Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a DePalmo Po nov 14, 2016 8:27 pm

Že lep čas na sprednjo (in zadnjo) steklo nanašam RainX in do sedaj nisem imel problema, sedaj pa je nastal. Namreč vode ne dobija več, ampak tam kjer grejo brisalci se je naredil nek filter kjer se voda zadržuje in ne odteka. Na sredini kjer se brisalca križata (brišeta isto površino), se vidi da se nekaj packa oz. je mastno. Da bi se kaj polivalo po steklu nevem, avtopralnice pa moj avto ni videl že leta (perem doma ali pač ne - imel sranje pred leti in od takrat raje vidim da je avto umazan kot pa ponovno spraskan).

Torej, kako učinkovito odstranit RainX (in vse ostale nečistoče) preden ponovno nanesem RainX? Probal sem:
- ponovni nanos RainX, ni rešilo ničesar
- Stelex ni pomagal
- vinski kis tudi ni nič rešil (nisem mešal 50:50, sem uporabil čistega in s pršilko nanesel na šipo ter pustil delovat vsaj 5 minut)

Pa še ene par vprašanj za tiste ki uporabljate ta premaz:
1. Je normalno da ko naneseš RainX in ko brišejo brisalci, da se dela meglica ki izgine v eni sekundi, brisalci pa ne brišejo gladko oz. zgleda kot da bi hoteli preskakovat?
2. (sem se ravno spomnil) Je možno da je to sranje naredil zimski vitrex? Če ja, katerega potem priporočate?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a dzuro.na.izi Po nov 14, 2016 9:03 pm

Imaš doma mogoče plastelin, APC in/ali polir pasto?

Jst bi probal najprej oprat avto, da s stekla najprej odstraniš umazanijo. Nato pa bi našprical APC po steklu in ga uporabil kot lubrikant za plastelin in splastelinal celo šipo nato pa še 1x z avtošamponom prepucu oz. splahnu steklo. To bi moralo razmastiti in dekontaminirat steklo.

V kolikor imaš kakšno polirno pasto za stekla (Carpro Ceriglass, Auto finesse vision ali Poorboys pro polish) lahko le-to na roke spoliraš in tako odstraniš še kakšno bolj zažrto umazanijo ter pripraviš steklo na ponoven nanos repelenta.

Pa še odgovor na vprašanji:
1) Meglica je čist normalna. Priporočam tud da z APC-jem ali pa Stelexom prebrišeš brisalca in tudi nanju naneseš repelent. To pomaga pri poskakovanju.
2) Sigurno vpliva. Vitrex in ostala sredstva za čiščenje stekel so na osnovi bodisi IPA (izopropanol) ali pa drugih čistil/razmaščevalcev. Nanos le-teh počasi kemično razjeda repelent in vpliva na njegovo obstojnost. Pozimi so pa mešanice še celo močnejše. Glede na to da so si vas čistila za vetrobranska stekla podobna in agresivna prav posebej ne priporočam nobenega. Na obstojnost prav tako mehansko vpliva tudi delovanje brisalcev. Trenje od brisalcev počasi odstranjuje repelent. Jst če se le da brisalcev in čistil za stekla med vožnjo raje ne uporabljam.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a DePalmo Po nov 14, 2016 9:58 pm

Nisem v teh vodah, tako da plastelina nimam, APC pa nimam pojma kaj je. Sem pa vmes našel tvojo sosednjo temo in se odločil da probam z Angelwax Vision Glass Cleaner. Po prebranem (tudi na operi-avto.si), bi to moglo odstranit RainX in vse ostalo, nato pa nanesem H2GO. Ja, sem se tudi jaz navdušil nad tem produktom :)

Do sedaj je bilo nekako takole:
- v petek sem na hitro nanesel še enkrat RainX ker je rahlo deževalo (vem, ni najboljši postopek ker se ni do konca posušilo, ampak sem upal vsaj na delno odpravo problema)
- danes sem opral avto, nato pa probal z že omenjenimi preparati in ni bilo učinka

Bi pa moral nekje imeti eno polirno pasto, ampak je mišljena za pleh (kupljena enkrat spotoma, verjetno kakšna no-name), ter vato. S tem lahko drgnem po sprednji šipi?

1. Sem nekako upal da sem do sedaj nekaj delal narobe, ker v deževni noči je ta meglica zoprna. No, sedaj vsaj vem da je to normalno.
2. Brisalci so avtomatski in odkar imam RainX, jih uporabljam precej manj. Sem pa prišel na misel da je krivec vitrex, ker sem nedavno ga vlil več oz. pripravil zimsko mešanico, do sedaj je bila notri poletna in nisem imel nobenega problema. Zanimivo je samo to, da lansko leto nisem imel teh težav.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a dzuro.na.izi Po nov 14, 2016 10:07 pm

APC je All purpose cleaner ali večnamensko čistilo (sigurno imaš kak Meglio universale doma, ki je čist ok za ponucat ;) ).

Probi s tisto pasto ki jo imaš doma nato pa po poliranju steklo prešpricaj s stelexom in temeljito prebriši. Vrjetno bo že po tem boljše.

Če boš pa kupoval novo bosta pa Auto finesse vision in Angelwax h2go odlična kombinacija. Če boš pa že kaj kupoval pri operi-avto pa za 10eur vzami še plastelin.

LP
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a DePalmo Po nov 14, 2016 10:57 pm

A tak, ja tega se bo našlo nekaj doma :) Hvala za pomoč, bom probal in poročam.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a BlackT To nov 15, 2016 7:49 am

Sem mislil da sem edini s problemom pri RainX-u :o Meni sicer ne zdrži niti en teden (brez špricanja vitrexa in pretirane uporabe brisalcev). Ene 5 let sem se smukal okoli tega produkta, ko sem ga končno kupil sem pa razočaran.
Verjetno delam kaj narobe?
Opral sem šipo z APC-jem, pobrisal do suhega, na mikrofibro našprical RainX in ga tako nanesel na steklo. Počakal minuto (meglica), nato s suho krpo 'spoliral'. Malo sem še počakal, nato preizkus kako odbija vodo - odlično, super zadovoljen :D Prvi dan v dežju na šiht - odlično, brez uporabe brisalcev, drugi dan že tako-tako, tretji dan so mi pa brisalci mazali po steklu, tako da je bila vidljivost še slabša kot brez premaza :( Zadovoljen sem bil točno 100km. Bi moral dalj časa počakat da se posuši preden spoliram? Ali raje vržem v smeti in nabavim h2go oops
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a EX-B To nov 15, 2016 11:24 am

RainX je pac po mojih izkusnjah slab produkt, ne zdrzi dolgo in ko zacne crkovat se zna grdo razmazat in puscat svinjarijo po sipi.. Obstaja toliko boljsih zascit za sipe, da nima smisla.. H2GO je res fajn za uporabo, ne mores zgresit, ampak ce hoces bolj dolgotrajno zascito bo treba posezt po kaki bolj profi zadevi (jaz imam na sprednji sipi ze dolgo Nanolex Ultra Glass sealant, nobene meglice ce rabis slucajno uporabit brisalce, drugace pa brisalce uporabim hudo redko, ker vse stece dol..).
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a pinny To nov 15, 2016 1:32 pm

Tudi jaz imam nanolexa gor, že več k dve leti in je še vedno dober efekt. Se mi pa azdnje čase dogaja, da mi brisalec poskakuje, brisalci so sicer že malo stari ampak celi, bom v prihodnje šipo oreng spucal in dal ponoven premaz

https://www.youtube.com/watch?v=_vT-UBHhwWE
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a Gyga To nov 15, 2016 3:24 pm

Meni Nanolex na stranskih steklih traja že 6 let. Na vetrobranu pa ga moram nanašat na pol leta, zaradi velike uporabe brisalcev in vitrexa pozimi (30kkm/leto). Najbolj in najprej se iztroši na mestih, kjer se brisalci ustavijo in začnejo vračat nazaj v prvotno stanje.

Sicer maš pinny tole na videu že malo zmatrano zaščito. Pri svežem nanosu je hidrofobnost nora.

Je pa malo težje nanesti, ker je priporočljivo spolirati steklo. Porabi se ga pa res par ml na vetrobran.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a pinny To nov 15, 2016 3:34 pm

je že zmatran ja, in od takrat nisem nič mazal, pa se še vedn fajn vidi d aje nekaj na šipah :)
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a BlackT To nov 15, 2016 4:18 pm

Hvala, Nanolex it is :D
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a sparky To nov 15, 2016 4:55 pm

offtopic:
Jaz odkar uporabljam H2go me mika, da bi odstranil komplet brisalce z motorčkom, ker jih imam itak za okras :lol: Pri koliko km/h pa pri Nanolexu začnejo polzeti kapljice?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a DePalmo To nov 15, 2016 7:00 pm

pinny je napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=_vT-UBHhwWE

Če je tole zate odtekanje vode, potem mi uničen RainX deluje bolje.

Vem da obstajajo še boljši odbijalci, ampak sem se jih izogibal ker naj bi bil postopek nanosa zakompliciran.

Se pa strinjam z EX-B, RainX zdrži nekje do tri tedne, nato se vidljivost slabša. Bom pogledal še za Nanolex, nato se pa odločil.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a pinny To nov 15, 2016 7:03 pm

zgleda si spregledu, da piše da je to po več kot letu in pol .....
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 15, 2016 8:41 pm

Pa....kaj pa vi delate z rain-x om? Jest ga uporabljam že nevemvečkakdolgo in ga po vsakem pranju poknem na šipo in to je to. Zadeva deluje b.p. poleti in pozimi.
BTW: Tudi vizirje na moto čeladah si po čiščenju čelad z rain-x on prebrišem,tak da me ne yebe med vožnjo,če me že opere. Pa šajbo in luči na motorju isto..
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a čare To nov 15, 2016 9:58 pm

Teh pyzdarij nikol na sprednjo šipo ravno zaradi meglice ki gre za brisalci...Dol ga spraviš z supermafrasolom.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a DePalmo Sr nov 16, 2016 12:15 am

Jaz sumim da je premočan vitrex, to je edini razlog zakaj se mi je to zgodilo. In bom RainX še naprej uporabljal.

@pinny: Res je, to sem spregledal.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr nov 16, 2016 7:25 am

Bemti mi je žal da se nisem prej spomnu da se lahk pr nas dobi Nanolex ultra oops ! Prejšn tedn sm gllih spet Angelwax nabavu...no ja...mam spet mir za 2 leti :roll:
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a csf Sr nov 16, 2016 8:47 am

Presentljivo dobra zadeva je Soft99 glaco Q

Test napram "keramičnem" premazu kot ga nekateri imenujejo ;)

https://www.youtube.com/watch?v=xlafIoUMZ0c
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Odstranjevanje RainX s sprednjega stekla

Napisal/-a EX-B Sr nov 16, 2016 8:53 am

sparky je napisal/-a:offtopic:
Pri koliko km/h pa pri Nanolexu začnejo polzeti kapljice?

Pri mojem (ki je tudi ze kaki 2 leti na sprednji sipi trenutno, moram spet nanest na novo v kratkem) zacnejo kapljice polzet pri nekje 50 do 60kmh, nad 70 ti pa ze lepo spuca sipo, tko da ni pogoja da bi nad 70kmh kdaj v zadnjih 2 letih uporabil brisalce. Ko je bil premaz cisto frisen, zacne polzet ze nekje pri 40, med 50 pa 60 pa ze spuca sipo.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 6 gostov