Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

"Snow foam"

Napisal/-a Rancid Če feb 02, 2017 1:22 pm

Zdravo,

kej veste kje bi se dalo dobiti tako čistilo za avto, pa nastavek za visokotlačni čistilec poleg ( Kärcher )? In če ima kdo izkušnje, če se to splača ali ne?
https://www.youtube.com/watch?v=Ohrlfi5QMa0

Hvala
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Snow foam"

Napisal/-a dzuro.na.izi Če feb 02, 2017 9:31 pm

Snow foam lance dobiš na operi-avto, spoliraj.si, i-bej...glej samo da bo tapravi nastavek za Karcher.

Splača ali ne splača je stvar posameznika. Jst ga bolj redkokdaj še uporabim...isto (če ne še boljše) čistilno sposobnost ti da tudi na citrusih bazirano večnamensko čistilo v navadni pršilki. Našpricaš, pustiš par minut na avtu in spereš z VT čistilcem.

Snow foam je namenjen za predpranje "bolj umazanih" avtov ali pa avtov, ki že dalj časa niso videli pranja. Pena se obdrži na umazaniji in jo počasi razgrajuje, da se jo lahko po nekaj minutah spere z VT čistilcem. Večina umazanije je tako brezkontaktno odstranjena in zato je kasneje kontaktno pranje bolj "varno" (manj umazanije na avtu pred ročnim pranjem pomeni manj možnosti da poškodujemo lak med pranjem).

Zadeva sigurno deluje in zabavno je imeti "zasnežen" avto ampak so tudi drugi načini, ki dosežejo isti cilj brez pene...

Kaj pa misliš uporabiti kot snow foam?
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Rancid Če feb 02, 2017 9:53 pm

Sem malo prebiral dekleracije in posvod ene ozanke da ti lahka popeče kožo in polno enih stvar pazi oči da ne vdihuješ in tako naprej...
In sem sel pol gledat navadne šampone za avtomobile in je povsod enako :)
Stvar mi je zanimiva ker gledam posnetke in avto se res lepo opere, in me je zanimal če stvar res deluje tako dobro.
Uporabljal jo bom pa za pranje avtomobilov, ker to pač rad sam počnem, in nočem avte voziti na valarje in podobne avtomatske avtopralnice.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Snow foam"

Napisal/-a dzuro.na.izi Če feb 02, 2017 10:31 pm

Čistila niso glih fructal sokeci =P To je le kemija...in kemija je lahko nevarna če se zaužije!...sicer pa...sej boš na avto špricu in ne na sebe je tako?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: "Snow foam"

Napisal/-a pinny Če feb 02, 2017 11:01 pm

Js tegale uporablam http://www.operi-avto.si/visoko-peneca- ... am-1l.html, pa ni nekej preveč agresiven ker je ph neutral, imam pa nastavek za karcherja. Sem si ravno danes avto opral po mneda skoraj dveh mesecih (ker raje vidim usranega kot grem na valarje, zunaj pa inus). Ga našpricam z peno, tist cajtsi namešam šampon, in je dol začela tečk kr oreng rjava pena :D.
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Rancid Pe feb 03, 2017 11:10 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Čistila niso glih fructal sokeci =P To je le kemija...in kemija je lahko nevarna če se zaužije!...sicer pa...sej boš na avto špricu in ne na sebe je tako?



Upam da ne :) :)
Ne sam zanimivo mi je ker sem mislu da na navadnih avto šamponih rečmo petrol šampon da je pa "kao" manj škodljiv, ampak k mal raziščeš je vse enako od snow foam do navadnega sranja...
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Rancid Pe feb 03, 2017 11:11 am

pinny je napisal/-a:Js tegale uporablam http://www.operi-avto.si/visoko-peneca- ... am-1l.html, pa ni nekej preveč agresiven ker je ph neutral, imam pa nastavek za karcherja. Sem si ravno danes avto opral po mneda skoraj dveh mesecih (ker raje vidim usranega kot grem na valarje, zunaj pa inus). Ga našpricam z peno, tist cajtsi namešam šampon, in je dol začela tečk kr oreng rjava pena :D.



Kje si pa kupil nastavek če lahka vprašam?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: "Snow foam"

Napisal/-a pinny Pe feb 03, 2017 11:16 am

https://www.spoliraj.si/si/46-foam-lance
Pa da ne boš zamešal, ker maš K in HD serijo
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: "Snow foam"

Napisal/-a csf Pe feb 03, 2017 11:55 am

Ne sam zanimivo mi je ker sem mislu da na navadnih avto šamponih rečmo petrol šampon da je pa "kao" manj škodljiv, ampak k mal raziščeš je vse enako od snow foam do navadnega sranja...


Na voljo so PH neutralni šampon, ki so zelo blagi in posledično je potem manjša moč čiščenja ampak še vedno v kolikor je vozilo prano na teden/10dni bo dovolj močno, da odstrani vso umazanijo ( priporočljivo je, da je na površini kakšen vosek/sealant ali QD po pranju kar olajša pranje-prepreči sprijemanje umazanije)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Rancid Pe feb 03, 2017 1:14 pm

csf je napisal/-a:
Ne sam zanimivo mi je ker sem mislu da na navadnih avto šamponih rečmo petrol šampon da je pa "kao" manj škodljiv, ampak k mal raziščeš je vse enako od snow foam do navadnega sranja...


Na voljo so PH neutralni šampon, ki so zelo blagi in posledično je potem manjša moč čiščenja ampak še vedno v kolikor je vozilo prano na teden/10dni bo dovolj močno, da odstrani vso umazanijo ( priporočljivo je, da je na površini kakšen vosek/sealant ali QD po pranju kar olajša pranje-prepreči sprijemanje umazanije)



Sej zdej bo nov avto prišel, pa se ga bo itak glancal vsak teden :D tko da bo ta z PH čist v redu :D
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

Re: "Snow foam"

Napisal/-a Rancid Pe feb 03, 2017 1:15 pm

pinny je napisal/-a:https://www.spoliraj.si/si/46-foam-lance
Pa da ne boš zamešal, ker maš K in HD serijo



https://www.spoliraj.si/si/foam-lance/2 ... -pack.html sm gledu tale komplet, mogoče bi kar to naroču.
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Sr feb 15, 2017 11:11 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Snow foam lance dobiš na operi-avto, spoliraj.si, i-bej...glej samo da bo tapravi nastavek za Karcher.

Splača ali ne splača je stvar posameznika. Jst ga bolj redkokdaj še uporabim...isto (če ne še boljše) čistilno sposobnost ti da tudi na citrusih bazirano večnamensko čistilo v navadni pršilki. Našpricaš, pustiš par minut na avtu in spereš z VT čistilcem.

Snow foam je namenjen za predpranje "bolj umazanih" avtov ali pa avtov, ki že dalj časa niso videli pranja. Pena se obdrži na umazaniji in jo počasi razgrajuje, da se jo lahko po nekaj minutah spere z VT čistilcem. Večina umazanije je tako brezkontaktno odstranjena in zato je kasneje kontaktno pranje bolj "varno" (manj umazanije na avtu pred ročnim pranjem pomeni manj možnosti da poškodujemo lak med pranjem).

Zadeva sigurno deluje in zabavno je imeti "zasnežen" avto ampak so tudi drugi načini, ki dosežejo isti cilj brez pene...

Kaj pa misliš uporabiti kot snow foam?


dzuro.na.izi ker sem nov tukaj na forumu bi te rad povprašal kako se kontaktira na ZS ker sam ne najdem te opcije rad bi te pa povprašal glede snow foma. Že vnaprej hvala za INFO!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Snow foam"

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr feb 15, 2017 11:29 pm

Samo vprašaj...lahko kar tukaj...če je pa res kej osebnega pa klikni "zasebno sporočilo" na levi strani pod imenom uporabnika.

Zmeri pa raje vidim, da se stvar razjasni javno...tako lahko še kdo drugi kaj pomagajo. Nisem samo jst pameten tukaj ;)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Snow foam"

Napisal/-a esem Če feb 16, 2017 12:13 am

@Mihaelo
Pozdravljen na forumu! :)

@Dzuro.na.izi
Ne samo, da nisi edini pameten tukaj, novinec tudi ni edini "neumen" (beri - brez želenega znanja (in brez zamere, samo malo v hecu! :-P )),
zato vse nasvete objavljajte javno - da bo še kdo drug kaj novega zvedel, kar je en glavnih smislov foruma.

BTW - zasebna sporočila se lahko pošiljajo šele po določenem številu postov, zato jih mihaelo zaenkrat še ne more pošiljat. Bo že....
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Če feb 16, 2017 5:55 am

Aha sedaj razumem zakaj jih ne morem pošiljati ;) . No pa saj res ni noben problem lahko pa moj pomislek objavim kar tukaj. Namreč rad bi vas vprašal glede snow foama če se vam tudi zdi da je pri predpranju bolj "modna muha" :) za kar vem da se bi tukaj strinjal z menoj duro na izi? Sam sem ga do sedaj nekajkrat uporabil a kakšnega vidnega čistilnega efekta zadeva ni imela in sem bil potem kar malo razočaran :( . V tem zimskem času pa sam svoj avto vozim na ročno pranje k Pivku v Škofjo Loko in tam vedno pred pranjem nanesejo na avto sredstvo od Fraberja SUPER LAVA TELI MONO PLUS in s to zadevo je res lepo viden učinek kako iz avta odteka umazanija in za predpranje je po videnem za mene to postala top zadeva. Vem da pri tem sredstvu moraš biti pazljiv na razmerje ki je nekako 1:80 do 1:100 in ne sme biti preveč časa na avtu. Je pa od Fraberja še eno sredstvo in sicer Perfect wash ki naj bi tudi imelo super učinek in vsa ta sredstva so skorajda namenjena že za brezkontaktno pranje. Drugače pa namesto snow foama kakšno je vaše najboljše priporočilo za predpranje tako sedaj v zimskem času kot med letom?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Snow foam"

Napisal/-a dzuro.na.izi Če feb 16, 2017 7:46 am

Jst snow foam zlo malo uporabljam, ker kot sem že omenil obstajajo druga sredstva za katere ne rabiš posebnih pripravkov itd.
Tudi težko komentiram čistilno sposobnost snow foama. Dosedaj sem uporabu samo 2 (angelwax in CSF-of). Angelwax imam že 2 leti pa še zmeri pol flaške (0,5l). Neki umazanije odstrani ampak to nikakor ne bo 100% brez da bi opravil kontaktno pranje.

Fraber SUPER LAVA TELI MONO PLUS še nisem uporabljal ali do sedaj poznal ampak po malo iskanja po ata Googlu vidim kako deluje. Zadeva je hudo bazična ph 13,9 (če se spomnete kemije obstaja samo še ph 14 nad tem se pravi snov je bazična kolikor se le da). Če je bila do sedaj kakšna zaščita na avtu je po tem hudo zmanjšana. Namenjen je zelo hitremu odstranjevanju cestnega filma, soli, maščobe...Slaba stran te snovi je, da v kolikor se ne spere temeljito in se na površini zasuši lahko povzroči poškodbo laka in različnih plastik na avtu. En kolega je imel en tak primer na spojlerju. Predvidevam da je bila poškodba kemičnega povzročitelja. Glej viewtopic.php?f=57&t=107332

Fraber PERFECT WASH je pri ph 11,75 malenkost bolj varen ampak še vedno poskrbi za degradacijo zaščite. Je glih tako namenjen za avtopralnice in brezkontaktno pranje in odstranjevanje umazanije, cestni film, maščobe...

Za primerjavo...Optimum Power clean, ki sem ga opisal v temi TEST CONA je ph 11 in je več kot dovolj za čiščenje česarkoli že. Ph vrednost tega izdelka pade za ph 1 če ga mešamo 1:1000.

Snow foami, APC (večnamenska čistila), TFR (odstranjevalec cestnega filma) so več ali manj iste stvari samo v različnih koncentracijah. Obstajajo neke izjeme ki so bližje ph nevtralnim vendar ti ne znam na pamet povedat kateri to so. Mogoče bi znal uporabnik CSF povedat kateri so najbolj varni snow foami.

Lahko ti povem kako jst perem pozimi...prvič počakam na višje temperature. Zmešam CSF (Carshinefactory) citrus force v razmerju 15:1, ga našpricam na večinoma spodnje dele avta (nekje do višine stekel), počakam par minut in sperem z visokotlačnim čistilcem. CSF citrus force je APC (večnamensko čistilo) ki s pomočjo citrusov razgradi sol, cestni film, maščobe...in omogoči, po mojih izkušnjah nekje 80-90% odstranitev umazanije. Nato operem še kontaktno in posušim (če so temperature ugodne) ter nanesem kakšen spray vosek za dodatno zaščito.

Januarja sem se celo prvič v življenju zaradi nizkih temperatur in drsalnice na našem celotnem dovozu poslužil samopostrežnega pranja kjer sem izkoristil samo vodo oz. funkcijo spiranja (nč predpranja in šampon). Bilo je nekje -4 st. C. Našprical sem CSF citrus force, počakal par minut in samo spral. Bilo je tako mrzlo, da je avto sproti med spiranjem zmrzoval. To so slike tega brezkontaktnega pranja v razmerju 2 dni

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Je bil avto čist? NE...sem pa odstranil večino soli in to je bil moj cilj.
 
Uporabniški avatar
mihaelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr feb 15, 2017 10:58 pm

Re: "Snow foam"

Napisal/-a mihaelo Če feb 16, 2017 8:16 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:
Lahko ti povem kako jst perem pozimi...prvič počakam na višje temperature. Zmešam CSF (Carshinefactory) citrus force v razmerju 15:1, ga našpricam na večinoma spodnje dele avta (nekje do višine stekel), počakam par minut in sperem z visokotlačnim čistilcem. CSF citrus force je APC (večnamensko čistilo) ki s pomočjo citrusov razgradi sol, cestni film, maščobe...in omogoči, po mojih izkušnjah nekje 80-90% odstranitev umazanije. Nato operem še kontaktno in posušim (če so temperature ugodne) ter nanesem kakšen spray vosek za dodatno zaščito.


Hvala za zgoraj napisano mi je vse jasno. Torej če avto nima kakšne zaščite (voska, keramične zaščite...) potem lahko pridejo v poštev tudi Fraberjeva sredstva ampak namešana v nepremočnem razmerju da ne bi bile potem kakšne posledice. Jaz potem ko je avto v pralnici opran ročno dam vedno na koncu še vroče voskanje tako da je vsaj malo zaščite do naslednjega pranja. Med letom ko pa avto sam perem doma pa na vsakih pet pranj na avto nanesem Geyon Wet Coat in to je to. Sem pa nabavil tudi od Valet pro-ja citrus in to je verjetno enaka zadeva kot od CSF-ja citrus in ja bo to kar najbolje za predpranje da bo res vse ok.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Snow foam"

Napisal/-a dzuro.na.izi Če feb 16, 2017 8:30 am

Tako nekako ja....si pa zapomni da se umazanija TEŽJE sprime s površino če je zaščitena kot če je nezaščitena.

Kar se Fraberja in visokega ph-ja tiče je takole. Prej sem se malo zmotil in napisal da če redčimo 1:1000 se ph zniža za ph 1. To ni res...Ph pade če ga redčimo 1:10. Če ga ponovno 10x (se pravi 1:100) razredčimo pade še za ph1 in tako naprej (1:1.000, 1:10.000, 1:100.000...).

Pri tako visoki ph vrednosti kot jo ima Fraber boš težko dobil varen izdelek. Seveda če se ga po kratkem času temeljito spere s površine je vrjetno OK.

Poskusi z Valet pro...vrjetno je podoben CSF-ovemu izdelku. Mislim da se ga meša 1:8 v pršilki ali foam lancu!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: "Snow foam"

Napisal/-a csf Če feb 16, 2017 3:21 pm

Mogoče moje priporočilo:

Snow foam za zimo

- ValetPRO Combo2
- Autofinesse Avalanche
- Gyeon Foam (močnejše razmerje)

Snow foam za "poletje"

- ValetPRO PH neutral snow foam
- Autofinesse Avalanche (nizko razmerje)
- Gyeon Foam (nizko razmerje)
- Carshinefactory Snow foam

Univerzalno čistilo ali citrus za zimo:

- ValetPRo Citrus koncentrat
- Carshinefactory Citrus Force koncentrat
- Chemical Guys Signature orange digresser
- Optimum Opti clean koncentrat
- Carshinefactory Power to the max koncentrat

Univerzalno čistilo ali citrus za zimo, odstranjevanje cestnega filma in mušic v poletnih mesecih RTU/za takojšno uporabo

- Optimum Power clean
- Carshinefactory Citrus Force
- Autofinesse Citrus power
- Britemax Grime out
- Carshinefactory Power to the max



Sam vedno priporočam, da je bolje ostati na varni strani in uporabiti nižja razmerja kar posledično pomeni, da bo čistilo včasih odstranilo manj umazanije.

Problem čistil z velikim PH-jem je lahko, če oseba, ki ga uporablja naredi "preagresivno" razmerje saj lahko pride potem do oksidacije na plastičnih delih in na kromiranih letvicah
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov