Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
murkoslavko
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po maj 13, 2013 9:09 am
Kraj: Maribor

Bencin za vrtne stroje

Napisal/-a murkoslavko To jun 22, 2021 10:21 am

Imam neprijetno izkušnjo z vrtnim traktorjem, čez zimo mi je v uplinjaču zabasalo dize. Sem lahko kupil nov uplinjevalnik, obloge, nažrt aluminij, pa še je pol vijakov sem okrušil pri odpiranju. Ponavadi čez sezono gledam da kurim svež bencin in nimam težav. Nevem a naj pokurim bencin, da bo uplinjač prazen ali naj dam kak stabilizator not. Etanol v bencinu tvori slatkorni gel ob dolgem postanku, pa še vodo veže, a se v SLO dobi bencin brez E10, vsaj za čez zimo?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Bencin za vrtne stroje

Napisal/-a VW T4 To jun 22, 2021 10:59 am

čudne težave imaš...jaz sem parkiral moj tomos apn pred par leti, nafilal tank do vrha da ne rjavi. Zdaj ga enkrat na leto užgem, kresne s prve. Bencin je zdej že precej star.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Bencin za vrtne stroje

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jun 23, 2021 12:41 pm

Bencina brez etanola pri nas že lep čas ni.
Če bo bencin star pol leta, ne bo nobene panike. Če je pa star leto pa pol, pol se pa začne veselica.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Bencin za vrtne stroje

Napisal/-a metor Ne jun 27, 2021 1:47 pm

Posebej med sezono, ko stroj ne dela ampak jaz vedno uporabljam stabilizatorje goriva. Gorivo ti drži sveže par let, čisti in ščiti sistem goriva pred učinki etanola itd. Doma imamo veliko vrtnih strojev in odkar rabimo dodatke oz. stabilizatorje goriva ni problemov z uplinjači, razjedanjem membran v njih itd.

npr. B&S Fuel Fit imaš pa tudi druge https://www.briggsandstratton.com/eu/en ... l-fit.html
https://www.opara.si/olja/36199-Osvezil ... &results=2

Za 2 taktne vrtne stroje maš pa recimo od Stihl-a njihov Motomix, že pripravljeno mešanico goriva brez etanola in z njihovim top oljem HP Ultra. Seveda, če rabiš dosti mešance za 2T motorje se ne splača, raje daš stabilizator noter in je.
Don't worry, be happy ;)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov