Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
MagElan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 12, 2017 9:49 pm

popravilo prask

Napisal/-a MagElan Pe maj 12, 2017 10:23 pm

Pozdravljeni!

lotil sem se popravila praske na plastiki. praska je bila globoka do osnove ni še globlje. ker mi je važno samo da jo zakrijem, sem jo zapolnil z barvo. čez nekaj dni, ko se je že konkretno posušila sem narahlo zbrusil z 600-ko in zraven na vlko šprical vodo. lepo se je zravnalo vendar sem pobrusil tudi lak okoli praske. ko sem na roko spoliral in namazal z voskom je še vedno vidno mat območje kjer sem brusil. (jutri priložim slike)

Ker pa sem imel doma tudi lak, sem zadevo zaščitil in malo pošprical z lakom. nabavil sem 1500 papir in ponovno robe kjer je bila zaščita rahlo pobrusil in spet pobrusil tudi lak okoli roba. sem upal, da bom lahko 1500-ko na roko spoliral in povoskal ter ne bo vidno drugo mat območje ...

kot se je izkazalo ali nimam primerne polirne paste, ali premalo poliram, ali se na roko to sploh ne da rešit... zanimajo me vaše izkušnje in kak nasvet glede popravila pobrušenega (mat) laka.
 
MagElan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 12, 2017 9:49 pm

Re: popravilo prask

Napisal/-a MagElan So maj 13, 2017 6:26 am

Evo, se slika...

P_20170512_173130_2.jpg
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: popravilo prask

Napisal/-a dzuro.na.izi So maj 13, 2017 7:51 am

Poskusi odstraniti 1500grit sledi z 2500grit brusnim papirjem in potem poliraj.

2500, 3000 in bolj fine praske se da odstrant na roke, bolj grobe pa z mašino.

Lp
 
MagElan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 12, 2017 9:49 pm

Re: popravilo prask

Napisal/-a MagElan So maj 13, 2017 1:45 pm

Aha, hvala. Bom poskusil z 2500 in porocam kako je slo, samo vreme pocakam, da bo suho.

Drugace pa me se zanima za strojno poliranje je potreben poseben aparat ali se lahko uporabi navadni kotni brusilnik (flex) s primerno glavo? Gre za manjse povrsine, ki jih bom tu pa tam popravljal, celega avta ne bom poliral.

Hvala.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: popravilo prask

Napisal/-a dzuro.na.izi So maj 13, 2017 6:50 pm

Rotacijske polirke optimalno delujejo med 800-1500 obrati in več ampak več je lahko že nepotrebno pri poliranju na barvi. Tudi če bi dobil primeren nastavek za kotno brusilko le-ta deluje pri 11000 obratih kar je 10x več kot polirka za barvo.

Zgodilo bi se to, da bi se med barvo in gobico ustvarilo preveč trenja in toplote. Polir pasta bi se instant posušila in nehala delati, gobica bi se zažgala in uničila in s suho gobico bi drgnu po barvi in povzroču še več škode kot koristi.

Iz izkušenj ti povem, da brusne sledi 2500grit ali pa še bolj fine lahko z grobo pasto spraviš ven tudi na roke, alternativno si nabavi nastavek za aku vrtalni stroj (z malo obrati) idealno pa polir mašino.

Lp
 
MagElan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 12, 2017 9:49 pm

Re: popravilo prask

Napisal/-a MagElan So maj 13, 2017 8:52 pm

Hvala za informacije Dzuro :-)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov