Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Sr jan 23, 2008 1:14 pm

Na eno od zadnjih žarnic priklopiš en majhen rele, za elektroniško uporabo. Taki miniaturni, in imajo tok kotve ponavadi manjši od 100 mA. To ne bi smelo zmotiti računalnika, sploh glede na to, da dve 21W žarnici skupaj porabita okoli 3,5 A. Rele pa naj potem naprej vklopi modul za parkirne senzorje.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
sinkc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe feb 29, 2008 12:27 pm
Kraj: kranj

Napisal/-a sinkc To mar 11, 2008 11:05 am

Zadnjič spremenil sinkc, dne To mar 11, 2008 12:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
jurcek3
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Če nov 01, 2007 9:04 pm

Napisal/-a jurcek3 To mar 11, 2008 11:15 am

jst sm kupil sprednje in zadnje park senzorje v enem podjetju za bezigradom- in sm ful zadovoljen-cena okrog 80 eur
zraven sem dubil garancijo in navodila montaze

Slika
 
zeeone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr jan 11, 2006 3:25 pm

parkirni senzorji metasystem SR2 targa

Napisal/-a zeeone Pe jan 15, 2010 11:26 am

zanima me, če je kdo imel izkušnje s takimi:

http://cgi.ebay.it/SENSORI-PARK-ASSISTA ... 35a25769d4

cena je zelo ugodna in tudi inštalacija je zelo enostavna - ni potrebno luknjanje odbijača

edini problem ki ga vidim je ta, da bi znalo na vogalih bolj slabo zaznavat ovire
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: parkirni senzorji metasystem SR2 targa

Napisal/-a MacTron Pe jan 15, 2010 12:36 pm

zeeone je napisal/-a:edini problem ki ga vidim je ta, da bi znalo na vogalih bolj slabo zaznavat ovire


Ta problem lahko resis tudi s temi senzorji, ki sem jih ze omenil l.2008 (kar se tice nevrtanih)
Electromagnetic Parking Sensor - http://www.proxel.com/

prakticno pa niso toliko drazji od navadnih: EPS sistem (link)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
zeeone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr jan 11, 2006 3:25 pm

Napisal/-a zeeone Če jan 21, 2010 9:42 am

malo sem se pozanimal okoli, baje da je težava teh proxelov in podobnih senzorjev, ki se montirajo na notranjo stran odbijača predvsem ta, da jih moti dež.
in pomojem je ravno v dežju je zaželeno, da senzorji delajo kot morajo, zaradi zmanjšane vidljivosti.

ker tem na tablici nekako tudi ne zaupam, bom verjetno vzel kakšne boljše klasične senzorje za v odbijač. ali pozna kdo kakšnega DOBREGA in POCENI monterja na obali?
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Re: parkirni senzorji metasystem SR2 targa

Napisal/-a juhica Če apr 22, 2010 11:27 am

MacTron je napisal/-a:
zeeone je napisal/-a:edini problem ki ga vidim je ta, da bi znalo na vogalih bolj slabo zaznavat ovire


Ta problem lahko resis tudi s temi senzorji, ki sem jih ze omenil l.2008 (kar se tice nevrtanih)
Electromagnetic Parking Sensor - http://www.proxel.com/

prakticno pa niso toliko drazji od navadnih: EPS sistem (link)


Mactron, poznas koga ki je te senzorjev preizkusil. pri nas so jih prodajali pri Digitkliku v trzinu pa jih nima vec (ker se baje niso obnesli)... preden jih narocim bi bil vseeno zainteresiran za podatke iz prve roke...
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Če apr 22, 2010 12:40 pm

najvecji problem tukaj, se men zdi, velikost okvira za tablico.. italjani imajo namrec drugacne mere reg. tablic
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe apr 23, 2010 9:35 am

SamoK je napisal/-a:najvecji problem tukaj, se men zdi, velikost okvira za tablico.. italjani imajo namrec drugacne mere reg. tablic


mislil sem elektromagnetne senzorja (trak z notranje strani odbijaca)...
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: parkirni senzorji metasystem SR2 targa

Napisal/-a MacTron Ne apr 25, 2010 7:53 am

juhica je napisal/-a:Mactron, poznas koga ki je te senzorjev preizkusil. pri nas so jih prodajali pri Digitkliku v trzinu pa jih nima vec (ker se baje niso obnesli)... preden jih narocim bi bil vseeno zainteresiran za podatke iz prve roke...


Ja poznam (kolega), vendar je bilo to v letu 2008, ko je se imel avto s taksnimi senzorji, sedaj tega nima vec. Lahko ti pa povem oz. so bile ze povedane dobre in slabe lastnosti tega sistema zgoraj natancneje je eno od teh slabosti ze omenil uporabnik zeeone ...dez oz. voda, ki tece po odbijacu lahko sprozi lazni alarm (to se naceloma lahko zgodi tudi pri navadnih). Se ena taksna slabost pa je tudi, da ne zazna plasticnih smetnjakov, papirja ter visokoizolirnih materialov. Kar se tice pa dobrih je pa ze izpostavljena nevidnost in visoka senzitivnost.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Ne maj 09, 2010 12:13 pm

tudi am razmišljam o teh elektromagnetnih parkirnih senzorjih. v teoriji se zdijo kar vredu, predvsem se mi zdi vredu, da se ne luknja odbijača in da naj bi bili bolj natančni. se mi zdi pa čudno, če je to že taka iznajdba, da noben od proizvajalcev avtomobilov (tudi luksuznih) ne uporablja teh senzorjev, ampak navadne ultrazvočne (vsi, tudi dražji avtomobili imajo tiste luknjice v odbijaču). :ue
očitno le niso tako dobri. ne vem??

zanima me, kaj mislite, ali je potem boljše vgraditi klasične ultrazvočne, vendar kvalitetne (npr. Meta, Spal) ali te novejše elektromagnetne?
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin Po jun 21, 2010 9:43 pm

Mene tud mal zanima glede teh senzorjev ....

Sm gledu obe verziji...tiste, ki ti vrgradijo in seveda magnetne. Ne vem koliko so magnetni napredovali, ampak kokr sm zasledu, je bila glavna slabost preobcutljivost oz. sam dež. Je pa res da za magnetne dobis vec v ponudbi kokr za "navadne".

Zanima me, ce se da ugotovit katere senzorje (nemski, italijanski, kitajski) prodajajo dolocene firme...recmo giordon, simatik in stat elektronik ??


Lp
There is no time...
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p To mar 01, 2011 10:26 am

Ravnokar sem prebral temo o težavi s parkirnimi senzorji enega izmed uporabnikov, pa da ne bi smetil njegove teme, sem odprl novo.

Ta teden pride k hiši malo večji enoprostorec, kateremu pa nameravam dodatno vgraditi zadnje parkirne senzorje. Malo sem gledal po spletu (predvsem conrad elektroniko) in videl, da obstaja več različnih vrst. Bistvena razlika, ki mi ne da miru je, ali kupiti 4 senzorje ali antenski trak, ki se ga nalepi vzdolž celotnega odbijača in bi naj bil tudi bolj natančen. Zanima me, kako se ta trak obnese v praksi v primerjavi s senzorji? Predvsem kako je obstojen, namreč rad bi imel kvalitetno vgradnjo in ne nekaj, kar dol pade, ko greš prvič v avtopralnico. Antenski traki so tudi kar enkrat dražji.

Potem pa so tu še razlike v tem, kako centralna enota javlja bližino ovire. Vse imajo vsaj zvočna opozorila (piske), najdejo pa se tudi enote, ki poleg piska še prikazujejo distanco na LCD-jih ali pa z diodami, ali pa kar z govorjenjem. Zato me zanima, kako se obnesejo tudi te varjante. Pisk je seveda obvezen, zanima me kako uporaben zna biti še kakšen drug prikaz?

Hvala za mnenja.

Aha še to: Kdo vgrajuje senzorje? Vem, da bi jih lahko tudi sam, ampak bi vgradnjo raje prepustil profesionalcu. Hvala.
Slika
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Dawid1 To mar 01, 2011 10:32 am

Pozabil si ključen podatek, koliko €€ si pripravljen odšteti az senzorje.

Imaš tudi na bolhi veliko ponudb od raznih trgovin z senzorji.


lp, D
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Skubic To mar 01, 2011 10:35 am

Svetujem kvalitetne senzorje, ker tisti poceni piskajo tja v 3 dni za vsak drek. Najbolje se obnese zvočni signal, tisti displayi so bolj tako tako. Predlagam sistem LaserLine, kar se tiče vsot in montaže pa lahko na PM.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a fare To mar 01, 2011 10:48 am

Skubic je napisal/-a:Svetujem kvalitetne senzorje, ker tisti poceni piskajo tja v 3 dni za vsak drek. Najbolje se obnese zvočni signal, tisti displayi so bolj tako tako. Predlagam sistem LaserLine, kar se tiče vsot in montaže pa lahko na PM.
Daj tudi meni na PM pošlji k zdaj imam noter neko piskajočo norost vgrajeno k meri in piska vsepovprek. Luknje ze imam, cena kaj pa vem kakih 100€ načeloma že dam.lp.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p To mar 01, 2011 11:00 am

Skubic je napisal/-a:Svetujem kvalitetne senzorje, ker tisti poceni piskajo tja v 3 dni za vsak drek. Najbolje se obnese zvočni signal, tisti displayi so bolj tako tako. Predlagam sistem LaserLine, kar se tiče vsot in montaže pa lahko na PM.


Potem pa bi te prosil za več info na ZS.
Slika
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p To mar 01, 2011 11:06 am

Še vseenopa me zanima, kako se obnese antenski trak? Senzorji imajo natančnost nekje od 30 cm dalje. Pod 30 cm je že konstanten zvok. Trak naj bi bil natančen do 0 cm, kar bi meni kar ustrezalo. Skrbi pa me, kako je ta trak, ki se nalepi na odbijač obstojen na raznorazne zunanje vplive.
Slika
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a NejcZ To mar 01, 2011 7:59 pm

Js bi tudi neke senzorje. Pogoj je da so natančni.. ne tako kot pravi Uroš, 30cm, to je brezveze, tolk lahko parkiram brez njih. Nočem pa nobenih displajev, samo piskač, tiste varjante iz bolhe za 20€ pomoje niso ravno višek tehnologije..
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Lisjak83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr sep 01, 2010 9:20 am

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Lisjak83 To mar 01, 2011 9:39 pm

Skubic je napisal/-a:Svetujem kvalitetne senzorje, ker tisti poceni piskajo tja v 3 dni za vsak drek. Najbolje se obnese zvočni signal, tisti displayi so bolj tako tako. Predlagam sistem LaserLine, kar se tiče vsot in montaže pa lahko na PM.


Lahko tudi meni info na PM?
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov