Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ Ne maj 16, 2010 7:49 pm

dejan19 je napisal/-a:Ja to je res samo ni mi do tega da bi karter dol devu pa navoje rezu.. Nevem mogoč pa..
Kaj obstaja kak tak števec sam,da je digitalen??lp


Strica Google.a povprašaj o ''digital oil temp gauge'' ... ti bo marsi kaj odgovoril ;)
http://www.allcargauges.com/gauges/AEM-Digital-Oil-Temperature-Gauge-p-5617.html

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
eXtreme69
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Če maj 06, 2010 9:22 pm

Napisal/-a eXtreme69 Ne maj 16, 2010 8:39 pm

Dober projekt! Pohvalno ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Napisal/-a fantom Ne maj 16, 2010 8:56 pm

RES STA MOJSTRA!!! kapo dol! to zverino bi pa rad enkrat vidu u živo pa pelu seveda tud. res svaka čast le tako naprj :bow :clapclap :bow :clapclap :tomidelej:
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Napisal/-a dejan19 Po maj 17, 2010 8:30 pm

Se ena možnost montaže senzorja
Med oljni filter in blok pride vmesnik v katerega se zavijacijo senzorji. Montaza je enostavna in se lahko opravi ob naslednji menjavi olja.
ki mi ni glih jasna
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Napisal/-a peruccy Sr maj 19, 2010 9:58 pm

LP!

Hvala! No izpuh se je končno naredil do konca...
Slika

Slika

Slika

Slika

Lambda na novem mestu...
Slika

Do naslednjič,
LP!
 
huek111
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če dec 17, 2009 6:24 am

Napisal/-a huek111 Sr maj 19, 2010 10:36 pm

pohvale za projekt, ampak bi ga še raje spremljal če bi bile slike 800x600
Hvala bogu da nimam VW
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr maj 19, 2010 10:50 pm

Dejan vsa čast ti za projekt pa pozdravi mi Dugega =D ... Teflone vidim - da sta našla :)
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Napisal/-a peruccy Če maj 20, 2010 12:56 pm

Hvala. Glede slik pa je tako, eni imajo raje večjo resolucijo, eni manjšo... 1024x768 je vseeno neka sredina, zato tudi nebom spreminjal.

Oo Max, sem se že spraševal kaj ustvarjate, da se nič ax-saxo projekt ne updejta :) Hvala, mu bom povedal :) Eh tefloni so bili kriza, saj ima tak velke kot traktor in sva jih iskala na vseh servisih in trgovinah v slo - nikjer na zalogi, dobava pa 3 mesece in nekih 50€. Potem pa s slepo srečo najdeva celi set v avstriji zastonj :)
Aja pa naslednjič ko bo stari šel v krčmo, grem zraven, da vidim malo mašinerijo in vaše projekte ;)
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Če maj 20, 2010 3:11 pm

peruccy je napisal/-a:Hvala. Glede slik pa je tako, eni imajo raje večjo resolucijo, eni manjšo... 1024x768 je vseeno neka sredina, zato tudi nebom spreminjal.

Oo Max, sem se že spraševal kaj ustvarjate, da se nič ax-saxo projekt ne updejta :) Hvala, mu bom povedal :) Eh tefloni so bili kriza, saj ima tak velke kot traktor in sva jih iskala na vseh servisih in trgovinah v slo - nikjer na zalogi, dobava pa 3 mesece in nekih 50€. Potem pa s slepo srečo najdeva celi set v avstriji zastonj :)
Aja pa naslednjič ko bo stari šel v krčmo, grem zraven, da vidim malo mašinerijo in vaše projekte ;)
.. Ja pridi dol ko greš na morje z ali brez Dugega ... trenutno se ne dogaja še nič čeprav sem znosil kar nekaj kosov gor k Boštjanu ker je pri njem kriza ... jaz imam drugo delo - Boštjan išče delo, Mitja pa mora zaslužit ... zato dela svoje projekte :D .
AX je šel v kose, ker mi je šlo pol kosov v Kamnik drugo polovico pa k kolegu na avto tu pod streho mu nima kaj bit - ko rešim kar je za rešit na drugem interesnem področju ga bom spet opremil in sestavil ... itak petih registriranih avtov ne rabim :D Še enkrat čestitke za projekt :D mi je zeeloo všeč mašina ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Napisal/-a peruccy Pe maj 21, 2010 11:14 pm

Ja saj, 5 je malo preveč :) Bom pa spremljal projekte, ko boste spet kaj čarali :)

No danes sva provizorično dala gor karoserijske dele, da sva videla linije, ker sva levo stran pri blatniku ven ravnala
Slika

Levi blatnik se še prebarva in levi žmigavec zamenja ker je zlomljen
Slika

Spodaj pri ICju pa moram narediti še eno plato, da ga nebojo kamenčki zadeval, saj pride malo višje od odbijača (zdaj ko je prirejen, da je sploh gor pasal)
Slika

In pa nosilec za črpalko se je naredil (home-made varianta)
Slika

Železo in 2 gumi nosilca, črpalka pa povita v gumi cev
Slika

Jutri se pa montira črpalka in je potrebna spet predelava, ker bo samo zunanja, saj nemoreva skup spasat original in zunanje, ker rabi zunanja fi15 cev za forlauf, original je pa fi8 cev... Sva pa sprobala črpalko, forlauf fi15 kjer sauga, naprej pa cev fi8 kot je banjo nastavek iz original AR164 črpalke in je bilo 4,2l / 60sek, kar je dobrih 250lph... obljubljenih 300 bi pa bilo, če bi nabavil banjo z fi10 priključkom, ampak potem rabim komplet fi10 lajtunge, tako da bo to, delo za kdaj drugič...

Bolj čiste slike pridejo kmalu, do takrat,
LP!
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Napisal/-a peruccy Sr maj 26, 2010 8:56 pm

LP!

Nekaj se je pa le dogajalo te dni...
Original AR145 črpalka je šla ven iz sita in se je malo sito predelalo za zunanjo črpalko
Slika

Plovec je ostal nedotaknjen
Slika

Iz odbijača sem vzel ven meglenke, da bosta lahko oljni kuler in filter dobila luft
Slika

V glavnem se je pa zadnje 3 dni vsak dan planiralo, da bo šla alfica ven iz delavnice, da se zaključi notranjost. Ampak brez problemov seveda negre... Najprej ni vžgal, saj je nekje maso izgubljal, je šel en dan da sva to odpravila. Potem je vrgel ven olje za volan, ker original holender nima dovolj gvintov, tako da morava dati delati spet novega. No danes je pa bil problem z gorivom. Regulator ali nekaj ne dela kot bi moralo, saj je pritisk še slabši kot je bil prej z original AR145 in AR164 črpalko. Zunanja črpalka sicer dela, še preveč, saj ga zaliva, ker ecu ne kontrolira količine goriva do injektorjev... Sva za test dala gor črpalko da je nafilala in sva jo odklopila. Avto je vžgal in brnel še 30sek, toliko pretoka ima ta mrcina....

No kljub temu je šla alfica ven iz brloga po nevem koliko mesecih in si prislužila prho...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tako da se bo te dni finiširala notranjost
Slika

Slika

Zunanjost in ostali problemi
Slika

Pa še ena malenkost...
Slika

Ostalo pa ko bo kaj več za napisati...
Do takrat,
LP!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Sr maj 26, 2010 9:22 pm

dejan19 je napisal/-a:Ja to je res samo ni mi do tega da bi karter dol devu pa navoje rezu.. Nevem mogoč pa..
Kaj obstaja kak tak števec sam,da je digitalen??
lp

sicer nevek kok je senzor vekl.amapk jst em srauf za izpust olja prevrtal pa not urezal navoja pa tja dal senzor,ker mi tut ni blo ok da bi vrtal karter
Ni vse res kar napišem
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Napisal/-a dejan19 Če maj 27, 2010 8:46 pm

Ja si ko bo do tega prišlo bom ga kr tko montiru kot si reku abbe,ker mi ni do vrtanja v karter..
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Napisal/-a peruccy Če jul 29, 2010 7:09 pm

LP!

Po dolgem času se spet malo javlam...

Alfica je že en čas registrirana in se že en čas vozim z njo delat, ter pridno nabiram kilometre. Medtem pa jo rihtam, ko je le čas. Moram povedat, da motor zdaj dela kot singerca. Že da ima malo bolj živahno rit, je pa daleč najbolj stabilna od vseh kant na dvorišču :)

Nazadnje ko sem pisal, pa do zdaj se je menjalo/nabavilo tudi nekaj delov in nekaj se jih še bo....
Slika

Da bo ozvočenje kompletno
Slika

Nabavil AFPR, vendar ni šel gor na stock lajtunge, zato je bila potrebna modifikacija
Slika

Slika

Slika

Bremze so zajebavale, en dan pred tehničnim in sva morala zamenjat glavni zavorni cilinder, gor je bil stock AR145. Zamenjala sva ga s stock od AR164. Seveda ni šlo skupaj, ker ima AR164 daljši hod na cilindru. Po zelo sfrustriranih 3 dneh so se bremze končno naredile (najprej so slabo prijele, potem so štekale, da ne omenjam 100x luftat, ker imata bremz cilindra od AR164 nagnjen einluftar, lajtunge na AR145 so pa tam-tam v višini le-tega, je bilo fajn zanimivo).
Slika

Zmes so se zamenjale še prednje ploščice...
Slika

Zamenjala se je tudi cev za servo, ker je stara bila že fajn zjahana in je puščalo olje...
Slika

Tudi filter sem nekak skracal gor (kupil adapter). Glede na prostorsko stisko, drugače ni šlo...
Slika

Nastal je tudi problem z ekspanzijsko posodo. Saj ima original AR164 na šrauf, ta od mece 190D pa se samo zaškrne. Pritisk ko spusti ven je pa 1,2-1,4bar. Alfa pa ima 0,9-1,1bar. Kar pa seveda pomeni, da na daljše relacije (jih ne delam veliko a vseeno) se ta cev napihne. Rešitev je, najti pokrov od lade nive (morda celo od kakšnega traktorja - od ursusa probal pa ne paše :\) kateri prepušča že pri 0,6bar, kar bi pa bilo seveda idealno. To je trenutno prioriteta, ko/če se najde, ker v nasprotnem primeru se bo morala posoda zamenjat...
Slika

Nabavil sem tudi MBC
Slika

In skupaj z AFPR, je zdaj nastavljeno tak kot sem želel. WG/MBC sta na 1,4bar goriva pa ima dovolj da nebi smela bit revna mešanica (ko bo viška €€€ nabavim AFR+lambdo)...
Slika

In še piece de resistance... Uncle Ben's finest:
Slika

Namen pa je, da piha sem na prvo glavo/kolektor. Za zdaj še nevem kakšen je učinek, ker sem komaj včeraj dal gor...
Slika

Zamenjal sem še vse žarnice in kot ste napisali, žarometi res svetijo slabše, kot sveče...
Slika

Nekaj stvari še imam za porihtat...
- pokrov ekspanzijske posode zamenjat
- komplet poliranje in/ali prebarvanje manjših vdrtin
- vse brisalce zamenjat
- spodaj komplet spucat avto in namazati gor unterbodenšuc
- v motornem prostoru malo kable/cevi uredit da nebo na vse strani štrlelo
- misc stvari, v katere se spotaknem vsake tolko :)

To je to, do naslednjič...
Cheers
 
Uporabniški avatar
marinaio
Novinec
 
Prispevkov: 180
Pridružen: To jan 09, 2007 11:25 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a marinaio Če jul 29, 2010 8:37 pm

pohvale :bow
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Napisal/-a peruccy So sep 04, 2010 8:56 am

Hvala!

Evo, en mali update...
Slika

Avto se nuca vsak dan, zato ni časa da bi ga finiširal tak kot si želim. Ta mesec dobi še ene dele in upam da ga že enkrat zaključim, ker se dela še en mini projekt.
Tu sem pa nekaj sprobaval, nothing special, tolko da se vidi, da avto dela (moram še napravit nek nosilec za kamero, da posnamem kak konkreten clip).
clip

Do naslednjič,
LP!
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Napisal/-a peruccy Pe sep 17, 2010 11:44 pm

LP!

Spet nekaj malega za napisat. Žal še vedno ni alfetta tak kot si želim, a bo - počasi in ziher :)
V glavnem, ker je bil avto presneto nizek, so se zmontirale tri distančne gumice med prednje vzmeti. Pridobilo se je cca. 2cm na višini...
Slika

Slika

Trenutno je od tal tolko, kar je že sprejemljivo. Ležeči v prvi lepo počasi, pa je ok. Prej je pa bila fajn kriza :)
Slika

Aja, nevedoč sva s fotrom še naredila mini-splitter naprej. Ta nosilec za kuler, zato ker je nizko nameščen in zaradi njegove oblike, res reže zrak kot kakšen mini splitter - malo se pozna, I kid you not :)
Slika

In še slika končanega ozvočenja. Prvič sem delal kaj podobnega, zato je bolj švoh, ampak mene ne moti - glavno da špila ;)
Slika

V prtljažniku pa zdaj preslab woofer (horneti sikajo da glava boli). Pod njim pa dva ampa...
Slika

Zdaj se pa dela, oz. se začenja delo na še enem mini projektu. Nič posebnega, ampak, ker rabim za zimo enga work-horsa, se je nabavil mali pežo 205 '85 1.7d
Slika

V njega pa pride 1.9td iz zx-a. Osnovne predelave sem že prej naredil, zdaj še samo finiširam, ko je že prilika. Vem pa da se iz te mašine da prit iz 90ps - 126ps (kar je že 1.9gti territory). Mogoče bom odprl novo temo, bom videl...
Slika

Do naslednjič...
LP!
 
peruccy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So apr 10, 2010 7:09 pm

Re: AR145 V6 TB

Napisal/-a peruccy Pe feb 20, 2015 9:40 am

Po dolgem času se spet javljam. Moram napisati da 145ke že dolgo ni več. Bil je fun car in mi ga je zelo žal. A moral je v kose, zaradi določenih razlogov. Evo nekaj slik na kratko o preteklem voznem parku:

- Citroen ZX '93 1.9TD in AR164 '93 V6TB
ZX mi je dobro služil, vendar ga je rja dobesedno razjedla. Prva 164ka je pa bila ribato. Potem se jo je spremenilo v dragrace projekt, kasneje je pa bila donor za projekt AR145 V6TB
Slika

- AR145 '98 V6TB
Pravi sleeper. Takoj bi jo imel nazaj. Poleg menjave motorja 1.8 twinspark z V6 turbo, je bila deležna še nekaj modifikacij - FMIC, čip, večji turbo, večje sesalne cevi, 2,25" freeflow auspuh itd.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

- AR164 '95 V6TB
Tak se mi luštalo po 164ki, da sem še eno pripeljal. Dobro mi je služila. Poleg generalke na motorju, bila deležna še nekaj modifikacij - FMIC, čip, večje sesalne cevi, večji turbo, 2,25" freeflow auspuh, večji injektorji, brembo zavore od AR156 GTA itd. V njo zmetal 6x več denarja kot je bila vredna. Na koncu prodal za đabe
Slika

Slika

Slika

Slika

- Fiat Uno '93 1.1ie
Kupil kot winter car. Prevoženih 80kkm in odlično ohranjen. Drugače super mali mlinček, vendar sem preveč navajen večjih avtojev, tako da sem se ga naveličal po dveh tednih
Slika

Slika

Slika

Slika

...in sedanji vozni park:
AR166 '99 V6TB
Kupil kot zamenjavo za 164ko. Prevoženih 111kkm. Dolgo služil kot daily driver. Sedaj po nakupu Sky-ja pa postal winter car. V avto vloženo ogromno časa in denarja. Generalka na motorju, večji turbo od Lancerja, chargecooler na vodo, loputa od Cayenne 4.8T, večje sesalne cevi + kolektor, 3" turbo cevi, 3" freeflow auspuh + 5" tip itd.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nissan Skyline R33 '93 2.5T (GTST)
Bodoči daily driver. Uvožen iz Nemčije. Trenutno v fazi tjuninga in obnove. Naslednji mesec ga nameravam registrirati
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Do naslednjič...
'talla
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Moj vozni park

Napisal/-a grega983 Pe feb 20, 2015 10:14 am

Na alfa forumu spremljam tvoje dogodivščine v garaži. Carsko :DDD
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Moj vozni park

Napisal/-a BoneS Pe feb 20, 2015 11:51 am

Nissan :shock: :twisted:
Slika
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov