Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a speedfight To jul 05, 2016 9:25 am

Živjom

včeraj se mi je na parkirišču, kot je v slovenski navadi zgodila nesreča s pobegom povzročitelja. :evil: Ker je poškodba prvega odbijača kar huda se mi poraja vprašanje, menjat celoten odbijač ali se zadeva lahko reši z bilo katerim drugim postopkom ? Sprašujem namreč, ker se s podobnim primerom še nisem srečal. ? Gre za Audi A4 B8, sprednji levi del.

Ima kdo izkušnje s kvaliteto barvanja odbijačev ? Je nanos in adhezija barve primerljiva originalom ? Gre za "perla/biserno" belo barvo.
Ali se v takem oz. podobnem primeru uporablja "švasanje plastike" ? Katerega od uradnih Audi partnerjev/serviserjev priporočate ?

Slika

Hvala za pomoč in odgovore.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a zundapp To jul 05, 2016 10:12 am

Ti pa še nisi videl hude poškodbe odbijača... pa tole ne bo šlo čez z tujo krivdo, kako ti nekdo lahko potegne odbijač samo tam spodaj hahaha?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a ban To jul 05, 2016 10:50 am

A imaš kasko?
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a speedfight To jul 05, 2016 11:37 am

@zundapp, tvoj odgovor smatram kot provokacijo. Poglej kako je odbijač na B8 FL modelu narejen in boš videl da ti ga lahko z lahkoto poškodujejo
@ban, da kasko je. Zakaj?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a Kohec To jul 05, 2016 12:27 pm

Če imaš avto zavarovan kasko, imaš pravgotovo tudi parkirišče. Torej nimaš nobenih stroškov.( razen če imaš odbitno franšizo) Najdi samo dobro delavnico, kjer ti bodo zadevo strokovno sanirali. Ni potrebno da je pooblaščeni serviser. Dober avtoličar ti bo zadevo bolje uredil, kot pa pooblaščenec. Vsi pooblaščenci tudi nimajo kompletne ponudbe, nekateri imajo pogodbo z raznimi privatniki, ki dopolnjujejo njihovo ponudbo. Če boš napisal od kje si, ti bo kdo lažje svetoval kam peljati avto.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a ban To jul 05, 2016 12:36 pm

Če imaš delni kasko, potem ti bo celoten strošek popravila krila zavarovalnica. Pri uveljavljanu polnega kaska pa boš odbitno franšizo kril sam, ponavadi je to 1%. Sam sem pred leti imel podoben primer, meni so menjali kar celoten odbijač.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a sašo5 To jul 05, 2016 6:52 pm

speedfight je napisal/-a:@zundapp, tvoj odgovor smatram kot provokacijo. Poglej kako je odbijač na B8 FL modelu narejen in boš videl da ti ga lahko z lahkoto poškodujejo
@ban, da kasko je. Zakaj?

to ti zrihtajo brez pol muke in to u piko...cca 100e_na isti strani kot pri tebi sem leta nazaj na zajca nabasal....ujutro sem zapeljal do licarja, popoldne sem sel po avto - ce bi bil z nasega konca, bi ti predlagal majstra (Drerenda - vsi okoli Brezic poznamo....)Meni je sicer zavarovalnicar velikodusno ponudil novi branik, vendar sem odklonil in zahteval le popravilo.....
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a RedBaron To jul 05, 2016 8:05 pm

Sorry, ampak mislim da pretiravaš,. ker tole meni izgleda bolj praska, kot pa huda poškodba... Ampak nima veze...

Če imaš kasko, potem to gre skozi, seveda izgubiš 15% in plačaš odbitno franšizo, tako da vprašanje, če se finančno (pri takšni poškodbi) izplača...

Parking pa dvomim, da boš uspel spravit skozi, ker je poškodba prenizko!!! In ti noben cenilec tega ne bo priznal, ker drugo vozilo ti ne more poškodovati avta tako nizko (krite so pa samo poškodbe povzročene z vozilom)... Razen, če imaš zavarovan vandalizem, tam bi se pa mogoče dalo spravit skozi...
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a speedfight Sr jul 06, 2016 6:03 am

sašo5 je napisal/-a:
speedfight je napisal/-a:@zundapp, tvoj odgovor smatram kot provokacijo. Poglej kako je odbijač na B8 FL modelu narejen in boš videl da ti ga lahko z lahkoto poškodujejo
@ban, da kasko je. Zakaj?

to ti zrihtajo brez pol muke in to u piko...cca 100e_na isti strani kot pri tebi sem leta nazaj na zajca nabasal....ujutro sem zapeljal do licarja, popoldne sem sel po avto - ce bi bil z nasega konca, bi ti predlagal majstra (Drerenda - vsi okoli Brezic poznamo....)Meni je sicer zavarovalnicar velikodusno ponudil novi branik, vendar sem odklonil in zahteval le popravilo.....


Hvala za info. Dolenjsko/Posavski konec je zame OK
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a JG2 Sr jul 06, 2016 11:23 am

Po tej sliki ki je na voljo sam nebi rekel, da gre za poškodbo na parkirišču storjeno s strani drugega vozila. Osebno bi tako malo poškodbo saniral sam na svoje stroške.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a abbe Sr jul 06, 2016 1:10 pm

jst bi skoraj 100% stavil da si to sam naredu oz da ni bilo udeležbe drugega vozila.
ker ta del odbijača je tko nizko da ga z drugim avtom nebi mogu zadet.
to si ti ali nekdo ki vozi avto podrzal v kakšen robnik.ker se vid da je bil notr prtisnjen.
ampak nima to veze s tvojim vprašanjem.
tole se bo dal popravt brez težav,sam če maš kakso bi mogoče res blo bol da dajo drugi odbijač(pa desno mrežico ki je malo vdrta) ker tuki bo treba mal pokitat je pa na izpostavljenem delu in se lahko zgodi da boš pozimi nabasal kšno zmrznjeno kepo pa bo poču kit na tem mestu...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a Ivan36 Sr jul 06, 2016 7:27 pm

Odkar imam tisti PT Cruiser sem že x krat zadel ravno izpostavljeni del odbijača. Je že čisto popokan do baze, razmišljam, da bi dal nosilec tablice dol, da bo vsaj malo zaščitil odbijač :evil: So pa tudi robniki na istem parkirišču lahko malo višji pa ga zadeneš ne, da bi čutil trk ali nasedanje vozila ravno prav ga čohnemo. :lol:
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a dzuro.na.izi Če jul 07, 2016 11:38 am

Kot so že nekateri omenili to bo treba zbrusit, pokitat in prebarvat.
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a zan0088 To nov 29, 2016 7:48 pm

Pozdravljeni,

bi si sposodil temo, gre pa za poškodbo prag-spojlerja na parkirišču. - s 'pobegom'.
Parkiran sem bil naprej, poškodovan pa je zadnji del na voznikovi strani, se pravi tisti levo od mene je, ko je šel vzratno prehitro namotal levo in z gumo odkrušil prag, se mi pa zdi nekak nesmiselno, ker bi to že dost hitro mogu zavijat. Se pa na malem delu po preostalem pragu na izbočenem delu vidi odrgnina oziroma praska.

Ena cela stran da se vidi kako pride in odrgnejna:

Slika

Gredo taki primeri na delni kasko parkirišče?
Hvala
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a RedBaron To nov 29, 2016 8:47 pm

Pomoje tole ne bo šlo iz naslova parkirišče, ker bo cenilec zagovarjal stališče, da nobeno vozilo ni tako nizko, da bi lahko povzročilo poškodbo tako nizko... lahko sicer probaš, ampak dvomim,da boš uspel...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a esem To nov 29, 2016 11:31 pm

Zakaj neki, guma je ravno prave višine
zan0088 je napisal/-a:...in z gumo odkrušil prag...
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Poškodba odbijača na parkirišču

Napisal/-a zan0088 Sr nov 30, 2016 8:27 pm

No, probal bom, pa kar bo pa bo.
Vprasanje je se, ali je dobro take tezave resit takoj, ali je vseeno ce pocakam na spomlad, ko ponavadi itak peljem malo postimat od vrat praske, pa se kaksne kamencke obdelajo zraven?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov