Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Pe sep 09, 2016 9:05 am

Po prebiranju tega foruma in nekaj tujih sem se tudi jaz odločil, da probam strojno poliranje. Najprej sem se lotil ženine Opel Corse, katere barva je bila v kar dobrem stanju, avto skozi pran doma na roke tako da je bilo samo malo prask in nekaj zračne rje. Pred začetkom sem bil kar malce živčen kako bo to vse potekalo, saj sem imel samo teoretične izkušnje, prakse pa ne.

No pa smo se lotili:

Avto:
1.gif

2.gif

3.gif


Najprej je sledilo odstranjevanje umazanije na platiščih, uporabil sem CSF On Fire kateri je začel takoj delovat in se obarval vijolično. Sledilo je spiranje z visokotlačnim čistilcem Karcher K5.

4.gif

5.gif

6.gif
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Pe sep 09, 2016 9:10 am

Po čiščenju pnevmatik je sledil snow foam od CSF.

7.gif

8.gif

9.gif


Spiranje avta ter nato pranje avta z dvemi vedri ter rokavico Microfiber Madness Incredimitt.

10.gif
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Pe sep 09, 2016 9:12 am

Po obdelavi z šamponom je sledilo spiranje ter nato uporaba plastelina Bilt Hamber soft saj je bilo na avtomobilu kar nekaj zračne rje in druge umazanije, nato zopet spiranje in brisanje vozila.
Po uporab plastelina so se pokazale vse nepravilnosti na vozilu – praske in poškodbe od kamenčkov (predvsem na pokrovu motorja). Na vratih pa tudi sledi prstov kateri so nastali od kreme za sončenje. Krema odstranjena z mešanico Izopropanol – voda 50:50.

11.gif

12.gif

13.gif

14.gif

15.gif

16.gif
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Pe sep 09, 2016 9:21 am

No pa smo prišli do akcije. Uporabil sem polirno pasto Menzerna FG400 namestil rumeno Flexipads gobico 135 mm ter rotacijski polirni stroj Krauss Superpolish P7. Na začetku sem se kar lovil ampak kasneje je bilo vodenje polirke super. Na težjih dostopnih delih sem uporabil gobico premera 100 mm. Ker sem uspel odstranit skoraj vse praske (ostale so 3 globoke) sem bil z rezultatom zelo zadovoljen. Pod kljuko in na prednjem odbijaču sem poliral na roko ker z polirko ni bilo mogoče (okrog meglenk). Ostanek paste pobrisal z mešanico Izopropanola in vode ter uporabo krpe iz microfibre.

ScreenHunter_27 Sep. 09 10.14.gif


Ker je avto bil lepo spoliran sem preskočil srednjo pasto in naredil finish z Menzerno 3800 in črno Flexipads gobico. Po finishu obrisal ostanke in avto je bil spoliran v nulo.

Sledil je nanos glaza Poorboy's White Diamond in nato še sealant Fusso Coat F7 je PTFE .
Vse skupaj sem delal od predpranja do zaključnega premaza cca 16 ur.

Še par slikic končnega izdelka – v garaži in na soncu.

18.gif

19.gif

21.gif

22.gif

23.gif


Z končnim izdelkom zadovoljen. Naslednji projekt pa je zelo zahteven. Citroen C4 GP črne barve. Prejšnji lastnik prav v pralnici in kar veliko prask. Poročanje sledi.

Ni vse slikano kot bi blo potrebno ker se še malo lovim ampak bo bolje. Če ima kdo kakšne pripombe kaj bi lahko naredil bolje naj kar napiše.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe sep 09, 2016 9:35 am

Živjo, če je žena zadovoljna pol si dobr zrihtu 8) :lol:

Vidim, da si se kr namuču in pohvale za to ampak imam en predlog in eno vprašanje:
Predlog: Vem da je CSF on fire namenjen platiščem ampak za silo bi ga lahko uporabil tudi na barvi. Ta bi raztopil in kemično odstranil večji del zračne rje še preden bi se lotil dela s plastelinom. Nebi se rabu tolk mučt.

Vprašanje: Čemu je bil potreben Glaze če si pa glihkar spoliral avto? Ali nisi bil zadovoljen s končnim izgledom po poliranju? Je White diamond sploh še kej dodal? Poleg tega bi bil Fusso P7 bolj obstojen na čisti spolirani barvi brez glaza!

LP
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a nered Pe sep 09, 2016 9:38 am

A lahk nardis boljso/vecjo fotko celga avta po poliranju na prvi se dost slab vidi. Js se ze neki casa sprasujem ce bi dal svojega, ki je iste barve polirati. Se mi zdi na na tej barvi in enih par odtenkov bele poliranje ne pride tko do izraza kot na drugih barvah sploh modre in crne.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Pe sep 09, 2016 9:53 am

Ja žena je bla full zadovoljna. :)=(:

Prvič sem nanašal razne preparate in sem probal če bo dodalo kaj globine barve in večji sijaj samo na takšni barvi ni bilo veliko razlike. Bom probal na črni barvi nanest black hole, da vidim kakšen bo tam efekt. Se še učim in moram marsikaj sprobat.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a Kohec Pe sep 09, 2016 12:08 pm

Zakaj si pa šel najprej na ženin avto ? Se nisi upal na svojem ? Si mislil, če bo šlo kaj narobe, tistega na tako škoda. Vzami to malo za hec.
Lepo da ti je ratalo in da ste vsi zadovoljni.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Pe sep 09, 2016 12:14 pm

Kohec je napisal/-a:Zakaj si pa šel najprej na ženin avto ? Se nisi upal na svojem ? Si mislil, če bo šlo kaj narobe, tistega na tako škoda. Vzami to malo za hec.
Lepo da ti je ratalo in da ste vsi zadovoljni.


Vsi pravijo, da je črn avto težje naredit v nulo kot to barvo, pa ker sem delal prvič sem mogel probat na tem. Pa še ta je dosti manjši od grand picassoja. Naslednji teden bo picasso spoliran pa bomo vidli kako bo uspelo.

Na kakšen način popravljate poškodbe od kamenčkov na pokrovu motorja? Ker če je avto lepo spoliran na pokrovu motorja pa sledi poškodb ni glih najlepše. Kako je kaj z temi korekcijskimi laki?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec So sep 17, 2016 9:49 pm

Evo C4 GP je končan. Slik predpranja, pranja in plastelinanja nimam ker nisem imel časa, Mam pa slike avta katerega barva je bila res v slabem stanju. Najprej sem popravil motne luči.

UMAZANA LUČ.gif


matirana (vodobrusni papir 1000, 1500 in 2000)

MATIRANA LUČ.gif


Ko sem popravil luči je sledilo predpranje in potem pranje ter plastelin. Po tem tretmanu so bile na avtu vidne vse napake in poškodbe.

Škoda da nimam slike celega avta ker bi se lahko videlo kako je poliranje popravilo samo barvo, saj avto sedaj zgleda res črn.

Slike par večjih prask.

PRASKE NA VRATIH.gif

PRASKA BLATNIK.gif

PRASKA ODBIJAČ 2.gif

PRASKA ODBIJAČ.gif
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec So sep 17, 2016 10:09 pm

V glavnem cel avto je bil v praskah tako kot pokrov motorja

POKROV MOTORJA.gif


Pa še največja ali najgloblja praska na voznikovih vratih
VELIKA PRASKA.gif

PRASKA NA VRATIH.gif
.

Po samih slikah se vidi da barva nima več nobene globine.

Začel sem z Menzerna 400 in rumeno Flexipads gobico, nekje sem tudi uporabil ovčko. Da sem odpravil praske katere se je dalo sem porabil cca 6 ur, saj sem nekje moram dati dva prehoda, da so izginile in porabil zelo veliko grobe polirne paste. Še sreča da imam panoramsko okno in zelo malo strehe. Tako se je tudi končal prvi dan in tudi roke so me že pošteno bolele.

Naslednji dan zgodaj zjutraj sem začel z Menzerno 2500 in belo Flexipads gobico nato pa še Menzerna 3800 in črno Flexipads gobico. Seveda sem z vsemi pastami spoliral tudi luči. Ker sem imel čas sem si za naslednji dan pustil nanos zaščite SOFT99 Fusso coat F7 BLACK & DARK.
Zadnjič spremenil wragec, dne So sep 17, 2016 10:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec So sep 17, 2016 10:15 pm

Nekaj popravkov

LUČ PREJ IN POTEM.gif

ODBIJAČ PREJ IN POTEM.gif

PRASKA VRATA PREJ IN POTEM.gif

ŠPEGL.gif


Slik celega avta nimam saj že 2 dni dežuje. Ob prvem soncu poslikam. Na avtu je ostalo še 5 prask katere v celoti nisem mogel odstranit sem pa z svojim izdelkom zelo zadovoljen.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Če sep 22, 2016 3:19 pm

Končno malo sonca, avto je po vsem dežju ni več tako čist ampak naredil sem 3 slike.

sonce.jpg

sonce1.jpg

sonce2.jpg
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 22, 2016 5:34 pm

Avto ze zgleda super ampak ne vem ce ni en mini hologram na zadnji sliki =P
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Če sep 22, 2016 6:09 pm

Ni ne je tak odsev. Sem se kar potrudo da jih ni. Lak ni pretirano trd, tako da mi je odprava prask šla kar dobro od rok. Zdaj je na vrsti črn passat in potem še eden črn passat pol pa avto modre barve. Zakaj vsi moji frendi vozijo črne in modre avte mi tudi ni jasno. :D
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 22, 2016 8:35 pm

Tud jst sm zadnič gledu pa študiru kako so moj Scenic, fotrova Meriva, bratov C-max in tastov Passat vsi podobne temne barve. Trend pač.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Če sep 29, 2016 6:47 pm

Prijatelj je pripeljal črnega passata, kjer sem poliral samo vrata. Kaj je blo na vratih ne vem, je pa on vrata zdrgnil z gobico za pranje posode. Pred kratkim je imel avto pri kleparju (popravilo zadnjega odbijača) in se je zmenil, da mu vrata tudi spolira. Drugače je avto cel v praskah, pač jih je videt ker je črn, pa še polno ostalih mastnih flekov je gor. Vglavnem ta majstor ko mu je poliral (ne vem koliko je računal) je rekel, da vrata ni mogel boljše spolirat ker se je bal, da ne uniči barve. Verjetno je poliral na roko, ker to kar je ostalo je katastrofa. Kakšen je bil pred poliranjem pri njemu ne vem.

Vrata so bila v takšnem stanju, slikano s telefonom ampak se dobro vidi.

Avto po pranju in pred poliranjem

1.gif

2.gif

3.gif

4.gif
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Če sep 29, 2016 6:54 pm

Po poliranju z grobo, srednjo in finish polirno pasto Menzerna. Na vrata ni nanesena nobena zaščita.

5.gif

6.gif

7.gif


Jutri dam avto iz garaže in naredim še slike na soncu. Cel avto bo spoliran enkrat naslednji mesec ko se časovno uskladima. Zdaj pa bodo pač ena vrata izstopala, kar je dobro tudi za malo reklame.

Ker sem začetnik si nisem mislil, da bodo šle vse praske stran, tako da mislim da bo jutri pozitivno presenečen.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 29, 2016 7:35 pm

Avto je izgledu kot da ga je mel v klavnici in ne pri kleparju :huh:

Dobr si ga spreobrnu.
Zadnjič spremenil dzuro.na.izi, dne Če sep 29, 2016 7:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Če sep 29, 2016 7:44 pm

Lahko, da prej sploh ni bil tako podrsan, mogoče je še klepar kakšno prasko zraven naredil :D, pa upal da se odloči da mu da vrata pobarvat :mrgreen:
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov