Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
YOC
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Pe feb 14, 2003 10:53 am
Kraj: Spredi levo (LJ)

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW

Napisal/-a YOC So dec 31, 2011 10:20 am

Pohvalno.
Prispevek je lahko za vzor in motivacijo vsem nam, da se lotimo podobnih projektov in jih na podoben način tudi predstavimo ter delimo z drugimi. Verjamem, da lahko tu na forumu močno obogatimo temo DIY oziroma "naredi sam-a", saj je veliko talentov, ki znajo/znamo marsikaj narediti na jeklenih konjičkih.
Še enkrat Bravo!

lp

YOC

8)
Bolje 10 konjev premalo pod haubo, kot en osel preveč za volanom!!!
WWWWRRRRRRRRUUUUUUUMMMMMMMMM..........
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Boljši oprijem in lepši videz

Napisal/-a bunny01 Po jan 09, 2012 9:36 pm

Naneslo je, da je moje drugo vozilo po prometni nesreči Nissan Primera P11. Ker me je izjemno vizuelno motila izrabljena prestavna ročica in raztrgana izguljena usnjena manšeta sem si danes popoldne vzel malo prostega časa, ročico skupaj s celo plastično obrobo razstavil in se odločil, da zadevo malo spremenim.
Občutek v rokah sedaj je res prijeten z boljšim oprijemom pa tudi za oko ni slabo videti :).

Usnjena manšeta po 243.000 prevoženih km in 10 letih obrabe. Ročica menjalnika je sicer bila že menjana in ni orginal Nissan ampak se je kljub temu opazila obraba na njej.
Slika
Slika
Slika
Slika

Po dveh urah sem skupaj spravil tole. Ročico sem zašil ročno iz dveh kosov usnja, med tem pa sem usnjeno manšeto strojno zašil iz štirih kosov usnja. Na spodnji strani je zavihana in zalepljena na kovinski okvir, kateri se nato vstavi v plastiko na spodnji strani.
Slika
Slika
Slika


Vmes sem še plastično obrobo okrog menjalnika pobarval v bež barvo notranjosti avtomobila. Razlika v sveži čisti pobarvani plastiki in orginalni umazani ob strani je očitna, tako da bo potrebno še očistiti umazani del, da bo barva podobna.

lp
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Re: Boljši oprijem in lepši videz

Napisal/-a Nixxon Sr jan 11, 2012 11:50 am

Drugače fajn narejeno, edino temno siva prestavna se tepe z bež notranjostjo. Mi kombinacija nekako ni všeč.
Slika
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Re: Boljši oprijem in lepši videz

Napisal/-a croma_man Sr jan 11, 2012 12:05 pm

dani, en preglednostni predlog, vse svoje obnove dajaj v en topic pa naslov spreminjaš, tako maš vedno vse na kupu pa še bolj pregledno je v rubriki sam svoj mojster :)
the brand with the three stripes :)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Boljši oprijem in lepši videz

Napisal/-a peroRS Sr jan 11, 2012 12:11 pm

croma_man je napisal/-a:dani, en preglednostni predlog, vse svoje obnove dajaj v en topic pa naslov spreminjaš, tako maš vedno vse na kupu pa še bolj pregledno je v rubriki sam svoj mojster :)


Se strinjam. Je bolj zanimivo, če je vse na istem mestu ;)
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Boljši oprijem in lepši videz

Napisal/-a bunny01 Pe jan 13, 2012 7:57 pm

Nixxon je napisal/-a:Drugače fajn narejeno, edino temno siva prestavna se tepe z bež notranjostjo. Mi kombinacija nekako ni všeč.


Tudi prav mnenja so različna, tako je treba. V živo ob vsakodnevni uporabi ne izgleda tako napačno.

croma_man je napisal/-a:dani, en preglednostni predlog, vse svoje obnove dajaj v en topic pa naslov spreminjaš, tako maš vedno vse na kupu pa še bolj pregledno je v rubriki sam svoj mojster :)


Ja hvala za idejo tako bo najbolje, ker sledi še nekaj zadev od Primere, ki jih bom zamenjal.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Usnjena oblazinjena ročna zavora

Napisal/-a bunny01 Ne jan 15, 2012 9:54 pm

Nadaljujem z obnovo dotrajanih delov v notranjosti Nissan Primere. Odločil sem se, da ročico ročne zavore tudi oblečem v usnje v kombinaciji s prestavno ročico in mehom pod njo, s tem, da sem jo v tem primeru oblazinil, tako da je izjemno prijetna na dotik. Orginal ročica je narejena iz trde rebraste plastike in v rokah deluje kot palica, trdo, grdo.

Slika
Slika

Da sem prišel do ročice sem moral razstaviti celotno plastiko za menjalnikom in ročico snel dol. Ročico sem nato oblekel z 0,5cm debelo peno in jo zalepil na samo ročico. Višek pene sem nato odrezal z olfa nožem in se lotil oblačenja v usnje.

Slika
Slika

Nato sem izdelal šablono iz usnja in obloženo ročico s peno na notranji strani enostavno ročno zašil.V tem primeru šivov nisem želel izpostaviti na vrhu ampak se mi je zdelo bolje, da se šivi ne vidijo in so na spodnji strani ročice.
Na zadnjem delu ročice sem usnje pustil nekoliko daljše, da zapolni luknjo med plastiko, da se ne vidi notri žic in vijakov.Na vrhu pri gumbu sem usnje zavil navznoter in višek z olfa nožem odrezal.Pri tem sem pazil, da bom lahko gumb za ročno zavoro pritisnil, da ne bi bilo pretesno zaradi debelejšega usnja.
Slika

Meni osebno je sedaj oprijem v roki dosti prijetnejši in na videz lepše deluje kot gola plastika. Sicer ročno ne zategujem pogosto ampak če pa jo že pa je dober občutek v roki.

lp
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Naslon za roko med sedeži

Napisal/-a bunny01 Če jan 19, 2012 8:34 pm

Ker v mojem Nissanu dobrega naslona za roko ni bilo, saj je v osnovi bil plastičen in zaradi tega zelo neudoben, saj se niti nasloniti nisi mogel udobno sem se odločil, da ga odmontiram in na hitro oblečem v nekaj bolj udobnega.

Slika
V orginalu je pokrov naslona za roko takšen sicer v bež barvi kot notranjost ampak brez oblazinjenja.

Slika
Še spodnji del pokrova.

Slika
Pokrov naslonjala sem nato pobrusil z grobim brusnim papirjem, da sem dobil boljši oprijem podlago za kasnejše lepljenje gobe.

Slika
Na pobrušeni in očiščeni pokrov sem nato nanesel neostik lepila, ki sem ga imel pri roki, ga lepo razmazal po celotni površini in gor nalepil 2cm debelo gobo, ki bo kasneje služila kot podloga usnju za boljše udobje.

Slika

Slika
ko sem gobo prilepil sem ob strani višek gobe lepo obrezal z olfa nožem in nekako določil obliko-obline.
Slika

Slika
Nato sem odrezal večji kos izmerjenega usnja in lepo oblazinjeno plastiko za naslon roke ovil v usnje iz treh delov ter ročno zašil. Usnje sem na notranji strani zalepil s sekundnim lepilom, nato pa namestil okrasni pokrov, ki pokrije notranji del, tako da se lepljeno usnje ne vidi ko se pokrov odpre.Za ročno šivanje sem se odločil iz dveh pogledov in sicer, da bi se šivi ujemali s šivi prestavne ročice,ročice ročne zavore in kasneje tudi volana ter strojno šivanje ni prišlo v poštev, ker se mi je usnje preveč gubalo zaradi gobaste podlage in nikakor nisem mogel dobiti pravilno obliko.

Slika
Takole izgleda končni izdelek.Barva usnja se ujema z zgornjo barvo armaturke, ki je temno siva ter z volanom,prestavno ročico in ročno zavoro. Sledijo še samo usnjeni sedeži bež barve katere bom dal šivati mojstrom.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sledi še obnova volana, ki je gumijast in uničen 242 tisoč km!

lp
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Usnjen volan Nissan Primera

Napisal/-a bunny01 Pe jan 27, 2012 10:18 pm

Spet se nekaj dela
Volan, ki je dal že skozi 245.000 km je v stanju v kakršnem pač je.
Slika
Pred obnovo

Slika
sledovi obrabe lepo vidni

Slika
Takšne obroče dnevno vlačimo po rokah fuuj

Slika
Fake usnje poceni trik proizvajalca Nissan, kajti z naluknjanjem gume v volanu se od daleč ustvari vizualni trik dejanskega usnja:)

Slika
Slika
Slika
Usnje sešito in na volanu.Zgornji in spodnji del sta iz gladkega govejega vrhunskega usnja, levi in desni krak pa iz performiranega(z luknjicami) vrhunskega usnja. Volan je v celoti razstavljen in sledi čiščenje vseh plastik in barvanje kovinskega dela ter nato ponovno sestavljanje.
Slika
Not fake, real stuff baby!
Slika
Slika
fotografije končnega izdelka sledijo v prihodnje sem preveč utrujen da bi dokončal :huh: .....
 
Uporabniški avatar
xtron
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Če jun 30, 2005 10:18 am

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a xtron Pe jan 27, 2012 10:25 pm

sorry ...sam tisti naslon za roko mi je pa čist mim...., ko bi dal vsaj bež barvo....
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a bunny01 So jan 28, 2012 7:51 am

xtron je napisal/-a:sorry ...sam tisti naslon za roko mi je pa čist mim...., ko bi dal vsaj bež barvo....

nic hudga ko bom sedeze dal oblect v bez usnje ce bo kej usnja ostalo bom vse komponente ponovno oblekel v bez usnje.Trenutno nimam bez usnja ker bez volan redkokdo kupi zaradi hitrega umazanja.
 
Uporabniški avatar
YOC
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Pe feb 14, 2003 10:53 am
Kraj: Spredi levo (LJ)

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a YOC So jan 28, 2012 7:59 am

Samo dobronameren komentar:
menim, da bi bilo mogoče dobro, da bi več pozornosti posvetil tudi natančnemu oblikovanju podlog. V primeru naslona mislim na peno. Zadeva na pogled izgleda malce amatersko zaradi izboklin in neenakomernosti. Verjetno je tudi usnje malce mehkejše pa se še toliko prej upogne.

Drgač pa kr tko naprej ....
Bolje 10 konjev premalo pod haubo, kot en osel preveč za volanom!!!
WWWWRRRRRRRRUUUUUUUMMMMMMMMM..........
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a bunny01 So jan 28, 2012 8:19 am

YOC je napisal/-a:Samo dobronameren komentar:
menim, da bi bilo mogoče dobro, da bi več pozornosti posvetil tudi natančnemu oblikovanju podlog. V primeru naslona mislim na peno. Zadeva na pogled izgleda malce amatersko zaradi izboklin in neenakomernosti. Verjetno je tudi usnje malce mehkejše pa se še toliko prej upogne.

Drgač pa kr tko naprej ....



Res je pena je navadna 2 cm da bi izoblikoval obline bi potreboval drugačno tršo peno tako kot za sedeže recimo, ki jo potem lahko režeš in brusiš na določeno obliko, tega nimam ker to je že orng profesionalizem.Usnje je tudi v tem primeru res mehkejše in se bolj upogne. Pena je pred usnjem lepe oblike, samo se potem sesede ponekod zaradi nategovanja usnja.

Osebno meni tapeciranje s podlogo spodaj ni všeč ker enostavno nikoli ne pride tako kot usnje na trdo podlago - ne moreš tako lepo zategovati kot na trdi podlagi. To verjetno obvladajo pravi mojstri, js to nisem ker mi to ni kruh.

Hvala za konstruktiven komentar več takih, več napak bo šlo stran. :hi
 
Uporabniški avatar
406
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: So jan 27, 2007 10:01 am

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a 406 So jan 28, 2012 10:17 am

z filcom bi moru obložit (par mm debelim)..malo mehkejše je kot pa direkt na plastiko,a vseeno dosti trdo da pride usnje lepo zategnjeno gor..pa še nikoli se ne bo posedel tko k pena..aja pa šivu bi po dolžini na robovih naslona,se pravi dva šiva sta vidna na vsaki strani (na vsakem robu)..tko k majo vsi originalni oz kvalitetni aftermarket..pa res bi moru bež barve nardit naslon :)

drugače pa menjalnik si lepo naredu :)
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a bunny01 Ne jan 29, 2012 1:48 pm

406 je napisal/-a:z filcom bi moru obložit (par mm debelim)..malo mehkejše je kot pa direkt na plastiko,a vseeno dosti trdo da pride usnje lepo zategnjeno gor..pa še nikoli se ne bo posedel tko k pena..aja pa šivu bi po dolžini na robovih naslona,se pravi dva šiva sta vidna na vsaki strani (na vsakem robu)..tko k majo vsi originalni oz kvalitetni aftermarket..pa res bi moru bež barve nardit naslon :)

drugače pa menjalnik si lepo naredu :)



Šivu sem po dolžini in na vsaki strani naredil dva okrasna šiva tako kot to imajo avtomobili v orginalu. Težava je nastala v tem, da zaradi debeline usnja na koncu nisem mogel več spraviti notranje plastike pod ta naslon za roko in ga privijačiti.Usnje na robu je bilo enostavno predebelo, ker sta se dva dela spojila. Zadevo sem moral razdreti in uporabiti meni lažji način, da sem nato dobil notranjo plastiko noter in da sem lahko sploh privijačil plastiko nazaj.Ni šlo drugače.
Hvala za nasvet za filc.

Ne vem še kakšni bodo sedeži katerag odtenka bež bave zato tudi ne morem uporabljati bež usnja.Tudi tapet na vratih ne morem obleči, ker ne vem kakeš odtenek bež usnja bom vzel.Ko se bom odločil za sedeže in takrat mi bo višek usnja ostal, bom vse razen bolana in ročice ponovno oblekel v bež usnje.Stapeciral bom v tem primeru tudi prtljažnik. do takrat pa mi ostane ta barva, ker je lepše kot je bilo prej(zguljeno).
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a bunny01 To jan 31, 2012 12:56 pm

Zadeva za moj avto je končana, končno :D
Slika
Slika
Pred končnim sestavljanjem sem pobrusil in nato ponovno pobarval tudi kovinski del volana, čeprav ta nikoli ne bo izpostavljen vidnem očesu ampak če sem se lotil rekonstrukcije celega volana potem tudi to sodi.

Slika
Nissan Primera do letnika 2000.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Naprej pa ne vem kaj sledi nimam pojma =P
 
minikO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr avg 24, 2011 10:22 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a minikO Če feb 02, 2012 1:34 pm

Naslednji izziv? :lol: :lol: :lol:

Slika
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a bunny01 Pe feb 03, 2012 11:10 am

Kaj si ja nor zanimivo :shock:
 
minikO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr avg 24, 2011 10:22 pm

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a minikO Pe feb 03, 2012 11:59 am

bunny01 je napisal/-a:Kaj si ja nor zanimivo :shock:

probaj tak malo za finto :lol:
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Prikaz rekonstrukcije obnove volana BMW(str.3)

Napisal/-a Courage™ Po feb 06, 2012 12:28 am

Ce bi si se lastil pimpa bi to bil definitivno moj projekt.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov