Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a csf Po maj 21, 2018 8:26 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Oprosti tud jst sm mal mim kiksnu pa se zakalkuliru. Jst mam CSF Blade II ki podpira 5,5 in 6" gobice se pravi 139mm in 152mm z 21mm izmetom (razen če sem se spet zmotu ampak mislim da se nisem al pa nisem preveč). III generacija je pa s 15mm izmeta kot kaže.

3" je 76 mm kar je čist ok za poliranje tudi luči. Če Kraussovka to podpira je to en velik +.

Hja dobit informacije direkt od prodajalca ful pomeni. Vsaj CSF osebno je vrjetno sprobu že marsikaj na trgu in lahko direktno primerja to vs. ono in da neko bolj jasno sliko na ta način ;)


maš prav, 21" podpira 130 in 150mm podložno ploščo, pri 15" je samo 130mm

lahko daš na 21" 130mm ampak bodo zaradi 21mm malenkost večje vibracije

15" z 130mm gobico ima manjše vibracije kot 15" Big foot ;)

Gobice vsekakor nekaj kar ima luknjo na sredini drugače kot začetnik zelo hitro uničiš gobico-ok ne pri S8, ki je omenjena ker ni velike moči korekcije, če pa se uporablja 15" in 21"je to skoraj nuja. Imaš gobice z odprtimi in zaprtimi celicami s katerimi lahko pokriješ praktično vse segmente v detailingu... čeprav sam kot cutting nikoli ne uporabljam DA/eksentrično mašino ampka rotary :D

Krauss mašine so 1 generacija DA/eksentričnih polirnih mašin, ki so prišle na trg pred cca. 4 leti, v tem času se je generacija že dvakrat zamenjala in ta model proizvajalec na CN sploh nima več v ponudbi(razen custom izpoljšano serijo za nekatere tgovce v De in UK) tako, da verjetno, ko bodo zaloge pošle bo prišel nov model na tržišče.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Po maj 28, 2018 11:16 am

CSF hvala za strokoven komenter. Me pa zanima katero mašino bi mi ti, kot čistemu začetniku priporočal za nakup v rangu 150-200€?
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a csf Sr maj 30, 2018 7:54 pm

Rusty je napisal/-a:CSF hvala za strokoven komenter. Me pa zanima katero mašino bi mi ti, kot čistemu začetniku priporočal za nakup v rangu 150-200€?


Za začetnika oz. tudi v kolikor bi se s tem ukvarjal vsakodnevno bi priporočal Carshinefactory Blade 15"(mala teža, dobra ergonomija, mali treslaji...) :D
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Sr jun 06, 2018 5:30 pm

Pa predlagaš iskreno al zato, ker ti prodajaš to? :D Pa še ta 15-ka csf nanese 225€. Un video mi ne gre iz glave, k model govori, da nesmemo poslušat druge k nam predlagajo 15ke al pa 21ke. Da naj bi za začetnika bla 8ka najbolš.
Kako mnenje imaš pa ti glede 8ke proti 15ki? Se morda 15ke tak hitr navadiš, da je bolje, da se s 15ko začne? Isto dopušča "napake" začetnikom?
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a csf Če jun 07, 2018 8:33 pm

Rusty je napisal/-a:Pa predlagaš iskreno al zato, ker ti prodajaš to? :D Pa še ta 15-ka csf nanese 225€. Un video mi ne gre iz glave, k model govori, da nesmemo poslušat druge k nam predlagajo 15ke al pa 21ke. Da naj bi za začetnika bla 8ka najbolš.
Kako mnenje imaš pa ti glede 8ke proti 15ki? Se morda 15ke tak hitr navadiš, da je bolje, da se s 15ko začne? Isto dopušča "napake" začetnikom?


Ne bi predlagal izdelka, ki ga nisem preizkusil ;)

Razlika med 8, 15 ali 21" ? Rekel bi 8" za hobi in uporabo enkrat na leto in 15 ali 21 " za vsak dan oz. za dosego maksimalnega rezultat z eksentričnimi mašinami
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty To jun 12, 2018 5:49 pm

Se da s to 15ko tut luči spolirat?
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a csf Sr jun 13, 2018 10:29 am

Rusty je napisal/-a:Se da s to 15ko tut luči spolirat?


Lahko ja čeprav je lahko malo bolj okorno, 80mm gobica+ rotacija je idealna izbira za žaromete
EAT-SLEEP-DETAIL
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a rs5 Po jun 18, 2018 10:02 pm

Živjo,

imam en velik problem.V obdelavi imam avto črne navadne barve povn hologramom/posledica avtoličarjev.Sedaj se pa že dobrih 20h borim z njimi,poliram z DA mašino 21" menzerna pastami 2500 in 3800 srednja in fina gobica vendar je rezultat zelo slab,pod lučjo zgleda ok. ko pa dam avtomobil na sonce je pa obup.
Vsak nasvet je dobrodošel.Hvala
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Dawid1 To jun 19, 2018 9:07 am

Hologrami niso ravno posledica avtoličarjev in upam da že imaš kaj izkušenj s poliranjem, preden si se lotil črnega avtomobila.

Kakšen avto pa delaš? In kako misliš to da pod lučjo zgleda vredu, zunaj pa katastrofa....

Morda pa niso le samo površinski hologrami, poskusi morda z grobo kombinacijo, na nekaterih avtih dosežeš dobro korekcijo z enim korakom na nekaterih pa šele po treh ali več....

Prilepi kakšno fotografijo.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a dzuro.na.izi To jun 19, 2018 9:51 am

@dawid

rs5 verjetno polira v garaži pod halogenkami. Verjetno so rumene luči, pri kateri se ti včasih zdi da si nepravilnosti na barvi odstranil, ko je pa avto zunaj na soncu se pa vidi dejansko stanje barve.

Ličarji pogosto uporabijo samo kakšno 3m grobo pasto z zeleno (dostikrat že znucano, prežvečeno in neočiščeno) 3m compounding gobico, kombinacija uglavnem ki ne nudi ravno ultimativnega finiša. Od tod je rs5 verjetno mislil da so hologrami prišli.

@rs5

Se strinjam z Dawidom. Očisti gobice in začni s test spotom na mali površini. Če srednja kombinacija (gobice in paste - menzerne 2500) ne da dovolj dobrega efekta zamenjaj za bolj grobo gobico in/ali pasto (menzerno 400) in stopnjuj nazaj na bolj fino po potrebi.

Kateri avto rihtaš? Na kateri hitrosti delaš? Koliko pritiska uporabljaš med poliranjem? Priloži slike
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Dawid1 To jun 19, 2018 11:02 am

Ja res je, to sem hotel povedati, ličarji ponavadi pustijo za seboj večje poškodbe na laku kot samo površinske holograme, kar se tiče luči je pa res.

Lažje bo če nam zaupaš avto, kako delaš itd... čeprav tako preko foruma se težko kaj dejansko pomaga, pač moraš sprobati več kombinacij in najti tisto tapravoč

Z izkušnjami je potem lažje ko že veš katero gobico in pasto uporabit na posamezni znamki/barvi avtomobila.

Vaja dela mojstra
 
Javornik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So sep 03, 2011 11:17 am

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Javornik To jun 19, 2018 12:08 pm

Ko ste ravno omenjali luči.. Mene zanima kakšna luč bi bila dovolj dobra alternativa raznim scangripom in podobno. Torej da se mi "vikend mojstri" lahko izognemo takšnim presenečenjem potem na soncu.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a dzuro.na.izi To jun 19, 2018 12:13 pm

Zame je karkoli samo da je toplota luči med 5000-6000K. Rumena je 3000K in ne pokaže dovolj.

LP
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a wragec To jun 19, 2018 1:28 pm

Jaz sem tudi imel halogenke potem pa sem dodatno nabavil še 6 takšnih reflektorjev in je razlika občutna.

https://www.mimovrste.com/reflektorji-s ... bby-zs2220
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a rs5 To jun 19, 2018 3:44 pm

Dawid1 je napisal/-a:Hologrami niso ravno posledica avtoličarjev in upam da že imaš kaj izkušenj s poliranjem, preden si se lotil črnega avtomobila.

Kakšen avto pa delaš? In kako misliš to da pod lučjo zgleda vredu, zunaj pa katastrofa....

Morda pa niso le samo površinski hologrami, poskusi morda z grobo kombinacijo, na nekaterih avtih dosežeš dobro korekcijo z enim korakom na nekaterih pa šele po treh ali več....

Prilepi kakšno fotografijo.


Delam golfa 7. začnem na tretji hitrost ker pri majši rada polirka potresava z rahlim pritiskom razmažem pasto potem pa na 4.stopnji s pritiskom obdelujem in nato na 5stopnji nadaljujem.Sem že delal crni avto ja, samo ni blo takega sranja gor in je izpalo dobro.Prilagam par slik,več jih nimam pa se na teh je po obdelavi slabo videti holograme

Tako je bilo stanje na začetku
Slika

takšno je po obdelavi
Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr jun 20, 2018 6:11 am

probi še sfiniširati z menz 3800 na srednji gobici. Delaj na hitrosti 4-5 brez pritiska, naredi 2-3 prehode, prebriši in preglej rezultat. Upam da tudi uporabljaš mehke krpe za brisanje paste / IPA bris (tuki sem se tud jst že zaklal pred časom ko sem ob brisanju paste ustvarju dodatne rise). Namesto IPA brisa lahko tudi uporabiš kakšen pre-wax cleanser da odstrani vsa olja pred LSP-jem (CSF white glaze je ful dober za take stvari).
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a csf Sr jun 20, 2018 9:40 am

rs5 je napisal/-a:
Dawid1 je napisal/-a:Hologrami niso ravno posledica avtoličarjev in upam da že imaš kaj izkušenj s poliranjem, preden si se lotil črnega avtomobila.

Kakšen avto pa delaš? In kako misliš to da pod lučjo zgleda vredu, zunaj pa katastrofa....

Morda pa niso le samo površinski hologrami, poskusi morda z grobo kombinacijo, na nekaterih avtih dosežeš dobro korekcijo z enim korakom na nekaterih pa šele po treh ali več....

Prilepi kakšno fotografijo.


Delam golfa 7. začnem na tretji hitrost ker pri majši rada polirka potresava z rahlim pritiskom razmažem pasto potem pa na 4.stopnji s pritiskom obdelujem in nato na 5stopnji nadaljujem.Sem že delal crni avto ja, samo ni blo takega sranja gor in je izpalo dobro.Prilagam par slik,več jih nimam pa se na teh je po obdelavi slabo videti holograme

Tako je bilo stanje na začetku
Slika
takšno je po obdelavi
Slika

Slika

Slika



Eksenter sploh, če je 8" ni ravno najboljša izbira-uporabi raje rotacijo in boš dobil lepši finiš
EAT-SLEEP-DETAIL
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a rs5 Sr jun 20, 2018 9:46 pm

Hvala za nasvete!Sprobam ob prvi priliki.Hvala
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov