Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Če feb 16, 2017 9:03 pm

CSF hvala za te informacije in mislim da se jih bom kar držal ker res ne bi rad na avtu naredil kakšne škode. Do sedaj je bilo glede čiščenja mojega voznega parka vse ok in upam da bo tako tudi v prihodnje.

Bom pa verjetno kar pri tebi preko mojega sodelavca ki je iz tvojega konca tako kot doslej nabavil kakšnega od zgoraj naštetih bombončkov.
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo So feb 18, 2017 10:01 am

Imam pa še eno vprašanje in sicer v primeru da bi se odločil za foam od CSF-ja ali se da še dobiti brezplačni vzorček za testiranje? :roll:
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo So feb 18, 2017 5:06 pm

Vprašal bi rad še ali je bolj pravilno foam in univerzalno čistilo ali citrus nanesti direktno na umazan avto ali je potrebno avto najprej sprati z wapom z vodo in šele nato nanesti čistila na njega?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Snow foam"

Napisal/-a dzuro.na.izi So feb 18, 2017 5:33 pm

Eni delajo tako drugi obratno...jst našpricam na suh avto ker sem mnenja da se stvar še bolj razredči in je predpranje posledično manj močno če se najprej z vapom spere. Ampak nisem opazil nobene večje razlike tudi če sem nardil kontra.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: "Snow foam"

Napisal/-a čara Sr mar 01, 2017 9:58 am

Našpricaš na suh avto? Bom probala naslednjič....Sama spadam med tiste, ki avto perejo poredko. Ko je že res sila in nuja. Živim na vasi in se res ne splača prat avto na 14 dni, pa tudi časa nima za to.

V navodilih za snow foam sicer piše, da najprej spreš avto in potem naneseš snov foam...Zdej moj problem je ta, da za moje pojme prehitro spravi dol peno, če je avto moker...Moj pa je vedno umazan do daske, posebno podvozje, blatniki, ob vratih. Je pa treba to peno pustit 10-15 minut gor, da je nek učinek. Imam pa Angelwax Cleanlines, ko ga porabim, pa bogsigavedi kaj bom vzela, mogoče res tega blažjega.

Še ene opcije se morda poslužim. Sperem z vapom najhujši del-gnoj. Pustim. da se malo posuši, da še kaka kaplja ostane, potem pa s peno gor.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Gyga Sr mar 01, 2017 10:16 pm

mihaelo je napisal/-a:Imam pa še eno vprašanje in sicer v primeru da bi se odločil za foam od CSF-ja ali se da še dobiti brezplačni vzorček za testiranje? :roll:


Kakšen vzorček? Pene, ki jo boš itak kupil?!

CSF nikoli ni bil skopuh glede sample-ov. Vsaj do rednih strank ne :)

P.S. Kaj nisi ti mihaelo s team-vw foruma? Sem mislil, da imaš tale detailing že v malem prstu...
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Gyga Sr mar 01, 2017 10:20 pm

čara je napisal/-a:Našpricaš na suh avto? Bom probala naslednjič....Sama spadam med tiste, ki avto perejo poredko. Ko je že res sila in nuja. Živim na vasi in se res ne splača prat avto na 14 dni, pa tudi časa nima za to.

V navodilih za snow foam sicer piše, da najprej spreš avto in potem naneseš snov foam...Zdej moj problem je ta, da za moje pojme prehitro spravi dol peno, če je avto moker...Moj pa je vedno umazan do daske, posebno podvozje, blatniki, ob vratih. Je pa treba to peno pustit 10-15 minut gor, da je nek učinek. Imam pa Angelwax Cleanlines, ko ga porabim, pa bogsigavedi kaj bom vzela, mogoče res tega blažjega.

Še ene opcije se morda poslužim. Sperem z vapom najhujši del-gnoj. Pustim. da se malo posuši, da še kaka kaplja ostane, potem pa s peno gor.


Za poredka pranja, ko je avto kar umazan, bi rekel, da se ga speni "na suho".
Za redna pranja, ko ni tako umazan, pa redkejšo mešanico na moker avto.

Vsak čistilni preparat bo vplival na zaščito. Mogoče neopazno, ampak bo. Na daljši rok bo zaščita prej popustila. Zdaj je pa odvisno, koliko ti je pomembna obstojnost zaščite oz. koliko si pri volji za nanašanje nove.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Če mar 02, 2017 8:20 am

Gyga je napisal/-a:
mihaelo je napisal/-a:Imam pa še eno vprašanje in sicer v primeru da bi se odločil za foam od CSF-ja ali se da še dobiti brezplačni vzorček za testiranje? :roll:


Kakšen vzorček? Pene, ki jo boš itak kupil?!


Nsekaj strani nazaj sem zasledil da se je dalo odCSFja dobiti brezplačen vzorček njegove pene in sem mislil da je to še vedno možno.



Gyga je napisal/-a:P.S. Kaj nisi ti mihaelo s team-vw foruma? Sem mislil, da imaš tale detailing že v malem prstu...


Ja prav imaš sem iz TEAM VW foruma. Glede detailinga pa je tako da človek nikoli ni povsem zadovoljen in se vedno znova uči. Nekatere stvari za katere sem prej mislil da so najboljše se ob prebiranju vaše teme pokažejo da niso in všeč mi je da obstaja taka možnost deljenja izkušenj še z drugimi in na koncu se potem pokaže nekaj kar ti nabolj ugaja in pri tem potem vztrajaš.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: "Snow foam"

Napisal/-a csf Pe mar 03, 2017 3:29 pm

Nsekaj strani nazaj sem zasledil da se je dalo odCSFja dobiti brezplačen vzorček njegove pene in sem mislil da je to še vedno možno.


Za vse Carshinefactory izdelke je mogoče dobiti 50 ali 100ml brezplačni vzorec
EAT-SLEEP-DETAIL
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a krimič To mar 07, 2017 7:58 pm

Bi si malo sposodil temo in poprosil @csg in @dzuro.na.izi (prav tako mnenja drugih članov) s kakšnimi sredstvi in predvsem kako najbolje zaščiti oz. čistiti nov avto, da ohranim čimdlje časa kar se da najboljše stanje? Navajen sem že sedaj, da najprej sperem umazanijo VT, nato s pršilko nanesem šampon in z metodo dveh vedrov očistim avto. Hkrati pazim, da se mi šampon ob soncu ne suši. Torej kaj še priporočate in predvsem kakšen šampon, morebiti kakšen vosek, itd... Do sedaj sem uporabljal navadne šampone, nič posebnega. Ni pa avto nikdar zelo umazan in je redno čiščen.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Snow foam"

Napisal/-a dzuro.na.izi To mar 07, 2017 9:50 pm

@krimič

Kakšen spray vosek bi ti prišel prav za po vsakem pranju. Je najhitreje in tudi najlažje. Nič ne škodi če 1x na mesec po pranju dodajaš zaščito.
Glej Carpro reload, Carpro hydro2, Optimum Car wax, Gyeon wetcoat ipd.

Vseeno na vsake pol leta ali 1x letno (npr. spomladi) priporočam odstranjevanje zračne rje in plastelinanje nato pa spet zaščita.
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo To mar 07, 2017 10:31 pm

Včeraj opral očetovega Polota po metodi da sem na platišča nanesel najprej Sonax Extrem Felgenreiniger (se mi zdi zelo vredu čistilo brez kislin ki se obarva v rdeče ob stiku z kovinskimi delci pa še denarno je zelo ugodna zadeva nekje 8€ flaška 750ml) počakal pet minut spral z vt čistilcem in nato še z krtačo za platišča s pomočjo šampona očistil platišča z notranje strani potem pa je bil na avto nanešen še Valet Pro citrus prewash od stekel navzdol in po kolotekih ter pustil zadevo nekje pet minut da deluje zmešano v razmerju 1:9. Nato z vt čistilcem avto lepo spral in se lotil dela še z gobo (uporabljam sonaxovo rdečo gobo iz mikrovlaken Maxi) po metodi dveh veder. Avto nato spet spral z vt čistilcem in za lep zaključek po delih na avto nanesel še Hydro2 v že razredčeni verziji. Ker je bilo na koncu že kar temno mi ni uspelo narediti kakšne slike ampak rezultat pa je bil fantastičen in avto lepo očiščen. Naslednjič preizkusim ponovno še z snowfoamom in objavim kakšno slikico in naredim direktno primerjavo med Valetovim citrus prewashom in pa med snowfoamom kaj je bolj učinkovito pri predpranju. Berem pa po angleških forumih da veliko ljudi opušča snowfoam in ima raje citrus prewash ker je boljši efekt čiščenja in na koncu manj "svinjarije" v primerjavi z peno.

Objavljam pa nekaj slik angleškega uporabnika ki neverjetno lepo skrbi za svojega Golfa 7 R. Uporablja pa različna čistila in na teh slikah je uporabil tole:
• Pre-wash: VP Advanced Neutral Snow foam followed by VP Citrus pre-wash, VP Bilberry on wheels and tailpipes
• 3 bucket wash with Swissvax Car Bath
• Rinse and dry
• Tailpipes polished with Mothers Mag & Aluminium polish
• Tyres dressed with Achem Hi-shine Longlife Tyre Dressing
• Glass cleaned with Obsessive Detail Clarity Glass Cleaner and finished with Obsessive Detail Clarity Rain Repellent (except windscreen)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na teh slikah pa tole:

Slika
Slika

Pre wash phase

Slika

Sprayed windscreen, bonnet and front with Auto Finesse Citrus Power Bug cleaner.

Slika

Wheels sprayed with ValetPro Bilberry Wheel Cleaner.

Slika

Snow foam next – ValetPro Advanced Neutral

Slika

After a few mins dwelling

Slika

And snow foam rinsed off

Slika

Wheel wash with Swisswax Car Bath Shampoo, Wheel Woollies and WoWo Wheel mitt

Slika

2 bucket wash – SV Car Bath, WoWo and Lambswool mitt (no pics)

Pressure wash rinse followed by open ended hose rinse to leave mimiunum standing water

Slika

Dried with WoWo Drying Towels and Metrovac Vac n Blo air dryer.

Pre wash and main wash phase complete, moved onto final touches. Finished off by polishing tailpipes with Mothers Mag and Aluminium polish, dressed tyres with Achem Hi Shine Longlife Tyre Dressing. Removed a few stubborn marks on paintwork with Bouncers Done and Dusted QD. Finally, gave the whole car a going over with Swissvax Quick Finish QD to add a bit of gloss and refresh the Swissvax Cystal Rock wax applied 3 weeks ago.

Slika

Cleaned up okay - results

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Gyga Sr mar 08, 2017 4:36 pm

Sem že mislil, da je 'domači' R :(. Lahko bi link prilepil...

Snow foam ne bo nikoli out, tako kot ne bodo out dekontaminacijska čistila, ki rdečijo. Zakaj? Predvsem zaradi efekta, ker imaš občutek, da bolj učinkuje.

Predlagam ti kakšno bolj dolgotrajno in bolj kvalitetno rešitev glede 'gobe' za pranje. Kakšna kvlitetna ovčka ali MicroFiber Madness IncrediMitt oz. kakšen Gyeon ali Gtechniq ekvivalent.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Sr mar 08, 2017 6:43 pm

Gyga je napisal/-a:
Predlagam ti kakšno bolj dolgotrajno in bolj kvalitetno rešitev glede 'gobe' za pranje. Kakšna kvlitetna ovčka ali MicroFiber Madness IncrediMitt oz. kakšen Gyeon ali Gtechniq ekvivalent.

Lp,
G


Hvala za nasvet! ;) Ta mi je nekako najbolj zanimiva. :)

Microfiber Madness Incredisponge

Slika
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Če mar 09, 2017 5:33 pm

Na tem mestu bi vas vprašal še kako pomemben je pritisk na vt čistilcu ko se snow foam daje na avto? Je bolj primerno da je pritisk na čim manj ali na čim več barov? Danes sem pšral avto in nanesel snow foam od K2 in dobil ven skoraj samo milnico in nobene pene. Ne vem kaj je narobe ali pena ali nastavitev na vt čistilcu? Želel bi pa tisto gosto peno ki se res nekaj časa obdrži na vozilu...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: "Snow foam"

Napisal/-a csf Če mar 09, 2017 7:07 pm

mihaelo je napisal/-a:Na tem mestu bi vas vprašal še kako pomemben je pritisk na vt čistilcu ko se snow foam daje na avto? Je bolj primerno da je pritisk na čim manj ali na čim več barov? Danes sem pšral avto in nanesel snow foam od K2 in dobil ven skoraj samo milnico in nobene pene. Ne vem kaj je narobe ali pena ali nastavitev na vt čistilcu? Želel bi pa tisto gosto peno ki se res nekaj časa obdrži na vozilu...


Ker to ni snow foam ;) + potrebuješ Foam lance, ki ima pravo nastavitev.

Večji kot je pritisk boljša/večja bo pena, če je pritisk manjši lahko z manjšo modifikacijo foam lanca dosežemo maksimalno penjenje.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Sr mar 15, 2017 12:04 pm

Vprašam če ima kdo izkušnje z nanašanjem snow foam-a z Glorio Foam Masterjem? :) Kako se obnese foam od ValetPro-ja Advanced Neutral Snow Foam? ;)

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: "Snow foam"

Napisal/-a csf Sr mar 15, 2017 1:46 pm

Gloria ima v kompleti 3 različne nastavke kako gosto peno želimo, naredi pa veliko bolj gosto peno kot foam lance-deluje z vsemi Snow foami na tržišču

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Gyga Sr mar 15, 2017 5:20 pm

Kaksna modifikacija foam lance-a?
Boljsa pena z glorio, kot s FL- om?! Nekako ne verjamem...
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Sr mar 15, 2017 5:43 pm

Ko sem jaz videl tole :shock: sem bil zelo presenečen kakšno gosto peno naredi Gloria :DDD . Aha nastavek za tako peno pa mora biti črn na Gloriji.

https://www.youtube.com/watch?v=8L0Ua9Nyh-s

Tukaj pa najdete marsikaj uporabnega za pranje avtomobila:

https://www.youtube.com/user/83metoo/videos
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov