Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Ali212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr feb 10, 2016 10:30 pm

Re: Jeklena platišča - obnova ali premontaža?

Napisal/-a Ali212 Po dec 12, 2016 9:09 pm

Prilagam še sliko končnega izdelka, glede na to da me je vse skupaj koštalo cca 10€ za vsa 4 platišča in še nisem nikoli nič barval, sem kar zadovoljen, če se spomnim bom spomladi poslikal ta platišča, da vidite kako je barva zdržala.
hffh.jpg
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: Jeklena platišča - obnova ali premontaža?

Napisal/-a Scremer Če dec 29, 2016 11:28 pm

Ali212 je napisal/-a:"orange peel-a" - ne vem kakšen je slovenski izraz.


"Pomaranča" :)

Vse pohvale za trud, vem da si vložil kar nekaj energije v končni izdelek. Poleg tega sem vedno podpiral takšne "DIY" projekte. Se je pa pri tem potrebno zavedat, da je to bolj kratkoročna rešitev. Nova platišča, prašno barvana običajno zdržijo kakih 5 let, sprej 4 v 1 pa se bo s prašnim barvanjem težko kosal. Še posebej če podlaga ni popolnoma brez rje.

Če imate možnost še vedno priporočam peskanje. Grobo strojno peskanje danes ni več tako drago (za 4 platišča ne dam več kot 25€ z DDV) in je povsem primerno za železna platišča (aluminijasta platišča je še vedno potrebno peskat ročno z ustreznim medijem). Ročno drgnjenje s kratačami in brusnim papirjem ne bo nikoli tako učinkovito kot peskanje. Da ne govorim o času, ki je potreben za ne preveč dober izdelek.

Nekaj slik za predstavo:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov