Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
YOC
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Pe feb 14, 2003 10:53 am
Kraj: Spredi levo (LJ)

Re: Postopek montaže parkirnih senzorjev

Napisal/-a YOC So dec 31, 2011 3:17 pm

Super, ampak en mali "Off": Te tablice so mi ene najboljših. V Beogradu, ... bi se dobr prodajale. Če kdo ne razume, hint cirilica :twisted:

Daj malo povej kakšne izkušnje imaš oz. boš imel s temi senzorji. Tudi sam sem razmišljal o vgradnji ampak se svašta govori o njih da so crap, ... pa me res zanima. Če funkcionirajo in so zanesljive zna bit da jih res vgradim tudi sam.

Hvala vnaprej!

lp

YOC

8)
Bolje 10 konjev premalo pod haubo, kot en osel preveč za volanom!!!
WWWWRRRRRRRRUUUUUUUMMMMMMMMM..........
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Postopek montaže parkirnih senzorjev

Napisal/-a bunny01 So dec 31, 2011 3:20 pm

YOC je napisal/-a:Super, ampak en mali "Off": Te tablice so mi ene najboljših. V Beogradu, ... bi se dobr prodajale. Če kdo ne razume, hint cirilica :twisted:

Daj malo povej kakšne izkušnje imaš oz. boš imel s temi senzorji. Tudi sam sem razmišljal o vgradnji ampak se svašta govori o njih da so crap, ... pa me res zanima. Če funkcionirajo in so zanesljive zna bit da jih res vgradim tudi sam.

Hvala vnaprej!

lp

YOC

8)


Izkušenj več nimam, ker je avto 5.12. bil totalka stolčen v prom. nesreči. Senzorje sem imel namontirane 1 mesec pred prom. nesrečo in moram povedati, da v tem mesecu z njimi ni bilo nobenih težav. Prav tako sem večkrat preveril razdaljo od stene na različnih dolžinah odvisno koliko piska in je vedno bilo točno po navodilih proizvajalca. Ne vem kako je s temi senzorji po večletni uporabi. Pa tudi če crknejo jih pač zamenjaš oziroma pomoje prej avto prodaš.
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Drocky Ne jan 01, 2012 8:51 pm

Js mam te giordon s štirimi senzorji, pa so od začetka delali, edino po pesku je vse piskalo po svoje vendar so oviro še vedno zaznali. Po kakem mesecu al dveh so pa začeli piskat tudi na asfaltu, isto kot prej samo na pesku. Zdej sem pa zvočnik odklopil, ker mi je skor živce požrlo piskanje vsakič ko sem dal v vzvratno. Drugače pa oviro še vedno zaznajo ampak ne vem zakaj piskajo tudi takrat ko ni treba.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a MRV Po jan 02, 2012 11:30 am

nastavi si jih. imaš to opcijo
 
Domi79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne apr 06, 2008 9:11 pm

Re: parkirni senzorji metasystem SR2 targa

Napisal/-a Domi79 Po jun 11, 2012 11:36 pm

MacTron je napisal/-a:
zeeone je napisal/-a:edini problem ki ga vidim je ta, da bi znalo na vogalih bolj slabo zaznavat ovire


Ta problem lahko resis tudi s temi senzorji, ki sem jih ze omenil l.2008 (kar se tice nevrtanih)
Electromagnetic Parking Sensor - http://www.proxel.com/

prakticno pa niso toliko drazji od navadnih: EPS sistem (link)


Jaz sem nabavil te od Proxela kak mesec nazaj. Malo se je blo treba navadit, ker mam na sužbenem klasične senzorje, ti pa delujejo na drugačnih razdaljah. Kalsični prej zaznajo oviro, ampak tudi prej sklepajo, da je že preblizu. Proxelovi pa zaznajo oviro kasneje, ampak so tudi precej bolj natančni pri veliki bližini, kar je na začetku rahlo strašljivo, ker maš občutek, da boš zdaj zdaj ruknil, ker si navajen, da prej zapiska :D Ampak dejansko te na par centimetrov sparkirajo. Kul zadeva.
 
Uporabniški avatar
neyc
Novinec
 
Prispevkov: 362
Pridružen: Sr nov 27, 2002 3:11 pm
Kraj: Mb

Re: Montaža park senzorjev

Napisal/-a neyc To avg 28, 2012 4:22 pm

a je že kdo vzel dol zadnji odbijač od opel corse letnik'09.. Zanima me kje so skriti vsi vijaki!

ps: v zadnjem odbijaču je tudi nosilec za kolesa (serijsko)
Slika
 
Gigi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jul 07, 2012 8:08 am

Re: Montaža park senzorjev

Napisal/-a Gigi21 Sr avg 29, 2012 7:58 pm

Jaz sem jih sam vgradil na vectri c in sem zadovoljen pa tud zaupam jim cist tko da:) uni 25e se je splacal dat ceprou za kitajsko robo:)
 
Ferdoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe feb 08, 2013 1:35 pm
Kraj: KP

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Ferdoo Pe apr 05, 2013 1:09 pm

Mene pa zanima če je kdo preizkusil to zadevo http://www.parkirnisenzorji.si/prednosti-elektromagnetnih-senzorjev/
"Za montažo ni treba vrtati ali kakorkoli drugače spreminjati odbijača. Antenski trak se nalepi na notranjo stran odbijača."
Katere? http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_p_n ... =419163031
 
alien12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To avg 14, 2007 8:43 am

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a alien12 Pe apr 05, 2013 3:34 pm

Jaz mam ta antenski trak od Delphija in sem zadovoljen. Od začetka me je motilo (glasno) piskanje ob vožnji nazaj ampak zdaj sem se že navadil, tak da je OK.
 
Ferdoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe feb 08, 2013 1:35 pm
Kraj: KP

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Ferdoo Pe apr 05, 2013 6:57 pm

alien12 je napisal/-a:Jaz mam ta antenski trak od Delphija in sem zadovoljen. Od začetka me je motilo (glasno) piskanje ob vožnji nazaj ampak zdaj sem se že navadil, tak da je OK.

a lahko daš kaki link?
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a vuli Pe apr 05, 2013 7:38 pm

na ebayu imajo nekaj teh elkromagnetnih
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=ta ... r&_sacat=0
 
Ferdoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe feb 08, 2013 1:35 pm
Kraj: KP
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Patrik_A3 Pe apr 05, 2013 11:27 pm

hitro predloge katere parkirne senzorje naknadno montirat! :D Prebarvat se dajo vsi? Katero znamko priporočate, ker kolikor vidim jih že maš za 15€ na bolhi :) Nebi nekega dreka kupoval kateri nebo prvič dolgo delal in drugič bil nenatančen. ORirinal odbijača pa nebom kupoval pa original senzorjev ker ni vredno :) Tak da, prosim za predloge
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a h4ck Pe apr 05, 2013 11:57 pm

Kako stran nazaj sem pisal kake senzorje sem zmontiral(z ebay so bili za cca 25€) in delajo zdaj še 2 leto b.p. Brez brezveznega piskanja. Pobarvat se dajo vsi.
 
onlinek3xxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po feb 18, 2013 6:16 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a onlinek3xxx Sr apr 10, 2013 9:22 pm

Jst sem cez vikend zmontiral senzorje od spy ferme.. bili so 23€ dal sem jih barvat licarju, delajo vrhunsko, me je pa prodajalec opozoril da jih montiram samo tako kakor pose v navodilih glede visine in razmaka, tega sem se tudi drzal in delajo odlicno in brez piskanja v tri dni...
 
BCresnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po apr 09, 2012 1:19 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a BCresnik Po apr 15, 2013 7:21 pm

Pozdravljeni! 8)

Moj Audi A4, letnik 2007, ko ga je kupila 1. lastnica, ni imel serijskih parkirnih senzorjev, zato so jih na pooblaščenem servisu ob nakupu naknadno vgradili.

Sedaj so se začeli problemi oz. park senzorji ali ne delajo ali piskajo ves čas itd. Vozilo sem peljal na pooblaščeni servis, kjer so rekli, da je eden od senzorčkov "crknil" inštalacija pa je OK in zato bi naj zadeva hecala.
Materijal, preko Stala (www.stal.si) od katerih zadeve naročajo bi naj stal cca 50 eur in pa še delo dodatnih 100 EUR.

Ima kdo info ali idejo kako in kje bi zadevo ceneje uredil?

Hvala, LP!
 
Ferdoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe feb 08, 2013 1:35 pm
Kraj: KP

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Ferdoo Sr maj 08, 2013 8:55 am

Te senzorje ki sem jih kupil na eBay super delujejo :) klik video
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a DePalmo Sr maj 08, 2013 11:41 am

Kako je pa z njimi v dežju ali če je odbijač umazan?

In ali zaznajo nizko oviro (v tvojem primeru, škarpo)?
 
Ferdoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe feb 08, 2013 1:35 pm
Kraj: KP

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Ferdoo Sr maj 08, 2013 2:30 pm

takrat, ko sem jih montiral je močno deževalo in sem jih testiral in so se izkazali super :)
testiral sem na lesenem kolu, ki je bil zapičen v zemljo visok 10cm pa ga je zaznal :)
testiral sem tudi kjer je je bil postavljen prometni znak in ga je zaznal :) različne ograje tudi prepoznal :)
predvčerajšnjim sem obračal, ko je bila zelo visoka gosta trava in jo je prepoznal. :)
jaz imam na mojem parkirišču robnik in ga prepozna. nekje na 30cm če pa grem še bolj nazaj pa neha piskat ker je robnik že v nizkem območju zaznavanja.
edina slabost teh senzorjev je ta, da ko se nehaš premikat ne piska ko se začneš že spet približevat oviri piska. zazna nekje pri 1m
Slika
Slika
prepozna pri določeni razdalji 1m do 20cm če pa se približuješ pa je že pod senzorom.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a DePalmo Sr maj 08, 2013 2:50 pm

Hvala za odgovor :) Si bom tudi jaz naročil ene.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov