Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
traktorist
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: To jan 10, 2006 6:40 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a traktorist So dec 24, 2011 3:30 pm

Čestitke in hvala za lep prikaz rekonstrukcije volana.
Lp
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a IcEm4n So dec 24, 2011 3:31 pm

Katanec bi reku: "Kapo dol!" :D
Slika
 
Uporabniški avatar
subi92
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1622
Pridružen: Če dec 16, 2004 9:19 am

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a subi92 So dec 24, 2011 9:23 pm

Pohvalno in tako naprej, ko omeniš ure vidim od kje cifre za te reči vsaj 80€+ :) , a maš še kake slike kako se tam okrog krakov izide, sam imam med drugim Mazdo premacy in če kaj poznaš je en krap imitacija usnja notr, blago je pa ravno tako sivo če ne malo svetlejše. Kolk pa sam ceniš to reč, lahko na z.s.
Subaru Legacy 2.0 AWD 1998, Mazda Premacy 1.8 l.2000, Ford Fiesta MK1 1979
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a Mgajvr So dec 24, 2011 9:28 pm

mene pa še zanima, ali obnavljaš samo volane ali tudi sedeže in tapete?
in pa seveda pohvale za predstavitev
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a marko01 So dec 24, 2011 10:12 pm

Lepo opravljeno. Cena pa zmaga 8) 123 lahko bi potegnil 345 :)
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a Courage™ Ne dec 25, 2011 12:02 am

Sej ves... Car si :)
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a bunny01 Ne dec 25, 2011 8:24 am

Courage™ je napisal/-a:Sej ves... Car si :)


Hvala od tebe mi to veliko pomeni :!:


Lepo opravljeno. Cena pa zmaga 8) 123 lahko bi potegnil 345 :)

Ja morda bi lahko v katerih drugih časih v teh žal ne. Če preračunamo v SIT je to 29 tisoč. Za 29 tisoč dvomim da si dobil takrat takšen volan.

mene pa še zanima, ali obnavljaš samo volane ali tudi sedeže in tapete?
in pa seveda pohvale za predstavitev

Hvala za pohvale. Če boš želel kaj vedeti iz tvojih postavljenih vprašanj, me lahko vprašaš na ZS.

Pohvalno in tako naprej, ko omeniš ure vidim od kje cifre za te reči vsaj 80€+ :) , a maš še kake slike kako se tam okrog krakov izide, sam imam med drugim Mazdo premacy in če kaj poznaš je en krap imitacija usnja notr, blago je pa ravno tako sivo če ne malo svetlejše. Kolk pa sam ceniš to reč, lahko na z.s.

Seveda imam dosti fotografij mislim da se tudi vidi na eni izmed končnih izdelkov kako se izide okrog krakov. Tam žal šivi niso lepi, ker gre za oster "ovinek" in so šivi postrani. Poznam ja kakšen volan ima Mazda Premacy.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a čare Ne dec 25, 2011 12:27 pm

marko01 je napisal/-a:Lepo opravljeno. Cena pa zmaga 8) 123 lahko bi potegnil 345 :)

???Pri tapetniku pride preoblačenje volana 80-100€.345€ je nov volan.
 
jason19
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: To feb 01, 2011 7:04 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a jason19 Po dec 26, 2011 4:59 pm

Čestitke še z moje strani. Zelo pohvalno. Bravo :bow :bow :bow
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a bunny01 Po dec 26, 2011 6:39 pm

čare je napisal/-a:
marko01 je napisal/-a:Lepo opravljeno. Cena pa zmaga 8) 123 lahko bi potegnil 345 :)

???Pri tapetniku pride preoblačenje volana 80-100€.345€ je nov volan.



Ja bo tako držalo nov volan verjetno toliko stane, samo ni potrebe dajati za nov volan toliko ker dobro obnovljen ima isto funkcijo kot nov, pa še nekaj prišparaš zraven.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a crxdelsol Po dec 26, 2011 7:17 pm

bunny01 je napisal/-a:
čare je napisal/-a:
marko01 je napisal/-a:Lepo opravljeno. Cena pa zmaga 8) 123 lahko bi potegnil 345 :)

???Pri tapetniku pride preoblačenje volana 80-100€.345€ je nov volan.



Ja bo tako držalo nov volan verjetno toliko stane, samo ni potrebe dajati za nov volan toliko ker dobro obnovljen ima isto funkcijo kot nov, pa še nekaj prišparaš zraven.


Boljši je obnovljen kot nov, imaš vsaj pravi leder ne wnb.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a bunny01 Po dec 26, 2011 9:38 pm

Prijatelj, kolega kakorkoli že ima BMW E46 model karavan in ima identičen volan noter le da ima tipke na volanu. volan je še orginalen s tovarniškim usnjem in pravi da je to pravo usnje, saj je to le BMW. Ko sem mu pokazal prevleko iz česa je in kakšen je to material v bistvu je bil malo šokiran in ni mogel verjeti, da ne gre za pravo usnje.
Veliko je še avtomobilov, kjer zavajajo kupce ob nakupu, da je vgrajen pravi usnjeni volan.Šele skozi leta obrabe se pokaže da temu ti tako. Dober primer je Renault Laguna zadnji model, kjer se volani "gulijo2 obrabljajo že po 20000 prevoženih kilometrih. Sicer jih menjajo pod garancijo ampak ko vozilo kupiš mastno plačaš ta usnjen volan kot dodatno opremo.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a peroRS Po dec 26, 2011 9:43 pm

Pa imaš izkušnje tudi z drugimi znamkami? A imajo pravo ali umetno usnje? :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a crxdelsol Po dec 26, 2011 11:05 pm

Samo zanima me tiste ki zagovarjate pjur leder...

Kake slabosti vidite v umetnem usnju proti ledru ?

Res me zanima ker smo že oblekli nekaj volanov/avtov ampak eni hočejo met tak, drugi tak...umetno usnje je lažje oblečt, ne spreminja se čez čas tudi po 150.000km je še isto kot prvi dan ( moj bivši punto je mogo motor menjat, volan pa še ni prišo nazaj na popravilo :D ), pravo usnje je le pravo a o obstojnosti pravo usnje vs. KVALITETNI skaj nebi dal roke v ogenj ne za enega ne za drugega. O izgledu vidimo da nekih razlik ni...da imaš BMW doma in neveš v kaj je oblečen volan...pol je že skaj dober :D
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a bunny01 Po dec 26, 2011 11:19 pm

crxdelsol je napisal/-a:Samo zanima me tiste ki zagovarjate pjur leder...

Kake slabosti vidite v umetnem usnju proti ledru ?

Res me zanima ker smo že oblekli nekaj volanov/avtov ampak eni hočejo met tak, drugi tak...umetno usnje je lažje oblečt, ne spreminja se čez čas tudi po 150.000km je še isto kot prvi dan ( moj bivši punto je mogo motor menjat, volan pa še ni prišo nazaj na popravilo :D ), pravo usnje je le pravo a o obstojnosti pravo usnje vs. KVALITETNI skaj nebi dal roke v ogenj ne za enega ne za drugega. O izgledu vidimo da nekih razlik ni...da imaš BMW doma in neveš v kaj je oblečen volan...pol je že skaj dober :D



Mah jaz osebno v materialih ne vidim slabosti pri obeh. Recimo imam pisarniški stol iz skaja in ni znucan po tolikih urah sedenja doma pred računalnikom ali za delovno mizo.
Osebno bi raje dal volan v usnje kot pa v skaj, ker sem še vedno mnenja, da je usnje bolj trpežno kot skaj za predmet ki ga dnevno prijemamo z rokami. V skaj pa bi dal recimo manšeto ročice menjalnika, ker jo fizično z rokami ne dotikamo. Sicer pa je skaj tudi dober material kar dokazujejo proizvajalci tudi z leti recimo sedežne,stoli itd....
Prodajanje novih avtomobilov z ?usnjenimi? volani je pač tržna niša in jaz jo razumem nekako, glede nato, da pa ne uporabijo pravi material ga pa mastno zaračunajo pa tudi ni fer ne. Še posebej recimo v primeru Lagun ko so se sami proizvajalci teh vozil morali pokesati in kupcem zamenjati volane, ker so vgradili res poceni,nekvaliteten material pod imenom usnje. Ceneje je vzeti navaden gumijast volan in ga daš kasneje oblečt. Profitiraš ziher.

To da si imel v Punto dolgo volan brez deformacij je dobro, ali je bil res tedensko negovan ali pa so vgradili pač boljši material in je zdržal. Treba je povedati tudi, da nekateri vozniki sami povzročajo hitrejše uničenje vsakršnega materiala, predvsem s tem, da konkretno volanov ne negujejo. Če vsak teden recimo ob koncu tedna volan obrišeš z vlažno krpo in ga potem s suho krpo namažeš z mlekom za usnje ali kakšnim podobnim čistilom, da se material vpije, bi bil volan tudi po 150000 km prevoženih v dobrem stanju. Prav tako tudi usnjeni sedeži ne bi trpeli poškodb in razpok bokov.

Usnje je živalska koža, ki diha. Isto je če hodiš pozimi ko je mrzlo in nimaš rokavic. Koža na členkih popoka in postane suha. Čim jo večkrat mažeš s kremo za roke izgleda boljša kljub temu da je izpostavljena mrazu. Isto je z usnjem in volani. ;)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a crxdelsol Po dec 26, 2011 11:32 pm

To da si imel v Punto dolgo volan brez deformacij je dobro, ali je bil res tedensko negovan ali pa so vgradili pač boljši material in je zdržal. Treba je povedati tudi, da nekateri vozniki sami povzročajo hitrejše uničenje vsakršnega materiala, predvsem s tem, da konkretno volanov ne negujejo. Če vsak teden recimo ob koncu tedna volan obrišeš z vlažno krpo in ga potem s suho krpo namažeš z mlekom za usnje ali kakšnim podobnim čistilom, da se material vpije, bi bil volan tudi po 150000 km prevoženih v dobrem stanju. Prav tako tudi usnjeni sedeži ne bi trpeli poškodb in razpok bokov.


Malo si narobe razumel, sami smo ga oblekli doma ker se ukvarjamo z tapetništvom...imaš prav, negovanje je važno tako usnja, kot tudi skaja.

Ni pošteno da prodajajo avtomobile ki naj bi imeli "usnjen" volan pa ga nimajo, se strinjam ampak glede na izgled potem že ni razlike...ko bi bil material vsaj obstojen bi še razumel, ker kvaliteten (povdarek na kvaliteten) skaj je res nenormalno obstojen...z njim imam več izkušenj kot z pravim usnjem ampak mislim da če je oboje kvalitetno ima nekje tam tam življensko dobo-ta je sigurno daljša od življenske dobe povprečnega avta pri normalnem uporabniku, res pa je da eni delajo kot svinje z kurbusom.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a Renault VG To dec 27, 2011 8:43 am

bunny01 je napisal/-a: Dober primer je Renault Laguna zadnji model, kjer se volani "gulijo2 obrabljajo že po 20000 prevoženih kilometrih. Sicer jih menjajo pod garancijo ampak ko vozilo kupiš mastno plačaš ta usnjen volan kot dodatno opremo.

A volani tudi :shock: ?Za sedeže sem vedel da so iz umetnega usnja za volan pa ne.Sicer je pri naši še vredu volan po 60k km,pa je eden prvih modelov.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a bunny01 To dec 27, 2011 7:30 pm

Če klikneš na Renault forum lahko tam prebereš izkušnje ljudi, ki vozijo nove Lagune z izguljenimi volani. Seveda vse menjajo v garanciji a kaj ko se luščenje pojavlja ponovno. Težave so tudi v Espacu.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a LaMike To dec 27, 2011 8:47 pm

Odlično opravljeno delo! ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a bunny01 To dec 27, 2011 11:01 pm

LaMike je napisal/-a:Odlično opravljeno delo! ;)


Hvala lepa priporočam, da tudi v prihodnje spremljaš kakšen moj projekt.Lep večer. ;)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov