Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Menjava osvetlitve števcev - Audi 80

Napisal/-a ven0m Sr dec 10, 2008 5:15 pm

Imam eno vprašanje. Odstranil sem števce (da sem lahko odstranil volan seveda, da sem lahko odstranil armaturko in posledično kabinski grelec) in že pred kratkim mi je pregorela ena žarnica.

Zanima me ali je že kdo probal te serijske žarnice zamenjat z kakšnimi barvnimi LED diodami.

Zasledil sem te na konradu:

Slika

Moje imajo podobno podnožje kot te, sedaj pa me zanima ali so vse te žarnice enake, mislim da se ne tresejo potem v nožišču ker sem še sporbal en druge ko enako zgledajo in niso 100% pasale.

In kako je na koncu z barvo, ali ima audi kakšno foljo ali kaj takšnega v števcih ali barvo dajejo žarnice?
 
Uporabniški avatar
Dom3n
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Če jun 26, 2008 1:39 pm

Napisal/-a Dom3n Sr dec 10, 2008 6:39 pm

Jst sm kupu v Conradu takele rdeče. Ampak sm še preden sm jih lahko dobr namontiru odlomu ta dva kovinska kontakta k sta ob ledici, ker so iz enga tok mehkega pleha da je kr jo, tko da kako svet nism nikol zvedu :). Aja, dal sm pa 11€.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a ven0m Ne dec 14, 2008 9:50 pm

Sem zadevo kr rešil sam, škoda tistih 11€ na par žarnic. Sem na kontakte nalotal modre visokosvetleče 4 pinske led diode z preduporom na 3,2V in jih še fixiral z patexom (ziher je ziher).

Rezultat:

Slika

Slika

Slika
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Ne dec 14, 2008 9:54 pm

Kaj si menjal tudi folijo ali so led-ice modre :?: Kakšna je pa bila barva, ko so bile prejšnje navadne žarnice notri :?:

LP
 
Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: So maj 13, 2006 1:19 pm
Kraj: Koroška

Napisal/-a Slavc Ne dec 14, 2008 9:56 pm

Diode bi mogo prej mal pobrusit, da bi se svetloba bolj porazdelila, ker pri visokosvetlečih diodah je žarek svetlobe usmerjen naprej. Če bi pa mal pobrusil diodo, bi pa svetloba bla bolj razpršena.
kar je dobro ni slabo ... :)
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Ne dec 14, 2008 9:58 pm

Zakaj bi brusil - enostavno bi kupil tiste diode z ''vdrtim'' stekelcem oz. če povem po domače, ima obliko stožca v stekelcu.
 
Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: So maj 13, 2006 1:19 pm
Kraj: Koroška

Napisal/-a Slavc Ne dec 14, 2008 10:06 pm

chevy je napisal/-a:Zakaj bi brusil - enostavno bi kupil tiste diode z ''vdrtim'' stekelcem oz. če povem po domače, ima obliko stožca v stekelcu.


To je pa še bolja varianta. Če bi pa hoto res vredi met, pa si nabavi ozadja števcev, ki imajo plazemsko osvetlitev. Npr kaj takega:

http://www.moman.pl/index.php?a=opis&k=4&id=240
kar je dobro ni slabo ... :)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a ven0m Ne dec 14, 2008 11:37 pm

Ledice so 4 pinska varjanta, če poznate tiste ko so oglate in njihov vpadni kot je 100° tak da so že v osnovi kr razpršene, brusit sem jih tudi probal ampak potem ne svetijo dovol močno, v tem je problem.

Ja ledice so prave, v števcih noter pa je samo pleksi steklo ki samo razprši žarke, ni blo potrebno menjavat folje.

Prejšnja barva je bila takšna bol bež ali bela ampak bol tisto veš ko obična žarnica.

Res je da na enih mestih je malo presvetlo, tam kjer pa ne sveti je pa zato ker je tam rdečo narisano in tam ne prepušča svetlobe, je že prej ni.
 
Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: So maj 13, 2006 1:19 pm
Kraj: Koroška

Napisal/-a Slavc Po dec 15, 2008 9:57 am

ven0m je napisal/-a:Ledice so 4 pinska varjanta, če poznate tiste ko so oglate in njihov vpadni kot je 100° tak da so že v osnovi kr razpršene, brusit sem jih tudi probal ampak potem ne svetijo dovol močno, v tem je problem.


4 pinske? Potem se večbarvne al kak? Ker 4 pinske lahko svetijo 3 različne barve, če se ne motim.
Ja z brušenjem se res zmanjša svetilnost. Probaj ledice, ki je je chevy omenil. Če ne pa navadne žarnice, pa kak modri kondomček čez..
kar je dobro ni slabo ... :)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a ven0m Če dec 18, 2008 11:56 pm

Niso 3 barvne, to so seuperflux ledice kaj sem jih jaz uporabo, so ledice z 100° kotom snopa svetlobe.

Slika
 
Uporabniški avatar
sasa ivanovic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr avg 05, 2009 4:21 pm

Napisal/-a sasa ivanovic Če avg 06, 2009 8:33 am

zdravo mene pa zanima kje se da to dobiti in koliko diod bi rabim za cliota 2 98.

hvala za razumevanje
:D :D
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov