Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Ne feb 08, 2009 1:21 pm

Pitu je napisal/-a:To je ta zadeva ja


pa piše, da potrebuješ še neki "body shine" (je tudi na sliki), kako pa tisto uporabiš? Prej kot clay magic, al potem?

Oz. prosi bi, da mi en napiše kako naj jst operem avto, da ne bi potem kaj zajebu :oops:
 
Aleksman71
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr jan 21, 2009 10:22 pm

Napisal/-a Aleksman71 To feb 10, 2009 7:15 pm

folcer je napisal/-a:
Pitu je napisal/-a:To je ta zadeva ja


pa piše, da potrebuješ še neki "body shine" (je tudi na sliki), kako pa tisto uporabiš? Prej kot clay magic, al potem?

Oz. prosi bi, da mi en napiše kako naj jst operem avto, da ne bi potem kaj zajebu :oops:


Oglej si video
http://www.youtube.com/watch?v=ZcZRj509Ir8
in še dodatna navodila
http://www.web-cars.com/detail/clay.php
http://www.topoftheline.com/auto-detail-clay.html
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Sr feb 11, 2009 6:03 pm

tole kar bom zdele vprašu je mal mimo teme, ampak vendar

dans sem kupu sonax neke šampon in z njim opral avto, potem sem ga s suho krpo obrisal in nato še s sonax voskom (taka bela tekočina) povoskal.

zdej me pa zanima a sem prav naredu, da sem vzel tisto gobico, ki jo dobiš zraven voska in jo namoču v vodo, ter dobro ožel, potem sem nanesel vosek tako, da sem si pomagal s to gobico po celem avtu? :oops:

na koncu sem še s tisto rokavico, ki je baje da za pranje še odstranil zasušene dele voska na karoseriji?

A je to pravilen postopek, al sem kje falil?

a bi mogla biti tista krpa (rokavica) za odstranjevanje zasušenega voska mokra, al kako?
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Sr feb 11, 2009 6:22 pm

a nisi imel navodil gor, kak se s tem dela? ali pa jih morda nisi prebral?
mogoče sem čuden, ampak zdi se mi neumestno spraševat zdaj, ko si že naredil, kar si naredil.....
Slika
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Sr feb 11, 2009 6:26 pm

Sigor je napisal/-a:a nisi imel navodil gor, kak se s tem dela? ali pa jih morda nisi prebral?
mogoče sem čuden, ampak zdi se mi neumestno spraševat zdaj, ko si že naredil, kar si naredil.....


naredu sem tako kot je pisalo, samo glede tistega "zasušenega voska " nisem siguren kako bi ga moral dol spravt?
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Sr feb 11, 2009 8:58 pm

lenivec je napisal/-a:
folcer je napisal/-a:
Pitu je napisal/-a:
folcer je napisal/-a:
Pitu je napisal/-a:Če se ne motim je to posledica te umazanije na cestah,predvsem sedaj v zimskem času.Treba je samo avto fajn očistit in spravit dol z avto plastelinom(clay magic).


tako, ja. vsaj mislim, da je od tega, ker gredo z nohtom dol in pol se nič ne pozna. kje bi pa najprej dobil ta avtoplastelin (clay magic)? pa kako se to uporablja?

hvala za nasvet



Meni ga je kolega prinesel iz Nemčije,sem pa dal cca. 40eur zanj.

http://www.youtube.com/watch?v=yfEfLGL5 ... re=related

Poglej na tem posnetku glede uporabe.LP



Kaj pol se ga v SLO ne da dobit?


seveda se ga dobi :) pri automagic uvozniku za 30€ ;)

glede pranja avta pa neboš zajebal. sam pač operi ga. posuši potem pa lepo z body shine naspejaš da je pleh "moker" in lepo z plastelinom nežno vlečeš po plehu.
če si kje iz bližine slov bistrice se lahk pripelješ pa ti pol blatnika potegnem da vidiš kak zgleda in kakšen je učinek.


hvala za pojasnilo

a mi lahko poveš še odgovore na zgornja vprašanja glede voskanja?
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če feb 12, 2009 7:54 am

Jaz mam Sonaxov vosek Extrem in sem vse to delal na suho. Na suh avto - prej ga še obrišem z mikrokrpo, da se odstrani vse madeže pranja, drugače se poznajo madeži od vodnih kapljic, ki se posušijo na pločevini.
No ko je avto čisto zbrisan in suh nanesem ta vosek z gobico, ki je priložena zraven. To je tak gosti vosek, ne tist tekoč, takega kot imaš ti, ti imaš verjetno tistega v rdeči flaški ne? Ta Extrem je v taki kovinski embalaži in ima gobico zraven.
Vosek nanesem po celem avtu, lepo na tanko. Potem pa pustim vsaj kakih 5 ur, da se posuši, da je čist suh, ko ga brišeš dol, da gre proč samo tak prah. Ponavadi naredim kar tako, da ga zvečer namažem pa čez celo noč pustim in drugo jutro zglancam. Potem pa spet nov nanos in ga zvečer obrišem. Tako dam gor tri nanose. Zbrišem ga pa tudi z suho mikrokrpo. Če je kar koli mokrega se kar nekaj paca in ne dosežeš tiste prave gladke površine.
Pred kratkim sem ravno delal na sestrinem avtu, ki ni še bil nikoli poliran pa povoskan še tudi verjetno ne. V glavnem, ko se je pral ni čist nič voda odtekla. Najprej sem ga opral, spucal s plastelinom in potem gor tri nanose voska, po pokrovu motorja, strehi in prtljažniku pa štirikrat. Zdaj se ga voda sploh ne prime.
Moreš pa dat več nanosov, če hočeš pravi učinek. Jaz sem probal malo z vodo polit po prvem nanosu pa ni bilo še kaj posebnega učinka, po drugem nanosu pa je že voda kar v curku odtekla.
Jaz tako delam, zadaj če je pa 100% prav pa ne vem. Tist, da bi svežega dol obrisal se men zdi brez veze, men se zdi boljše, da se čist posuši in potem en tanek sloj ostane na pločevini, z naslednjim nanosom pa ta sloj odebeliš, da je učinek dolgotrajneši. Pa tudi suhega brez problema zbrišeš, če je pa še sveže oz. premalo suho moreš pa dlje časa brisat, ker se paca in potem imam občutek, če tako delaš, da potem itak kaj dosti voska ne ostane na pločevini.
Če je pravi učinek dosežen pač probaj malo vode polit pa vidiš ali se voda razlije po celem ali pa se kar združi v curek oz kapljice, ki kar spovzijo dol. Če poliješ recimo po blatniku, ki je pokonci, more vsa voda takoj odteči, tako da ostane čisto suh. Avto, ki ni povoskan se v tem primeru naredi tanek sloj vode po celem blatniku, ki ne odteče.
 
r.levicar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe maj 09, 2008 7:18 pm

Re: popravilo "pikic" rje?

Napisal/-a r.levicar Pe feb 13, 2009 9:30 pm

schrek je napisal/-a:na avtomobilo imam 3 pikice rje . približno 1x1cm velike. s čim naj nanesem barvo da se bo čim manj videlo? čopičo?

Hallo,
po vsej verjetnosti je to izbijanje rje iz notranjosti.Ce rja zacne napadati pleh se normalno pokazejo rjaste pikice ali vleke manjse vzbocine in podobno.Res je,da lahko ocistis manjso pikico po vsej verjetnosti pa bo na istem mestu rja napravila svoe delo.
Ce pa nisi auta opral par mesecev je mogoce, da so pikice samo povrsnega znacaja.
Pozdrav Fredy.
 
Uporabniški avatar
mgost
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če jul 24, 2008 5:35 am

Napisal/-a mgost To mar 03, 2009 9:37 am

Še dve vpašanji glede plastelina pri odstranjevanju 'zračne rje'...

Povsod se omenja da je po postopku avto pripravljen za poliranje, voskanje....
V primeru da nimam namena voskati, polirati... avto pustim po posegu na miru?? Ga ne perem, brišem s krpo...??

Plastelin se lahko uporabi večkrat? Ali ga je priporočljivo po 1 uporabi zavreči?
 
_BaNaNa_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr maj 06, 2009 4:45 pm

Napisal/-a _BaNaNa_ To okt 06, 2009 7:36 pm

no,pa da nem še jaz ene teme odpirala,bom kar tukaj vprašala :)
avto mam cca.5 mesecev in sem ob zadnjem pranju avtomobila odkrila površinsko rjo na vratih. Ker vem,da jo lahko odstraniš me zanima, ali jo lahko odstranjuješ pač vedno ko nastane, ali se sčasoma ne da več? za odstranitev pa imamo neko čistilo od tarcona in sicer keraclin s. zanima me tudi,ali se da avto kako zaščit (vosek?), da je možnost te rje manjša,saj imam avto vedno parkiran pred hišo,oziroma pred vrati delavnice od koder je zlo veliko tega kovinskega prahu in ga nimam možnosti postavit drugam,zato me skrbi,da se bo ta rja zelo hitro ponovno pojavila.
havla za odgovore :D
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr okt 07, 2009 9:52 pm

Če je avto star 5 mescev potem ga pelji na servis in se naj tam ubadajo....če pa se gre samo za umazanijo pa je bilo napisanega že več kot dovolj.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Sr okt 07, 2009 10:01 pm

To povrsinsko oz industrijsko rjo dobivajo novi,stari taki in onaki avti. Najboljse je to scistit s plastelinom,nato pa avto redno voskat. Vecinoma se to dogaja ljudem ki imajo dalj casa parkirana vozila ob kaksni zelezniski progi.

Mgost, ce noces naprej nic pocet pustis tako kot je. Fajn je da povoskas ko koncas. Plastelin je za veckratno uporabo. Ko je umazan ga pregneti in zopet uporabi. Razen ce je bil avto extremno kontaminiran.
Pa plastelin je koscek po koscku,da ne bo kdo cele 200g ploscice uporabil...200 gramov je za veliko vozil...vsaj 30 al pa raje se vec, ce niso extra globinsko usrana...
C u O r E S p O r T i V o
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov