Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Po jun 12, 2017 9:00 pm

22.gif

23.gif

24.gif

25.gif
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Po jun 12, 2017 9:02 pm

Pa še nekaj prej in potem

26.gif

27.gif

28.gif

29.gif

30.gif


Razlika več kot očitna, me pa zanima kako dolgo bo ostal v takšnem stanju.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec So okt 07, 2017 12:45 pm

Čeprav se je delalo na polno nisem imel časa, da bi urejal še fotografije in pisal tukaj gor. Zdaj pa sem se odločil, ker sem prvič poliral vetrobransko steklo in me zanima kako in s čim tudi drugi to počnete.

V glavnem prijatelju je mehanik nabavil rabljeno vetrobransko steklo, na katerem je bilo 5 črt širine 4-6 mm, katere so nastale po vsej verjetnosti zaradi prahu ali peska na brisalcih, kateri so po vsej verjetnosti že bili obrabljeni.

Nabavil sem polirno pasto CarPro CeriGlass in Flexipads Rayon disk za poliranje stekla.

Vetrobransko steklo opral, uporabil plastelin in na koncu še razmastil. Praske niso zgledale globoke a vseeno sem porabil več časa kot sem pričakoval (pričakoval 2 uri za celotno steklo porabil pa 4). Delal sem po panelih 30x30, ker se je steklo grelo sem malo šprical zraven še vodo. Najbolj mi je ustrezalo 1500 obratov na rotacijski, saj se steklo ni prehitro segrelo. Te črte so bile zelo moteče pri vožnji v nočnem času, sedaj pa kako je to zgledalo.

1.jpg

2.jpg

3.jpg


zaščita celotnega vozila
4.jpg


2 sliki prej in potem

11.jpg

12.jpg
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec So okt 07, 2017 1:06 pm

Več slik po končanem delu

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg


Na koncu je bila šipa kot nova, vendar me zanima na kakšen način, s čim in kako to narediti naslednjič z čimmanj matranja.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne okt 08, 2017 10:12 pm

Nicely done :tomidelej:

Če lahk vprašam...Zakaj si pa delal na 30x30 prostoru? To je 2x2 površina gobice kar je zelo malo...hitrost 1500 obratov na min je OK ampak površina je premajhna ker se temperatura prehitro ustvari. Komot jo povečaš in se tako tudi izogneš pretiranemu segrevanju stekla. Sicer nisem še delal korekcije na steklu ampak predvidevam da lahko drugič komot obdeluješ čertrt stekla z rotacijsko na 1500 rpm. Narediš 2-3 prehode kolikor omogoča Ceriglass, se ustaviš, narahlo pošpricaš vodo in spet narediš 2-3 prehode. To narediš 2-3x in obrišeš ter preveriš rezultat. Po potrebi ponoviš. Za čertrt stekla ne bi smel porabiti več kot 20min po moji logiki :?:

Mogoč bi znal CSF kej boljš svetovat?

LP
 
TINY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če feb 28, 2008 7:20 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a TINY Po okt 09, 2017 6:48 am

S kje pa si ? Poliras avte komplet zunaj tudi ?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a AssKicker Po okt 09, 2017 7:27 am

Dejansko si spoliral steklo? Svaka čast! Predvidevam da se poliranje stekla splača samo, če nepravilnosti na steklu niso globoke, torej praske bi ostale?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Po okt 09, 2017 7:37 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Nicely done :tomidelej:

Če lahk vprašam...Zakaj si pa delal na 30x30 prostoru? To je 2x2 površina gobice kar je zelo malo...hitrost 1500 obratov na min je OK ampak površina je premajhna ker se temperatura prehitro ustvari. Komot jo povečaš in se tako tudi izogneš pretiranemu segrevanju stekla. Sicer nisem še delal korekcije na steklu ampak predvidevam da lahko drugič komot obdeluješ čertrt stekla z rotacijsko na 1500 rpm. Narediš 2-3 prehode kolikor omogoča Ceriglass, se ustaviš, narahlo pošpricaš vodo in spet narediš 2-3 prehode. To narediš 2-3x in obrišeš ter preveriš rezultat. Po potrebi ponoviš. Za čertrt stekla ne bi smel porabiti več kot 20min po moji logiki :?:

Mogoč bi znal CSF kej boljš svetovat?

LP


Probal sem tudi na večjem prostoru pa mi je to nekako najbolj ustrezalo, bom naslednjič probal še enkrat na večjem prostoru. Tudi jaz sem mislil da bo šlo hitreje a kaj ko praske nisem uspel odstranit in sem potem ponavljal dokler niso izginile. Za prvič je kar je naslednjič bo boljše :D :D

Disk je bil velik 125 pa mi ni ustrezal zato sem ga zmanjšal na 80 in posledično zmanjšal prostor obdelave.
Zadnjič spremenil wragec, dne Po okt 09, 2017 7:43 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Po okt 09, 2017 7:39 am

AssKicker je napisal/-a:Dejansko si spoliral steklo? Svaka čast! Predvidevam da se poliranje stekla splača samo, če nepravilnosti na steklu niso globoke, torej praske bi ostale?


Ja če so pregloboke praske jih ne spraviš ven, moram pa probat na mojem avtu kako je z poškodbami od kamenčkov na šipi, čeprav ne verjamem da bo ratalo, vsekakor pa javim
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a wragec Po okt 09, 2017 7:41 am

TINY je napisal/-a:S kje pa si ? Poliras avte komplet zunaj tudi ?


Okolica Ilirske Bistrice, poliranje in globinska čiščenja vozil pa še kakšna sedežna se najde vmes :D
 
TINY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če feb 28, 2008 7:20 pm

Re: Poliranje by Fredi

Napisal/-a TINY Po okt 09, 2017 8:04 am

Dalec .
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov