Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Parkirni senzorji - elektromagnetni

Napisal/-a .com Po jan 06, 2014 10:43 am

mislim, da ima kaj nekaj soforumašev vgrajene te elektromagnetne senzorje... poišči temo parkirni senzorji, nekje zadnje 3-4 strani...

(edit mod - tema združena)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a trakus Ne jan 12, 2014 2:50 pm

Zdravo,
zanima me če mogoče kdo ve če je možna naknadna vgradnja prednjih parkirnih senzorjev pri novi škodi octavii, namreč avtomobil imamo že pol leta in edini problem je, ker je mama navajena na male avte in bi ji včasih prišli senzorji prav. Sedaj pa če to urejam pri škodinem zastopniku bom dobil original isto kot tovarniške ali pač kar nekaj? Cena bo verjetno zasoljena, me pa zanima, če bo potrebna zamenjava odbijača ali bodo samo vrtali?
lp
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a .com Ne jan 12, 2014 3:39 pm

trakus je napisal/-a:Zdravo,
zanima me če mogoče kdo ve če je možna naknadna vgradnja prednjih parkirnih senzorjev pri novi škodi octavii, namreč avtomobil imamo že pol leta in edini problem je, ker je mama navajena na male avte in bi ji včasih prišli senzorji prav. Sedaj pa če to urejam pri škodinem zastopniku bom dobil original isto kot tovarniške ali pač kar nekaj? Cena bo verjetno zasoljena, me pa zanima, če bo potrebna zamenjava odbijača ali bodo samo vrtali?
lp

pozdravljen!
-seveda se da narediti, potrebno bo samo vrtati v odbijač...
Na uradnem servisu ti ne bodo prodali original senzorjev spredaj-zadaj s piskači in bcm-jem, vendar ''kitajske'', naknadne samo za odzadaj...
najbolje, če najdeš oem(original) senzorje za spredaj zadaj(komplet) in prosiš nekoga, ki obvlada, če ti jih vgradi
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Ferdoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe feb 08, 2013 1:35 pm
Kraj: KP

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Ferdoo Ne jan 19, 2014 9:27 pm

Smrkec je napisal/-a:
Ferdoo je napisal/-a:jaz sem naročil za 17€ me ne bo pobralo pa še poštnina je zastojn :D
pa še kupci so zadovoljni.
http://www.ebay.com/itm/Parking-sensors-kits-auto-electromagnetic-parking-sensor-free-shipping-/271172184493?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3f231f29ad&vxp=mtr


Kako si zadovoljen sedaj po pol leta uporabe?

Imaš kako novo izkušnjo kaj zazna in kaj ne zazna?

Ali si trak kaj skrajšal?


Hmm, ko dežuje pa če grem res hitro v rikverc 3x zapiskajo, ko pa se počasi približujem oviri pa delajo bp.
Jaz sem trak skrajšal lahko ga odrežeš bp.
 
Smrkec
Novinec
 
Prispevkov: 348
Pridružen: So jul 05, 2003 3:28 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Smrkec Sr apr 02, 2014 6:38 am

Pa sem tudi sam zmontiral parkirne senzorje.
Kako delajo:
- piskajo za cestne jaške (vrjetno sem jih malo prenizko montiral), in ko se spustim z dvorišča na glavno cesto, ker grem rahlo navzdol.
- testiral sem na kartonasti šktali in jo preslabo zazna. Sicer nekaj zapiska, samo ne prov in sem jo podrl.
- zazna pa plastično kanto za smeti in sem lahko ustavil slabih 10cm stran

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Electromagnetic-Car-Parking-Reverse-Backup-Radar-Sensor-System-Reversing-Kit-/251455310779?
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Parkirni senzorji

Napisal/-a mjack Ne avg 03, 2014 4:55 pm

Živjo,

iščem mojstra kateri mi lahko montira parkirne senzorje, po možnosti iz ljubljane. Plačam seveda :mrgreen:

Lp
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Parkirni senzorji

Napisal/-a hahehihoh Ne avg 03, 2014 6:12 pm

Mene pa zanima kje kupujete senzorje ki so poceni in dobri?

Koliko stane vgradnja?
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Parkirni senzorji

Napisal/-a yeo Ne avg 03, 2014 6:44 pm

Senzorji so najceneje na ebayu.. Vgradis jih lahko sam, saj dobis zraven sveder za izvrtat luknjo v odbijacu, vstavis senzorje, potegnes kablcke in je to to :)
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: Parkirni senzorji

Napisal/-a mjack Ne avg 03, 2014 7:55 pm

Sej lih to je problem, use sem povezal in ni delalo, tko da sm mogu neki narobe zvezat :huh:
 
Uporabniški avatar
gashper
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Ne dec 03, 2006 2:23 pm
Kraj: Gorenjska

Parkirni senzorji

Napisal/-a gashper To sep 02, 2014 2:57 pm

Zanima, če ima kdo parkirne senzorje iz te strani http://www.parkirnisenzorji.si/ in ali so vredni tega denarja? Ali je boljše kupiti navadne in jih montirati v odbijač? Rabil bi pa samo za zadaj.
[url=http://www.poraba.com/car_details.php?carid=27793] [img]http://www.poraba.com/povprecna/27793_2.png[/img][/url]
 
Ferdoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe feb 08, 2013 1:35 pm
Kraj: KP

Re: Parkirni senzorji

Napisal/-a Ferdoo So nov 01, 2014 8:58 am

gashper je napisal/-a:Zanima, če ima kdo parkirne senzorje iz te strani http://www.parkirnisenzorji.si/ in ali so vredni tega denarja? Ali je boljše kupiti navadne in jih montirati v odbijač? Rabil bi pa samo za zadaj.


jaz sem jih kupil na ebayu nekje 15€ al kolko so že bili ;D škoda denarja za te original :D
 
Astra_boy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:02 am

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Astra_boy Če mar 12, 2015 10:06 pm

Ima kdo montirane spodnje parkirne senzorje? Kako vam delujejo?

http://www.dx.com/p/u301-auto-electromagnetic-back-up-parking-sensor-black-252824#.VQH-f9JwvW0

Jaz sem jih nabavil in malo probaval pa niso vredni časa, da jih montiram. Piskat začnejo pri cca 20-30 cm. Na škatli piše da piskajo že na razdalji 70 cm. Kar je nižje od višine antene ne zaznavajo. Škatlo, ki je bila nižja od višine antene za 20 cm sem direkt povozil. V glavnem za v kanto.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a cc09 Pe mar 13, 2015 8:14 am

Delajo enako kot vsi drugi senzorji. Sej so enaki kot vsi drugi senzorji. Pri 70 centi začnejo piskat ja, neprekinjeno pa pri približno 30. Če jih montiraš pravilno, bojo delali pravilno. Če jih montiraš en meter visoko pa sigurno ne bojo zaznali stvari malo nad cesto...sej pol bi piskali tudi če bi šel malo v klanček.
 
Astra_boy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:02 am

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Astra_boy Pe mar 13, 2015 11:00 am

@cc09
imaš mogoče montirane omenjene U301 elektromagnetne senzorje na svojem avtu?

Sicer sem jih pa montiral na višino 50-60 cm, škatla ki sem jo povozil pa je bila približno 20 cm nižja.
Tako da nisem nič kiksnil pri montaži.
 
Uporabniški avatar
hondas
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:28 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a hondas So apr 25, 2015 11:42 am

Original za Citroena sprednji pridejo 200€. Delujejo pod 5km/h. Ali so toliko kvalitetnejši ali kako?
Po tolikih letih bi bil čas, da se preimenujem v Citroenovec.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a nered Po jul 27, 2015 8:27 am

Jaz sem na starem avtu vpeljal sistem za 10$ deluje pa enako dobro kot orginal Opel sistem za 300 eur samo brez kamere.
3x http://www.ebay.com/itm/1pcs-Ultrasonic ... 3a9150794c
1x P-Star 12v MicroController

Vzporedno vezano na zvocnike, se nalozi program in je to to. Montirano za odbijacem pred luknjo za vijak od tablice. Zacne piskati in visati ton
< 2m razdalje ni pa blo accelerometra in je tako vedno piskal cim si se necemu priblizal ampak ti danes stanejo 1-2$ tko, da se to vpele.

Vgradnja ce nisi programmer se zdi bolj zahtevna. Prednost tega sistema je sicer, da imas poseg v kodo in pa lahko zadevo sam kontroliras kako in kdaj deluje
in pa preko gumbov na volanu nadziras obcutljivost, prekinitev itd.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a luxxx7 To jul 28, 2015 11:48 am

Pozdravljeni, mene pa zanima, če se lahko na kakšen način prebarvajo senzorji v barvo avta, da ne izstopajo? Je to mogoče, ali se to sploh ne da?
 
RobiG96
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če sep 25, 2014 3:56 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a RobiG96 To jul 28, 2015 2:47 pm

http://www.ebay.com/itm/Electromagnetic ... 4d13e97263

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje s tem trakom malo prebiram in naj bi delovalo okej? Homologirat "ni potrebno" ker je itak nevidno :D
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a nered Če jul 30, 2015 1:58 pm

RobiG96 je napisal/-a:http://www.ebay.com/itm/Electromagnetic-Car-Auto-Parking-Reverse-Backup-Radar-Reversing-Sensor-Kit-Hot-/331046548067?hash=item4d13e97263

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje s tem trakom malo prebiram in naj bi delovalo okej? Homologirat "ni potrebno" ker je itak nevidno :D


Za zvocne parkirne senzorje ni potrebno, da so namesceni na zunanjem delu vozila in tako nima veze kakšne barve so. Prebarvas jih lahko vseeno v barvo avta če jih
boš montiral na zunanjo stran drugače pa jih daš na notranjo stran odbijača moraš le pazit, da pred njimi ni železa v takšnem primeru jih daš za grill. Večina jih deluje tako da pošljejo zvočni signal si zapomnijo čas kdaj je bil poslan v ms in nato poslušajo kdaj se slednji čas vrne (se pravi se odbije in pride nazaj) če ga zazna ga primerja z časom prihoda in na podlagi tega preračuna distanco do objekta pred vozilom.

In ker zvok potuje tudi čez plastiko ga lahko, das za odbijač kjer nebo viden.
 
RobiG96
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če sep 25, 2014 3:56 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a RobiG96 Pe jul 31, 2015 12:51 pm

nered je napisal/-a:
RobiG96 je napisal/-a:http://www.ebay.com/itm/Electromagnetic-Car-Auto-Parking-Reverse-Backup-Radar-Reversing-Sensor-Kit-Hot-/331046548067?hash=item4d13e97263

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje s tem trakom malo prebiram in naj bi delovalo okej? Homologirat "ni potrebno" ker je itak nevidno :D


Za zvocne parkirne senzorje ni potrebno, da so namesceni na zunanjem delu vozila in tako nima veze kakšne barve so. Prebarvas jih lahko vseeno v barvo avta če jih
boš montiral na zunanjo stran drugače pa jih daš na notranjo stran odbijača moraš le pazit, da pred njimi ni železa v takšnem primeru jih daš za grill. Večina jih deluje tako da pošljejo zvočni signal si zapomnijo čas kdaj je bil poslan v ms in nato poslušajo kdaj se slednji čas vrne (se pravi se odbije in pride nazaj) če ga zazna ga primerja z časom prihoda in na podlagi tega preračuna distanco do objekta pred vozilom.

In ker zvok potuje tudi čez plastiko ga lahko, das za odbijač kjer nebo viden.

vem kako teroretično kako delujejo me pa zanima če jih ima kdo in me zanima kako se praktično obnesejo
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov