Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Kit za krpanje avto pnevmatik Slime

Napisal/-a Manfred Po avg 25, 2008 7:37 pm

Pozdravljeni !

Zanima me ali ima že kdo izkušnje s kitom za krpanje avto pnevmatik Slime:
http://www.mimovrste.com/artikel/342012 ... e#pictures
Predvsem me zanima ali je zadeva zanesljiva in ali jo je res možno sprati z vodo tako, da potem vulkanizer naredi pravo "inekcijo" in je guma normalno uporabna naprej.

Hvala za vaše odgovore in mnenja !
Manfred
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kit za krpanje avto pnevmatik Slime

Napisal/-a tristan01 To avg 26, 2008 6:32 am

Manfred je napisal/-a:Pozdravljeni !

Zanima me ali ima že kdo izkušnje s kitom za krpanje avto pnevmatik Slime:
http://www.mimovrste.com/artikel/342012 ... e#pictures
Predvsem me zanima ali je zadeva zanesljiva in ali jo je res možno sprati z vodo tako, da potem vulkanizer naredi pravo "inekcijo" in je guma normalno uporabna naprej.

Hvala za vaše odgovore in mnenja !
Manfred


Manfred malce razmisli o vsej zadevi. Če je zadeva na vodni osnovi ni nujno topna v vodi, da bi jo lahko vulkanizer kar spral (poglej razne lake in barve ki so na vodni osnovi). V primeru da se tale snov resnično spere z vodo iz pnevmatike pa jaz svojih gum nebi krpal z njo. Zakaj? Preprosto zato, ker bo prvo daljše deževje opravilo to kar naj bi naredil vulkanizer (ber spralo polnilo iz luknje). Torej puščajoče kolo in mokro cestišče pomeni skoraj zanesljivo tragedijo.

Osebno še vedno prisegam na klasično rezervno kolo (vsaj EURO rezervo) ki vzame v prtljažniku kakšen centimeter več prostora, ob redni kontroli tlaka pa je zanesljiva rešitev ko povoziš kakšen žebelj ali vijak.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Napisal/-a Manfred To avg 26, 2008 6:44 am

Pozdravljen !

Hvala za odgovor. Tudi sam sem skeptičen do te zadeve iz enakih razlogov kot ti. Ker pa zadeva deluje zelo praktično še posebno na daljših potovanjih in ker proizvajalec navaja, da je vsebino mogoče izprati iz gume iščem druga mnenja in izkušnje uporabnikov.

LP
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager To avg 26, 2008 8:48 am

Zadevo se da sprat iz gume. Jaz sem to naredil z visokotlačnim čistilcem. Dokler je guma še zmontirana na platišču je ta tekočina v gumi še tekoča, zatrdi se samo na luknji. Ko pa odmontiraš gumo dol je treba čimprej sprat da ni potem preveč dela z odstranjevanjem. In tudi ni panike če nekaj tega ostane v gumi. Saj konec koncev ko se to posuši deluje kot guma. Toliko iz prve roke.
Še vedno pa je najbolje da se lepo namontira gor rezervo in se odpelje do najbljižjega vulkanizerja.
L.P.
Dräger
Ne vozi hitreje kot tvoj angel varuh lahko leti.
http://www.sina-logatec.si/
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo To avg 26, 2008 10:33 am

zivjo


tocno o tej zadevi ne vem kaj dosti, vem pa o podobnih zadevah, ker na fiat punto grande imas to (sploh ni rezervne gume, dvigala in kljuca) in 1x mi je pocla guma (kaka luknja je bila ne vem), ampak sem to sprobal in je neuporabno....ce ti avta ne dvignes in je guma cisto na tleh ko ti gumo pumpas ti gre zrak kr mimo med feltno in gumo, pa se ce gumo fanj presekas oz je malo vecja luknja se lahko s tem le pod nos obrises in klices avtovleko ali gres po dvigalo, kljuc...,vzemes feltno dol, neses vulkanizerju, gres nazaj in zmonitras nazaj.....ce pa imas rezervno gumo opravis to v pol krajsem casu....

skratka zakljucek...nikoli vec tega sranja ;)

LP
Slika
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Napisal/-a Manfred To avg 26, 2008 11:27 am

Kot kaže so izkušnje s tem ali podobnimi produkti bolj negativne kot ne in ni ravno dobra zamenjava za rezervno kolo.

Hvala
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 To avg 26, 2008 12:16 pm

Manfred je napisal/-a:Kot kaže so izkušnje s tem ali podobnimi produkti bolj negativne kot ne in ni ravno dobra zamenjava za rezervno kolo.

Hvala


Te zadeve so uprabne za krpanje lukenj od risalnih žebljškov, za kaj večjega pa ne delujejo. Torej če povoziš en pošten kniping ali bog ne daj presekaš gumo na kosu pločevine na cesti pomaga samo še rezerva in obisk najbližjega vulkanizerja. Vse ostalo je bolj zaradi zakonodaje kot pa v resno pomoč. Zadnji mesec sem dnevno na relaciji CE-KP, ob cesti je neverjetno veliko vozil s praznimi gumami, zadnjič pa sem celo dohitel kamion s katerega je odpadalo staro železje, kos sem celo povozil na AC (strojan press) in v takih situacijah sem zelo hvalažen da je v mojem avtomobilu pravo rezervno kolo.


LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Po nov 03, 2008 7:49 pm

no pri skuterjo mi je pomagalo luknica je bila cca.1mm sam potem ko sem prišev k vulkanizerju mi je mogu gumo dol vzet pa vse zčistit ven pa nazaj go pol pa inekcija.. :D :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Napisal/-a Vikking Sr nov 12, 2008 12:46 pm

Ponavadi se polnila uporabljajo na gumah ki imajo zračnico.

Če je guma brez zračnice, potem se pa uporablja npr.: BUSHRANGER set kot ga je postal nebivedu.

Vsaj pri motorju je tako. Glede na to da so vulkanizerji tako pogosti v sloveniji kot gostilne, je bolje da zamenjaš z rezervo, popravi naj pa vulkanizer.

Rezervna guma stane toliko kot ti seti, poleg tega da ti mora v obeh primerih vulkanizer popravit gumo. Sama menjava gume pa vzame toliko časa kot popravilo s tem setom.

Vse skupaj je uporabno za motor, atv... kjer ni možnosti imeti rezervne gume.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov