Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Gregor91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr maj 03, 2023 8:41 pm

menjava naftnega filtra opel astra k 1.6

Napisal/-a Gregor91 Po jun 05, 2023 11:56 am

Kako pravilno menjati filter goriva disel na opel astri k 1.6 2017. Vem da moreš spodaj pri kolesu menjati filter in nalite novo nafto not. Vendar ne vem kaj vse potem še treba naredite? Dati kontakt kluča nekaj krat da se cevi spet napolnijo?
 
boxerbimer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Pe okt 23, 2020 7:47 pm

Re: menjava naftnega filtra opel astra k 1.6

Napisal/-a boxerbimer Pe jul 07, 2023 10:42 pm

Jaz sem ga menjal lani. Zelo pazite, ker se je marsikomu zgodilo, da je ob odtegovanju filtra ohišje filtra zlomil, ko se to zgodi je potrebno menjati celoten tank goriva. Iz tega razloga sem si odrezal leseno deščico mislim da 125 mm, ki sem jo prislonil med filter in sosednji rob, odtegoval pa zelo počasi in previdno, in to ne z račno temveč s prečno T palico.

Jaz sem nato dal par krat kontakt vendar je vseeno par sekund verglal, preden se je motor prižgal. Naslednjič bom pri montaži napolnil kapo s filtrom z dizelskim gorivom do roba, kolikor pač gre. Vem, da še zdaleč to ne gre napolniti do konca, pa vendar bolje nekaj kot nič.

Tako da, previdno pri odtegovanju in zategovanju.
 
GrimReaper85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To okt 31, 2023 1:46 pm

Re: menjava naftnega filtra opel astra k 1.6

Napisal/-a GrimReaper85 To nov 07, 2023 5:06 pm

Ravno sem hotel drugo leto že začeti servisirati pri lokalnem majstru (enkrat sem sicer že, ker je bilo samo za zamenjati olje), ker mi bodo sedaj pri Avtotehni VIS za en servis računali 1500€. Pri lokalnem pa, če bi sam kupil pokrov ventilov na eBay za 450€, bi dal prej 750€.

Ampak ko berem to, pa ker mi je rekel da bo sedaj ko ima 60k km, za zamenjati filter goriva (izgleda da ga 1.6T 200 res ima, pri 1.6 105 je bil doživljenjski in so mi šli razdirat celo zadnjo klop za brezveze), pa vidim da bolje da grem spet v Avtotehno VIS, ker tam pač menjajo to vsak dan na Astrah K.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: menjava naftnega filtra opel astra k 1.6

Napisal/-a coco66 Sr nov 08, 2023 7:53 am

Ti mešaš naftne in benzinske filtre.Benzinski filter je v rezervoarju
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov