Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Koda motorja?

Napisal/-a Davezor So jan 29, 2022 4:55 pm

Lep pozdrav. :) Iščem nekaj rezervnih delov na spletu (AutoDoc, Euroton...) in imam problem pri izbiri pravilnega tipa avtomobila.
Imam Megane 2, 11/2008, hatchback.

V prometni mi piše, da je oznaka motorja K9K P7, tovarniški tip pa BMSE06.

Kjerkoli na internetu iščem mi tega tipa ne najde pod možnostmi za izbiro. Tudi če iščem po VIN na AutoDoc recimo, mi vrže ven,
da gre za sledeč model: RENAULT Megane II Hatchback (BM, CM) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) (78 kW / 106 km) in za motor ponudi možnost motorja
K9K 732/734.

V čem je catch? Problem je, da potem najde več rezervnih delov in pitaj boga, če paše na moj model. :lol:
Lahko kdo priskoči na pomoč?

Hvala! :D
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Koda motorja?

Napisal/-a limas So jan 29, 2022 7:01 pm

Poglej še v homolomo karton. Tam je bolj podrobno.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Koda motorja?

Napisal/-a Fan So jan 29, 2022 10:49 pm

Kombinacija vin številke, tip motorja in Kw motorja vam veliko olajša iskanje pravega rezervnega dela. Je pa tudi res, da ni rečeno, da je omenjen tip motorja v nemškem katalogu, preprosto, ker ga za Nemčijo niso vgrajevali. V takem primeru si pomagamo z delom vin številke.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Davezor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr maj 20, 2020 8:05 pm

Re: Koda motorja?

Napisal/-a Davezor Po jan 31, 2022 12:48 pm

Sem potem kontaktiral uradni servis in so mi z veseljem pomagali. Sem dobil točne modele motorja, menjalnika in ostalih sklopov.
 
Kruno
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So jan 08, 2022 1:36 pm

Re: Koda motorja?

Napisal/-a Kruno Po feb 14, 2022 7:59 pm

Davezor je napisal/-a:Lep pozdrav. :) Iščem nekaj rezervnih delov na spletu (AutoDoc, Euroton...) in imam problem pri izbiri pravilnega tipa avtomobila.
Imam Megane 2, 11/2008, hatchback.

V prometni mi piše, da je oznaka motorja K9K P7, tovarniški tip pa BMSE06.

Kjerkoli na internetu iščem mi tega tipa ne najde pod možnostmi za izbiro. Tudi če iščem po VIN na AutoDoc recimo, mi vrže ven,
da gre za sledeč model: RENAULT Megane II Hatchback (BM, CM) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) (78 kW / 106 km) in za motor ponudi možnost motorja
K9K 732/734.

V čem je catch? Problem je, da potem najde več rezervnih delov in pitaj boga, če paše na moj model. :lol:
Lahko kdo priskoči na pomoč?

Hvala! :D

spoštovani, najdite nekoga , ki ima uradni katalog rezervnih delov , vam na osnovi šasije lahko najde prave dele za vaše vozilo, lahko me kontaktirate
Kruno, 041631666
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov