Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Kako barvo zgladit

Napisal/-a AM Če nov 08, 2007 9:11 am

Kako oz. s čim si pobarvate praske in rise po avtomobilu. Pač za vsak ris ne moreš hodit k ličarju, me pa zanima kako vi to počnete.

Zdaj jaz recimo vzamem tanek čopič in z čimmanj potegi skušam ris zakriti. Ampak je problem pri temu, da nastane tam majhen hribček. In če skušam ta hribček kakorkoli zgladiti, potem barva izgubi sijaj. Če bi skušal karkoli polirat takoj, potem barvo dol pobrišem in spet nisem nič naredil. Torej kako to narest čim manj opazno z čim manj vidnih napak ???

thx
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Napisal/-a Black_Racer® Če nov 08, 2007 10:51 pm

Mah js vzamem list papirja ko je šist tanek in ga čist mal da se dodatknem barve,pa pol previdno nanesem v ris..
Lahko čist na tano zapolniš risek ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če nov 08, 2007 11:23 pm

Zanimivo. Moram poiskusit, kako se bo odneslo.
Hvala

Če ima kdo še kakšno svojo rešitev, bo zelo dobrodošla glede na to, da je očitno tole vprašanje zelo težko, saj skoraj ni odgovorov.
 
Uporabniški avatar
andrej86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 727
Pridružen: Sr jan 03, 2007 12:18 pm
Kraj: Tam kjer klepajo renaultovi ventili

Napisal/-a andrej86 Če nov 08, 2007 11:37 pm

jaz vzamem vatirano palčko;jo pomočim narahlo v barvo,nato premažem ris,pol barvo posušim z ono ir al uv žarnco za piščance pa pujse gret .ko je suha preko potegnem še malo brezbarvnega laka za nohte čisto na tanko in ga spet posušim.
Ko je vse suho pa ročno ali strojno vse spoliram pa se nič več ne vidi :D
 
Uporabniški avatar
Badmike
Novinec
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To jan 30, 2007 7:59 pm
Kraj: Tu pa tam

Napisal/-a Badmike Če nov 08, 2007 11:42 pm

jaz pa vzamem kladivo udarim po tistem risu in nato peljem k ličarju da to popravi in se pol nič več ne vidi! :P
Make my day
 
Uporabniški avatar
extreme N
Uporabnik
 
Prispevkov: 825
Pridružen: Pe maj 04, 2007 7:21 pm
Kraj: NG

Napisal/-a extreme N Pe nov 09, 2007 9:31 am

a ste eni talenti :D

tudi jaz imam nekaj risov, sicer je barva manj občutljiva ker ni metalna, ampak se na beli barvi lepo vidi temne rise. torej kak dober nacin bi tudi jaz rad vedel :)

hvala
Extreme N
 
Uporabniški avatar
_BlisteR_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: Če avg 16, 2007 9:53 pm
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a _BlisteR_ Pe nov 09, 2007 2:58 pm

ja načinov je vrejetno dost.Pr čipoču je sam to problem ka se preveč barve napije.
Ko sej jest meu rasko sm kr s prstom :D
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Pe nov 09, 2007 7:24 pm

Ali si nardiš čopič s sam eno "dlako" ali vzameš zobotrebec ali vzameš nekaj čist tankega....s tem povlečeš po risu... ko se posuši pa spoliraš.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
blazp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 658
Pridružen: So sep 24, 2005 8:21 pm

Napisal/-a blazp Pe nov 09, 2007 8:19 pm

jaz rajs več ne popravljam, ker bik kot sem za take zadeve, sem naredil tak drek po avtu, da ni več pomoči :oops: (ja in likovno sem imel v osnovni šoli ocenjeno z najnižjo možno oceno)
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR So nov 10, 2007 10:47 pm

MU :D
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Re: Kako barvo zgladit

Napisal/-a Kyuss Če nov 22, 2007 12:45 pm

AM je napisal/-a:Kako oz. s čim si pobarvate praske in rise po avtomobilu. Pač za vsak ris ne moreš hodit k ličarju, me pa zanima kako vi to počnete.

Zdaj jaz recimo vzamem tanek čopič in z čimmanj potegi skušam ris zakriti. Ampak je problem pri temu, da nastane tam majhen hribček. In če skušam ta hribček kakorkoli zgladiti, potem barva izgubi sijaj. Če bi skušal karkoli polirat takoj, potem barvo dol pobrišem in spet nisem nič naredil. Torej kako to narest čim manj opazno z čim manj vidnih napak ???

thx


Izi... vzameš klavirsko struno brez oklopa, samo jekleno jedro, pobarvaš, nategneš struno pravokotno na 'popravek' in parkrat potegneš, da odneseš nekaj roba. Delaj po občutku, ne samo z očmi.
 
Uporabniški avatar
spreat
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Po mar 05, 2007 6:39 pm

Napisal/-a spreat Če nov 22, 2007 1:54 pm

najboljše je, da povoziš divjega zajca z ravno tistim delom vozila pa je... zavarovalnica časti :) joke

jaz si pikice od kamnov z zobotrebcem zapolnim in nato spoliram. se ne opazi...

risov pa še nisem niti poskusil popravit...
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Če nov 22, 2007 11:04 pm

če pa želiš špricnat kaj malega, ti priporočam Airbrush pištolo, superca. 8)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Pe nov 23, 2007 7:29 am

andrej86 je napisal/-a:jaz vzamem vatirano palčko;jo pomočim narahlo v barvo,nato premažem ris,pol barvo posušim z ono ir al uv žarnco za piščance pa pujse gret .ko je suha preko potegnem še malo brezbarvnega laka za nohte čisto na tanko in ga spet posušim.
Ko je vse suho pa ročno ali strojno vse spoliram pa se nič več ne vidi :D

tole bi še pa mene zanimal kuko to zgleda 8), bi mi mogu enkrat demonstrirat, sej mam kr nekej risu, na žalost, tko da neb biu blem probat :D
iz kje pa si?
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Pe nov 23, 2007 9:37 am

Airbrush sem kupil preko maila, firma je v Lj. stala je tista dobra 125 eur. in jaz jo redno uporabljam v službi, ker popravljam medicin. opremo in ;) je velikokrat kaj poškodovano. Kako pa bo izgledal odtenek- barvni pa je odvisno vse od tistega, ki meša barve. Malo moraš imet občutek, da si ga pridobiš, pa je najboljše poprej poizkusiti na kakšni pločevini, lahko z navadno barvo, tolk, da dobiš filing razdalje. Vse se da naučit, malo volje. Sem iz Celja.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Pe nov 23, 2007 9:43 am

dej mi reči si ti že na svojem to probavau z air brushem reševat praske oz. rajse, al to sm na šihti?
če si iz cjela, bi me to zanimal videt kuko si kj to rešu, da vidim kolk uspešn je bla zadeva rešena
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Pe nov 23, 2007 10:30 am

Lahko prideš kadarkoli v Celje v naš lokal, nasproti avtobune postajev Masažni studio ARCUS po 13 vsak dan ali pa po 15 ,ko je konec službe, če???Povedati pa ti moram, da trenutno na mojem Stilotu tega nisem počel, sem pa od kolega Audia poravu metal-perla, pol pa še s prozornim lakom. Povem pa raje v naprej, da havbo popravljati ni kar tak, posebi, če ne upoštevaš barvo-starost barve, ne ti ampak tisi, ki ti meša. Na enem od tem, sem napisal, Rabim kleparja in bom dal svoj avto popravljat maherju, ker veliko površino s tem ne grm lakirat, to mi bodo storili tisti, ki res znajo, pravim zato, ker mi bo šricno cel bok, del ali cela vrata, prag, ter rob+kleparijo 200 eur. Se prav, če hočeš ti zrihtam tega ličarja in za celo havbo ti morda vzame dost manj kot men, tako mislim. Ja, da končam Audi je super ratu, sem še nekaj drugig(male) zadeve, rob, del blatnika, odbijač itd. :pivo
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Pe nov 23, 2007 1:35 pm

js sm mislu da bi vidu če se na svojem tko kj popravlu, ker mam js na svojem z klučem porajsanga, če se da to kj porihtat, ker zarad rajsa na blatniku pa na zadni havbi je mal tumač devat celo zadevo špricat, sploh pa glede na to da ga bom prdau :D
pa sm mislu če bi se dau te zadeve tko na izi kj skrit :lol:
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Pe nov 23, 2007 1:50 pm

Jaz sem zapikal z zobotrebcem- se ne napije tolk kot kaka palčka ipd.
 
Uporabniški avatar
coffa06
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: Po maj 22, 2006 10:13 pm

Napisal/-a coffa06 Pe nov 23, 2007 3:54 pm

_BlisteR_ je napisal/-a:ja načinov je vrejetno dost.Pr čipoču je sam to problem ka se preveč barve napije.
Ko sej jest meu rasko sm kr s prstom :D

Ej ti čipočraska, tipkaš pa verjetno ne s prstom, al ja?
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov