Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a 215709 Če dec 16, 2021 7:59 pm

Zdravo

Predstavil bi vam mali projekt s katerim sem se zajebaval zadnje mrzle dni. Pred kratkim sem se odlocil da obnovim volan. Na zacetku je bil v takem stanju

Slika

Nasel sem par ponudnikov ki to delajo samo se mi je cel postopek zdej prevec zapleten (volan dol volan gor) cena me niti ni tako motila. Potem pa sem nasel stran
https://www.lonckyauto.com/
kjer sem narocil usnjen ovitek za na volan. Imajo različne modele za vsako znamko. Lahko menjas stil barve kombiniras razlicne vrste usnja/blaga...kar zelis. Keč je v tem da ga moraš sešiti sam, tako da to priporocam za tiske ki imajo malo umetniske zilice. Šivanje mi je vzelo nekje 4 ur s postanki. Na koncu je volan malo debelejsi ker se siva preko orginala. Posiljka je prispela v 40 dneh ter celo brez carine - kinezi neki glumijo in naredijo repost iz luxemburga v mojem primeru in je prislo brez carine., Ceprav sem bil znjo ze sprijaznen.

Zacetek - na koncu se izkaze da je to najbolj pomemben korak, potrebno je nacentrirati cim bolj natančno
Slika

Okrog spredaj zadaj ...se volan fiksira z tankim dvoslojnim lepilnim trakom - je fajn da se lepo povsod fiksira sam sem na koncu ugotovil da bi ga lahko se vec notri dal da lepse drži
Slika

Fiksiranje pozicij 9,6,3
Slika

Pred zacetkom šivanja
Slika

Šivanje preko orginal prevleke
Slika

1/2
Slika

Končano
Slika

Slika

Slika

Je bilo kar zahtevno na kksnih pozicijah sploh proti koncu krakov kjer je potem treba narediti vozle. Sem kaksn siv zašustral zato je zelo pomembno da se ga na zacetku lepo nacentrira ker imas potem manj napak. Pri poziciji 9 sem tudi malo zasusteal ampak me ne moti tako zelo - lahko bi odzadaj uporavil vec dvojnega traku.
Dam si oceno 8/10 in za ta denar sem kar zadovoljen (45€) - valutu spremenite v funte pride ceneje...to sem videl sele po nakupu.
Priporočam

Na koncu sem vgradil se led sijalke

Slika

Lep pozdrav
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a mrtwelvetrees Če dec 16, 2021 8:26 pm

Da se ti je dalo.... VSAKA ČAST :pivo :vrum :pij:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a D12J12 Če dec 16, 2021 9:43 pm

Malo za hec, a si šival tudi med vožnjo ko nisi demontiral volana :lol: ?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a thunderbolt Če dec 16, 2021 10:34 pm

Huh, zadeva pride konkretno debela. Upam, da ti bo stvar drzala dolgo casa. Sam se kaj takega ne bi upal lotit!

Koliko pa so cene za obnovo volana, ko si se zanimal? A to majstru dostavis avto, pa on vse zrihta, ali moras poskrbet prej za demontazo volana?
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a 215709 Pe dec 17, 2021 6:46 am

cene so bile tam okrog 100€ +/-, večinoma je bilo volan demontirati ter poslati - dodaten strošek v € in času. sicer avto vsak dan vozim tko da mi je to bil največji problem. tudi o demontaži si nisem kej preveč upal sam razmišljat ker v teh štromarskih zadevah(airbag ipd) nisem preveč domač tako da bi blo treba ga kam odnest da to prav nardi. v večini primerov pa bi vsseno dal novo prevleko čez orginal tako da bi bilo spet malo debelejši - kakor se odločiš. ma na koncu mislim da mi je kar dobro izpadlo upam da zdrži dolgo če ne bom pa spet novega naročil pa mogoče še kakšno drugačno kombinacijo saj jih imaš ogromno na izbiro. mogoče kdaj kakšen update naredim. alpa se zmenimo pa kakšen biznis dodaten iz tega rata pa jaz sešijem ostalim :lol:
Slika
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a VW T4 Pe dec 17, 2021 8:09 am

S fenom dobro pogrej celotno prevleko, se ti bodo še tiste minimalne gube izničile (zagrej, potem pa pusti, krči se ko se ohlaja).
Kar dobro narejena prevleka, celo usnjena je, ponavadi kitajci takšne prevleke štancajo iz skaja...
Podiranje volana ni noben bav bav, na youtube je prav za vsak avto kakšen video kako se tega lotit. Za sigurno odklopiš baterijo in ni panike.
Cene volanov so pri nas cca. 70-100€ (standardne zadeve), za toliko jih tudi jaz delam...
Sem na hitro pogledal stran, ravno poceni prevleke niso, v bistvu le malo manj kot je celotna izvedba pri nas...
Glede tvojega primera je končen izdelek blazno debel, ker je že v osnovi volan kar debel. Ampak očitno je tudi prevleka mišljena za preko obstoječe, ker v primeru da bi originalno odstranil, bi bila nova prevelika...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a limas Pe dec 17, 2021 2:15 pm

Saj je vredu narejeno, glede na okoliščine. Vseeno bi pa moral odstraniti staro osnje.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a VW T4 Pe dec 17, 2021 2:24 pm

ne...ker ta prevleka je po širini vrezana za debelino oblečenega volana. Če bi staro prevleko odstranil, potem bi mu ostajalo cca 0,5cm materiala, ki ga ne bi imel kam zgolfat
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Obnova volana DIY loncky

Napisal/-a 215709 So dec 18, 2021 12:38 pm

Tocno tako ta prevleka je bila misljena dati cez orginal. Mene ne moti se navadis obcutka je pa avto SUV tako da mu pase debelejsi izgled volana. V kaksnem malem mestnem avtu bi vrjetno bolj smesno izgledalo. Je pa bila priloznost da probam sam kaj popravit ce gre ce ne bi pa tak al tak nekemu majstru odpelov.

Imas možnost nakupa prek te strani tudi take prilagojene prevleke ce nimas orginalnega oz ce zelis orginal dol dat in potem tega sesiti ti posljejo ozjega potlej. Jim samo sporocis komentar
Slika
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov