Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Če jun 08, 2017 6:42 am

Razlika med mašinami je v ekscentru (izmetu) gobice / nastavka.

Predlagam ti, da se najprej naučiš osnov to je pravilno pranje in sušenje (če boš to dvoje obvladal polirke ne boš rabil nikoli), potem pa še plastelinanje in ročno poliranje s paint cleanserjem. Nekatere voske se lahko nanese z mašino ampak primarno vse nanaša na roke in odstranjuje na roke. Za to ne rabiš polirke.

Če te pa zanima poliranje pa Pavlich a.k.a Avtokozmetika MP parkrat na leto organizira tečaj poliranja pa se lahko tam naučiš kako se odstranjuje voske z mašino :mrgreen: =P

LP
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a lubej Če jun 15, 2017 10:18 am

Ali uporabljate dva vedra pri pranju? Kakšna vedra imate, običajna iz Bauhaus, OBI.. ipd oz kaj posebnega?
LP
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Če jun 15, 2017 11:25 am

Seveda.

Jst sm kupu 2 vedri (25l za smeti) v bližnji trgovini. Važn da ne pušča. Sam sem si tudi označil kje je 7,5l. Tolk vode ponavadi rabim pri rinseless pranju za 1-2 avta.

Imam pa še eno vedro z vložkom iz operi avto. Vložek ali grit guard je tle zato da zadrži težje delce na dnu vedra.

LP
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a lubej Če jun 22, 2017 1:22 pm

Kateri penilec za karcher uporabljate?
Kaj je najbolje nabavit in kje?

LP
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a wragec Pe jun 23, 2017 4:03 pm

Jaz imam original od karcherja.
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a lubej To jun 27, 2017 11:02 am

Sem gledal youtube video, da se karcher precej slabo obnese, sem nabavil mjjc foam lance na ebayu

https://www.youtube.com/results?search_ ... foam+lance

kako bo dejansko to delovalo pa ne vem...

LP
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a Reaper85 Pe avg 04, 2017 9:44 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Predlagam ti, da se najprej naučiš osnov to je pravilno pranje in sušenje (če boš to dvoje obvladal polirke ne boš rabil nikoli), potem pa še plastelinanje in ročno poliranje s paint cleanserjem.

Sam imam tudi nov avto oz. zdaj ga imam že en mesec in pol. Pral ga še nisem, ker še nisem imel primernih pripomočkov ter tudi dovolj znanja.
Ampak zdaj po par 10 pregledanih videov od Chemical Guys in Ammo mislim da osnovno znanje imam.
Na operi-avto sem nakupil že precej stvari, za več kot 600€. Ampak nekaj za zaščito še vedno nimam, rabil bi pa da zdrži do pomladi.
Kot darilo so mi dali ValetPRO Beading Marvellous vosek, pa kupil sem tudi Auto Finesse Aqua Coat.
Ampak kar sem potem ugotovil, je da gre vrstni red: 1. glaze, 2. sealant, 3. vosek, 4. pri kasnejših pranjih Aqua Coat (ali Gyeon Wet Coat ali CarPro Hydro).
Sam bi vzel sealant Chemical Guys Jet Seal.

Edino za plastelinanje sem sedaj začel razmišljat in sem tudi pogooglal, da je pametno narest pri novem avtu.
Vzel bi pa fini plastelin. Potem pa še Gyeon Q2M Clay Lube za lubrikacijo.
Najprej sem hotel Angelwax, ampak oni potem hočejo še Perfect Polish, potem imaš pa še Stripped-Ease (tega sam verjetno ne rabim, ker nimam predhodno nanešenih voskov) ter Ti-22, vse to je pa zame že overkill tako časovno kot stroškovno.
Torej to je v redu, plastelin potem pa sealant?

Še nekaj me zanima, prodajalec je omenjal konzervans. Ampak Google ni našel veliko o tem. Kar sem našel angleških izrazov, govorijo samo o clear coat, ampak to verjetno ni to, ker to je pač še en sloj barve, samo da prozorne.
Moram jaz to slučajno spravit dol s kakšnim sredstvom, oz. verjetno že plastelinanje to naredi.
Oz. zdaj sem se spomnil, da sem celo kupil Chemical Guys New Car Solvent, sicer v prvi vrsti za odstranjevanje lepil, kjer piše "Zelo primeren tudi za odstranjevanje konzervansov z novih vozil."
Naj to uporabim, in če, kdaj? Sam bi rekel da po pranju in pred plastelinanjem.

Pa še z nečim sem imel problem. Doma imam na parkirišču na eni strani 1 meter prostora, na drugi je ob ograji. Pri starih avtih je še šlo, če sem ga dal na sredino in se matral med pranjem, ampak pri novem je problem že to, da lahko podrgneš ob avto z oblačili ali s cevjo, pa tudi da sploh kaj vidiš rabiš pomoje vsaj 1 meter na vsako stran. Pa da lahko sploh opereš med vrati.
Tako da sem potem kupil žetone in ga bom pral v pralnici, oz. je prostor pred Avto moto društvom.
No to ni bil dejansko problem, problem je kako vsaj ene 30l vode (imam 3 vedra po 19l) spravit tja, da ne bom po nepotrebnem zapravljal žetonov (en je 2€).
In sem kupil pokrove za vedra Gamma seal lid. Ampak so na žalost Made in China in ne USA, tako da tesnijo samo če jih zategneš res do konca, nekateri še to ne, potem jih je pa težko odvijačit. In je že lažje, predvsem pa bolj sigurno, če pretočiš vodo iz navadnih 10 litrskih plastičnih kantic. Pa nasploh sem bral, da tudi tisti pokrovi iz USA niso ravno 100%, in ne bi imel rad vode v prtljažniku.
Pa med pisanjem tega sem ugotovil, da je bilo za vse tole škoda denarja, ker žeton je samo 2€, en pokrov pa 20€.

Je pa veliko truda pa še začel nisem z delom, ampak zaenkrat sem ponosen da imam pred firmo edini avto brez swirlov, seveda je tudi parkiran najdlje, in cilj je obdržat takega vsaj 5 če ne 10 let. Čez zimo bom videl kaj bo, ampak če bo avto zaščiten pomoje ne bi smelo bit problemov.
Sneg sem pa že pri starih avtih odstranjeval tako da sem okoli krtače ovil peno, oz. zdaj bom verjetno kar mikro krpo. Pa pazil bom da ne odstranjujem zadnjega sloja snega, ki je tik nad lakom. Led pa tudi že skoraj od začetka odstranjujem s spreji in ne z drgnjenjem kot to dela večina.
Drugače moje skromno mnenje, črn ali temno moder avto je samo za detajlerje, sploh nekateri 15+ let stari zgledajo kot bi ga z dratpiršno prali, sam bi že raje pustil, da mi ga pere samo narava.
Kar sem opazoval pa najbolje skrijejo mikro praske srebrni in beli avtomobili, sam sem vzel srebrnega.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne avg 06, 2017 9:22 am

Reaper85 je napisal/-a:Sam imam tudi nov avto oz. zdaj ga imam že en mesec in pol. Pral ga še nisem, ker še nisem imel primernih pripomočkov ter tudi dovolj znanja.
Ampak zdaj po par 10 pregledanih videov od Chemical Guys in Ammo mislim da osnovno znanje imam.

Vaja dela mojstra samo če mojster dela vajo...in če hkrati še razmišlja kako bi lahko postopek še izboljšal ;)
Reaper85 je napisal/-a:Na operi-avto sem nakupil že precej stvari, za več kot 600€.

Ti to resno :?: :?: :?: Razen či si eno Rupes-ko kupu ne razumem kam vse je šol dnar!

Reaper85 je napisal/-a:Ampak nekaj za zaščito še vedno nimam, rabil bi pa da zdrži do pomladi.
Kot darilo so mi dali ValetPRO Beading Marvellous vosek, pa kupil sem tudi Auto Finesse Aqua Coat.
Ampak kar sem potem ugotovil, je da gre vrstni red: 1. glaze, 2. sealant, 3. vosek, 4. pri kasnejših pranjih Aqua Coat (ali Gyeon Wet Coat ali CarPro Hydro). Sam bi vzel sealant Chemical Guys Jet Seal.

Jet seal ni glih top...Po enem pranju se ti bo zdelo da nimaš več nič gor. Poleg tega glaze pred sealantom zmanjša obstojnost sealanta tako da raje uporabi kakšen pre wax cleanser kot je CSF white glaze ali pure polish kot je Poorboys pro polish ali pa če spoliraš avto s fino pasto.
Za zaščito glej raje kakšne fluoropolimere (Fusso) ali pa Sio2 sealante (TAC system moonlight).

Reaper85 je napisal/-a:Edino za plastelinanje sem sedaj začel razmišljat in sem tudi pogooglal, da je pametno narest pri novem avtu.
Vzel bi pa fini plastelin. Potem pa še Gyeon Q2M Clay Lube za lubrikacijo.
Najprej sem hotel Angelwax, ampak oni potem hočejo še Perfect Polish, potem imaš pa še Stripped-Ease (tega sam verjetno ne rabim, ker nimam predhodno nanešenih voskov) ter Ti-22, vse to je pa zame že overkill tako časovno kot stroškovno.
Torej to je v redu, plastelin potem pa sealant?

Vseeno je od katere firme vzameš plastelin. Vsaka firma ima svoj sistem in valjda bojo predlagal svoje izdelke. Plastelin je itak samo zato da pobere kontaminacijo dol (fini ali srednji btw bo čist QL zate) pol je pa vseen katero pasto ali postopek uporabiš naprej. Vedno se pa splača površino spolirat ker boš dobil več šajna, boljši nanos in obnašanje zaščite in daljšo oz. maximalno obstojnost.
Za lubrikant vzami namenski lubrikant kot si ga omenil ali pa enostavno uporabi šampon za pranje avta (je zelo poceni).

Reaper85 je napisal/-a:Še nekaj me zanima, prodajalec je omenjal konzervans. Ampak Google ni našel veliko o tem. Kar sem našel angleških izrazov, govorijo samo o clear coat, ampak to verjetno ni to, ker to je pač še en sloj barve, samo da prozorne.
Moram jaz to slučajno spravit dol s kakšnim sredstvom, oz. verjetno že plastelinanje to naredi.
Oz. zdaj sem se spomnil, da sem celo kupil Chemical Guys New Car Solvent, sicer v prvi vrsti za odstranjevanje lepil, kjer piše "Zelo primeren tudi za odstranjevanje konzervansov z novih vozil."
Naj to uporabim, in če, kdaj? Sam bi rekel da po pranju in pred plastelinanjem.

Tako je najbrž Google translate prevedu...nimam pojma o kakšnem konzervansu je govora.
Izdelek ki si ga navedu je odstranjevalec lepil in katrana. Zaradi topil posledično tudi stopi / odstrani voske s površine.
Uporabi se pri postopku dekontaminacije takoj ko opereš in posušiš avto. To naneseš, pustiš 1-2min oz. tako kot piše v navodilih in spereš ali obrišeš. Naslednji korak je odstranjevalec zračne rje oz. plastelin (en ali drug ali pa oba koraka).

Reaper85 je napisal/-a:Je pa veliko truda pa še začel nisem z delom, ampak zaenkrat sem ponosen da imam pred firmo edini avto brez swirlov, seveda je tudi parkiran najdlje, in cilj je obdržat takega vsaj 5 če ne 10 let.

Ta ponos je bolj enostranski ker vsem sodelavcem se jeb... za swirle :lol:

Reaper85 je napisal/-a:Kar sem opazoval pa najbolje skrijejo mikro praske srebrni in beli avtomobili, sam sem vzel srebrnega.

Če se jih ne vidi še ne pomeni da niso tam. Ampak ja...bela in srebrna dobro skrivata rise v barvi. Posledično se jih tudi bolj enostavno polira ker ne rabi bit korekcija 100% da dobiš želeni rezultat kot je to pri črni barvi.
Šampanjska barva (svetlo rjava) je tudi ena taka ki dobro zakrije napake kakor tudi umazanijo na avtu.

Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a sašo5 Ne avg 06, 2017 9:43 am

Reaper85 je napisal/-a:...........za več kot 600€.

:shock: :roll: jebote, pa v tridesetih letih pri 8 novih avtov nisem 1/2 toliko zmetal za čistila/politure, pa je moj avto kot praviš ti na firmi "za zgled drugim" ....napišeš celo,, da ga mesec in pol nisi pral... :roll: ....moj, ne gleda na dan/mesec/čas zgleda takole:
Slika
pralnice ne vidi, samo vapo in Sonax, občasno voskanje, največkrat pa samo vapo in sušeje med vožnjo......(če je potreba tudi vsaki dan....)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a csf Po avg 07, 2017 10:16 am

sašo5 je napisal/-a:
Reaper85 je napisal/-a:...........za več kot 600€.

:shock: :roll: jebote, pa v tridesetih letih pri 8 novih avtov nisem 1/2 toliko zmetal za čistila/politure, pa je moj avto kot praviš ti na firmi "za zgled drugim" ....napišeš celo,, da ga mesec in pol nisi pral... :roll: ....moj, ne gleda na dan/mesec/čas zgleda takole:
Slika
pralnice ne vidi, samo vapo in Sonax, občasno voskanje, največkrat pa samo vapo in sušeje med vožnjo......(če je potreba tudi vsaki dan....)


sky is the limit, če kakšno CH znamko pogledaš je ta znesek drobiž ;)

p.s srebrna je najbolj hvaležna barva za vzdrževanje 8)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a sašo5 Po avg 07, 2017 11:49 am

no, nič ne rečem, to uporabljaš ti, ki si profi kar se tega dela tiče, za nas navadne smrtnike je (po moje) repertoar, ki ga ponuja Sonax več kot dovolj kvaliteten, mene bolj zmoti napisano, da avta mesec in pol ni pral - redno "kopanje" je bistvenega pomena, niti ni tako važno, da je za vsako temeljito, kot praviš, na sreberni barvi tud samo vapo brez čisti in drgnjenjal (feltne edino pošpricam z dokaj razredčenim bimerjem) čudeže dela in to je bistvo...
 
lubej
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Pe apr 08, 2005 11:23 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a lubej Po avg 07, 2017 2:09 pm

No, jaz sem tudi nakupil veliko kozmetike, kot že napisano v drugi temi. Nisem sicer dal za 600 eur, nekaj manj a še vedno preveč :)

Največja postavka je bil seveda:

http://www.operi-avto.si/ekscentricni-p ... r-s15.html

Slika

Pa šamponi, QD, gobe, krpse za šipe, mokro vozilo, sealent, quantum pad, kozmetika za usnje, za plastiko, za platišča, za gume, stekla, plastelin, polirna pasta, za vodni kamen itd.
Takoj se nabere cca 15+ izdelkov.

Prej nisem imel dosti kozmetike. Sedaj bo nekaj časa mir, vsaj upam ;) .

LP
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a csf Po avg 07, 2017 8:00 pm

sašo5 je napisal/-a:no, nič ne rečem, to uporabljaš ti, ki si profi kar se tega dela tiče, za nas navadne smrtnike je (po moje) repertoar, ki ga ponuja Sonax več kot dovolj kvaliteten, mene bolj zmoti napisano, da avta mesec in pol ni pral - redno "kopanje" je bistvenega pomena, niti ni tako važno, da je za vsako temeljito, kot praviš, na sreberni barvi tud samo vapo brez čisti in drgnjenjal (feltne edino pošpricam z dokaj razredčenim bimerjem) čudeže dela in to je bistvo...


;)

p.s. V RS in sploh v BA je Sonax no.1 izbira med vsemi "profesionalci", če ne uporabljaš njihovih izdelkov te družba izloči iz detailing scene :mrgreen:
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Po avg 07, 2017 8:32 pm

Da ne blatimo prevec cez Sonax ker imajo top stvari sploh v profesionalnem programu (paste, vosek, coating). Manjka jim edino APC.

Tudi hobi program ni nc slabsi...samponi, cistilo za feltne, AIO pasta so cist kul.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a csf Po avg 07, 2017 8:56 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ne, ne nč slabga ni mišljeno, izdelki so cool :D sej pravim v BA in RS so tako popularni, da nobeden sploh kaj drugega proba ne =P

Moral se boš pridružiti socialnim omrežjem-potem ti bo vse jasno o čem govorim ;)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a dzuro.na.izi Po avg 07, 2017 11:07 pm

Eh...rajš ne bom ;) Dan je samo 24 ur dolg :lol:
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a Reaper85 Po avg 07, 2017 11:30 pm

sašo5 je napisal/-a:mene bolj zmoti napisano, da avta mesec in pol ni pral - redno "kopanje" je bistvenega pomena, niti ni tako važno, da je za vsako temeljito, kot praviš, na sreberni barvi tud samo vapo brez čisti in drgnjenjal (feltne edino pošpricam z dokaj razredčenim bimerjem) čudeže dela in to je bistvo...

Avta nisem upal prat, ker sem se bal da bi opraskal avto, če ga ne bi pral s tremi vedri in najboljšimi možnimi pripomočki.
Sploh pa to ni problem, problem je bolj da avta nisem prej zaščitil.
Poleg tega sem pa rekel da nimam dostopa do vode, oz. imam sam tolk da avto sperem (moč je bolj za rože zalivat), ker je za detaljno pranje premalo prostora. Samo spiranje je pa zdaj poleti brezveze, ker ni take umazanije, pa dostikrat je tudi dež.
Seveda sem imel nekaj pripomočkov že od prej, ampak so primerni bolj za že podrsane avte. Z gobo res nisem upal po novem avtu drgnit.
Še največ kar sem, sem spredaj enkrat pucal kri od žuželk na odbijaču, ampak samo z vodo, brez pravih kemikalij je goba že precej cvilila, potem po enem tednu sem pa prebral da se gobe sploh ne sme uporabljat, ampak samo rokavico iz mikrofibre. Začuda potem v enem mesecu ni bilo toliko razpacanih žuželk kot prej v enem tednu, tako da niti ni bilo potrebe še enkrat prat.
Stekla sem pa seveda pral, mikro krpa in voda iz plastenk, za to ne rabiš nekih preparatov, pa stekla se tudi ne opraskajo kar tako.

Pa tudi če bi imel doma res veliko dvorišče in bi bila voda zastonj, avta sam ne bi pral enkrat tedensko.
Seveda je en problem čas, čeprav v soboto ena ura ne bi smela bit noben problem. Ampak meni je večji problem, da če tako pogosto pereš avto, ga boš toliko hitreje spraskal. Če pa umazanija samo leži na avtu, pa pomoje ni nobene škode, sploh če je avto zaščiten.
Moj cilj je prati 10x letno, idealno bi pa rekel da je na 2-3 tedne oz. 20x letno, bolj pogosto edino če se greš touchless wash. Saj če je enkrat gor zaščita ne vem zakaj bi ga moral pogosto prat, večina umazanije tako sproti dol odteka.
Sicer pa če mi ne bo škoda denarja za žetone in bom že znal oprati avto s samo enim žetonom in mi bo pranje celo postalo všeč, mogoče da ga bom pral tudi 20x na leto.
Edino pozimi ne bom imel možnosti, pralnica ima zaprto vodo, doma mora biti pa tudi nad ničlo, če ne zaledenijo tla.

CH ne vem kaj je, tudi Google ne najde, mogoče si mislil CG - Chemical Guys, večino stvari sem res od njih vzel, pač ker delajo dobro reklamo na Youtube, pa že sami izdelki imajo bolj vabljivo grafiko in imena. Pa tudi največ izdelkov imajo, na operi-avto sta Gyeon in Meguiar's daleč zadaj, Angelwax in Auto Finesse pa še bolj. Tako da tudi če ne bi gledal firme, bi verjetno dobil največ od CG.
Sicer pa tudi ostali proizvajalci na operi-avto nimajo izdelkov po 5€, ampak jih je večina ravno tako v rangu 10-20€.
Danes je skupaj že 840€, mislim da imam zdaj vse, pač v vsaki rubriki po en izdelek, pa še sem izpustil kar nekaj rubrik. Nisem nič dosti pretiraval, še prej sem si v Excelu napisal za katero stvar kaj rabim, da ne bi kaj po nepotrebnem naročal.
Pride pa en izdelek v povprečju skoraj 13€, kupil sem jih 66 (nekaj jih je po več kosov).
Tudi nisem vsako stvar kupoval najboljšo možno, recimo čopič sem vzel za 4€ in ne za 20€.
Tako da če bi hotel, bi v tej trgovini komot zapravil 1500-2000€, več pa že res težko, oz. bi si delal zalogo.
Večina teh stvari je bila tudi investicija. Nobena stvar ne bo samo za eno leto, večina tudi za 10+ let, edino kemikalije nisem nič našel na plastenkah koliko let naj bi zdržale.
Pa tudi v teh 10 letih ne vem če bom dodatno zapravil več kot 300-500€. Pa tudi gledal bom da kupujem bolj koncentrirana sredstva kot je ValetPRO Citrus Pre Wash 5l (1:10, v bistvu 50l) - 24€, zdaj sem kupil že pripravljen Auto Finesse Citrus Power 1l za 13€.
Saj to je pri vsaki stvari tako, da na začetku zapravim največ, potem se počasi umirim, marsikatera stvar me pa potem tudi mine. Sem pa take vrste, da moram povsod imeti vse najboljše kar obstaja na svetu.

Ne, polirke nisem vzemal, to je edina stvar, ki je sam pri novem avtu ne bi delal, tanjšal debelino laka.
Mogoče drugo leto, da bi takoj pri novem avtu to delal mi pa ne pade na pamet.
Že za plastelin nisem bil takoj, ampak sem ugotovil da pač ne gre drugače. Ampak bom vseeno prej preveril z vrečko, če je to res potrebno.
Avto je bil sicer sestavljen na Poljskem, tako da je verjetno prišel z vlakom sem.
Sem že na veliko straneh prebral, da naj bi se tudi nov avto spoliral, ampak še AMMO, ki je kakor vem eden najboljših na svetu, tukaj pravi da lahko to preskočiš, če avto ne zgleda kot ta Porsche:
https://www.youtube.com/watch?v=wh39s4q ... u.be&t=513
In moj nima niti enega takega risa, ker sem izrecno rekel da naj se avta ne dotikajo.
Seveda, mesec in pol je dolga doba in lahko da je nastala kakšna mikro praskica, ampak s prostim očesom se ne vidi nobene.
Pa že OP-ju se je reklo da polirke v življenju ne bo rabil, tudi sam mislim da je ne bom.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a sašo5 To avg 08, 2017 10:34 am

ma kaka "tri" vedra.... :roll:
nimaš kaj takega v bližini oz. kak omv/petrol ki ima vapota in pralnico na krtače (ta se itak ne uporablja, samo vap)
Slika

zakon! .....za 1€(2,5 minute) splahneš, za 2 že opereš in povoskaš, ter odpelješ - od lani v Brežicah_enkratno - gužva "petek in svetek" nemalo tudi hrvatov, ki po nakupih hodijo v Brežice, koliko sem se pogovarjal, imajo tudi enkraten šampon in odličen vosek, skratka tako krčani kot brežičani pravijo, da je to ena boljših pridobitev, ki jih je mesto dobilo....
Meni je odlično tudi zato, ker včasih delam do polnoči in potem 8km AC do doma in pozimi je obup...splahnem, do doma imam še 500m avto gre čist v garažo(neogrevano)...če ne splahneš, od avta "tona" dreka odpade v garaži, tako pa par kapljic...
sicer, ko je avto takšen, ga pa itak ne rinem v garažo, v tem primeru je nadstrešek zlata vreden
Slika
Zadnjič spremenil sašo5, dne To avg 08, 2017 10:45 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a PogachnyK To avg 08, 2017 10:43 am

sašo5 je napisal/-a:... skratka tako krčani kot brežičani pravijo, da je to ena boljših pridobitev, ki jih je mesto dobilo....
...
Ma kakšna bolnišnice, klinični centri, knjižnice šole.... Važno da ima kraj avtopralnico za 3€ to je važno :roll: :roll:

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nov avto - kaj od avtokozmetike nabavit in kje?

Napisal/-a sašo5 To avg 08, 2017 11:25 am

ni ti sedaj treba bit sarkastičen oz. idiotske opaske pisat, ker itak mi ni jasno kake kake ma veze sedaj bolnica s čiščenjem auta...pač v pralnico je nekdo uložil svoj denar, kdo pa naj bi za bolnice skrbel, se pa itak ve_ve se pa tudi kako skrbijo za "mene/tebe/naše otroke ipd"...

Pa rabimo tud "helič" za reševanje; oba Bella sta prizemljena AB 212 AB 412(kdo kriv? ta, ki je pralnice postavil mogoče???) .....ostali smo na edinem vojaškem, ki ma še uporabno dovoljenje..
.Slika
torej, sedaj ti reši "svet"...
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov