Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
rafunc
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr dec 25, 2013 10:04 pm

odpadna olja

Napisal/-a rafunc Sr dec 25, 2013 10:12 pm

Živjo,
Mene pa zanima, kako se vi znebite odpadnih olj in oljnega filtra, jaz olje odpeljem na petrol, filter pa nevem kam? Kaj pa ostale tekočine?
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: odpadna olja

Napisal/-a lancia hf Sr dec 25, 2013 10:21 pm

Vsaka deponija odpadkov ima tudi ločeno zbiranje nevarnih odpadkov.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: odpadna olja

Napisal/-a matey18 Sr dec 25, 2013 10:30 pm

JSt zbiram celo leto v garaži potem pa enkrat na leto naložim in odpeljem na petrol. Imamo pa 5 avtomobilov torej vsak servis cca. 2x letno.
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a black Če dec 26, 2013 2:48 am

Dam cca. 100 litrov letno kolegu, ki ogreva s tem...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: odpadna olja

Napisal/-a ojnica Če dec 26, 2013 2:04 pm

Kaj misliš, da večina dela!? Zlije ga za grmovje :roll:
Jaz ga zlijem v kanto.
Drugače pa ga eni kurjo, kot je predhodnik povedal za ogrevanje delavnic.
 
aereo132
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 15, 2012 6:05 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a aereo132 Če dec 26, 2013 8:46 pm

ojnica je napisal/-a:Kaj misliš, da večina dela!? Zlije ga za grmovje :roll:
Jaz ga zlijem v kanto.
Drugače pa ga eni kurjo, kot je predhodnik povedal za ogrevanje delavnic.


to je zdaj malo smesno izpadlo z tem (zlije ga za grmovje jaz pa v kanto in gam gre iz kante?? za grmovje ? :lol:
ojnica se opravicujem nisem milslil nobenega napasti samo da ne bo gdo mislil da je tako :D


jaz pa nosim na servis kjer delam
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: odpadna olja

Napisal/-a =swen= Če dec 26, 2013 9:24 pm

Jaz žarnice, olje, filtre... nosim v zbirni center odpadkov, ki je na mojo srečo precej blizu. :)

Vsak občan ima pravico na mesec prinesti 1m^3 odpadkov, pa naj bodo to gradbeni, bio, elektronika, tekočine... Je pa tako da ne komplicirajo če prineseš več.
Praktično ne zapisujejo ljudi ki pripeljejo odpadke peš ali s samokolnico,
zapišejo pa si registrsko oznako tistih ki pridejo z avti oz. s prikolicami, saj oni pripeljejo največje količine odpadkov.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odpadna olja

Napisal/-a Energetik81 Če dec 26, 2013 10:44 pm

ojnica je napisal/-a:Kaj misliš, da večina dela!? Zlije ga za grmovje :roll:
Jaz ga zlijem v kanto.
Drugače pa ga eni kurjo, kot je predhodnik povedal za ogrevanje delavnic.
Tistega, ki ga zlije kamorkoli drgam, namesto nese v zbirni center, bi bilo treba obesit za j***a.
A je tolk težko se 1x na leto zapelat do najbližje deponije in tam brezplačno oddat?
Jaz ga lepo nalijem v embalažo, iz katere sem ravnokar natočil novo olje in gor napišem "odpadno". Stare filtre in oljnate cunje pa imam v plastični posodi. Potem pa se 1x/leto zapeljem na deponijo Barje in tam odložim.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a TrijoAdijo Če dec 26, 2013 11:46 pm

rafunc je napisal/-a:Živjo,
Mene pa zanima, kako se vi znebite odpadnih olj in oljnega filtra, jaz olje odpeljem na petrol, filter pa nevem kam? Kaj pa ostale tekočine?


Olje šenkam unim,ki se ogrevajo z njim, filtre, ostale tekočine, krpe in pucvole pa na deponijo.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
aljo221
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne maj 14, 2006 9:05 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a aljo221 So jan 04, 2014 2:14 pm

Energetik81 je napisal/-a:
ojnica je napisal/-a:Kaj misliš, da večina dela!? Zlije ga za grmovje :roll:
Jaz ga zlijem v kanto.
Drugače pa ga eni kurjo, kot je predhodnik povedal za ogrevanje delavnic.
Tistega, ki ga zlije kamorkoli drgam, namesto nese v zbirni center, bi bilo treba obesit za j***a.
A je tolk težko se 1x na leto zapelat do najbližje deponije in tam brezplačno oddat?
Jaz ga lepo nalijem v embalažo, iz katere sem ravnokar natočil novo olje in gor napišem "odpadno". Stare filtre in oljnate cunje pa imam v plastični posodi. Potem pa se 1x/leto zapeljem na deponijo Barje in tam odložim.




X2,

samo da odpeljem v Mengeš na deponijo.
 
Uporabniški avatar
Žiiga
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 643
Pridružen: Če feb 01, 2007 9:17 pm
Kraj: Ljubljana Bežigrad

Re: odpadna olja

Napisal/-a Žiiga Ne jan 05, 2014 12:58 pm

v vednost... enkrat sem imel eno čudno idejo odpelat 60 litrski sod olja na deponijo na barje in so me gladko odslovil, da to nebo mogoče in nej ga pelm v radomlje na razgradnjo (+ seveda plačam za to) :)
Slika
Koni Sport Adjustable Dumpers, Renault sport CV axles, Renault sport suspension arms with powerflex, Williams front subframe, Williams cams, Custom made hydraulic hoses, custom made exhaust system
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a peroRS Ne jan 05, 2014 1:09 pm

Energetik81 je napisal/-a:Tistega, ki ga zlije kamorkoli drgam, namesto nese v zbirni center, bi bilo treba obesit za j***a.
A je tolk težko se 1x na leto zapelat do najbližje deponije in tam brezplačno oddat?
Jaz ga lepo nalijem v embalažo, iz katere sem ravnokar natočil novo olje in gor napišem "odpadno". Stare filtre in oljnate cunje pa imam v plastični posodi.


x2

p.s: Ogrevanje na odpadno olje....hmm....super za okolje :roll:
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: odpadna olja

Napisal/-a lancia hf Ne jan 05, 2014 1:52 pm

Ni nič kaj drugače kot na kurilno olje saj je klasičen gorilec predelan, da ima še grelec pred vpihovanjem. Moraš ga pa itak celega prefiltrirati, da je čist tako, da je kar nekaj dela preden lahko začneš kuriti z odpadnim oljem.
PS: Če bi bilo to toliko škodljivo, bi ga že zdavnaj prepovedali za ogrevanje se ti ne zdi.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odpadna olja

Napisal/-a Energetik81 Po jan 06, 2014 9:13 am

peroRS je napisal/-a:
Energetik81 je napisal/-a:Tistega, ki ga zlije kamorkoli drgam, namesto nese v zbirni center, bi bilo treba obesit za j***a.
A je tolk težko se 1x na leto zapelat do najbližje deponije in tam brezplačno oddat?
Jaz ga lepo nalijem v embalažo, iz katere sem ravnokar natočil novo olje in gor napišem "odpadno". Stare filtre in oljnate cunje pa imam v plastični posodi.


x2

p.s: Ogrevanje na odpadno olje....hmm....super za okolje :roll:
No ja, kurjenje z odpadnim oljem namesto kurilca sploh ni neka strašna zadeva, če je peč dobro nastavljena, ne bi smelo kaj dosti bolj onesnaževati kor kurilc.

Bolj sem imel v mislih paciente, ki olje zlivajo v odtoke ali pa v bližnji graben, kjer naredi štalo s podtalnico.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a gasolinedream Po jan 06, 2014 10:57 am

Nesem kolegu ki je mehanik, ki nese to potem na zbirni center Draga (šk. loka).

Bolj me zanima kaj naredit z cunjami in kartonom ki je prepojen z oljem. Recimo, gre par kaplic mimo odprtine za dolivanje, pobrišeš.. kam pa z cunjo? Olja je lahko v tej cunji relativno veliko. Pravtako kot karton ki se ga postavi pod avto kadar prebije kakšno tesnilo...
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odpadna olja

Napisal/-a Energetik81 Po jan 06, 2014 2:53 pm

gasolinedream je napisal/-a:Bolj me zanima kaj naredit z cunjami in kartonom ki je prepojen z oljem. Recimo, gre par kaplic mimo odprtine za dolivanje, pobrišeš.. kam pa z cunjo? Olja je lahko v tej cunji relativno veliko. Pravtako kot karton ki se ga postavi pod avto kadar prebije kakšno tesnilo...
Cunje lahko mečeš v eno trgovinsko vrečko, ki jo oddaš na deponiji hkrati z oljem in filtrom.
Če imaš peč na trda goriva, lahko karton enostavno skuriš, sicer pa enako dostaviš na deponijo. Jaz imam itak isti karton za menjavo ene 5-10x. Če si pazljiv, se zelo malo pokaplja.
Aja, za iztakanje imam pa enostavno eno plastično 5L kantico, ki sem ji izrezal 1 stranico. Potem pa odšraufam zamašek in staro olje prelijem v staro embalažo.
Torej:
- iztočim olje v 5L kantico
- privijem čep+filter in natočim novo olje
- v izpraznjeno embalažo novega olja zlijem staro olje iz kantice.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a peroRS Po jan 06, 2014 2:57 pm

Energetik81 je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:p.s: Ogrevanje na odpadno olje....hmm....super za okolje :roll:
No ja, kurjenje z odpadnim oljem namesto kurilca sploh ni neka strašna zadeva, če je peč dobro nastavljena, ne bi smelo kaj dosti bolj onesnaževati kor kurilc.

Bolj sem imel v mislih paciente, ki olje zlivajo v odtoke ali pa v bližnji graben, kjer naredi štalo s podtalnico.


Ni se nate nanašalo ;)
Tudi kurilc v 1.9TDI ni neka strašna zadeva, a vseeno ni po pravilih.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a Patrik_A3 Po jan 06, 2014 3:28 pm

Vso odpadno olje iz dveh avtov, ki se čez leto nabere dam kolegu ki kuri na to ;)
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Re: odpadna olja

Napisal/-a Mate Po jan 06, 2014 10:40 pm

Odpadno olje, zaoljeno embalažo in ostale odpadke prepojene z oljem smo dolžni ločeno zbirati in tretirati kot nevarne odpadke. Nevarne odpadke v količinah za gospodinjsko uporabo lahko vsak odda v več zbirnih centrih po Sloveniji (npr. deponija Ljubljana - Barje, ...) ali pa celo v kontejnerje za nevarne odpadke, ki se terminsko vozijo naokrog. Urniki so objavljeni spletnih straneh na območnih komunal.

Zakonsko najbrž ni dovoljeno, tudi ni najbolj zdravo, je pa vseeno boljše kurjenje takih odpadkov, kot mešanje z ostalimi odpadki in zlivanje v okolje.

Lepo vas prosim, da tisti, ki olje zlivate stran ali med navadne odpadke, le-to popijete. S tem boste naredili škodo samo sebi, ne pa tudi okolju in vsem živim bitjem skupaj z ljudmi, ki živijo nižje od vas. :evil:
Slika
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: odpadna olja

Napisal/-a gasolinedream To jan 07, 2014 12:17 am

Saj nihče ni napisal da jih zliva stran? Jaz še nikoli nisem nikogar videl: )
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov