Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: TEST CONA

Napisal/-a Fnatic Če nov 02, 2017 9:32 am

Super prispevek. In super podrobna navodila. Edino zanima me, kako pa kaj glede stekel? Tudi kaj posebej pripraviš? Na mojem imam dejansko umazana in moram tako zunaj kot znotraj sčistit. Kaj posebnega oz.kateri preparat bi zdaj najbolje uporabil?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Če nov 02, 2017 11:59 am

Hvala...emm ja. Stekla sm po pranju splastelinu tako kot barvo, na koncu sm jih se 1x prebrisu s cistilom za stekla in krpo iz mikrovlaken, spoliral z menzerna
3500, nardil ipa bris in nanesel angelwax h2go.
Znotraj jih samo prebrises s krpo na katero si dal cistilo in obrises z drugo cisto krpo.
Jst dostkrat samo opt no rinse uporabim.
Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne jan 28, 2018 12:01 pm

Auto finesse Desire

Tokrat en zabaven video o najbolj cenjenem vosku v družini Auto Finesse.
Slika

PROIZVAJALEC PRAVI:
Vosek je mešanica naravnega 54% T1 brazilskega carnauba voska po volumnu skupaj z preostankom mešanice narejene iz čebeljega voska in olj. Vosek ščiti pred naravnimi elementi (UV žarki, kislim dežjem, ptičjimi izstrebki…) ter nudi odlično vodoodbojnost.
Diši zelo lepo po borovnicah, njegova visoka vsebnost carnauba voska pa prinese obstojnost do 6 mesecev.

NAVODILA ZA UPORABO
Vosek nanesite na čisto in na dotik hladno površino. Za najboljši rezultat po potrebi predhodno avto splastelinajte in spolirajte. Vosek nanesite s penastim aplikatorjem na površino v majhnih krogastih potezah. Nanašajte panel po panel. Sproti pa po cca 1 min obrišite vosek s panela preden se lotite drugega panela.
Vosek ne nanašajte pri temperaturah pod 6 st. C in nad 35 st. C. Prav tako lahko voskanje na soncu in/ali vročih površinah povzroči, da se vosek prehitro dozori in ga je težje obrisati z avta.

METODA:
Avto se je opralo z Valet pro citrus pre wash in Angelwax šamponom in posušilo z mikrokrpo. Tokrat brez QD-ja. Avta nisem splastelinal ker pač ni bilo potrebe sem ga pa ročno spoliral z R222 paintwork cleanser-jem preden sem nanesel vosek. Posnel sem tudi razliko med novim in čistim aplikatorjem in na koncu porabljenim aplikatorjem. Toliko umazanije je odstranil pre wax cleanser. Zato tudi vedno poudarjem njegovo pomembnost.
Slika

Pol obrata aplikatorja v vosku je naložilo dovolj voska, da sem ga lahko komot nanesel na en panel (in več). Zelo majhno količino voska se razmaže zelo daleč. Aplikator nič ne grabi ali zvija. Težav pri nanosu ni prav nobenih. Prav veliko časa ga nisem pustil zoreti. Vosek sem po tem ko sem ga nanesel tudi kaj hitro obrisal z mikrokrpo. Tudi tukaj ni bilo nobenih težav. Vosek se odstrani sanjsko. Spomnem pa se poletja ko sem v senci nanašal ta isti vosek in se je zaradi visokih temperatur zelo strdil in se s težavo odstranil. Tako da, v kolikor se ga nanaša v neustreznih pogojih zna biti res pain in the a$$.

Za ta namen sem posnel tudi kratek predstavitveni video. Video je v angleščini. Upam, da koga to preveč ne moti saj je namenjen širši množici.

https://www.youtube.com/watch?v=BnDsFvsjkxM&t=60s

Prosim tudi, da poveste kako se vam zdi. Nekako imam plan tudi v prihodnje delati takšne kratke filmčke. Rad bi prebral kakšno mnenje imate o njem.

ZAKLJUČEK:
Vosek je res da cenovno drag (150eur) in težko opravičuje svojo ceno. Namenjen je bolj za zbiratelje in ljubitelje jeklenih konjičkov. So še drugi voski, ki prinesejo isti rezultat za precej nižjo ceno...so pa po drugi strani tudi dražji.
Ampak če pustimo to za sabo je Auto finesse Desire odličen in vrhunski vosek. Zelo enostaven je za uporabo in za sabo pusti površino, ki je zelo vodoodbojna kar dokazuje tudi filmček in slike spodaj. Ne vem sicer kako je z obstojnostjo vendar jaz pričakujem obstojnost nekje do 3 mesece. Če doseže toliko, bom zelo zadovoljen.
Še ena stvar, ki mi je zelo všeč in to je vonj…obožujem kako mi cela garaža sedaj diši po borovnicah zaradi voska, ki je ostal na aplikatorju.

Za konec pa še nekaj slikc za sline cedit :lol: =P

Slika

Slika

Slika

Slika

LP
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: TEST CONA

Napisal/-a Fnatic Po jan 29, 2018 9:26 am

Video odličen. Saj tudi, če bi sam govoril, ne bi bilo nič narobe. Sem se kar naročil.
Ba-dum tssssssss =P
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: TEST CONA

Napisal/-a Santi Po jan 29, 2018 3:34 pm

Super video, naslednjič ga vsekakor spoliram pred voskanjem.

Imam pa 2 vprašanji:
1. Na sprednjem in zadnjem steklu imam kar precej vodnega kamna in me zanima kako ga spravit dol? Poskušal sem že z Gyeon water spot, alkoholnim kisom in neko polirno kremo za stekla od carpro (s to sem še par mini prask naredil) in ni šlo dol.
2. S čim naj spoliram izpušne cevi, ker jih od 800km dolge poti ne morem več samo z gobo?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: TEST CONA

Napisal/-a csf Po jan 29, 2018 3:56 pm

@dzuro.na.izi

8)

p.s. to imaš verzijo, ki jo AW delal za AF, na spodnji strani imaš številko batcha ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Po jan 29, 2018 6:20 pm

@fnatic
Hvala, me veseli da ti je všeč.

@Santi
Hvala
1.Glede na to s čim vse si že probal je že težko svetovat ampak naslednji logičen korak je 0000 steel wool (https://www.spoliraj.si/si/kromirani-de ... delov.html) v kombinaciji z raztopino vodnega kamna.
2.Isto 0000 steel wool v kombinaciji s kakšnim metal polishem (npr. Britemax easy cut, TAC system metal polish ipd.)

Malo se še s CSF-om posvetuj pred nakupom.

@CSF
Bemti...res je...prav imaš...sej sm že res pozabu da je Angelwax kuhal voske za AF, AF pa je računal 1x dražje :lol: . Je ta nova verzija Desire voska kej drugačna?

LP
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: TEST CONA

Napisal/-a vipe5s To jan 30, 2018 8:23 am

dzuro.na.izi, super post, kot vedno.

Santi, verjetno si uporabil CeriGlass, ki temelji na "Cerium Oxide"? Običajna (tudi groba) polirna pasta na steklu ne bi smela pustiti posledic, kok sem bral po forumih in kar sem sam poliral steklo.
Vseeno ti ob pravilnem poliranju in upoštevanju navodil, ne bi smele nastati praske na steklu? Kako točno si poliral?
Pri nas smo imeli problem z vodnim kamnon/neko emulzijo v garažni hiši (ko je bil dež), avto sem pustil 3 dni in se je zasušilo na steklu, odstranil (zelo počasi) z alkoholnim kisom in limona. Poliral kasneje, ampak samo zaradi repelenta.

Daj poslikaj, da se vidijo ti madeži od vodnega kamna, nisem vedel da so ti lahko tako trdovratni, da se niti s tem CeriGlassom ne bi odstranili.
Bom še sam delil, če najdem sliko.
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: TEST CONA

Napisal/-a Santi To jan 30, 2018 1:49 pm

Dzuro hvala za nasvet ;)

Vipe5s tako ja, uporabil sem ceriglass z aplikatorjem (https://cdn.shopify.com/s/files/1/0410/ ... 1410236607). Tudi sam sem presenečen nad parimi praskicami, ker nisem močno pritiskal. Poleg tega sem steklo predhodno malo poškropil z vodo, kot je napisano v navodilih. Poliral sem pa s krožnimi gibi, kaj bolj natančno pa ne znam opisat.
Bom poslikal, ko pridem domov. Se pa madežev ne vidi ampak problem nastane, ko so brisalci vključeni in se za njimi pozna lisasta sled. Naprimer če pobrišem šipo še kkšni 2 sekundi ostanejo lise in potem izginejo. Se pravi je nekaj gor ampak se pri suhem steklu ne vidi. Mislim, da je problem nabiranja kamna v tem, ker avto perem povprečno 2x mesečno in ga spucam res temeljito, kar mi vzame kar nekaj časa in se očitno med tem suši in potem gor nabira. Imaš mogoče kakšen nasvet kako se izogniti temu? Najraje bi dal nekomu, ki zadeve obvlada steklo spolirat in potem gor keramično zaščito, če bi to pomagalo?
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: TEST CONA

Napisal/-a vipe5s To jan 30, 2018 2:54 pm

Kakšen šampon pa uporabljaš, z dodatki?
Si poskusil prebrisati z IPA mešanico (razmastiti) , se pravi mešanica izopropilni alkohol:voda 50:50?
Čeprav bi moral ceriglass karkoli takega že odstraniti.

Kar se tiče repellentov, se dosti uporablja Angelwax H2GO, kaj je s keramiko ne vem.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

POLIRANJE B-STEBRIČKOV

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr jun 06, 2018 9:23 am

Its been a while...enostavno ni časa.

Slika

Tokrat sem se med poliranjem malo pozabaval in posnel postopek kako sem se lotil poliranja lakiranih B stebričkev, ki jih najdemo na avtu.

Večkrat so ti zaščiteni z na praske zelo občutljivim lakom, ki enostavno izgledajo grdo in popraskano. Tokrat je bil v obdelavi bel WV Golf z zelo zanemarjeno barvo in posledično tudi z zelo zdemoliranimi stebrički.

Preden se korekcije lotimo velja omeniti, da je površino katero bomo popravljali potrebno predhodno oprati in splastelinati. Tako bomo zagotovili čisto površino za poliranje in nobene smetke s površine ne bodo vplivale na končni izgled.

Sam sem pri delu uporabil mini DA mašino, Royal pads 75mm - finish in hard gobice ter OPT Hyper polish kot izbrano polirno pasto. Alternativno čist dobr deluje vsaka fina polir pasta.

Več je sicer prikazano v priloženem filmu (klikni link spodaj) ampak samo, da podam par nasvetov:
1) Lak na teh stebričkih je zelo mehek. Veliko korekcije ne potrebujemo zato najprej izberite najmanj agresivno kombinacijo paste in gobice in v kolikor ne da želenega učinka stopnjujte od tu naprej na bolj trdo gobico.

2) Oblepite gumijasta tesnila okoli stebričkov. Paste, ki se uporabljajo lahko "pobelijo" tesnila in zelo težko jih je očistiti. Poleg tega so tesnila umazana in v kolikor niso polepljena se umazanija iz njih prenese na gobico in lahko vpliva na končni rezultat.

3) Polirajte z nizko hitrostjo in naredite max 2-3 prehode in preverite rezultat. Včasih bo to že dovolj in ne rabite po nepotrebnem odstranjevati lak na teh stebričkih ker ga ni veliko.

Verjetno sem še kaj pozabil omeniti. Če ima še kdo kakšen nasvet je vabljen da ga deli, sicer pa prijeten ogled filma želim ;)

Klikni -----> https://www.youtube.com/watch?v=2wzBux-2irk&t=12s <--------

LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne mar 31, 2019 9:09 pm

P&S BEAD MAKER

Če vsaj malo spremljate detailing sceno ste v zadnjem času morda slišali za t.i. »hype« izdelek P&S Bead maker!!!
Slika

Je izdelek, ki je eksplodiral na sceno nekje v drugi polovici prejšnjega leta čeprav je bil na trgu že leta in leta in zdi se, da je izšel v nekem novoustanovljenem no-name podjetju čeprav P&S obratuje že od 1961 iz Kalifornije ZDA ima celotno kolekcijo izdelkov, ki jo razvijajo in izdelujejo sami.

Bead maker spada pod kolekcijo izdelkov t.i. DOUBLE BLACK, RENY DOYLE COLLECTION, ki jo v sodelovanju s priznanim in dolgoletnim detailerjem Renny-jem Doylom ponujajo na trgu. Renny Doyle je btw gostoval pred kratkim tudi v SLO in peščici izbrancev na detailing day-u v prostorih Operi-avto, svoje znanje tudi zaupal in predstavil in prepričan sem da so ti izbranci veliko odnesli.

Bead maker je polimerni spray sealant, ki nudi zaščito, odličen dolgoobstojni sijaj in UV zaščito na vseh površinah avtomobila. Takoj po nanosu začnejo molekule polimerizirati v trdno in obstojno zaščito. Je proces, ki potrebuje svoj čas zato P&S priporoča zorenje vsaj 2uri. Posebnost tega izdelka je tudi da so ti polimeri kompatibilni tudi na že nanesenih carnauba voskih, sealantih ali celo coatingih. Bead maker lahko uporabimo samostojni sealant ali pa kot top coat na katerikoli že nanešeni zaščiti. Uporaben pa je tudi v notranjosti avta na raznih lesenih lakiranih površinah.
Nanos je enostaven in se valjda mora izvesti na čistem, pravkar opran avto. Najbojši efekt bo seveda po pravilno pripravljeni barvi, vendar nihče ne pričakuje, da boste za vsak nanos avto polirali zaradi tega. Temeljito opran avto bo čisto v redu. Nanaša se najraje na suh avto, vendar pa se lahko tudi na moker. Razlika je samo v tem, da efekt ne bo 100% na mokri podlagi saj se le tako malce razredči z vodo.

Priporoča se, da je prvi nanos malce bolj »moker« oz., da se uporabi več izdelka in se z njim zmoči vse kotičke panela avta. Z izbrano mikrokrpo nato panel prebrišemo in nato ostanke prebrišemo še s suhim delom krpe ali drugo suho krpo. Ta prvi nanos bo ustvaril močan in obstojen sloj. Vsak nadaljni nanos, npr., nadaljnih pranjih to ni več potrebno in je dovolj samo špric ali dva na panel in bris s krpo. Je zelo enostaven za uporabo, tudi za začetnike.

Poraba na začetku je malce večja. Sam sem porabil med 100-150ml za Grand Scenica kar v praksi pomeni med 20-30% flaške. V nadaljne se porabi precej manj, vendar priznam, da je 475ml flaška pošla v 1 mesecu. Ker se mi je zdelo, da se bo nekaj takega zgodilo sem prvotno kupil raje dve flaški.

Prva stvar takoj po nanosu se občuti gladkost barve, ki je hkrati antistatična in zelo zaželena v pomladanskih časih, ko bo zunaj veliko cvetnega prahu saj se le-ta ne bo tako zelo sprijemal na barvo. Isto sem že opazil s prahom. Avto ostaja čistejši dalj časa.
Druga stvar je povečan sijaj. Opazi se že takoj, vendar pa tako gladkost kot sijaj dosežeta vrhunec po nekaj urah ko izdelek dokončno polimerizira. Marsikdo bo presenečen šele naslednji dan nad stopnjo sijaja tega izdelka. Primerja se lahko s pravkar spoliranim avtom ali pa vsaj po izgledu, ki ga dobimo po pravkar nanešenem glaze-u.

Slika

Slika

Izdelek nudi tudi seveda zaščito pred vodo, umazanijo, UV žarki in marsičem, kar narava ponudi. Ni najbolj obstojen saj obljublja zaščito samo do 2 meseca vendar ga sam smatram kot izdelek, ki se stalno dodaja, podobno kot uporaba QD-ja po pranju zato se za kratko obstojnost ne sekiram preveč.

Je do neke mere kemično odporen in četudi se avto pere z močnejšimi sredstvi bo zaščita po pranju še zmeri funkionirala, bo pa valjda degradirala sčasoma.

Beading oz. obnašanje vode bo marsikoga beading đankija razočaral saj se kljub imenu žal ne mora primerjati s kakšnimi carnauba voski ali coatingi, ki imajo zelo izraziti beading, vendar hej...v kolikor te to ne moti naj povem, da je to tudi edini minus tega izdelka. Na koncu koncev je reklamiran kot sealant in klasični sealanti itak niso znani po izrazitem beadingu in po ful lepih kapljicah na avtu.

Če vse skupi obnovim. P&S Bead maker je za uporabnika zelo enostaven izdelek, ki avtu doda sijaj, zaščito, UV zaščito in izredno gladkost barve, katero je težko najti na trgu. Zame je izreden izdelek, ki nadomesti marsikateri QD saj se ga uporablja enako hkrati pa je v vseh pogledih boljši. Zame je po raznih rinseless pranjih top kombinacija za pomoč pri sušenju ali pa za dodajanje sijaja po sušenju. Enostavno me je presenetil in vesel sem, da me je! Plus...ful lepo diši!

Ker je dobavljiv v mali 475ml flaški (cca 14eur) in od tega tedna tudi v 4l različici (cca 40 eur) moram hitro slednjo tudi naročiti saj je cenovno pol cene kot če bi nabavljal malo flaško. Ful se splača.
Dodajam tudi video o izdelku, kjer je izdelek opisan, opisan je prvi nanos in nadaljna uporaba!

https://www.youtube.com/watch?v=tIhV5aWLbOw&t=8s

Želim prijeten ogled in vesel detailing avtov do naslednjič...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: TEST CONA

Napisal/-a void Ne mar 31, 2019 9:34 pm

Jaz uporabljam Gyeon Wet Coat že kar nekej časa. Predvsem zaradi zelo simple nanosa. Se ti zdi Bead Maker boljši kot izdelki za nanos na moker lak?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: TEST CONA

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne mar 31, 2019 10:02 pm

Ne vem...jih ne uporabljam.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov