Stran 1 od 1

Alarm, ki bi ga naredil sam-prosim za pomoč

Objavljeno: Če sep 24, 2009 6:36 pm
Napisal/-a majki29
Ali mi lahko kdo pomaga ,kako bi naredil sam alarm.Jaz sem si ga umislil takole.Stikala na vratih,vezano na časovni rele in hupo. Ko se odprejo vrata,se aktivira stikalo,časovni rele pa da signal hupi, da tuli 2 min.Sedaj me pa samo zanima kako bi ga jaz mehansko vklopil in izklopil,ko bi prišel ali zapustil avto.

lp

Objavljeno: Če sep 24, 2009 8:36 pm
Napisal/-a lisko
Še en časovni rele.....ko se aktivira imaš recimo 20 sekund da daš kontakt. Ko daš kontakt pa se izključi. V 20tih sekundah pa ja prideš do ključavnice:) Glede na to da pa smo v dobi elektronike bi bilo bolje vzet kako člpovje in sprogramirat. Po drugi strani pa.....se splača?:) Glede na to da dobiš alarme za smešno nizko ceno in samo zmontiraš.

Objavljeno: Če sep 24, 2009 8:49 pm
Napisal/-a _YUGO-GVX_
pol ti pa frajer razbije okno in se stikalo na vratih ne aktivira :P

Objavljeno: Če sep 24, 2009 9:11 pm
Napisal/-a Trixi
_YUGO-GVX_ je napisal/-a:pol ti pa frajer razbije okno in se stikalo na vratih ne aktivira :P


Dvomin da boš skoz okno plezal v avto ali kradel AR..
Jaz ponavadi vlomim vrata in stopim ko kradem :D :D (Hec)

Objavljeno: Če sep 24, 2009 9:27 pm
Napisal/-a nebivedu
Boljša varianta je da narediš takole. Nekam pod armaturo (tako da se ne da najti daš GPS z mobitelovo kartico s svojim in zunanji9m napajanjem (cena 190 evrov, če kdo odklopi akumulator ima zadeva še vedno svoje napajanje in dela 20 ur, tako da avto najdeš v tem času brez problema), ki ti po klicu na številko mobitelove kartice ali s poslanim sms-om na to kartico pošilja GPS lokacijo avta po sms-ih ali pa kar direktno preko GPRS-ja in ti na računalniku v vsakem trenutku opazuješ kje se nahaj tvoj avto. Če pa vzameš še modul za gibanje, pa se ob vsakem gibanju avta pošlje sms na tvoj telefon zaradi premika, hkrati pa kako wireless kamero zmontiraš, da snema kaj se dogaja v avtu.

Vse skupaj te ne bo prišlo 300 evrov, pa tudi če ti avto ukradejo imaš stalno možnost videt kje se nahaja.

Mislim da je to dovolj, ker piskanje hupe nikogar več ne moti in ti nič ne pomaga.

Objavljeno: Če sep 24, 2009 9:35 pm
Napisal/-a Mgajvr
pomoje je res ceneje in lažje kupit že pripravljeno alarmno napravo. ker vse malenkosti ki jih rabiš za pravilno delovanje znajo krepko preseči ceno novega alarma.
za 50€ dobiš že soliden komplet http://www.bolha.com/oglas383282093/dal ... rcki-alarm

Objavljeno: Če sep 24, 2009 9:37 pm
Napisal/-a Trixi
Kot je napisal nebivedu je to pomoje zlo zlo dobra rešitev.
Ker če vežeš na hupo.. Mislim vsak človek ve da je neka hupa ki tuli ko je alarm.
Kar nekaj avtov poznam pri katerih se sklonim pod avto in ti hupo brez težav odklopim..
Pol pa lahk maš nevem kaj tulilo nebo :D

Vem pr men v audiju je spredaj takoj za branikom segaš do nje če se daš mal dol in z roko mal poprimeš pod avto..

Objavljeno: Če sep 24, 2009 9:46 pm
Napisal/-a Jerch_
o teh GPS, GPRS in UMTS alarmih vam samo eno povem..
dosti vode je preteklo ko so si slovenci za vedno sposojali avte v italiji in južni franciji z vsemi temi alarmi in še čem.. pa so uporabili le motilce, ki eliminira vse signale. Glede na to, da imajo te motilce že na vsaki fakulteti skoraj zaradi prisluškovalnih naprav, dvomim da jih nimajo tisti, ki kradejo poštene batine.

se mi zdi, da je mehanska blokada menjalnika še vedno top. no razen, če bi se radi malo igrali 8)

Objavljeno: Pe sep 25, 2009 6:52 am
Napisal/-a majki29
Hvala za odg.Prosil pa bi še,če ima kdo kako skico kako bi ta alarm zgledal kot sem si ga umislil.Me pa še zanima kdo bi mi programiral časovni rele,ker kaki elektronik glih nisem.Imam pa sedaj blokado na menjalniku,ker so mi pred 2 mescoma ukradli audija.Sedaj pa bi še dodal ta mehanski alarm,na stikalo.Glede vezave na hupo,ki ti jo odklopijo,bi pa dal dodatno sireno,tako da nebi bilo mogoče jo odklopiti.

Objavljeno: Pe sep 25, 2009 7:18 pm
Napisal/-a Fan
Pozdravljeni

V Conradu imate že za 20,00 € avto alarm, dvomim, da se ga splača delati v samogradnji.

Lep pozdrav