Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a crxdelsol Ne maj 14, 2017 2:37 pm

Zdravo, kupujem nek set za poliranje, ki ga bom uporabil za domace avte in avte prijateljev zanima me kaj bi priporocali?
-nabavil bi kar neko DA polirko iz ebay do 100€, bo dovolj?
-ostale stvari bi kupil pri spoliraj.si katere boste vi nasteli.

V glavnem najvecji problem je polirka kaj izbrati za zacetek?
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Dawid1 To maj 16, 2017 6:11 am

Pozdravljen.

Za polirko mislim, da se boš moral stegnit za kak evro več, saj za tako ceno skoraj ne dobiš pametne rotacijske.

Napiši, koliko denarja si pripravljen odšteti za začetek.

Namreč stvar je takšna, da potrebuješ na začetku en kup stvari, da sploh lahko začneš polirati (čiščenje in priprava vozila).

Poliranje pa tudi ni zadeva, ki bi jo lahko naredil usput z levo roko, potrebuješ veliko volje, časa in nekaj poskusnih zajčkov, da bodo rezultati pričakovani.

lp,
 
Uporabniški avatar
MSrougeZX
Novinec
 
Prispevkov: 356
Pridružen: Če jan 29, 2004 9:45 pm
Kraj: Lendava

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a MSrougeZX To maj 16, 2017 10:37 am

DA polirko dobiš na ebayu pod 100€ in če ne misliš vsak teden kak avto polirat je čisto OK zadeva. Imam jo tudi sam doma poleg še nekaj drugih.
Laguna coupe 2.0 dci 2013
C4 Cactus Shine 1.2T 110 2018
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Fnatic To maj 16, 2017 10:51 am

Kolega jo je imel za 20eur. Bila je uporabna za polovico Cliota. Potem je šla u p.m. Nakar sva polirala na roke (ne priporočam). Uspelo je ampak nikoli več. Kasneje sva si jo izposojala pri podjetju, ki je imelo prostore zraven naših poslovnih z rentanjem kombijev. No, tisto pa je bila ornk razlika. Polirka imela dve glavi, delovala fantastično. Dva pira sva častila in sva obdelala oba svoja avta. Kupovala sva le paste direkt pri uvozniku (slučajno bil tudi ravno nasproti nas) tako da sva res prišparala. No, hotel sem reči, da pocenski varjante so zanič. Se splača vložit malce več denarja in kupit ornk zadevo (vsaj za to).
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a csf To maj 16, 2017 12:50 pm

crxdelsol je napisal/-a:Zdravo, kupujem nek set za poliranje, ki ga bom uporabil za domace avte in avte prijateljev zanima me kaj bi priporocali?
-nabavil bi kar neko DA polirko iz ebay do 100€, bo dovolj?
-ostale stvari bi kupil pri spoliraj.si katere boste vi nasteli.

V glavnem najvecji problem je polirka kaj izbrati za zacetek?



Moje priporočilo:

- 250ml kit od Menzerne z Menzerna gobicami
- Menzerna Power lock za zaščito

Ta kit bo dovolj za 4-5 korekcije ( vozil tipa Golf, Megan, Astra...)

Pri polirkah je tako, da je bolje dati kak € več, kakšen € več pomeni cca. 50-70€ več napram eBay ceni. Npr. prva polirka na spodnji sliki ima 12" eksenter kar pomeni, da je lahko korekcija že kar konkretna in se jo lahko uporabi od korekcije, osvežitve barv ali samo "voskanja" oz. nanšanja sealantov.
-
Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Fnatic Pe maj 19, 2017 7:25 am

Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Sr maj 16, 2018 6:15 pm

Kaj pa je fora teh različno velikih polirnih mašin? Malo se zanimam za nakup, pa sem našel en video, kjer opisuje, da je najbolše za začetnika, da kupi polirno mašino na katero gre 3'' in 5'' backing plate - naprimer:
Slika
Specifications
Voltage 230VAC/50-60Hz
WEEE Number DE81155270
Power Consumption 880W
Variable Speed 2.500-6.800min
Throw 8mm
Thread Connection 5/16"-24
Ø backing plate 125mm
Max. Ø polishing pad 150mm
Slow – Start Yes
CSC (Constant Speed Control) Yes
Safety (isolation) class 2
Weight (without power cord) 2,5
Cable length 4m
Guarantee 2 years


Kaj so slabosti oz. razlike takšne mašine proti recimo S15 oz S21?

Sam še nikoli nisem poliral avtomobila, ampak hočem nekje začet in si kupit prvo polirno mašino. Kaj bi priporočali?
Drugače pa si ogledujem videe in se učim glede pravilnosti poliranja. :D

Spoliral bi 12 let star avtomobil, ki nikoli prej ni bil poliran, tako, da je kar bogi lak. Poliral bi tudi luči, tak, da bi prosil, da mi nekdo pove še osnove glede izbiranja gobic za polirni stroj in pa past.
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 17, 2018 7:51 am

Pri DA mašinah S8, S15, S21 pomeni izmet backing plate-a in gobice za 8, 15 ali 21mm. Vse se pa isto vrti oz. deluje v ekscentru zato prihaja do izmeta.

Dejanska razlika med tremi je to da če imam jst 5" (ali 150mm veliko) gobico lahko mašina doda korekcijo še dodatnih 8mm ali največ 21mm na vseh straneh (se pravi 150+ 2*21mm= 192mm). To je super če ima avto veliko ravnih površin ker boš hitreje nardil korekcijo po celotnem avtu kot pa če bi imel 8mm izmet. Problem pride ko so površine manjše in ti ta izmet dela probleme oz. je prevelik (problem nekaterih delov sprednjega odbijača, zadnjega odbijača, A, B, C stebrički, kjer omejuje plastika, kjer so površine neravne - vbočene ali izbočene, pa še bi se našlo...) in je uporaba mašine praktično neuporabna. Takrat boš ročno poliru ali pa uporabu drugo manjšo polirko.

Drug problem je da nekatere gobice večji izmet zaradi trenja bolj uničuje-trga kot druge (to sem doživel pri 3m gobici, ki je sicer namenjena za rotacijske mašine in očitno popolnoma neprimerna za uporabo na DA mašini).

Tretji problem je hlajenje gobice. Če boš ti vrtel gobico na hitrosti 6 pri 8mm izmetu bo ta proizvajala več toplote kot pri 21mm izmetu. Zame je toplota hudo pomembna, ker višja toplota suši pasto hitreje, povzroča več prašenja, hitreje uničuje gobice in dejansko povišana toplota škodi barvi med samim poliranjem. Ampak, da te pomirim pri DA mašinah je to manj mogoče kot pri rotacijskih.

Ne me narobe razumet...vse DA mašine so super in zlo uporabne in ti bojo omogočale korekcijo nevem 80-90% površin avta. Katerokoli izbereš boš lahko z njo naredil ogromno razliko na avtu tako, da naj te ne bo strah. Razlike med proizvajalci so v moči motorja (pri nekaterih DA se ti bo gobica ustavila na robih, neravninah in bo samo vibrirala namesto vrtela, pri drugih močnejših tega ne bo ali ne bo v tolikšni meri), v vibracijah (kakšni Kraussi bojo ful vibriral medtem ko kakšen Rupes ali druge firme manj - tuki priporočam da sprobaš čim več mašin in se potem odločiš sam koliko te dejansko vibracije motijo, vibracije oz. nestabilnost je lahko tudi zaradi podložne gobice ali backing plate-a), pol je pa kvaliteta ohišja, stikal, motorja, kabla, hitrosti... Moj nasvet je da razmisli kakšno mašino rabiš in jih pri prodajalcih sprobaj od najcenejše do najdražje in boš videl razliko med njimi. Raje dodaj par EUR več za boljšo kvaliteto in manj vibracij kot pa da izbereš najcenejšo. Tako boš tudi lažje obvladoval mašino od štarta. Pa razen če boš polirko uporablju kot kladivo in tolku po avtu se ne boj za neko škodo laka in prežganje barve in take bedarije, ki jih trosijo na tujih forumih folk ki se boji DA polirko nabavt :roll:

Nekak se mi pa zdi da je S15 oz. mašina s 15mm izmetom nekak med DA mašinami najbolj uporabna in če bi še enkrat izbiral bi namesto 21mm izbral kakšen t.i. forced rotation flex (ali fake flex) s 15mm izmetom z možnostjo 3,5" ali 5" gobice. Kot drugo mašino bi izbral kakšen mini DA z 8 ali 12mm izmetom, kot tretjo mašino pa celo rotacijsko za bolj kirurško poliranje in takšno, ki mi omogoča uporabo kakšnega nano polirnega kita.
Pr gobicah ne razmišljaj preveč. Rabiš 3-5 (ali manj če jih sproti pereš) grobih in polirnih gobic. CG hex logic so kul za začetek ali pa CSF ima neke ful ugodne (royal pads).

Btw...če boš poliru tudi luči bo tavelika polirka oz. gobica prevelika. Tuki rabiš manjše oz. mini DA mašine s 75mm gobicami. 125 ali 150 so prevelike.

Upam da kej pomaga.
LP
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Če maj 17, 2018 9:02 am

dzuro.na.izi najlepša hvala za konkretni odgovor.

Sem prebral veliko kje, ko folk kupuje poceni polirne mašine preko ebaya za okoli 100€ in povsod (tudi tukaj) naletijo na odgovor, da naj dodajo še malo denarja zraven za bolši stroj. In tako, sem jaz malo dodal zraven (približno 1x več) in naletel na isti odgovor, da je bolje še malo zraven dodat :D :D (Malo za šalo, malo zares).
Flexa ali Rupesa si trenutno ne morem privoščiti. Sem pa mislil, da je Krauss vseeno tesno za njima glede kvalitete. Ali je pol bolje kakšno repliko Rupesa vzet? So bolj kvalitetne od Kraussa?

Kako pa se izbirajo gobice za poliranje. Glede na to, da je CG hex-logic 7 vrst. Vsaka barva ima svojo trdoto in namen?

Glede poliranja luči me še zanima, kako se ponavadi to dela? Večina na roke brez mašine ali je za to bol primerna rotacijska mašina?

Najlepša hvala še enkrat za izčrpen odgovor!
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 17, 2018 11:40 am

Jst bom glede cene polirke tako reku...ne rabiš preveč komplicirat in ne rabiš Flexa ali Rupes mašine za 300 ali 500 EUR če boš to delu samo zase ali v manjšem obsegu. Jst mam CSF-ov 5" 21mm blade druge generacije in je čist kul mašina cena je pa primerljiva s Krausse oz. še ceneje. In ti povem da bi še enkrat kupu od CSF-a (naj ne bo mišljeno kot reklama) ker mu zaupam, da je testiru vse mašine, ki jih prodaja in da so vse OK za končnega uporabnika. In vlka vrjetnost je da bom v zlo bližnji prihodnosti eno tako mašino od njega tud vzel in ne bom gledu nobenga Rupesa (ampak samo če mi policaji ne bojo več pisal kazni). Krausse če ti paše je čist OK, lahk se zapelješ v operi avto pa jo sprobaš, lahk se še zapelješ proti celju pa pr CSFu sprobaš njegove mašine pa se odloči za tisto katera ti bolj sede.

CG hex logic gobice v resnici rabiš samo oranžno (light cutting pad) v kombinaciji z grobo ali fino pasto in belo (finishing pad) v kombinaciji z grobo ali fino pasto. Kombinacijo pač izbiraš kasneje ko narediš test kako se kaj obnaša na barvi ampak omenjena kombinacija je čist kul. Rumena je najbolj groba in je mogoč ne boš rabu razen če maš ekstra trdo barvo za kar ti raje priporočam volnene ali MF gobice, zelena je pa zelo podobna beli in nima smisla met obeh. Črno, rdečo, modro to kr pozab oz. je isti kur... vse tri so premehke za korekcijo so pa ok za nanos kakšenga tekočega voska ali pa glaze-a. Črna je OK za uporabo kakšnih pre wax cleanserjev, AIO past ipd. tko da mogoč se splača kakšno po potrebi imet.

Ekvivalentne in tud cenej so pa kot sm že reku Royal pads kjer je razvrščanje podobno samo barva je druga. Kar rabiš je modra ki je groba gobica za odrez oz. korekcijo in pa rumena ki pa je mehka za finiširanje in končni sijaj.

Rabiš pa tko...ene 3-5 vsake trdote. Tko vsaj jst priporočam. Lahko maš eno ampak jih boš ful pogosto mogu pucat in ti bo vzel velik časa. Kmal boš ugotovil da je polirka v primerjavi z gobicami še pocen ;)

Luči se do neke mere lahko samo spolira in je to ok če niso preveč zbledele. Neke posebne paste za poliranje luči kot jih nudi npr. CG ne rabiš oz. je vse skupi bullshit. Groba in fina pasta z istimi gobicami kot za barvo je čist ok. Drugače se jih pa mokro zbrusi (spet odvisno ampak praviloma z uporabo 1500 grit, 2500 grit, lahko ročno ali strojno) in strojno spolira ter zaščiti (al je to tekoči vosek, coating, lak, whatever pač). Zaradi robov in nedostopnosti je bolš delat s polirko, ki podpira male gobice. Lahko tudi z 150mm gobicami to delaš in z 21mm izmetom ampak boš kmal ugotovil da boš zram poliru še pol sprednje maske in spredn del havbe kar pa ni tvoj cilj tako da...Tle so bolj primerne kakšne mini DA mašine z velikostjo gobice 75mm ali pa rotacijske mašine z majhnimi gobicami s katero boš pa sigurn najbolj natančn.

Povem tak kot je!
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Če maj 17, 2018 12:54 pm

Haha, najbolš, da greš za poletje na kolo pa boš prišparal :D

Mogoče bi bilo res pametno it sprobat, čeprav nevem kaj bi pripomoglo k izbiri glede na to, da še nisem imel opravka s polirnim strojem in mi je vse na novo. Edino to, da bi dobil informacije glede poliranja od mojstrov iz prve roke :) Glede na prebrano in glede na tvoje youtube videe si pa tudi ti eden izmed mojstrov ;)

Glede mašine Krauss...mogoče sem se preveč zagledal vanjo in jo zdej pri sebi favoriziram, ker sem pogledal in prebral na netu glede začetnikov, da je boljše, da vzamemo kakšno manjšo polirko z 5'' in 3'' backing platom in pač manjšim izmetom. In potem sem našel tale Krauss na chemicalguys za 160€ z 5'' in dodajo še 3'' zastojn + free delivery.
Bi s tem 3''= 76mm šlo lažje polirati luči? Kot si omenil, da bi bile za luči bol primerne mini mašine oz gobice 70mm. Mogoče sem mimo pihnil, sam povem, če mogoče nisi vedel, da gre gor 3'' backing plate.
Pač videl sem že folk polirat luči pa niso imel nekih mini polirnih strojev ampak navadne. Vem pa ne, če so ble orbitne ali DA.

Razbral sem, da ti priporočaš 15''? Ni tako velike razlike v primerjavi z 8''ko za začetnika? CarShineFactory Blade 15" ekscentrični polirni stroj stane 225€. S tem pridobim to, da je avto hitreje spoliran glede na ekscenter in stroj je boljši v primerjavi s Kraussom glede tresljajev? Po drugi strani pa bi s tem strojem težje spoliral luči oz. jih sploh nebi mogel.

Hvala še enkrat za vse napisano. Zdej že dobivam neko pravo sliko glede polirnih strojev in gobic.
Only god can judge me
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 17, 2018 1:13 pm

Oprosti tud jst sm mal mim kiksnu pa se zakalkuliru. Jst mam CSF Blade II ki podpira 5,5 in 6" gobice se pravi 139mm in 152mm z 21mm izmetom (razen če sem se spet zmotu ampak mislim da se nisem al pa nisem preveč). III generacija je pa s 15mm izmeta kot kaže.

3" je 76 mm kar je čist ok za poliranje tudi luči. Če Kraussovka to podpira je to en velik +.

Hja dobit informacije direkt od prodajalca ful pomeni. Vsaj CSF osebno je vrjetno sprobu že marsikaj na trgu in lahko direktno primerja to vs. ono in da neko bolj jasno sliko na ta način ;)
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a wragec Če maj 17, 2018 3:59 pm

Jaz sem najprej kupil rotacijsko Krauss Superpolish P7 (uporabljam za globoke praske in delo z grobimi pastami) , potem pa ker nekdo ni rabil nabavil še zelo poceni Krauss Shinemaster S8, katero uporabljam samo za delo z srednje in finimi pastami. Krauss Shinemaster S8 kar precej trese dokler se ne navadiš, nato dokupil še manjši nastavek
http://www.operi-avto.si/nastavki-za-po ... 6568953829.

Zdaj sem z obema v 2 letih spoliral cca 25 avtov, rotacijsko pa sem letos gonil 2 dni nonstop (poliranje barke) in sem z polirkami zelo zadovoljen. Verjetno če bi probal z Rupesovo bi bila razlika kot noč in dan.

Rusty če si kje blizu lahko prideš pogledat in sprobat (Ilirska Bistrica).

Če te še kaj zanima glede Krausa kar vprašaj.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Pe maj 18, 2018 12:26 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Oprosti tud jst sm mal mim kiksnu pa se zakalkuliru. Jst mam CSF Blade II ki podpira 5,5 in 6" gobice se pravi 139mm in 152mm z 21mm izmetom (razen če sem se spet zmotu ampak mislim da se nisem al pa nisem preveč). III generacija je pa s 15mm izmeta kot kaže.

3" je 76 mm kar je čist ok za poliranje tudi luči. Če Kraussovka to podpira je to en velik +.

Hja dobit informacije direkt od prodajalca ful pomeni. Vsaj CSF osebno je vrjetno sprobu že marsikaj na trgu in lahko direktno primerja to vs. ono in da neko bolj jasno sliko na ta način ;)


Oproščeno :lol: Si me malo pomiril glede Kraussa in poliranje luči. Hvala.

wragec pa lahko z S8 delaš vse, kar se tiče poliranja avta? To bo moj prvi stroj in se bom učil na njem poliranja avta in luči. Ker sta me oba prestrašila glede tresenja mašine bom vrjetno zdej ful polagal pozornost na to, ki jo predtem vrjetno nebi opazil oz. bi mislil, da je pri vseh mašinah isto :)
A je tak moteče to tresenje, da bi bilo boljše pogledati za drugo polirko?

Drugače pa hvala za povabilo, ampak sem iz čist drugega konca slovenije. ;)
Only god can judge me
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a wragec Pe maj 18, 2018 1:28 pm

Ja lahko spoliraš komot cel avto, samo z rotacijsko jaz prej in lažje odstranim globoke praske kot z da polirko. Pa tudi na rotacijski uporabljam nastavke za gobice manjšega premera ( 30 in 50 mm) kar za da polirko nisem dobil.

Ni pa to tresenje grozno, samo ko si navajen delat z rotacijsko je najprej moteče potem pa se tudi navadiš. Rupes precej manj trese je pa tudi precej draga.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Pe maj 18, 2018 4:53 pm

Tak, da je priporočljivo, da se ima še rotacijsko na zalogi za globlje praske? Sej za začetek, da se naučim, bom sam to uporabljal.

Kere gobice pa grejo gor na Krauss S8? Na 5'' in 3'' backing plate. Gledam da CG hex-logic majo gobice 4,5'' - 5,5'' in 6,5''.
Only god can judge me
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a wragec So maj 19, 2018 5:49 pm

Na 3 daš 80 mm, na 5 pa 135, tako imam jaz. CG ima več velikosti tako, da lahko dobiš tudi manjše, je pa potrebno povprašat po trgovinah če imajo.
https://www.chemicalguys.com/Size_s/233.htm

Lahko pa kupiš tudi gobice druge znamke.

Tudi z da polirko boš lahko odstranil globje praske, samo bo malo dlje trajalo. Jaz imam obe ker sem "da" dobil zelo poceni.
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Ne maj 20, 2018 10:00 am

Hvala za link. Ja sej bom še za ostalimi gobicami pogledo in primerjo ceno. Bom pa vrjetno si zrihtal eno staro sprednjo havbo, da bom malo povadil gor.
Katere gobice pa vi kupujete? Me zanima, če se moram katerim izogibat ali so vse uredo? :)
Pa zanima me tudi katere compounde in polirne paste se priporoča?
Only god can judge me
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a wragec Po maj 21, 2018 3:25 pm

Jaz imam večinoma gobice flexipads pro-detail, pa par cg. Od ovce za poliranje pa se mi najbolj dopade tale

https://juvi.si/priprava-vozil/polirne- ... 135mm.html.

Skoraj vse gobice so dobre (razen tistih kitajskih), najbolj je pomembno, da znaš oceniti katera kombinacija paste in gobice je najboljša za avto katerega delaš.

Uporabljam paste od Menzerne, čeprav sem en vikend delal z grobo pasto SCHOLL CONCEPTS S3 GOLD XXL nad katero sem kar navdušen, pa tudi manj praši od Menzerne FG 400.

Tukaj lahko veliko prebereš


http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=63859
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=66024

in pa forum o vsem kar te zanima
http://www.detailingworld.co.uk/forum/index.php
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Nakup osnov za poliranje

Napisal/-a Rusty Po maj 21, 2018 6:31 pm

Lih dans zjutri sm prvič bral ta forum :D Hvala za linke. Bom prebral oz že berem. Bo prišlo prav.
Only god can judge me
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov