Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a ban Sr jan 11, 2012 3:14 pm

lojzek3211 je napisal/-a:
lojzek3211 je napisal/-a:Zdravo!

Na vprašanje nisem dobil odgovora,ker je tema šla naprej bolj v smeri luči.

Da še enkrat vprašam...zanima če je normalno da mi ne javlja da je v lučeh pregorela žarnica? Nima to že vsak novejši avtomobil? Niti ne gori kontrolka za prižgane luči(da veš da imaš prižgane luči,ne samo pozicijske)!
Je to normalno?

lp



Nihče nebi vedel?

Jst mam golfa letnik 07 in mi, če pregori žarnica to javi z lučko na armaturi (rumen krogec v obliki žarnice) in na displaju potovalnega mi napiše katera luč je pregorela (sprednja, zadnja, leva, desna, kratka, štop....) tako da bi pričakoval da ima tako tudi audi.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a ~toMmy~ Sr jan 11, 2012 3:46 pm

rogacp je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:
lojzek3211 je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Vklopiš lahko Comming/Leaving home tudi brez senzorja (in namenskega stikala), to pa pomeni, da se ti luči vklopijo vedno (vklopljen leaving), ko avto odkleneš, pri comming pa pustiš stikalo za luči vklopljeno in potem svetijo še toliko časa, kot je nastavljeno, tudi ko ga zakleneš.

Tako je pri Golfu V, dvomim, da je kakšna bistvena razlika.



Zdravo!

Kako misliš da pustiš stikalo za luči vklopljeno? Potem svetijo samo pozicijske luči...če pa ugasne po določenem času pa ne vem,grem pa kr sprobat:)


Govorim kako je, če imaš s kablom vklopljeno funkcijo comming home na avtu brez senzorja in z navadnim stikalom za luči. Če ni vklopljena, ti pač svetijo pozicije do onemoglosti.

Leaving home je brez senzorja smotan, ker se ti luči vklopijo ob vsakem odklepanju, tudi če je zunaj 35 stopinj in sonce žge na polno, zato sem ga izkopil, čeprav me nov akumulator in dolge noči mamijo, da bi čez zimo imel vklopljeno. :D


če ti prav pride senzor za dež in luči s kataloško 1K0 955 559 AB ti ga podarim.


Uf če bi vedel, da se ga da vtaknit nekam drugam in uporabljat samo za Leaving Home, bi ga takoj vzel. Zdaj malo gledam te DIY-e, pa ne najdem pametnih informacij... :?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 15, 2012 2:36 pm

Zdravo!

Še vedno imam vprašanje glede kontrolke za pregorelo luč.
Nihče ne ve, če je normalno da ko pregori žarnica,se ne prižge kontrolka za napako?
In še danes nekaj novega,kar me tudi čudi..grem proti sežani,in začnem bremzati in se sliši zvok hrrrr kot bi drgnil kovino ob kovino...ustavim pregledam malo,nič:S Pridem domov,dvignem avto in pregledam disk ploščice,in so bile čisto hin,kovina na kovino...kako je zdaj to da avto 2007 letnik nima niti kontrolke da so bremze že švoh...to majo že ja starejši avti:S
Skratka 2.opciji varnosti NI.
A je to mogoče ali gre za kakšno napako? Sem pogledal pakne,in nimajo niti kablov ven za tale senzor obrabe...ali je zdaj že kaj druga kot včasih,ko so pakne imele ven kable,in ko se je obrabilo do kabla je bil kontakt in lučka je svetila:)

Prosim če mi pomagate...

hvala!

lp
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a egster Ne jan 15, 2012 2:49 pm

Ima avto sploh potovalni računalnik, kjer kaže porabo itd.? Ker tisti, ki tega nimajo, običajno res nimajo senzorja za obrabo zavornih ploščic.
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 15, 2012 2:55 pm

Ne,nima.

Ampak pri ostalih ki tudi NIMAJO potovalnega računalnika,se prižge za pokvarjeno žarnico rumena lučka z obliko žarnice.
Pri obrabi pakn pa tudi oranžna in sicer skoraj ista kot za abs,vendar brez napisa abs in okrog krogeca dve črtici(pakne)
To kaže na števcu za obrate (v krogu) kjer se giblje kazalec.

Tako da potovalni računalnik tukaj nima veze?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a tristan01 Ne jan 15, 2012 3:54 pm

lojzek3211 je napisal/-a:Ne,nima.

Ampak pri ostalih ki tudi NIMAJO potovalnega računalnika,se prižge za pokvarjeno žarnico rumena lučka z obliko žarnice.
Pri obrabi pakn pa tudi oranžna in sicer skoraj ista kot za abs,vendar brez napisa abs in okrog krogeca dve črtici(pakne)
To kaže na števcu za obrate (v krogu) kjer se giblje kazalec.

Tako da potovalni računalnik tukaj nima veze?


Bolj pomembno pri tem je kakšne ploščice so vgrajene. Morda so kakšen neoriginal, ki nimajo kabla za priključek tega senzorja, ali pa je mehanik ta kabel pozabil priključiti. V tem primeru bi svetoval da se malce pogleda še stanje pri ploščicah.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 22, 2012 7:01 pm

Pozdrav!

Zanima me če se je kdo na forumu lotil montaže follow home modula v avto?
Zanima me kako in kam ga priklopit?
Je treba vse kable posebej potegnit do luči?
Kam priklopit da se ob odklepu ali zaklepu vklopijo luči?

Gre za tale modul: http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4897363

Prosil bi za čimveč nasvetov,da vem kako se zadeve lotiti:)

Lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a ~toMmy~ Ne jan 22, 2012 7:30 pm

lojzek3211 je napisal/-a:Pozdrav!

Zanima me če se je kdo na forumu lotil montaže follow home modula v avto?
Zanima me kako in kam ga priklopit?
Je treba vse kable posebej potegnit do luči?
Kam priklopit da se ob odklepu ali zaklepu vklopijo luči?

Gre za tale modul: http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4897363

Prosil bi za čimveč nasvetov,da vem kako se zadeve lotiti:)

Lp


99% sem prepričan, da ne potrebuješ čisto nobenega modula in se da zadevo vklopit na tak način, kot sem ti povedal.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Ne jan 22, 2012 7:36 pm

Kaj torej me na pooblaščencu nategujejo po dolgem in širokem?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a ~toMmy~ Ne jan 22, 2012 7:38 pm

Od kod si ti? Poznaš koga z VAG COM kablom?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
lojzek3211
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:20 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a lojzek3211 Po jan 23, 2012 8:04 pm

lojzek3211 je napisal/-a:Pozdrav!

Zanima me če se je kdo na forumu lotil montaže follow home modula v avto?
Zanima me kako in kam ga priklopit?
Je treba vse kable posebej potegnit do luči?
Kam priklopit da se ob odklepu ali zaklepu vklopijo luči?

Gre za tale modul: http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4897363

Prosil bi za čimveč nasvetov,da vem kako se zadeve lotiti:)

Lp



Nihče?
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a barossa45 Pe jan 27, 2012 10:01 am

Če imaš ševedno težave z prižigom luči pri zagonu motorja
smo mi v laguni 03 imeli to naparvo
http://www.tpe-elektronika.com/avtomobi ... -lucko.php
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a LukL Pe jan 27, 2012 11:36 am

imam orginal modul coming home za audi a4 l.07 doma, prodam če koga zanima
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a Marek_ Če jan 31, 2013 9:36 pm

Jaz bi potreboval nekaj pomoči...
Na Ibizi sem danes probal kako se vklopi sledeče stvari, coming/leaving home in sicer čez meglenke, ampak mi ni nikakor uspelo.
Postopek, ki sem ga uporabil je bil sledeč:
-Options, USB, Test (Izpiše OK....)
-V select control module kliknem Select
-Kakšno sekundo melje, in kliknem Central El.
-Long coding helper
-Pri Leaving Home in Coming Home dam kljukico
-Kljukico sem dal tudi pri opciji Leaving home skozi meglenke
-Zaprem helper in kliknem Do it.
-Melje in izpiše Codin accepted
-Grem Close controller, Go back, Exit

Nikakršne razlike...

Šel sem preveriti, če so spremembe res shranjene in so, ampak dela vse po starem :?
 
sanel.garib
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To feb 12, 2013 3:41 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a sanel.garib So avg 30, 2014 2:13 am

Pozdravljeni,
mene zanima kako vklopiti lučko za varnosnti pas, lastnik sem vw passat 2005 letnik b6, na armaturni plošči je videt da ima ikonico za varnostni pas oz. ko posvetis z lučjo, ampak mi pa ne prikazuje nič. ko sem kupil avto to ni delal. Zanima me kje se da to popravit, oz. pogledati in koliko stane?
hvala! in ali kdo ima kašen link za vklop teh skritih funkcij za že omenjen model avta.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a tristan01 To sep 02, 2014 7:52 am

sanel.garib je napisal/-a:Pozdravljeni,
mene zanima kako vklopiti lučko za varnosnti pas, lastnik sem vw passat 2005 letnik b6, na armaturni plošči je videt da ima ikonico za varnostni pas oz. ko posvetis z lučjo, ampak mi pa ne prikazuje nič. ko sem kupil avto to ni delal. Zanima me kje se da to popravit, oz. pogledati in koliko stane?
hvala! in ali kdo ima kašen link za vklop teh skritih funkcij za že omenjen model avta.


Mesta za lučke so na vseh števcih. Vprašanje pa je če tvoje vozilo ima vso potrebno inštalacijo. Da se lučka za varnostni pas prižge, mora biti v zaklopu varnostnega pasu stikalo, ter v samem sedežu senzor obremenitve (mrežico), ki računalniku pove, da nekdo sedi na sedežu. Povsem mogoče je, da tvoj avtomobil tega sistema sploh nima. Bo pa več povedal kdo, ki avtomobil pozna v podrobnosti.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
yann9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe nov 28, 2008 6:38 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a yann9 Pe feb 13, 2015 10:47 am

Pozdravljeni.

Zanima me, če kdo ve, če se da ali si je že celo nastavil na Golf 5 funkcijo, da se ob vožnji vzvratno sami vklopijo vsi 4 smerniki?

Pa še, če se da nastaviti, da se sovoznikovo stransko ogledalo spusti malo nižje, ko voziš vzvratno? Recimo pri parkiranju bočno je to zelo dobrodošla funkcija, predvsem za platišča :)


Hvala :)
 
marjanko2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Po mar 29, 2010 12:06 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a marjanko2 Če mar 19, 2015 1:52 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Vklopiš lahko Comming/Leaving home tudi brez senzorja (in namenskega stikala), to pa pomeni, da se ti luči vklopijo vedno (vklopljen leaving), ko avto odkleneš, pri comming pa pustiš stikalo za luči vklopljeno in potem svetijo še toliko časa, kot je nastavljeno, tudi ko ga zakleneš.

Tako je pri Golfu V, dvomim, da je kakšna bistvena razlika.


Tole bi jaz rad naredil na Audi A4 avant B7 letnik 2007 kakšen nasvet? rogacp al pa ~toMmy~?
 
boogle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To apr 29, 2008 8:15 am

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a boogle Ne mar 10, 2019 10:30 pm

Hej, bom kar tole temo ponucal.

Skoda superb 3, ki ima med drugim tudi elektricno odpiranje zadnjih vrat. Pred kratkim sem imel redni servis na uradnem servisu in optimistično sem prosil še dve stvari:

- vklop spomina start stop sistema, ki se vsakic vklopi po ponovnem zagonu avta in
- vklop oddaljenega zapiranja prtljažnika preko daljinca in gumb v kabini. Odpiranje v obeh primerih deluje - zapiranje pa ne.

Odgovor je bil "se ne da" :roll: ... po parih trenutkih tišine je priznal, da se da a ne smejo, ker bodo vedeli v Nemčiji :roll:

Do sedaj se v elekroniko avta se nisem spuscal a zadeva me zanima in sem malo presrfal ostale VAG teme/forume. Za povezavo zgleda da rabim VCDS ali VCP kabel in SW. Nasel sem zadevo na ebay za cca 15-20€. Potem je se OBDeleven pro a je 5x drazja zadeva. Glede startstop sistema so baje tri opcije: da se vklopi spomin ali da se obrne funkcija gumba ali pa da se komplet izklopi. Ne vem ce so vse mozne za ta avto.

Mi zna kdo pojasniti razlike med VCDS in VCP, s katerim bom lazju nastavil zgornje, na youtube vidim, da se dela prek kod - kako dobim prave? ... nasveti dobrodosli.

Hvala in lp!
Zadnjič spremenil boogle, dne Ne mar 10, 2019 11:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Vklop funkcij

Napisal/-a nered Ne mar 10, 2019 11:12 pm

Sem ti poslal ZS
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 7 gostov