Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 13, 2015 9:56 am

Ker sem si nabavil enoprostorca (grand scenic) bi rad prihranil malo časa pri pripravi barve za končno zaščito (sealant, vosek). S plastelinom bi mi vrjetno uzel kakšno uro pa pol če ne še več. Sm razmišlu, da bi mi rokavica ali krpa uzela pol manj časa!

Zanima me kakšne izkušnje imate s Clay rokavico ter krpo. Ali sta varna za uporabo? Ali je boljše uporabljat navaden plastelin? Ali je po pranju navaden šampon dovolj dober lubrikant za uporabo enega, drugega ali tretjega? Sicer je druga opcija za lubrikant tudi kakšen QD ali pa ONR, ki je pa res zelo uporaben in raznovrsten izdelek!

Kolikor sem prebral rokavica in krpa nadomeščata grobi clay bar in nekaterim ljudem po raznih forumih se je že zgodilo, da sta oba povzročila rise česar pa jaz normalno da nočem! Se je to že komu od vas zgodilo?

LP jure
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a Gyga Sr apr 15, 2015 3:20 pm

http://www.detailingworld.com/forum/sho ... p?t=359290

Pa zanimivo branje!

P.S. Če bi zdaj kupoval, bi nabavil Bilt Hamber plastelin.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a =swen= Sr apr 15, 2015 4:11 pm

Enako se sprašujem tudi jaz... Kaj uporabiti, da bi avto hitro pripravil na nanos voska?
Do sedaj sem nekajkrat naredil naslednje:
- avto sem detaljno opral
- dvakrat prebrisal z mešanico izopropanola in vode
- ter nato nanesel vosek.

A tu se je opazilo, da površina ni bila tako gladka kot po poliranju in tudi vosek je hitreje izgubil svojo obstojnost. Enostavno lak pred nanosom voska ni bil 'slick'.
Sedaj pa razmišljam kako naj ga pripravim le na nanos voska, če ga ne mislim polirati (ker nima nekih prask)...
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a Gyga Sr apr 15, 2015 4:22 pm

Na gladkosti barve se v največji meri doseže s plastelinom/clay rokavico/brisačo + lubrikant.

Standarden postopek z vidika detailerja:
- pranje + sušenje
- nanos+spiranje produkta za odstranjevanje kontaminacije "zračne rje"
- odstranjevanje katrana, smole (svoj produkt)
- plastelin/clay rokavica/brisača + lubrikant (šampon z vodo)
- IPA
- vosek

Zakaj je priporočljivo pred plastelimo nanašati vse našteto, pa zato, da za platelin ostane čim manj dela, ker ima največ kontakta z lakom.


Dilema glede plastelina...
Recimo, da se strinjam s tem uporabnikom iz mojega linka:
Want to do a quick job? Get a cloth

Want to get a lot of marring? Use a mitt

Want to do the job properly? Use some clay

Da me ostali detailerji ne napadejo: odvisno je tudi od samega laka in nadaljnje obdelave laka.


Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr apr 15, 2015 9:13 pm

Gyga je napisal/-a:http://www.detailingworld.com/forum/showthread.php?t=359290

Pa zanimivo branje!

P.S. Če bi zdaj kupoval, bi nabavil Bilt Hamber plastelin.


Sem že bral in je verjetno Bilt Hamber the way to go...pa še ena dobra ideja ki sm jo nekje dobu je, da če za lubrikant uporabljaš ONR ne rabiš spet s snow foamom ali šamponom razmaščevat avta ampak obdeluješ panel za panelom in sproti brišeš s krpo. Kaj s tem pridobiš... TIME SAVER :lol:

ONR je itak sredstvo za brezvodno pranje avta in ne vsebuje kakšnih voskov kot QD-ji. Uglavnem s to kombinacijo lahk preskočiš vmesn postopek pranja in greš direkt na voskanje.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a pavlich Če apr 16, 2015 7:50 am

Want to do a quick job? Get a cloth

Want to get a lot of marring? Use a mitt

Want to do the job properly? Use some clay


Tako nekako, krpa je bolj kot ne za vzdrzevanje, rokavica je pa ali groba ali fina, in groba je kr heavy duty zadeva+ iron x, je kar zmagovalna kombinacija. Ekstremni primeri pa itak zahtevajo ekstremno pozornost, tako da je vcasih treba in plastelin, in rokavico in disk uporabit. Od avta do avta, od barve do barve, od stranke do stranke.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a dzuro.na.izi Če apr 16, 2015 8:23 am

OK fantje hvala za pomoč... bom razmislu o kaki clay krpi ampak za1x ostajam pr plastelinu.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a pavlich Pe apr 17, 2015 3:51 pm

Danes kupil clay krpo, sprobal jo bom pa na svojem naslednji ponedeljek, k ga morm mal uredit po dolgem času.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr apr 22, 2015 11:53 am

pavlich je napisal/-a:Danes kupil clay krpo, sprobal jo bom pa na svojem naslednji ponedeljek, k ga morm mal uredit po dolgem času.


Živ....Ti je že uspel sprobat krpo? Kej slikc al pa video mogoče?

Sm pa tud vidu da je na spoliraj.si tudi flexipad clay blok! Je že kdo to sprobu v praksi?
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a pavlich Sr apr 22, 2015 11:06 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:
pavlich je napisal/-a:Danes kupil clay krpo, sprobal jo bom pa na svojem naslednji ponedeljek, k ga morm mal uredit po dolgem času.


Živ....Ti je že uspel sprobat krpo? Kej slikc al pa video mogoče?

Sm pa tud vidu da je na spoliraj.si tudi flexipad clay blok! Je že kdo to sprobu v praksi?


Sicer sprobal kot sem napisal v drugi temi, ampak nimam pa nobenega foto-video materjala, preprosto ni časa.

popravek: clay blok se mi zdi v primerjavi z ostalimi preparati še najmanj uporaben
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a dzuro.na.izi To maj 19, 2015 8:12 am

Živjo fantje...sm se odloču da bom 1x letos nabavu clay krpo...sicer mam še neki plastelina doma, ki ga bom do konca ponucu pol pa grem počas v nabavo.

Vidim da ma CSF v ponudbi dve vrste krp - fino in srednje grobo...katero priporočate glede na to da za avto dokaj dobro skrbim in bi krpa bila več al manj za redno vzdrževanje, odstranjevanje voskov in pripravo za nanos nove zaščite??? In ali je sploh razlika med krpami? Hvala za pomoč
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a csf To maj 19, 2015 10:22 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Živjo fantje...sm se odloču da bom 1x letos nabavu clay krpo...sicer mam še neki plastelina doma, ki ga bom do konca ponucu pol pa grem počas v nabavo.

Vidim da ma CSF v ponudbi dve vrste krp - fino in srednje grobo...katero priporočate glede na to da za avto dokaj dobro skrbim in bi krpa bila več al manj za redno vzdrževanje, odstranjevanje voskov in pripravo za nanos nove zaščite??? In ali je sploh razlika med krpami? Hvala za pomoč


Enostavno, fina v primeru, ko gre za manjšo kontaminacijo in plava srednja, ko gre za vozilo, ki predhodno ni bilo očiščeno s plastelinom ali namesnkim sredtvom za odstranjevanje kontaminacije
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a dzuro.na.izi Če jun 11, 2015 7:23 am

Sem pred kratkim pr CSF-u kupu rdečo (fino) clay krpo in sm jo meu učiri prložnost sprobat...avto sm predhodno opral z ONR, za lubrikant sm uporabu ONR v razmerju 1:32, krpa je bla predhodno kakšno minuto pomočena v vedru z ONR preden sm jo uporabu. Se pravi ONR je zakon :lol:

Zloženo v četrtine sm jo najprej uporabu na zadnji šipi da sm jo rahlo zmehčal (vse 4 četrtine) preden sm jo spravu na barvo, kjer je delovala dobro. Krpe zloženo v četrtine nisem pritiskal ampak sm jo samo gladil po barvi in pustil da sama opravi svoje (isto delam z navadnim plastelinom, stvar kontaminacijo odstranjuje s trenjem ne pa s pritiskom).

Kontaminacije sicer ni bilo veliko ker je bil avto splastelinan par mescev nazaj, čeprav sm mislu da nism vse spravu stran. Kjer pa je blo potrebno plastelinanje pa je krpa le-to odstranila po nekaj brisih (sliši se kot bi drva žagal dokler ne utihne, takrat veš da si delo opravu). Mogoč je bla krpa celo prefina oz prenežna (oz. je delovala prepočasi, bi si na določenih delih želel da bi bla bolj groba) ampak ok f*ck it...mal dlje obdeluješ pa je

Površina je ostala čista in gladka pripravljena za 2 sloja FK1000p.

All in all zlo dober izdelek za pripravo barve na poliranje, glaze, zaščito, kar je pač treba.

Ocena 8/10
+dolgoročen, enostaven izdelek, obdeluješ z večjo površino kot z navadnim plastelinom, če pade na tla enostavno samo počistiš in nadaljuješ z delom, v kombinaciji z ONR omogoča zlo dobro kontrolo nad tem kar delaš, pusti za sabo gladko površino pripravljeno za whatever želiš potem delat z njo
-ne vidiš kaj in koliko si odstranil (kot se to vidi z navadnim plastelinom), bi si želel da bi bla malenkost bolj groba na določenih mestih (ampak dobr, če bi to hotu bi kupu pa srednje trdote, moja napaka)

LP
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a thunderbolt Po apr 18, 2016 5:31 pm

Na Clean your car sem cca. 2 leti nazaj vzel njihov clay mitt ("gumasta", lepljiva snov). Prvi dve uporabi je vlekla iz avta zračno rjo kot nora, potem pa zmeraj slabše. Kot lubrikant sem uporabljal šampon z vodo (CG Maxi suds II), po vsaki uporabi pa se je oprala z ostalimi MF krpami v pralnem stroju na 30 stopinj z malo detergenta. Kje je težava, da je sedaj krpa, po tako mali uporabi za stran, naj bi bila pa uporabna do 60x? Je krivo pranje v pralnem stroju, šampon za lubrikant - kakšne ideje? V planu imam nabavit Flexipads blue fine surface disk in bi ga rad imel res za 25x.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 18, 2016 8:26 pm

Jst mislim da je krivo pranje v pralnem stroju. .res je blo sam na 30st. ampak zgleda ga je blo prevec za gumijasti del. Clay krpe in rokavice se samo splahne s curkom vode in spravi za naslednjic.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Clay bar, Clay mitt ali Clay towel

Napisal/-a csf To apr 19, 2016 8:05 am

thunderbolt je napisal/-a:Na Clean your car sem cca. 2 leti nazaj vzel njihov clay mitt ("gumasta", lepljiva snov). Prvi dve uporabi je vlekla iz avta zračno rjo kot nora, potem pa zmeraj slabše. Kot lubrikant sem uporabljal šampon z vodo (CG Maxi suds II), po vsaki uporabi pa se je oprala z ostalimi MF krpami v pralnem stroju na 30 stopinj z malo detergenta. Kje je težava, da je sedaj krpa, po tako mali uporabi za stran, naj bi bila pa uporabna do 60x? Je krivo pranje v pralnem stroju, šampon za lubrikant - kakšne ideje? V planu imam nabavit Flexipads blue fine surface disk in bi ga rad imel res za 25x.


Na trgu je kar nakj clay rokavic različnih kvalitet. Če se po uporabi spere z vodo je uporaba takorekoč večna.

Disk zdrži max 20 aplikacij odvisno od same uporabe in področja kjer ga uporabljamo.
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov