Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Poliranje Honde Civic

Napisal/-a dzuro.na.izi So okt 01, 2016 10:35 am

Prijatelj je kupil tole čudovito l. 2015 Hondo Civic.
Slika

Prosil me je da mu jo spoliram in zaščitim, seveda sem rekel ja z nasmehom na obrazu.

Avto je star 14 mesecev in v precej dobrem stanju, izstopajo samo manjši swirli na barvi in malo bolj vidni na črni gloss barvi na sprednji maski in zadnjem spojlerju. Na parih mestih je bilo tudi par ravnih prask (RIDS) ampak nič globjega.

Manjše praske na črni mehkejši barvi (precej pogosta škoda, ki nastane zaradi nepravilnega pranja in sušenja)
Slika

Slika

Slika

Ostanki ptičjih izstrebkov
Slika

Slika

Še več swirlow na zadnjih žarometih
Slika

Prijatelj me je obvestil tudi o nekaj madežih na zadnjem spojlerju (mehka črna barva). On meni da so nastali pred kratkim v avtopralnici, jaz mislim da so nastali že od prej in so zaradi uporabe pregrobih čistil, ki so se zasušile na barvi.

Kakorkoli že, lak je bil poškodovan.

Slika

Imel sem časa dva dni zato sem se dela lotil takoj. Pri delu sem uporabil:

Platišča, pragovi in gume:
- Očiščeno z Meguairs Super degreaser
- Ostanki železa očiščeni z Carshinefactory Iron off
- Ročno spolirano z Serious performance paint cleanser
- Zaščiteno z Serious performance nano sealant
- Gume premazane z Serious performance tire & trim dressing

Motorni prostor, zunanje plastike in gumijasta tesnila:
- očiščena z Carshinefactory citrus APC
- zaščiteno z Wolfs chemicals blackout

Lak:
- Opran z ONR
- Katran očiščen z Carshinefactory glue&tar remover
- Zračna rja očiščena z Carshinefactory iron off
- Splastelinan s clay krpo in ONR
- Spolirano z Optimum hyper polish + bela hex logic gobica z DA mašino (v večji meri uporabljena kombinacija) in oranžna gobica za globje praske (RIDS) + Meguiars ultimate compound
- Ročno brušenje tistih flekov na spojlerju z 2500 in 3000 grit brusnim papirjem in spolirano
- Spolirano z Auto Finesse Tripple na tistih za samo z roko dostopnih delih in zaščiteno z Infinity wax dark

Zaščita:
- Lak prebrisan z Optimum paint prep
- Sloj Optimum gloss-coata
- po 1h še sloj Optimum Opti-seala da se bo gloss-coat zacelil v naslednjih tednih

Notranjost:
- Posesano
- Vse plastike prebrisane z ONR ter nekateri deli z Carshinefactory A to Z
- Plastike zaščitene z Carshinefactory dressing milk

Stekla:
- Očiščena z ONR
- Spolirana z Poorboy's professional polish
- Zaščitena z Angelwax h2go

in rezultati

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kolega je bil blažen ko ga je videl tako da misija uspela.

Hvala za ogled

Dzuro.na.izi
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a whitee So okt 01, 2016 3:29 pm

Bolje kot nova. Dobro opravljeno :tomidelej:
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a wragec So okt 01, 2016 3:41 pm

Lepo narejeno, čestitke.

Kako se kaj obnese ta onr, me zanima ker prihaja zima.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a maniaxxx So okt 01, 2016 4:57 pm

Kir grd avto :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a dzuro.na.izi So okt 01, 2016 5:04 pm

@whitee
Hvala

@wragec
Da ne bom glih romanov pisal o njem (ker bi lahko) bom na kratko rekel da je ONR fantastičen izdelek uporaben za 1001 stvar. Isto velja za vse rinseless šampone, ki sem jih dosedaj sprobal. Mal je drugačna tehnika pranja ampak ko se navadiš je pranje boljše, hitrejše...

@maniaxxx
Nda? Tist japonc ki je sprednjo masko dezajnu je mogu bit na kreku :mrgreen:

Sm ga za enga "frenda" rihtu...ka pa vem...model mi je že od nekdaj tečn...kr neki u tri dni tečnari pa blebeta =P
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a maniaxxx So okt 01, 2016 5:25 pm

Upam da si ga fajn opalil po denarnici, no za očala mu pust, ker jih nujno rabi, če je tak grd avto nabavu
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a dzuro.na.izi So okt 01, 2016 6:09 pm

Uf opeharu sm ga pa...bog si ga vedi če je mel dovolj za gorivo do doma.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a csf To okt 04, 2016 2:07 pm

@dzuro.na.izi

Nice work 8)

Uf opeharu sm ga pa...bog si ga vedi če je mel dovolj za gorivo do doma.


Schaufeldorf je daleč ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a geronimo77 Sr okt 05, 2016 8:47 am

maniaxxx je napisal/-a:Kir grd avto :mrgreen:


Oblika avta je zelo relativna stvar..enim je všeč, drugim ne. Meni osebno je tale Honda Civic všeč, izstopa iz sivega germanskega povprečja :) Je pa definitivno to kakovosten in vzdržljiv avto, tko kot vsaka Honda ki jo poznam.

Neki me še zanima. Kako najlažje odstranit swirlse? Sem pral avto z neko bolj grobo krtačo očitno, ki šprica ven vodo in sem naredil ogromno swirlsov po laku z njo. Nikoli več take napake. Ima kdo kako idejo kako najlažje to spravit ven? Poliral ga ne bi, ker je drugače lak v odličnem stanju, edino te swirlsi me zelo motijo.

lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr okt 05, 2016 9:39 am

Maniaxxx se je hecu s svojim komentarjem...vrjem mi da mu je avto zelo všeč.

Kar se swirlov tiče uporabi glaze čez njih in zaščiti z voskom. To lahko narediš tudi na roke. Če se jih hočeš pa trajno znebiti pa strojno spoliraj.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a Manfred Sr okt 05, 2016 12:03 pm

:bow :bow za vložen trud in sam končni izdelek !
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a maniaxxx Sr okt 05, 2016 9:25 pm

geronimo77 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Kir grd avto :mrgreen:


Oblika avta je zelo relativna stvar..enim je všeč, drugim ne. Meni osebno je tale Honda Civic všeč, izstopa iz sivega germanskega povprečja :) Je pa definitivno to kakovosten in vzdržljiv avto, tko kot vsaka Honda ki jo poznam.

Neki me še zanima. Kako najlažje odstranit swirlse? Sem pral avto z neko bolj grobo krtačo očitno, ki šprica ven vodo in sem naredil ogromno swirlsov po laku z njo. Nikoli več take napake. Ima kdo kako idejo kako najlažje to spravit ven? Poliral ga ne bi, ker je drugače lak v odličnem stanju, edino te swirlsi me zelo motijo.

lp


Avto je sicer moj, takod a je bil tole bol hec. Je pa res da fotogeničen ni, v živo je lepši, sploh v gibanju, predvsem pa izstopa kar mi je en največjih plusov te oblike, poleg praktičnosti seveda.

O zanesljivosti ne bi, ker tudi Honda ni to kar je bila.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a cashy Če okt 06, 2016 6:21 am

maniaxxx je napisal/-a:
geronimo77 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Kir grd avto :mrgreen:


Oblika avta je zelo relativna stvar..enim je všeč, drugim ne. Meni osebno je tale Honda Civic všeč, izstopa iz sivega germanskega povprečja :) Je pa definitivno to kakovosten in vzdržljiv avto, tko kot vsaka Honda ki jo poznam.

Neki me še zanima. Kako najlažje odstranit swirlse? Sem pral avto z neko bolj grobo krtačo očitno, ki šprica ven vodo in sem naredil ogromno swirlsov po laku z njo. Nikoli več take napake. Ima kdo kako idejo kako najlažje to spravit ven? Poliral ga ne bi, ker je drugače lak v odličnem stanju, edino te swirlsi me zelo motijo.

lp


Avto je sicer moj, takod a je bil tole bol hec. Je pa res da fotogeničen ni, v živo je lepši, sploh v gibanju, predvsem pa izstopa kar mi je en največjih plusov te oblike, poleg praktičnosti seveda.

O zanesljivosti ne bi, ker tudi Honda ni to kar je bila.

Lahko kako besedo več o (ne)zanesljivosti te generacije honde civic? Pri meni je namreč v izboru za naslednji avto. Sedaj imam civica 6. generacije, star je 19 let in dela kot urica. Vsekakor sem upal, da honda v čim večji meri ohranja svoj sloves proizvajalca kvalitetnih in zanesljivih avtomobilov.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a geronimo77 Če okt 06, 2016 12:25 pm

maniaxxx je napisal/-a:
geronimo77 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Kir grd avto :mrgreen:


Oblika avta je zelo relativna stvar..enim je všeč, drugim ne. Meni osebno je tale Honda Civic všeč, izstopa iz sivega germanskega povprečja :) Je pa definitivno to kakovosten in vzdržljiv avto, tko kot vsaka Honda ki jo poznam.

Neki me še zanima. Kako najlažje odstranit swirlse? Sem pral avto z neko bolj grobo krtačo očitno, ki šprica ven vodo in sem naredil ogromno swirlsov po laku z njo. Nikoli več take napake. Ima kdo kako idejo kako najlažje to spravit ven? Poliral ga ne bi, ker je drugače lak v odličnem stanju, edino te swirlsi me zelo motijo.

lp


Avto je sicer moj, takod a je bil tole bol hec. Je pa res da fotogeničen ni, v živo je lepši, sploh v gibanju, predvsem pa izstopa kar mi je en največjih plusov te oblike, poleg praktičnosti seveda.

O zanesljivosti ne bi, ker tudi Honda ni to kar je bila.


Zanimivo, Honde so znane po zanesljivosti, povsod so na prvih mestih.

Kako je sicer s to 9. generacijo ne vem, jaz vozim že 6 let 8. generacijo sedana (2008) in sem super zadovoljen, nobenih problemov pri 130.000 km prevoženih. Pred tem sem imel bingota, prav tako brez problemov.

Sigurno pa nekaj šteje, da je 8. geenracija sedana narejena na Japonskem, za razliko od "vesoljca", ki je anglež.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a cashy Če okt 06, 2016 1:58 pm

Zdaj bomo namesto Angležev imeli Turke :shock:
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a whitee Če okt 06, 2016 4:00 pm

Tako je, severni trg bo pa še vedno imel angleške Civice. :roll:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a maniaxxx Če okt 06, 2016 8:04 pm

A ni 8 generacija tud Anglež? Sicer ni nič drastičnega, ampak pri 10kkm se mi je prižgala check engine lučka ker je baje crknila druga lambda sonda. Sej vem, vsakemu se lahko zgodi, ampak slab priokus ostane...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a geronimo77 Če okt 06, 2016 8:24 pm

maniaxxx je napisal/-a:A ni 8 generacija tud Anglež? Sicer ni nič drastičnega, ampak pri 10kkm se mi je prižgala check engine lučka ker je baje crknila druga lambda sonda. Sej vem, vsakemu se lahko zgodi, ampak slab priokus ostane...


8. generacija je Anglež v "hatcback" verziji, ki se jih kar dosti vozi po SLO. Sedank oz. limuzin 8. generacije je za vzorec pri nas. So bile pa delane na Japonskem, kasneje pa v Turčiji. Na srečo imam jaz še tisto iz Japonske :)

Po mojem ni neke drastične razlike v kvaliteti, Japonci imajo to pod nadzorom povsod po svetu. Ampak vseen, če bi izbiral, bi raje vzel Hondo iz Japonske hehe...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a maniaxxx Če okt 06, 2016 8:33 pm

Ja limo je pa z japonske. Kar se tiče japonske pa to, sem imel prej mazdo ( made in japan) pa je tud mela muhice ( malenkosti), torej, nič ni popolnega na svetu. Zdaj pa čakam da dobavijo sondo, tud do dva tedna baje :huh:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: Poliranje Honde Civic

Napisal/-a TEHNICAR Pe okt 07, 2016 4:27 pm

Džuro,super slike & in seveda delo ;) ;)

gremo dalje...
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov