Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

poliranje barve brez laka

Napisal/-a kristijan123 Ne apr 10, 2016 4:28 pm

Torej imam naslednjo težavo, doma rihtam renault r5 in prišel je čas za zadnjo fazo obnove in sicer poliranje. V lokalni avtotrgovini sem kupil polirno pasto LIQUID SHINE (medium grade), ki naj bi odstranjevala tudi praske in poskrbela za lep lesk. No ko sem probal polirati sem videl da pasta na navadni barvi brez laka povzroči več škode kot koristi(sem probal na mojem Peugeotu ki ima metalno barvo in lak in se super odnese) zato me zanima kaj vi priporočate za poliranje take barve je pa zbledela na strehi in havbi, drugo se kar dobro drži vendar vseeno potrebuje malo ljubezni. Poliral bi ročno razen če mi bo ratalo se sposodit kak stroj.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: poliranje barve brez laka

Napisal/-a csf Ne apr 10, 2016 7:21 pm

Uporabi glaze-lažje delo in boljši finiš :D v kolikor bo delo opravljeno ročno, če pa bi želel optimalni izgled pa bo potrebno poseči po strojnem poliranju
EAT-SLEEP-DETAIL
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: poliranje barve brez laka

Napisal/-a kristijan123 Ne apr 10, 2016 9:10 pm

sem nekaj goolau o tem glazu in kakor vidim se uporablja po poliranju, končni rezultat mi je pa zelo všeč :D zanima me še katero polirno pasto bi uporabil da bo res narejeno največ kar je mogoče?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: poliranje barve brez laka

Napisal/-a csf Po apr 11, 2016 12:44 pm

kristijan123 je napisal/-a:sem nekaj goolau o tem glazu in kakor vidim se uporablja po poliranju, končni rezultat mi je pa zelo všeč :D zanima me še katero polirno pasto bi uporabil da bo res narejeno največ kar je mogoče?


AIO v vsakem primeru v kolikor se bo delalo ročno, torej npr. Autofinesse Tripple, Britemax AIO, Menzerna Power protect ultra, Optimum GPS, Optimum Poliseal, Bilt hamber Clinser polish ali Micro fine
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov