Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
pirecrompir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po maj 21, 2007 7:12 am

Kako zaščititi stene in vogale garaže

Napisal/-a pirecrompir To avg 02, 2022 11:18 am

Zdravo,

imam večji avto, ki ga komaj spravim v garažo in komaj odprem vrata, da izstopim. Trenutni je starejši letnik in se ne obremenjujem pretirano, če nastane kakšna praska, kupujem pa novega podobne velikosti, ki ga ne bi rad poškodoval pri parkiranju v garažo in odpiranju vrat. Mi lahko kdo svetuje, kako in s čim je najbolje zaščititi stene garaže in vogale pri vhodu v garažo, da se temu izognem?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kako zaščititi stene in vogale garaže

Napisal/-a limas To avg 02, 2022 11:32 am

Po notranjih stenah garaže zalepiš izolacijski gradbeni materilal. Naj ne bo preveč debel. Se pravi, da namestiš izolacijske plošče (stiropor, stirodur...) v višini vrat in odbijačev. Tako lahko v miru parkiraš in odpreš vrata, saj so mnoge garaže še po JUS standardih. Vse našteto je poceni. Lepilno sredstvo naj bo kakovostno.
Glede vogalov pri vhodu pa je edina možnost, da malo povadiš parkiranje in ne butaš v rob. Če je težava z manevrskim prostorom, gre avto lažje v garažo "v rikverc". Pazi predvsem na ogledala. Ko si z ogledali pri robu vrat, jih zložiš, nato jih zopet odpreš, da nadzoruješ oddaljenost karoserije od robov.
To je vsa znanost.
 
Uporabniški avatar
pirecrompir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po maj 21, 2007 7:12 am

Re: Kako zaščititi stene in vogale garaže

Napisal/-a pirecrompir To avg 02, 2022 11:58 am

limas je napisal/-a:Po notranjih stenah garaže zalepiš izolacijski gradbeni materilal. Naj ne bo preveč debel. Se pravi, da namestiš izolacijske plošče (stiropor, stirodur...) v višini vrat in odbijačev. Tako lahko v miru parkiraš in odpreš vrata, saj so mnoge garaže še po JUS standardih. Vse našteto je poceni. Lepilno sredstvo naj bo kakovostno.


Hvala za nasvet. V drugem forumu so mi predlagali nekaj takega, kar se mi tudi zdi v redu, ni pa ravno za večjo površino.

zaščita garaže.jpg


Glede vogalov pri vhodu pa je edina možnost, da malo povadiš parkiranje in ne butaš v rob. Če je težava z manevrskim prostorom, gre avto lažje v garažo "v rikverc". Pazi predvsem na ogledala. Ko si z ogledali pri robu vrat, jih zložiš, nato jih zopet odpreš, da nadzoruješ oddaljenost karoserije od robov.
To je vsa znanost.


Vse to počnem že 10 let, ko parkiram LR Discoveryja v miniaturno garažo ;). Najprej ga moram seveda znižati, da ga po višini spravim v garažo :). Nimam težav s parkiranjem, a tu in tam se predvsem pri odpiranju vrat vseeno naslonim, včasih pa sem oz. moram biti nevarno blizu tudi na sovoznikovi strani. Pri tem avtu me toliko ne skrbi, pri novem me bo bolj :).
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Kako zaščititi stene in vogale garaže

Napisal/-a boštjan_01 To avg 02, 2022 9:06 pm

Ko odpreš vrata si zariši na kateri višini se vrata naprej dotikajo stene. In na tisti višini nalepiš ta trak, ali kaj podobnega (les, plastika, guma, pena, ...).
Dobi se tudi pastični ali gumjasti nastavek, ki se natakne na vrata.
Ne vidim logike zakaj bi moral celo garažo zaščitit.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 143
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kako zaščititi stene in vogale garaže

Napisal/-a madpanter Po jun 12, 2023 12:13 pm

ne kompliciraj preveč, lahko greš pa merkur ali kako podobno štacuno pa prodajajo gumo na tekoči meter pa je (pomoje več kot 5 mm debeline ne rabiš). Če so stene ravne komot z nekim lepilom prilepiš, če so neravne bo pa potrebno pomoje kar vijačit ipd...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kako zaščititi stene in vogale garaže

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jun 12, 2023 4:06 pm

Ja če nimaš babe doma k bo rekla da tega ne bo gledala.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kako zaščititi stene in vogale garaže

Napisal/-a Mazda2 Po jun 12, 2023 10:01 pm

Zunaj postavi dovolj velik nadstrešek, pa se ne boš bal :mrgreen:
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov