Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a sonic To mar 01, 2011 10:50 pm

uros_p je napisal/-a:Ta teden pride k hiši malo večji enoprostorec, kateremu pa nameravam dodatno vgraditi zadnje parkirne senzorje.
Ena ideja - povprašaj pri uradnem trgovcu/servisu te znamke, če je možna pri njih nakdnadna vgradnja tovarniških senzorjev in koliko bi to stalo... lahko da ni možno ali pa da je (pre)drago, ampak pomojem ni neumno vsaj preveriti.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p To mar 01, 2011 11:23 pm

sonic je napisal/-a:
uros_p je napisal/-a:Ta teden pride k hiši malo večji enoprostorec, kateremu pa nameravam dodatno vgraditi zadnje parkirne senzorje.
Ena ideja - povprašaj pri uradnem trgovcu/servisu te znamke, če je možna pri njih nakdnadna vgradnja tovarniških senzorjev in koliko bi to stalo... lahko da ni možno ali pa da je (pre)drago, ampak pomojem ni neumno vsaj preveriti.


To je blo prvo, kar sem preveril. Ampak cena je bila nenormalno visoka. Tako za primerjavo - na trgu lahko kupim najdražje možne senzorje, z IR vzvratno kamero, ki vidi ponoči in balansira belo svetlobo, LCD (<- kaj je to) zaslonom za kamero in montažo vsegaskupaj, za več kot pol nižjo ceno kot mi na original servisu ponujajo samo 4 senzorje brez montaže. Preveč se z zlatom posipajo ti uradni preprodajalci... Razumel bi, če bi senzorji pri dealerju res bili toliko boljši, ampak glede na to, da proizvajalci avtomobilov ne delajo senzorjev, temveč jih tudi oni od nekoga kupujejo, je to čisti nesmisel. Pa še montaže ni vštete.
Slika
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a sonic To mar 01, 2011 11:27 pm

Aha, OK.

Za kateri avto konkretno pa gre? (samo firbec)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a crxdelsol To mar 01, 2011 11:29 pm

Še nikoli nisem pomislil o senzorjih, sploh ne ponoči ko si pomagaš z lučmi.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p To mar 01, 2011 11:31 pm

Gre se za Voyager-ja IV generacije.
Slika
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p To mar 01, 2011 11:34 pm

crxdelsol je napisal/-a:Še nikoli nisem pomislil o senzorjih, sploh ne ponoči ko si pomagaš z lučmi.


Če imaš delsolko, jih itak ne rabiš :D
Slika
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a vojkostar To mar 01, 2011 11:44 pm

ma jst sm na dealextremu naroču senzorje za 20€ pa delajo :P
neki v 3 dni pa piskajo vsi tud uni orginal, izjema so nekateri ki imajo fino fajn zaslon, pa ne an črtice ampak dejanski relief odboja
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a crxdelsol To mar 01, 2011 11:51 pm

Nevem kaj je večja umetnost pelat delsolko 2.5cm od tleh al vojagerja.
http://www.shrani.si/f/41/Pd/1Vc6x1fg/1/dscn4601.gif
Sicer pa nimam delsolke že dolgo.

ontopic:
Tile so zanimivi kateri ne rabijo vrtanja v odbijač:
http://www.parkingdynamics.co.uk/

Ne najdem do koliko cm so natančni, če so do 30 in ti je 30cm preblizu da piskajo pa jih bolj not pomakneš.

neki v 3 dni pa piskajo vsi tud uni orginal, izjema so nekateri ki imajo fino fajn zaslon, pa ne an črtice ampak dejanski relief odboja

Vsi ne nevem al sem peljal kugo ali fiesto ko je imela zelo dobre.

EDIT: aha zgoraj omenjeni so do 10cm natančni
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p To mar 01, 2011 11:57 pm

crxdelsol je napisal/-a:...

ontopic:
Tile so zanimivi kateri ne rabijo vrtanja v odbijač:
http://www.parkingdynamics.co.uk/
...


To so ravno ti antenski traki, o katerih skušam kaj iz prve roke zvedet...
Slika
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a gecco Sr mar 02, 2011 7:27 am

uros_p je napisal/-a:
crxdelsol je napisal/-a:...

ontopic:
Tile so zanimivi kateri ne rabijo vrtanja v odbijač:
http://www.parkingdynamics.co.uk/
...


To so ravno ti antenski traki, o katerih skušam kaj iz prve roke zvedet...


Te sem tudi jaz gledal, ampak ko sem okoli spraševal mojstre vsi samo pravijo da neki so slišali o tem, niso pa še nikoli videli, naslednji stavek pa je, zakaj če je to tako ql in boljše ni še nikjer prva vgradnja?
Meni se sama ideja dopade, montaža izgleda čisto enostavna, cena je sprejemljiva...ampak ostajam skeptičen dokler ne zvem kaj več iz prve roke.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a montezemolo Sr mar 02, 2011 8:21 am

glede teh trakov: najbrž že niso nevem kaj, konec koncev, vsi avtomobili imajo še vedno klasične "krogce". vključno z najnovejšimi mercedesi, bmw-ji,...
če bi blo to tok dobr verjemte, da bi proizvajalci avtomobilov to uporabljal...

tud jz sm mislu te vgradit, sm si kr dost prebral o tem, pa prišel do zaključka, da piskajo še bolj "v tri krasne", predvsem v dežju.

lp
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Skubic Sr mar 02, 2011 8:32 am

Če bi kdo rad natančnost do 0cm, potem je edina rešitev kamera in display. Senzorji so v pomoč pri parkiranju in neprestano piskajo (se da še nastavit) pri cca 25cm. Če imaš 5m dolg, nepregleden avto in se navadiš na senzorje, lahko parkiraš v nulo. povdariti je pa potrebno, da je veliko "odrgnjenih" avtomobilov s senzorji, ker ljudje mislijo, da bodo pa senzorji malo manj kot sami parkirali.

LP
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Sr mar 02, 2011 8:40 am

Mene to, da jih avtoindustrija danes ne vgrajuje ne prepriča, da so zaradi tega slabši. Namreč ta trak je skoraj 1x dražji od senzorjev, vemo pa, da se vse vrti okoli denarja. Poleg tega senzorji zagotovo delujejo zadovoljivo, zakaj potem preiti na trak? Jaz sicer vem, zakaj bi prešel na trak in sicer zato, ker ne potrebuje vrtanja v odbijač. To pa naredi lažjo montažo, in še pomembnejše - ne spremeni zunanje podobe avta, ker se zgleda nalepi na notranjo stran odbijača.

Torej, še vedno iščemo informacije iz prve roke o tem, kako se trak obnese v praksi....
Slika
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a gecco Sr mar 02, 2011 8:46 am

Tale glede cene ne drži čisto, ker kokr sem gledal je tale trak za spredaj in zadaj 145 funtov, kvalitetni senzorji so pa tudi več kot še enkrat toliko z vgradnjo. O čungalunga senzorjih, ki piskajo za vsak veter in crkujejo bolj kot žarnice pa ne bi govoril.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Sr mar 02, 2011 9:00 am

gecco je napisal/-a:Tale glede cene ne drži čisto, ker kokr sem gledal je tale trak za spredaj in zadaj 145 funtov, kvalitetni senzorji so pa tudi več kot še enkrat toliko z vgradnjo. O čungalunga senzorjih, ki piskajo za vsak veter in crkujejo bolj kot žarnice pa ne bi govoril.


Maš najbrž prav, oz. se dobijo senzorji, ki so dražji od traka, ampak načeloma pa je tako, da se cena senzorjev prične že pri 20€ in tam do 150€ (vsaj tako sem jaz zasledil pri taznih virih). Izjema je bil dealer, kjer so cene pomnožene x2 in več! Vse kar je bilo dražje je že imelo priloženo kakšno kamero, display, itd... Pri magnetnih trakih pa se cene pričnejo pri malo več kot 100€, ceneje jih nisem našel. 145 funtov pa je tudi 171 €. V glavnem, so tudi dražji senzorji ampak je to prej izjema kot pravilo.
Sicer jaz sem čisto zadovoljen s senzorji, ampak nebi rad vrtal v avto. Če bi bilo to že v tovarni narejeno in prebarvano v enako barvo, potem OK, naknadno vrtanje in vgradnja pa se mi zdi, da deluje kot "tujek" na avtu, če ga dobro pogledaš.
Slika
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a gecco Sr mar 02, 2011 9:10 am

uros_p je napisal/-a:
gecco je napisal/-a:Tale glede cene ne drži čisto, ker kokr sem gledal je tale trak za spredaj in zadaj 145 funtov, kvalitetni senzorji so pa tudi več kot še enkrat toliko z vgradnjo. O čungalunga senzorjih, ki piskajo za vsak veter in crkujejo bolj kot žarnice pa ne bi govoril.


Maš najbrž prav, oz. se dobijo senzorji, ki so dražji od traka, ampak načeloma pa je tako, da se cena senzorjev prične že pri 20€ in tam do 150€ (vsaj tako sem jaz zasledil pri taznih virih). Izjema je bil dealer, kjer so cene pomnožene x2 in več! Vse kar je bilo dražje je že imelo priloženo kakšno kamero, display, itd... Pri magnetnih trakih pa se cene pričnejo pri malo več kot 100€, ceneje jih nisem našel. 145 funtov pa je tudi 171 €. V glavnem, so tudi dražji senzorji ampak je to prej izjema kot pravilo.
Sicer jaz sem čisto zadovoljen s senzorji, ampak nebi rad vrtal v avto. Če bi bilo to že v tovarni narejeno in prebarvano v enako barvo, potem OK, naknadno vrtanje in vgradnja pa se mi zdi, da deluje kot "tujek" na avtu, če ga dobro pogledaš.


Jaz sem gledal od MetaSystems pa še ene, cene so bile kar visoke, ampak za ta denar vsaj dobiš vse, od barvanje, vgradnje in garancije da bo delalo tako kot če bi bilo original narejeno.
Meni je tudi trak super, sploh ker bi ga lahko lepo snel ko bi prodajal avto in po potrebi montiral v novega. Ampak 170€ dajati kar tako je pa malo preveč, zato dokler ne bo o tem kaj več znanega rajši ne.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Skubic Sr mar 02, 2011 9:15 am

Te pa lahko pomirim, da temu ni tako :) senzorje se za da v barvo avta (če je črna plastika se pač pusti kot je, original so črni - plastični) in je to to. Montirali smo na nove avte, pred prodajo in tudi na stare, pa je povsod izpadlo uredu. Ne spomnim se, da bi se kdo pritožil nad izgledom. Je pa nekaj res - nekateri imajo (tudi že original) senzorje zelo grdo namontirane. Neki ogromni obročki okrog in ne vem kakšne čudne oblike, ali pa kar črne na pobarvanem odbijaču. To je res kot nek tujek. Pravi izgled senzorjev je nekako tako kot jih imajo novi audiji (to mi je ravno na pamet padlo) in se dejansko vidi samo majhen krogec in je to to.

recimo <http://www.rsportscars.com/foto/2004geneva/audia6_02.jpg
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Sr mar 02, 2011 9:29 am



No, tk naj bi zgledalo če že ja. Ker ko sem malo opazoval avte, si ene že na daleč videl, kako mu črni veliki obroči izstopajo iz lakiranega odbijača.
Slika
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Skubic Sr mar 02, 2011 9:33 am

Res je, da na kakšnem železnem odbijaču ali pa na višjih avtomobilih je potrebno dodati kakšen distančnik, ampak tudi to bistveno ne pokvari vsega. Se je pa seveda potrebno potruditi, da je narejeno tako kot se spodobi.
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a dejan19 Sr mar 02, 2011 7:35 pm

http://www.dealextreme.com/p/hf-90-blue ... pping-1537
Kaj takega bi bilo že ok. Maš lepo v ogledalu vse.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov