Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a whitee To okt 11, 2022 8:15 pm

Zanimam se za polirko. Sem čisti začetnik glede poliranja, tako, da se bom učil iz nule. Zato me zanima, če so polirke ranga 100€ vredne česa?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt To okt 11, 2022 11:28 pm

Moja izkusnja je taka, da je ze opazna razlika med Kraussovim entry modelom in S8 modelom. S8 model je veliko bolj ergonomski in izoliran-si manj utrujen. Sem pa malo pogledal cene...S8 je bil vcasih 168€ nov, zdaj je pa drazji za 50% :roll: Je pa definitivno vse kar je na motor boljse kot na roko. Ce zase pogledam (S8 sem dobil za 130€), kaj vec ne bi dajal, ker take izjemne korekcije amater z amaterskim orodjem nikoli ne doseze, kot se jo gleda na yt-pa sem o poliranju prebral boga in pol. Da delas take korekcije, rabis ze merilnik debeline laka in izjemno grobe reci-merilca nimam, j**c, da bi res kaj bolj odrezal lak dol, pa tudi ne. Ko se spravis res polirat, pa da naredis vse tako kot je prav (pa ne govorim o popolni korekciji), porabis dva dni konkretnega dela, 50€ materiala gre pa tudi hitro. Zato ni dovolj, da to nabavis zaradi korekcije same, ampak ti morajo biti take stvari tudi malo v veselje.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a whitee Sr okt 12, 2022 5:10 am

Ne, saj se ne gre samo za korekcijo. Že dolgo časa premišljujem, da kupim. Nasploh me moti dejtsvo, da imam dva avta in vem da bi oba dosti bolje izgledala polirana. Nasploh mi avtokozmetika ni problem, sem kot študent in dijak tudi sam očistil en kup tujih avtomobilov.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt Sr okt 12, 2022 6:20 am

https://www.mimovrste.com/polirniki/bor ... funkcijski

Tale recimo zgleda kar sumljivo podoben staremu s8. Za moje pojme je pa super to, ker ga lahko uporabljas kot ekscentricnega ali kot obicajnega.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov