMW.
Za Opla si bo mogoče potrebno omisliti OpCom. Poceni in pokrivanje željene palete vozil, kakšen Launch, Autel, Bosch KTS, Delphi, Bolha.com je polna teh cenenih igrač.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov