Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a PogachnyK Sr avg 09, 2017 10:12 am

Zdravo

O odprtju avtopralnice pa res ne moreš pisati, da je to največja pridobitev za kraj..




L.P.
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a Firediver Sr avg 09, 2017 11:27 am

Lahko tako napišeš, če ima kraj vse kar je pomembnejšega pošlihtano in se sedaj ukvarjajo z manj pomembnimi zadevami....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a Reaper85 Sr avg 09, 2017 4:10 pm

To s tremi vedri in štirimi rokavicami (ena za zgornji, ena za spodnji del avta, ena za platišča ter ena za pragove ter med vrati) mi je včeraj kar ratalo za prvič.
Vode je tudi vrh glave z enim žetonom, je nisem nosil s sabo, 3 minute da sem napolnil tri 19l vedra do 2/3, 1 minuta da sem spral avto (sicer bi bilo dovolj samo platišča, ker sem začel s temi), 2 minuti da sem spral sredstvo iz platišč ter še enkrat zmočil avto ter 1 minuta da sem spral šampon iz avta. To zadnje sem delal po eni uri, tako da tudi časovno ni preveč omejeno, na koncu po eni uri in pol pa voda ni več tekla.

Vložki za vedra se mi zdijo najboljši Cyclone Dirt Trap. Edino za wash vedro imam Dirt Guard, ampak pri tem moraš skrbet še za tisto peno.
Klasični Grit Guard mi pa ni všeč, ker ima prevelike luknje.
Je pa to sigurno vredno denarja, ker kadarkoli sem podrgnil ob to, na rokavici nisem zasledil niti enega temnega delca.

Problem je sedaj poleti ujeti pravi čas, sam sem začel ob 19:30, ko je bilo 27°C. Seveda mi je za voskanje potem zmanjkalo svetlobe, temperatura je bila pa verjetno že primernih 25°C. Pa tudi za pranje bi rabil več svetlobe, ker sem danes ugotovil da je ostalo še nekaj madežev, predvsem spredaj in na platiščih. Bo treba najti boljši dan.

Največ sem imel problemov s trdovratnimi madeži, sam sem potem kar mal bolj pritisnil. Drugače imam še Chemical Guys Ecosmart-RU, bom imel drugič še to pri sebi in prej take madeže mal namočil.
Se mi pa zdijo taka sredstva še najbolj uporabna, tudi ko sem kupoval, sem najprej kupil za ptičje iztrebke ter za insekte.
Pa gel za platišča sem pustil preveč časa gor, tako da se je strdil. Sem potem pogledal navodila za to in še za Citrus Power in res piše, da se ne sme zasušit na površini.

Potem pa oprat in posušit vse rokavice, krpe, vedra, vložke za vedra, krtače.
Vse skupaj je res too much že za 10x na leto kot sem rekel da bom probal prat.
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a grahovc Če avg 10, 2017 6:24 am

:DDD upam, da boš čez eno leto to bral in nam javil kako takrat pereš avto..

800+€ za pranje novega avtomobila.. ne me jebat :DDD

Sej ne vem al se norca delaš al ne? :? Po eni strani OK, te razumem (imam/imel nekajkratnik tega zneska doma), po drugi strani pa da fuk? 200€ je vrh glave za vse kar rabiš.

Uživaj v vožnji, ne pa se obremenjevat kakšen pokrov boš kupil za kanto zapret...

A si toliko dober pa prosim nalimaš seznam kaj si kupil, res me firbec matra:)
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Če avg 10, 2017 6:47 am

@Grahovc

Ka ti si še živ :?: =P

LP
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a sašo5 Če avg 10, 2017 10:48 am

grahovc je napisal/-a:800+€ za pranje novega avtomobila.. ne me jebat :DDD
Sej ne vem al se norca delaš al ne? :?

jaz sem tud to prvo pomislil, zato sem se s čudenjem oglasil na drugi strani, ko je omenil 600€, ampak človek nas še naprej preseneča in bega me že misel, da ni znjim vse ok =P
"citirano"
To s tremi vedri in štirimi rokavicami (ena za zgornji, ena za spodnji del avta, ena za platišča ter ena za pragove ter med vrati) mi je včeraj kar ratalo za prvič.
Vode je tudi vrh glave z enim žetonom, je nisem nosil s sabo, 3 minute da sem napolnil tri 19l vedra do 2/3, 1 minuta da sem spral avto (sicer bi bilo dovolj samo platišča, ker sem začel s temi), 2 minuti da sem spral sredstvo iz platišč ter še enkrat zmočil avto ter 1 minuta da sem spral šampon iz avta. To zadnje sem delal po eni uri, tako da tudi časovno ni preveč omejeno, na koncu po eni uri in pol pa voda ni več tekla.

Vložki za vedra se mi zdijo najboljši Cyclone Dirt Trap. Edino za wash vedro imam Dirt Guard, ampak pri tem moraš skrbet še za tisto peno.
Klasični Grit Guard mi pa ni všeč, ker ima prevelike luknje.
Je pa to sigurno vredno denarja, ker kadarkoli sem podrgnil ob to, na rokavici nisem zasledil niti enega temnega delca..............................................................................................................

"pa ljudi moji, jel to moguče" bi rekel nekoč Mladen Delič.... :mrgreen:
2,5 -5 minut traje to opravilo in nič več :!:
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a csf Če avg 10, 2017 11:44 am

A si toliko dober pa prosim nalimaš seznam kaj si kupil, res me firbec matra:)


x2, tude mene zanima seznam :D
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Če avg 10, 2017 11:46 am

Tudi mene zanima seznam tako da 3x.

Nism hotu nč rečt ampak me je zanimal že odkar je napisal da je zapravu 600+ eur hkrati pa še nič za zaščito (vosek, sealant) :!: :?: :!:

LP
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a Reaper85 Če avg 10, 2017 12:00 pm

Slika
Slika
Slika

Za prvo pranje sem rabil 18 od 54 izdelkov.
Zadnjič spremenil Reaper85, dne Če avg 10, 2017 12:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a csf Če avg 10, 2017 12:03 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Tudi mene zanima seznam tako da 3x.

Nism hotu nč rečt ampak me je zanimal že odkar je napisal da je zapravu 600+ eur hkrati pa še nič za zaščito (vosek, sealant) :!: :?: :!:

LP


razen, če je vse od Swisswax ali Zymola ?
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a Reaper85 Če avg 10, 2017 12:06 pm

:idea: Jaz sem že od malega zapravljiv, čim sem prišparal nekaj 10 tolarjev, sem že letel v trafiko.
Moje najbolj zapravljivo obdobje (poleg avtov za katere je šlo v 9 letih 40k, čeprav bi lahko prišel skozi z 10k) je bilo pa z ročnimi urami, v enem letu in pol je šlo za 25 ur 5300€. Če bi znal varčevat bi dobil za ta denar že Omego, tako pa 99% časa nosim Christopher Ward za 650€.
Kar je bog ustvaril ne moreš spremenit, v neki meri se da (na primer MasterCard-a skoraj ne uporabljam več, zdaj za tedva zadnja naročila sem ga po dolgem času spet moral), da bi postal tolk šparoven kot je moj fotr pa nikakor ne (on je nehal delat že pri 53-ih, pa sploh ni šel v pokoj, tolk si je našparal).
Povsem drugačen imam tudi stil vožnje, on ni šel v življenju čez 3000, sam nisem v življenju vozil pod 3000.
Zadnjič spremenil Reaper85, dne Če avg 10, 2017 12:15 pm, skupaj popravljeno 6 krat.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a csf Če avg 10, 2017 12:08 pm

Ok, vse jasno, ko prebereš seznam :D
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Če avg 10, 2017 12:14 pm

Reaper85 je napisal/-a:Slika
Slika
Slika

Za prvo pranje sem rabil 18 od 54 izdelkov.


Damn dude :lol: Hvala za spisek...si vsaj dobu kej popusta na ta znesek?

Reku si da nimaš nč za zaščito pa si vseeno kupu CG Jet seal in AF Radiance. Čist QL kombo ;) Ter še AF Aquacoat za vsake kvatro po pranju.

LP
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a Reaper85 Če avg 10, 2017 12:18 pm

Todvoje sem nazadnje kupil, prej ko sem rekel, še nisem imel. Aqua Coat pa nisem smatral za neko pravo zaščito, ker to sem kupil zadnjo minuto, ker sem rabil nekaj za zaščito, se tudi vidi da je povsem na koncu seznama. Ampak sem potem ugotovil da samo to ni dovolj, to bom imel za čez sealant in vosek med pranji.
Popust je to kar piše pri tretjem naročilu, s točkami sem ustvaril kupon za 11,40€. Pa en ValetPRO vosek in QD so mi dali zraven pri prvem naročilu.

Drugače imam pa vprašanje za ta Gyeon Iron, namreč šel mi je detektor dima, ker sem ga odprl v njegovi bližini. Kolk je treba pazit pri nanašanju te zadeve, ker to mora bit kar močno? Maska in rokavice so nujno potrebne? Za avto pa verjetno ni škodljivo na nobenih površinah?
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a lubej Pe avg 11, 2017 2:39 pm

v kateri trgovini si vse to nabavil

jaz sem vse nabavil v operi avto, mimo spletne strani in sem dobil kar nekaj popusta (predračun, plačilo, dostava...)

LP
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a koli99 Če avg 30, 2018 7:22 am

Pozdrav vsem!

Situacija je sledeča, konec septembra dobim novo Škodo Superb, katere zunanjost/notranjost bi rad zaščitil. Naročil (in dobil) sem Gyeon Syncro (mohs+skin), Trim ter View. V navodilih piše da je potrebno pri predpripravi vozila le-tega dobro očistiti / razmastiti (gyeon priporoča z detergentom za pranje posode!). Vse jasno, zmotila me je le opomba, kjer piše da je potrebno pri novem avtu paziti na tovarniško zaščito. Zdaj me zanima, ali dajo proizvajalci avtov (v tem primeru Škoda) na lak kakšno zaščito (vosek?) katerega potrebujem odstraniti?

Namen aplikacije sem sicer imel naslednji:
1.) ValetPro PH Neutral foam na suh avto (predpranje)
2.) Čiščenje z visokotlačnim čistilcem
3.) Čiščenje zunanjosti z detergentom za pranje posode (2 vedri + rokavica) -> tu sem najprej mislil oprati z CSF Citrus Force ampak Gyeon priporoča s ?Prilom?
4.) Čiščenje z visokotlačnim čistilcem
5.) Sušenje
6.) Mohs (1 premaz)
7.) Trim
8.) View
9.) Mohs (2 premaz)
10.) Skin

Hvala za odgovor in nasvete!

Lp,

Jure
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a pskoda Če avg 30, 2018 8:23 am

Vsak nov avto ima žaščiten lak + mekateri imajo še folije. Če primeš to zaščito je kot neka trda mastna stvar kot npr bolj trd vosek. Ko pooblaščenec dobi avto odstrani vse folije (če so nameščene) in opere avto z posebnim detergentom, ki je namenjen, da odstrani to zaščito.
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a koli99 Če avg 30, 2018 8:37 am

Hvala za odgovor!

Torej, če te prav razumem, ko jaz prevzamem avto, bo le-ta brez tovarniške zaščite -> bo odstranjena na pooblaščencu?
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a NoFear85 Če avg 30, 2018 8:50 am

Nov avto je zasciten s folijami, “oblekami”(cerada) ali vozkan, ko ga kupec dobi pa so vse te zascite odstranjene. Dolocena vozila so dewaxirana se preden pridejo do salona.
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a koli99 Če avg 30, 2018 10:15 am

Ok, potem se ne rabim obremenjevat s tem.

Bi pa rad slišal še vaše mnenje o čiščenju avtomobila s kuhinjskim detergentom za pranje posode...?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov