Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 01, 2012 9:49 pm

Pozdravljeni!

Imam vprašanje,katere tovarniško izklopljene funkcije se dajo vklopit preko računalnika,ali vag coma?
Nekje sem zasledil da je dosti teh funkcij izklopoljenih?
Se da naprimer nastaviti da ostanejo po zaklepu,ali odklepu prižgane luči(se da kako ročno vklopiti to funkcijo)?,ali lučka da bo zmanjkalo tekočine za pranje šip,ali opozorilo pregorele žarnice?

Prosil bi še nekoga ki ve kaj glede teh skritih funkcij,kaj se še da vse vklopiti/ali nastavit...

Zraven avta nisem dobil nikakršnih navodil,zato se obračam na vas.
Gre pa za avto A3 sportback 2007 atracttion

Hvala za odgovore!

Lep pozdrav!
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a egster Ne jan 01, 2012 9:57 pm

Kodiranje posameznih modulov maš razloženo na teh dveh straneh:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A3/S3_%26_A3_Cabriolet_(8P)
http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu.html

Te bom razočaral, ker ti povem, da ni tako preprosto (vsaj pri avtomobilih iz VW koncerna). Lučke za pralno tekočino ne moreš vklopit, ker mora avto imeti prej vgrajen senzor, ki zaznava količino tekočine v posodi. Vsi avtomobili, ki imajo vgrajen senzor, imajo ta prikaz že omogočen. Opozoril se ne da izklopiti.
Da se nastaviti npr. da se voznikova vrata odklenejo z enim pritiskom, ostala pa z dvema, in pa npr. da avto spusti zvočni signal ko ga zakleneš. Nastaviti se da dnevne luči (če jih avto ima), omogočiti grafični prikaz parkirnih senzorjev na zaslonu MMI (seveda, če vgrajeni parkirni modul to podpira) in izklopiti opozorila za varnostni pas. Pa še kakšne stvari se najdejo.
Da bi pa vklopil kakšno "nehote vgrajeno" navigacijo in podobne zadeve pa ne bo šlo brez zamenjave samih ECU-jev oz. predelave.

Če rabiš kakšno konkretno pomoč v zvezi s kodiranjem, pa kar vprašaj :)
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a HPF Ne jan 01, 2012 10:02 pm

Tisto za luči je menda odvisno od Comming/Leaving home modula, kot tudi, da se ob držanju gumba za odklep/zaklep avta spuščajo/dvigajo šipe ipd.. Pri tekočini za šipe potrebuješ senzor v posodi, ampak če bi ga imel, bi mel to že privzeto vklopljeno. Mislim, da je bilo to bolj aktualno na prejšnih A3/Golf 4, sigurno pa štručkoti vejo še za kake fore. Bolj uporabno je mogoče da lahko preko Climatronica dostopaš do veliko podatkov, mislim, da tudi že do temperature olja ipd..

http://www.youtube.com/watch?v=PJNGbfTDV34
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 01, 2012 10:08 pm

Zdravo!

Ja,to z šipami deluje z daljincem. Torej je treba nabavit ta modul? Ker sem nekje bral da se da tudi drugače vklopit...
Veš mogoče kako se pride v ta menu,kot je na posnetku?

hvala!
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a egster Ne jan 01, 2012 10:19 pm

Originalnega modula ne moreš nabavit, ker ga v avtu že imaš :) Za coming home/leaving home skrbi modul 09 - Central Electronics.
Kodiranje je opisano tukaj:
http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_12205.html#1

Kaj točno glede šipe si mislil? Odpiranje oken z daljincem?

V meni na climatronicu ponavadi prideš s pritiskom na gumb za recirkulacijo in hkrati še na gumb za preusmeritev zraka navzgor (puščica gor). Ti to dela?
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 01, 2012 10:26 pm

egster je napisal/-a:Originalnega modula ne moreš nabavit, ker ga v avtu že imaš :) Za coming home/leaving home skrbi modul 09 - Central Electronics.
Kodiranje je opisano tukaj:
http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_12205.html#1

Kaj točno glede šipe si mislil? Odpiranje oken z daljincem?

V meni na climatronicu ponavadi prideš s pritiskom na gumb za recirkulacijo in hkrati še na gumb za preusmeritev zraka navzgor (puščica gor). Ti to dela?



Zakaj pa ni že to vklopljeno glede luči? To je treba iti na pooblaščenca da to omogočijo?
Ker imam zelo slabe izkušnje z temi servisi..ko sem klical če je to mogoče za luči,me je vprašal če imam dežni senzor,odgovoril sem da ne,in on je rekel da to pol ni mogoče:)
Ja mislil sem odpiranje oken z daljincem.
Kaj točno je gumb za recirkulacijo?
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a egster Ne jan 01, 2012 10:37 pm

Res je, da so coming home/leaving home luči odvisne od senzorjev. Senzor za dež oz. tudi senzor za svetlobo je pomemben del, ki avtu sporoča, ali je zunaj dovolj temno, da se luči prižgejo (pri modelih, ki imajo ta sistem serijsko, se namreč čez dan ne vklapljajo). Na pooblaščencu lahko to vklopijo, prav tako je to možno narediti z VAG-COM oz. VCDS.
Odpiranje oken z daljincem upravlja drug kontrolni modul, to je 46 - Comfort System. Tam se zamenja nekaj bitov (tudi opisano na zgoraj podani spletni strani) in funkcija se vklopi.
Gumb za recirkulacijo je tisti gumb z zaokroženo puščico zgoraj levo. Mogoče ti bo bolj jasno kako do njega, če si pogledaš spodnji video:
http://www.youtube.com/watch?v=xH9f8kl4stU
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 01, 2012 10:47 pm

egster je napisal/-a:Res je, da so coming home/leaving home luči odvisne od senzorjev. Senzor za dež oz. tudi senzor za svetlobo je pomemben del, ki avtu sporoča, ali je zunaj dovolj temno, da se luči prižgejo (pri modelih, ki imajo ta sistem serijsko, se namreč čez dan ne vklapljajo). Na pooblaščencu lahko to vklopijo, prav tako je to možno narediti z VAG-COM oz. VCDS.
Odpiranje oken z daljincem upravlja drug kontrolni modul, to je 46 - Comfort System. Tam se zamenja nekaj bitov (tudi opisano na zgoraj podani spletni strani) in funkcija se vklopi.
Gumb za recirkulacijo je tisti gumb z zaokroženo puščico zgoraj levo. Mogoče ti bo bolj jasno kako do njega, če si pogledaš spodnji video:
http://www.youtube.com/watch?v=xH9f8kl4stU



Hvala ti za odgovore!

Torej se boto potem pri meni luči prižigale tudi podnevi če prav razumem?
Okej sedaj razumem kateri gumb misliš:) Kako pa veš kaj pomeni katera številka? Glede na to da jih je ogromno:)
Še eno vprašanje:kaj pomeni tisti gumb pod ECON puščica-A,nad econ pa samo puščica,v čem je razlika??

lp
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a egster Ne jan 01, 2012 11:22 pm

Točno ti ne znam odgovorit, ali se bodo prižgale tudi podnevi. Možno je, da sploh ne bodo delovale in bo računalnik javljal, da je nekaj narobe s senzorjem za svetlobo (ker ga pač ni!). Bi blo za poskusit :)
Glede kod nisem zasledil še seznama za Audi A3 8P, ampak mogoče so nekatere enake kot so bile v prejšnjih modelih. Tu je seznam kod in kaj prikazujejo (do letnika 2004):
http://www.wak-tt.com/tt/climatecontcodes.htm

Tisti gumb pod ECON z A na vrhu pomeni, da se recirkulacija uravnava avtomatsko. Avto ima senzor kakovosti zraka in pri vklopljeni funkciji zazna onesnažen zunanji zrak, ter sam zaustavi dotok v kabino.
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a ~toMmy~ Po jan 02, 2012 1:41 am

Vklopiš lahko Comming/Leaving home tudi brez senzorja (in namenskega stikala), to pa pomeni, da se ti luči vklopijo vedno (vklopljen leaving), ko avto odkleneš, pri comming pa pustiš stikalo za luči vklopljeno in potem svetijo še toliko časa, kot je nastavljeno, tudi ko ga zakleneš.

Tako je pri Golfu V, dvomim, da je kakšna bistvena razlika.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Po jan 02, 2012 11:48 am

~toMmy~ je napisal/-a:Vklopiš lahko Comming/Leaving home tudi brez senzorja (in namenskega stikala), to pa pomeni, da se ti luči vklopijo vedno (vklopljen leaving), ko avto odkleneš, pri comming pa pustiš stikalo za luči vklopljeno in potem svetijo še toliko časa, kot je nastavljeno, tudi ko ga zakleneš.

Tako je pri Golfu V, dvomim, da je kakšna bistvena razlika.



Zdravo!

Kako misliš da pustiš stikalo za luči vklopljeno? Potem svetijo samo pozicijske luči...če pa ugasne po določenem času pa ne vem,grem pa kr sprobat:)
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Po jan 02, 2012 11:50 am

egster je napisal/-a:Točno ti ne znam odgovorit, ali se bodo prižgale tudi podnevi. Možno je, da sploh ne bodo delovale in bo računalnik javljal, da je nekaj narobe s senzorjem za svetlobo (ker ga pač ni!). Bi blo za poskusit :)
Glede kod nisem zasledil še seznama za Audi A3 8P, ampak mogoče so nekatere enake kot so bile v prejšnjih modelih. Tu je seznam kod in kaj prikazujejo (do letnika 2004):
http://www.wak-tt.com/tt/climatecontcodes.htm

Tisti gumb pod ECON z A na vrhu pomeni, da se recirkulacija uravnava avtomatsko. Avto ima senzor kakovosti zraka in pri vklopljeni funkciji zazna onesnažen zunanji zrak, ter sam zaustavi dotok v kabino.



Sem probal prit v menu za climatronic,z tipkama kot je na videu,pa se ne zgodi nič:)
 
Uporabniški avatar
Krazy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe nov 05, 2004 12:50 pm
Kraj: Nm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a Krazy Po jan 02, 2012 12:40 pm

Tudi jaz bi imel vprašanje glede vklopa ali spreminjanja nastavitev določene fukncije pri VAG avtomobilu. Sicer ni audi, je pa seat ibiza, letnika 2011. Namreč imam paket, ki vključuje tako senzor svetlobe kot dežja, torej posledično samodejne brisalce in luči s coming/leaving home funkcijo. Do tu je sicer vse v redu, vendar pa mi dnevne luči ne delujejo. Samodejno se vklopijo le, ko se dovolj stemni. Na Seat servisu so mi dejali, da je to njihova napaka, ker niso naročili avta z dnevnimi lučmi in da se jih ne da vklopiti.
Osebno sem malo skeptičen, da se to res ne da? Drugo je pa pa sprememba stopnje podpere volanskega serva. Bojda se naj bi na ibizi to dalo spreminjati na tri stopnje, comfort, sport in cupra. Kdo ve ali se to res da in kako? Na servisu mi zopet zatrjujejo, da ni možno. Skepsa je tu zopet prisotna.
Hvala za kakršno koli informacijo.
Veselje do vožnje.
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a egster Po jan 02, 2012 7:34 pm

Izbrskal sem ne .pdf, ki ima prikazane razne nastavitve za ibizo 6J:
http://ardana.homeip.net/vcds/Ibiza-6J-VCDS-options-EN.pdf
Na straneh 11, 12 je omenjeno nekaj glede dnevnih luči :)

Glede težavnosti krmiljenja - pri starih modelih se je to lahko nastavljalo v modulu 44 - Steering assist na kanalu 10. Pri novih se baje res ne da oz. je ta možnost zaklenjena. Če imaš možnost priklopa poglej :)
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
Uporabniški avatar
Krazy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe nov 05, 2004 12:50 pm
Kraj: Nm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a Krazy Po jan 02, 2012 8:24 pm

Hvala. Bom poskusil nekako priti do VAG OBD in preveriti zadevo. Sporočim, ko uspem.
Veselje do vožnje.
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Pe jan 06, 2012 10:05 pm

Zdravo!

Na vprašanje nisem dobil odgovora,ker je tema šla naprej bolj v smeri luči.

Da še enkrat vprašam...zanima če je normalno da mi ne javlja da je v lučeh pregorela žarnica? Nima to že vsak novejši avtomobil? Niti ne gori kontrolka za prižgane luči(da veš da imaš prižgane luči,ne samo pozicijske)!
Je to normalno?

lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 06, 2012 11:37 pm

lojzek3211 je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Vklopiš lahko Comming/Leaving home tudi brez senzorja (in namenskega stikala), to pa pomeni, da se ti luči vklopijo vedno (vklopljen leaving), ko avto odkleneš, pri comming pa pustiš stikalo za luči vklopljeno in potem svetijo še toliko časa, kot je nastavljeno, tudi ko ga zakleneš.

Tako je pri Golfu V, dvomim, da je kakšna bistvena razlika.



Zdravo!

Kako misliš da pustiš stikalo za luči vklopljeno? Potem svetijo samo pozicijske luči...če pa ugasne po določenem času pa ne vem,grem pa kr sprobat:)


Govorim kako je, če imaš s kablom vklopljeno funkcijo comming home na avtu brez senzorja in z navadnim stikalom za luči. Če ni vklopljena, ti pač svetijo pozicije do onemoglosti.

Leaving home je brez senzorja smotan, ker se ti luči vklopijo ob vsakem odklepanju, tudi če je zunaj 35 stopinj in sonce žge na polno, zato sem ga izkopil, čeprav me nov akumulator in dolge noči mamijo, da bi čez zimo imel vklopljeno. :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 08, 2012 3:48 pm

lojzek3211 je napisal/-a:Zdravo!

Na vprašanje nisem dobil odgovora,ker je tema šla naprej bolj v smeri luči.

Da še enkrat vprašam...zanima če je normalno da mi ne javlja da je v lučeh pregorela žarnica? Nima to že vsak novejši avtomobil? Niti ne gori kontrolka za prižgane luči(da veš da imaš prižgane luči,ne samo pozicijske)!
Je to normalno?

lp



Nihče nebi vedel?
 
Uporabniški avatar
rogacp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr jul 28, 2004 9:14 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a rogacp Ne jan 08, 2012 4:39 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
lojzek3211 je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Vklopiš lahko Comming/Leaving home tudi brez senzorja (in namenskega stikala), to pa pomeni, da se ti luči vklopijo vedno (vklopljen leaving), ko avto odkleneš, pri comming pa pustiš stikalo za luči vklopljeno in potem svetijo še toliko časa, kot je nastavljeno, tudi ko ga zakleneš.

Tako je pri Golfu V, dvomim, da je kakšna bistvena razlika.



Zdravo!

Kako misliš da pustiš stikalo za luči vklopljeno? Potem svetijo samo pozicijske luči...če pa ugasne po določenem času pa ne vem,grem pa kr sprobat:)


Govorim kako je, če imaš s kablom vklopljeno funkcijo comming home na avtu brez senzorja in z navadnim stikalom za luči. Če ni vklopljena, ti pač svetijo pozicije do onemoglosti.

Leaving home je brez senzorja smotan, ker se ti luči vklopijo ob vsakem odklepanju, tudi če je zunaj 35 stopinj in sonce žge na polno, zato sem ga izkopil, čeprav me nov akumulator in dolge noči mamijo, da bi čez zimo imel vklopljeno. :D


če ti prav pride senzor za dež in luči s kataloško 1K0 955 559 AB ti ga podarim.
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Sr jan 11, 2012 3:07 pm

Rogacp: Hvala za ponudbo.

Stvar je sledeča,bil sem na porscheju preverit zadevo glede luči...avto dali v delavnico...čez 20min dobim odgovor:da ni možno vklopit nobene funkcije v zvezi z lučmi niti ko odkleneš niti ko zakleneš!
Skratka nič se ne da!
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov