Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
anja1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So apr 15, 2017 8:44 pm

Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a anja1 Če sep 21, 2017 7:31 am

Pozdravljeni. Imam problem. Pred 14 dnevi sem dala avto polirat (enmu mojstru pri katerem stane poliranje kao 200e). Gre se za beli avto, za katerega sem hotla samo zaščito barve, odstranitev zračne rje in lažje čiščenje. Ko sem dobla avto nazaj nemorem rect da sem opazla neko bajno razliko...res da tiste malenkostne zračne rje res ni vec, ampak voda se ne oddteka, umazanija pa ravno tako ne gre nic lazje dol.
Morda ve kdo kako poliranje neki bi to blo?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a RedBaron Če sep 21, 2017 7:44 am

Sicer nimam veliko izkusenj s tem, ampak vseeno, po neki kmecki logiki, ce nisi imela zbledele ali popraskane barve, potem neke razlike po poliranju ne more bit... ce je ze prej bla barva OK.

Zakaj voda ne odteka in umazanija ne gre dol... tu je pomoje fora v raznih premazih, ki pa tudi, ce bi jih ta gospod nanesel, bi se scasoma sprali in bi jih morala redno obnavljati, ce hoces konstantni efekt.
 
anja1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So apr 15, 2017 8:44 pm

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a anja1 Če sep 21, 2017 7:54 am

Sčasoma se morajo sprat ja...sam problem je k voda ni nikol oddtekala, od poliranja je pa 14 dni. Kolega je dal polirat avto pol leta nazaj pa voda oddteka, umazanija se pa tud ne nabira gor
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a dzuro.na.izi Če sep 21, 2017 7:56 am

Pel ga nazaj pa naj obnovi zaščito ali pa razloži kaj je sploh naredil...brez dodatnih stroškov seveda!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a Ivan36 Če sep 21, 2017 8:05 am

Hmm! Jaz ga samo oprem s šamponom za vozila z voskom( obvezna vroča voda + 38C) pa lepo 3 mesece dol odteka voda + ptičji kakci se ne primejo na lak! Torej ni NIČ naredil :lol: 8)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a Kohec Če sep 21, 2017 8:35 am

Za ta denar bi moral nanesti zaščitni nano premaz, ki mora držati dokaj dolgo. Ta premaz ščiti lak pred umazanijo in tudi voda lepo odteka z avta. Paziti pa moraš kako pereš avto. Avtopralnice niso zaželjene, pere se z blagimi šamponi, da se zadeva na spere prehitro dol.
Očitno te je enostavno po domače na...gnil in ti vzel 200 €.
Kot so ti že svetovali, pojdi nazaj in naj ti zadevo uredi tako kot je treba.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a TrijoAdijo Če sep 21, 2017 9:15 am

Pocer en spocani :roll: :roll: :roll: Da je vsaj vosek poču gor...Hjaoo :roll: :roll: :roll:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a wragec Če sep 21, 2017 1:16 pm

Si dobila račun ali je blo po prijateljski liniji. V glavnem pelji ga nazaj in naj popravi ali pa ti vrne denar, kar bo bolj težko.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Poliranje belega avtomobila...pomoc

Napisal/-a čara Sr sep 27, 2017 8:18 am

No, jaz imam še nekaj malo enega cenejšega spreja za sušenje avta, ki naredi malenkost zaščite. In po tistem "čip šitu" dežna kapljice lepo dol stečejo, ptičji dreki se ne primejo gor za kratek čas seveda. Ko pa dam gor malo dražjo zadevo-vosek, je pa dlje časa trajajoče "odtekanje". Evo, tole ti je nek cenik, da vidiš kaj se drugod za tak denar lahko dobi.

Kaj pa pomeni "kao 200€"? Al' je al' pa ni 200€.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov