Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: TEST CONA

Napisal/-a mihaelo To mar 07, 2017 10:40 pm

Super! Ponovno lepa predstavitev. ;)
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: TEST CONA

Napisal/-a čara Ne mar 12, 2017 9:09 am

S kako krtačo pa se skrtačijo mikro krpe? Gumijasto? Posebno za tekstil? Mehke ščetine, trde? A bi tista gumasta/silikonska, ki je za pse bla OK? Jaz imam tole, kar uporabim iz flisa, da pograbim dlako dol http://www.petandme.net/en#anwendung
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne mar 12, 2017 9:50 am

Jst mam eno mehko krtaco in je ok. Mal poglej kaj vse mas doma in bos vidu katera ti bolj ustreza...drgac so pa krtace poceni.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: TEST CONA

Napisal/-a čara Ne mar 12, 2017 12:22 pm

Mehka torej. Ma nekaj se bo že našlo, če ne pa v trgovino poiskat :)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe apr 07, 2017 10:54 pm

Valet pro mad wax
Slika

oziroma vosek za 7 eurov. Ampak ali je vreden???

NEKAJ O IZDELKU:

- Izdelek je dobavljiv v bodisi 50ml ali pa 200ml embalaži.
- Vosek je zelo mehek in spominja bolj na "šlag" kremo. Barva je rumena in prijetno diši po bananah pomešanih v koktejlu ostalih
kemikalij.
Slika

PROIZVAJALEC PRAVI:

Mad Wax je avtomobilski vosek temelji na Montan vosku. Montan vosek je alternativa karnauba vosku zaradi podobnih značilnosti kot jih ima karnauba. Ustvari dober sijaj in zagotavlja obstojnost.
ValetPro je za Mad Wax uporabil visoko refiniran Montanski vosek z namenom, da ustvari na barvnih površinah svež sijaj, ki traja.
Dober vosek, s katerim se pri ValetPROju radi ponašajo.

Navodila za uporabo:
Avto temeljito operite. Vosek nanesite z mehkim aplikatorjem. Enakomerno ga nanesite na celotno vozilo. Po 5min sušenja ostanke z mikrokrpo obrišite in razkrijte visok sijaj.
Slika

Kasneje bomo spoznali, da je potrebno ta navodila jemati z rezervo.

VARNOST PRI DELU:
Pred uporabo natančno preberite navodila za uporabo. Povzroča draženje kože. Povzroča hudo draženje oči. Škodljivo za vodne organizme, z dolgotrajnimi učinki. Po uporabi temeljito umiti roke. Hraniti zunaj dosega otrok. Preprečiti sproščanje v okolje.Nositi zaščitne rokavice. PRI STIKU S KOŽO: umiti z veliko mila in vode.PRI STIKU Z OČMI: previdno izpirajte z vodo nekaj minut. Odstranite kontaktne leče, če jih imate in če to lahko storite brez težav. Nadaljujte z izpiranjem.

Zanimivo kako zdravju škodljiv je lahko en sam vosek kajne???

MONTAN VOSEK:
Ko govorimo o voskih ponavadi pomislimo na carnauba vosek. Mad wax namesto carnaube vsebuje montan vosek, ki se pridobiva iz ekstrakcije lignita ali rjavega premoga. Barva je lahko temno rjava ali pa rumena ko je v naravni obliki, po rafiniranju pa je bele barve. Talilna temperatura montan voska (82-95 st. C) je celo malenkost višja kot carnauba voska (85 st. C).
V svetu se uporablja kot krema za čevlje (tisti ta-črni shoe polish), v barvah, približno tretjina pa se ga porabi v avtomobilski industriji za voske. Se pravi da uporaba montan voska ni od včeraj ampak je že dolgo časa prisotna v zaščiti avtomobilov saj je montan vosek znan po tem da poveča zaščito pred manjšimi praskami na avtu, odbija vodo in ostalo umazanijo z barve in nudi visoki sijaj na površini.

KJE SEM GA SPROBAL IN METODA:
Za testni zajček sem izbral ženinega Clio-ta.

Slika

Avto je flat temno modre barve za katero menim, da bi jo znal ta vosek narediti nekaj posebnega. Avta nisem kaj posebej pripravljan na nanos razen tega, da sem ga rinseless opral in posušil. Ne dolgo nazaj je bil spoliran, nanj nanešen Collinite 845 s katerim pa nisem bil baš neki zadovoljen. Upam, da bo Valet pro nudil kej boljšo obnašanje vode. Vosek imam že kar nekaj časa ampak ga še nisem nikoli nanesel na celotno vozilo. Danes je bil ta dan.

Za začetek sem aplikator zmočil z vodo, odvečno vodo pa izstisnil. Tako mi je ostal vlažen aplikator. Ta omogoča malenkost lažji nanos voska na površino.
Slika
Slika

Začel sem na havbi kjer sem nanesel vosek na polovico havbe in čakal da nastane meglica.
Slika
Slika
Slika
Slika
Vosek se nanaša dokaj enostavno saj je zelo kremast kot sem že omenil vendar se začne hitro sušiti in bremzati na površini. Nanesel sem ga križ kraž in prisežem da v eno smer je šlo še enostavno, v drugo smer je že začelo bremzati.
Navodila pravijo da moramo nanesti vosek na celotno vozilo in počakati 5 min nato pa prebrisati ostanke voska. Hoooo....ko bi le bilo vse tako enostavno v življenju kot so optimistična tale navodila ampak pri meni ni bilo ravno tako. Vosek se je tako hitro zasušil in strdil da je bilo odstranjevanje prava nočna mora!

Vosek se ni in ni želel odstraniti s površine, za sabo pa so ostale zasušene sledi voska. Iz izkušenj pri takih primerih drgniti s krpo na silo in na suhi površini ni dobra ideja zato sem vzel v roke QD. Špric QD-ja na površino in na rahlo sem odstranil kar je bilo preostalih sledi voska.
Slika
Slika
Slika
Slika

OK sem si rekel, pa probimo delati manjše površine. In sem. Majhen del po del po celotnem avtu kar je pa zamudno. Šele potem ko sem tole pisal sem na spletnih straneh naših trgovcev videl da imajo v opisu tega voska napisano da je potrebno delati na manjši površini s takojšnim brisom. Ko bi le to prej vedel. Original navodila pač sux in včasih spoznaš, da je potrebno spremeniti oz. prilagoditi tehniko.

Ampak sem hitro ugotovil da je najboljši način wax on, buff off...nč predolg čakat. Namesto 5min kot pravi Valet pro je v resnici bolj 5sec čakanja nato pa bris. Po tem spoznanju večjih težav nisem imel.

In tako sem se za boljši rezultat omejil na manjše površine in sprotno brisanje, in spet nanos in spet brisanje.
Toliko na havbi naprimer
Slika
ali pa toliko na vratih naprimer
Slika
dokler ni bil pač celoten avto dokončan. Da bi nanesu še drugi sloj? Ne hvala! Dost je blo za danes.

Moram pa priznati, da je bila površina takoj po brisu precej bolj gladka na dotik in reflektivna na videz. Mislim da je vosek dal tisti "pravkar navoskan moker videz" na avto, ki ga s Collinite 845 nisem dobil.
Slika
Slika

Opazil sem tudi eno posebnost tega voska in sicer da zapolni fine praske (kot glaze). To sem opazil pod kljuko kjer so še fine praske. Po nanosu voska so te malenkost manj opazne. Zdej pa če vosek to naredi tukaj to naredi tudi po celotnem avtu in od tod reflektivnost.
Slika
Slika
Slika

Še nekaj fotk navoskanega avta
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Vosek tudi ni razočaral na vodoodbojnem oddelku.
Slika
Slika
Slika

in še video odtekanja po nanosu za vse tiste, ki jim slike niso dovolj
https://www.youtube.com/watch?v=hcP6AVY ... e=youtu.be

ZAKLJUČEK
Na začetku sem vprašal. Ali je vreden??? Nisem mislil denarja ampak bolj truda. Obstajajo dosti bolj za uporabo enostavni voski na tem svetu, ki bi ga lahko nadomestili kot npr. Poorboys Natty wax (20-30eur) ali pa Finish kare pink wax. Res je da sta 1x dražja ampak to spet ni takšen denar zaradi katerega bi človek bankrotiral ali pa ropali banke.

Mad wax po mojem mnenju ni enostaven za uporabo ampak če se znaš prilagoditi in zaobiti navodila proizvajalca je lahko vosek dokaj dober. Na konc koncev nudi lep izgled, zelo gladko površino in zelo dobro obnašanje vode vsaj za prvi dan. Poraba za cel avto tudi ni bila sila velika. Teh 50ml ocenjujem, da bom imel še vsaj za 3x. Obstojnost še ne vem. Ocenjuje se nekje do 3 mesece kar je v mojem primeru bolj 1-2 meseca ker je avto non-stop na odprtem.

Ali bi ga spet uporabil? Ja enkrat bom mogu ponucat a ne? Ampak ne bom ga pa več kupil. Vzel sem ga bolj zaradi firbca in nizke cene ampak kot že omenjeno imam raje druge izdelke, ki so uporabniku bolj prijazni in jih lahko naneseš na cel avto preden jih obrišeš.

Ali ga priporočam? Če ste prebrali vse do sem potem že veste da bom rekel NE zaradi malenkost težavne uporabe in ne ravno dolge obljubljene obstojnosti. Če bi bila obstojnost 6 mesecev, pol bi se pa že pogovarjal vendar ni. Ampak če bi pa radi sprobali čisti montan vosek namesto carnaube ali pa samo rabite kej za mal dnarja pa lahko zarad mene. Jst nč ne silim. Predlagam pa, da ne upoštevate navodil proizvajalca in nanašate vosek na 40x40cm (ali pa še manjše) površine in takoj začnete z brisom. Tako bo izkušnja s tem voskom boljša in namesto kislega obraza na koncu voskanja bo na obrazu nasmeh.

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi So apr 08, 2017 12:38 pm

Še par slik Mad Wax-a naslednje jutro po dežju

Slika

Slika

Slika

Ni slabo ;)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: TEST CONA

Napisal/-a csf Po apr 10, 2017 8:25 am

@dzuro.na.izi

Beading odtehta nanos ;)


Še primerjava na 70% SIO2 8)

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 10, 2017 8:49 am

Sej v bistvu na konc k poštudiraš kako je z nanosom...da ne smeš slediti navodilom proizvajalca ampak da je samo wax on, počakaš max 15s in wipe off potem postane aplikacija dost enostavna.

Mogoče sm se preveč razvadu z FK in Poorboys voski katere lahko pustiš sušiti tud 1h in se še vseeno enostavno obriše.

70%Sio2 :nae to je pa velik...tvoj izdelk al...???
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: TEST CONA

Napisal/-a csf Po apr 10, 2017 11:14 am

Sej v bistvu na konc k poštudiraš kako je z nanosom...da ne smeš slediti navodilom proizvajalca ampak da je samo wax on, počakaš max 15s in wipe off potem postane aplikacija dost enostavna.

Mogoče sm se preveč razvadu z FK in Poorboys voski katere lahko pustiš sušiti tud 1h in se še vseeno enostavno obriše.


Velik faktor je temperatura, včasih se isti izdelek kot dan/noč razlikuje, če je temperatura visoka. Idelano za nanos voskov je 15-19 stopinj

70%Sio2 :nae to je pa velik...tvoj izdelk al...???


je pa ni veliko :D npr. Gyeon Cancoat ima 25% boljši SIo2 premazi pa imajo vsi več kot 70% + po novem še enk kup dodatkov, nisi več "in", če še kaj ne dodaš zraven 8) Produkt ni iz Carshinefactory lab-a ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 10, 2017 11:21 am

Vosek sem nanašal v senci, temperatura je bila okoli 20stopinj in pihalo je. Avto ni bil razgret in vosek se je dobesedno strdil po 15s po nanosu.

@CSF

Eno vprašanje glede Gyeon Q2 Cancoat. Kako je s pripravo površine. Ali je Britemax blackmax v redu za pripravo površine (poleg pranja, decon in plastelinanja) ali je boljše če se uporabi drugo fino polir pasto in potem panel wipe? Pride v poštev tudi kakšen pre-wax cleanser kot npr. tvoj White glaze?

Ali se Cancoat lahko uporabi kot top up na recimo OPT gloss coat? Predvidevam da ja!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: TEST CONA

Napisal/-a csf Po apr 10, 2017 1:02 pm

Vosek sem nanašal v senci, temperatura je bila okoli 20stopinj in pihalo je. Avto ni bil razgret in vosek se je dobesedno strdil po 15s po nanosu.


Ne bi smel je pa dobre feedback, ko sem ga sam testiral sem ga pobrisal bp po ca. 5 minutah, še en faktor tukaj bi bila lahko barva, metalik Opel Corsa je bila pri nas testni avto

Eno vprašanje glede Gyeon Q2 Cancoat. Kako je s pripravo površine. Ali je Britemax blackmax v redu za pripravo površine (poleg pranja, decon in plastelinanja) ali je boljše če se uporabi drugo fino polir pasto in potem panel wipe? Pride v poštev tudi kakšen pre-wax cleanser kot npr. tvoj White glaze?


Sam bi priporočal direktno na barvo, sampo panel wipe, če želiš maksimalno obstojnos.

Če boš žrtvoval malenskot obstojnost je kombinacija v praksi Britemax Blackmax in Can coat vrhunska, globina po aplikaciji je :shock:

Ali se Cancoat lahko uporabi kot top up na recimo OPT gloss coat? Predvidevam da ja!


Ja lahko, kot veš gre za dve različni formuli, naceloma bo "top up" deloval perfektno.

Če se ti ne mudi počakaj malo in boš imel na voljo spray sio2-wip on wip off z res dobro obstojnostjo, po naših testih je bil nanešen konec julija in je beading sedaj aprila še vedno perfekten ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 10, 2017 4:46 pm

Zanimivo! Hvala za info
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: TEST CONA

Napisal/-a pavlich Po apr 10, 2017 10:39 pm

Ni ravno sledenje navodilom, če takoj v štartu zmočiš aplikator :)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 10, 2017 10:51 pm

Res je :lol: ampak aplikator je bil kmalu suh pa ni blo velik razlike! Ma sej mal prilagodiš tehniko pa je.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi To apr 11, 2017 6:49 pm

Še eno vprasanje glede gyeon cancoat...ali je krpa s katero se nanese cancoat kasneje še uporabna ali se mogoče strdi ali kej podobnega?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: TEST CONA

Napisal/-a csf Sr apr 12, 2017 8:45 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Še eno vprasanje glede gyeon cancoat...ali je krpa s katero se nanese cancoat kasneje še uporabna ali se mogoče strdi ali kej podobnega?


Ne bo se strdila ker ima Cancoat premalo koncentracijo Sio2 (od Gyeona "kristalizira" samo Rim), po uporabi jo namoči v vedro z dodanim citrusom
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr apr 12, 2017 2:39 pm

"Kristalizira" ja to sm mislu...Hvala ti ;)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Če apr 20, 2017 1:58 pm

VODIČ - Kako odstraniti prenos gume na barvo

Moja zgodba iz prejšnjega tedna.

Se zgodi, da na cesti nisi vedno 100% pozoren in tudi pri meni je bilo tako zadnjič. Kljub temu, da sem pri vključevanju na glavno cesto pogledal v obe smeri sem spregledal srebrn Audi, ki je bil na bližnjem pasu. Na srečo me je voznica opazila, stopila na gas in odvila stran od mene. V tistem trenutku sem tudi jst reagiral in zabremzal vendar je moj sprednji odbijač vseeno oplazil njen avto.

Na srečo noben od voznikov ni bil poškodovan in tudi avta nista bila "počena".

Kljub temu je na obeh avtih prišlo do prenosa gume na barvo. Izkazalo se je, da sem z odbijačem oplazil njeno zadnjo desno gumo in na barvo prejel dozo katrana, del tega se je prenesel tudi na njen odbijač.

Tole je bila škoda na mojem avtu

Slika

Slika

Slika

in tole na njenem avtu

Slika

Res zgleda grdo ampak nič resnega hvala bogu.

Približno sem že vedel da resne škode ni in kako ta flek odstraniti vendar dokler dejansko ne sprobaš nisi 100%. Gospa je bila zelo prijazna in potem ko sem ji pojasnil kaj je ta flek in kako to rešiti ter ji ponudil poliranje in popravilo škode je bila takoj ZA. Izmenjala sva si podatke in šla vsak svojo pot.

Po službi sem se odpeljal domov, naložil polirko, paste, čistila itd...in se najprej lotil službenega avta.

Na hitro sem ga opral z ONR in posušil.
Slika

Ker se gre za prenos gume sem za čiščenje sledi uporabil CSF glue&tar remover. Ta raztopi in odstrani zasušene sledi katrana, staljene gume in sledi lepil v kolikor bi odstranjevali nalepke z avta. Zadeva je verjetno še v poskusni fazi zato še ni na trgu.
Slika

Na poškodovani del sem našprical Tar remover in počakal cca 2 min preden sem z mokro mikrokrpo začel brisati sledi staljene gume.

Slika
Slika
Slika
Slika

Ta se je začela brisati brez težav in odstranil sem večji delež prenosa gume z barve. Postopek sem ponovil in odstranil še malenkost več.

Slika
Slika

Od tu naprej sem predel splastelinal in upal da bo plastelin kaj odstranil vendar ni, je pa pripravil površino za kasnejšnje poliranje.
Slika

Preden sem pripravil polirko sem želel videti kaj se da narediti brez nje. S seboj sem imel AF tripple in Trifoam aplikator in na roke spravil ven še preostanek prenosa gume.
Slika

Navadno bi se lahko tukaj ostavil vendar sem opazil, da se je poleg gume preneslo na odbijač tudi nekaj barve drugega avtomobila.

Slika

Slika

Zato sem v roke vzel DA polirko in s kombinacijo CG hex logic oranžne gobice in OPT Intensive polish odstranil še sledi prenosa barve.
Slika
In rezultat:
Slika
Slika

Kot da se nič nebi zgodilo. Hvala bogu in previdni gospej ki je pravočasno zavila stran.

Kasneje tisti dan sem poklical še gospo in se oglasil pri njej ter po podobnem postopku (opral, tar remover, bris, pranje, plastelinanje in poliranje) popravil njeno škodo. V opravičilo sem ji še spoliral nekaj prask na avtu in na koncu je bila kar presrečna, da njen avto izgleda čudovito.
Pred
Slika
Po
Slika

Na koncu je bila to zmaga za oba. Šef zadovoljen, gospa zadovoljna, jst zadovoljen.

Uglavnem bodite bolj previdni na cesti kot sem bil jaz v kolikor pa se vam ali pa se vam je že zgodilo kaj podobnega pa imate tukaj postopek kako zadevo odstraniti.

Aja...btw...za vse skupaj sem porabil približno 15 minut.

LP
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: TEST CONA

Napisal/-a Manfred Če apr 20, 2017 2:20 pm

Zelo lepo predvsem pa je pohvale vredna tvoja korektnost in prijaznost.

LP
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: TEST CONA

Napisal/-a TEHNICAR Sr apr 26, 2017 5:23 pm

dzuro.na.izi

dobra sanacija :)
lepo uspelo...
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov